Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bartbuks

New member
Już jestem na miejscu od tygodnia, w weekend wracam, ale mi jeszcze malowanie, przemeblowanie (będziesz miał żonę, to zobaczysz) zostało, więc najpierw obowiązki, potem przyjemności :)

Kupić do tego VU+, jakąś konsolę i antenę toroidalną i zima na relaksie:)
 

pitpawel

New member
A jest w tym TV możliwość ustawień od siebie niezależnych w rożnych programach np. Eurosport - Canal + Film? Chodzi o to czy w eurosporcie na stałe mogę ustawić HDMN na max i obraz sport, a Canal + HDMN wyłączone, a obraz film?
Mam ten TV ale nie wiem czy jest taka możliwość i jak to zrobić.
Pozdrawiam i dziękuje z góry za odpowiedź.
 

accu

New member
Bez reklam
Mam pytanko czy Philips 6198k aka 6008k ma funkcje PIP ?bo mam ten tv tydzień czasu i nie znalazłem.

Witam uprzejmie,

Niestety , ale nie ma funkcji "obrazu w obrazie" , jeśli chodzi , że podczas oglądania programu pochodzącego
z jednego kanału (źródła) można w
małym okienku oglądać to co jest wyświetlane na innym kanale .(źródle)
Np. w telewizorach Sony W905A można oglądać dwa obrazy (główny i dodatkowy) równocześnie , bo telewizor ma funkcję specjalną PAP.
Główny obraz może być wyświetlony w trybie pełnego ekranu , a dodatkowy obraz może być
wyświetlony na dodatkowym oknie . (np.wejście HDMI -format komputerowy) lub program telewizyjny.
Są różne kombinacje dwóch obrazów. To tak mimochodem napisałem z "rozpędu".


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

r_p_r

New member
Jeśli odległość TV od ściany jest zbyt mała, to światło z diod nie "rozmywa się" tylko widoczne są na ścianie takie wyraźne "punkciki" z każdej diody i słabo to wygląda. W zeszłorocznym modelu 8007 miałem wieszak w zestawie. W jednej z opcji montażu TV miał być 4cm od ściany i według mnie to było zdecydowanie za mało. Zamontowałem w odległości 7cm i "punkciki" nie są już widoczne. Jednak przez chwilę miałem ten TV zamontowany na podstawie oddalony od ściany o ponad 10cm i uważam, że wtedy Ambilight lepiej się prezentował. Jeśli chodzi o to jak szeroko są widoczne pasy ze światłem po bokach, to tak na oko wydaje mi się, że ok. 30cm(przy moim oddaleniu od ściany o 7cm), ale to mogę jeszcze dokładnie zmierzyć, jeśli komuś bardzo zależy.

Udalo Ci sie zmierzyc?
 
Eh. A ja znowu mam dylemat, bo w Electro.pl między 55PFL6198k a LG 55LA691S tylko 60zł różnicy. Ale jak już do wczoraj byłem zdecydowany na LG to chyba go zamówię, bo jak tak dalej będę przeglądał te zmieniające się ceny i opinie, to w końcu nic nie kupię.

Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Philips ma dodatkowo : ambilight, TVN Player, ambivoox -czyli znacznie lepszy dźwięk, lepszą czerń i równiejsze podświetlenie matrycy.
 

tomasraz

New member
witam nie wiem czy mi slon nadepnal na ucho ale dzwiek mAm beznadziejny przeglos straszny jakbym siedziAl daleko od tv czsem trzeba sie wsluchiwac .zeby cos zrozumiec pomoze ktos jak to ustawic. zrodlo hdmi z arivy
 

Fenervil

New member
Widać że philips wypuszcza w dalszym ciągu tv które nie działają tak jak powinny i każe sobie płacić za to duże pieniądze. Jak można nie umieć odpowiednio napisać oprogramowania do tv, nowe oprogramowanie w dalszym ciągu nie naprawia nic związanego z HDMN. Już bym olał tą funkcje ale obraz bez niej szarpie gorzej niż lcd sprzed 5 lat. Ale oczywiście w teście naszego kolegi kiki nic o tym nie ma, tak samo jak nie było w teście modelu 6007.

W Digital Natural Motion była opcja Movie Plus. Tutaj nie należy wychodzić z HDNM poza ustawienie średnie. Jeśli ustawisz na max.- tylko zaszkodzisz. Ja od 9 lat oglądam z włączonym DNM. Wtedy nikt nie skarżył się na tzw efekt teatru a każdy zachwalał płynność ruchu. Może to klakierzy internetowi konkurencji podsycili tak złą opinię o dobrej technologii. Poczytaj co kiedyś pisałem, moje pierwsze wrażenia z zetknięciu z procesorem ruchu Philipsa:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/87511-efekt-teatru-wystepuje-wszedzie-4.html#post821686
 

Fenervil

New member
tomasraz - Może masz coś źle, bo dźwięk jest naprawdę dobry w klasie.

Poleciłem jemu na priv co by Incredible Soround wyłączył. We wszystkich TV Philipsa to jest i raczej średnio wpływa na poszerzenie sceny dźwiękowej a już na pewno spłaszcza i oddala dźwięk od słuchacza
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rzeczywiści , na to nie wpadłem. Ja nie korzystam z tego ustawienia i w porównaniu z innymi telewizorami dźwięk jest naprawdę dobry. Dzięki za pomysł.
 
a tak z innej beczki, macie pomysl na to jak wykończyć dziury w ścianie przez które będę przekładał kable gdy powieszę TV? JEdna dziura będzie tuż za TV a druga ok metra poniżej za szafką RTV
 

bartbuks

New member
a tak z innej beczki, macie pomysl na to jak wykończyć dziury w ścianie przez które będę przekładał kable gdy powieszę TV? JEdna dziura będzie tuż za TV a druga ok metra poniżej za szafką RTV

Gdzieś kupiłeś? Bo w tygodniu mam zamiar to samo zrobić. Jak nie chcesz publicznie pisać to wal na PW.

Wysyłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry