Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CO prawda test dotyczy modelu 47PFL 600 , ale to co wyprawia ten telewizor w niektórych elementach testu to banan (uśmiech radości) z twarzy nie schodzi. Takich rzeczy nie widziałem nawet w luksusowych modelach .
 

Reynold

New member
KiKi, za przeproszeniem, zamiast gadać w kółko o tym teście, opublikuj go. Jest tu trochę osób, które na to czekają.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trafna uwaga - ale dziś w nocy choćby gwiazdy leciały - będzie.
Wczoraj zasnąłem z nosem na klawiaturze.
 
Dziś byłem z ciekawości w Media Expert poogladać tego Philipsa na spokojnie i ku mojemu zdziwieniu Pan sprzedawca powiedział mi że e cenie TV jest u nich kalibracja.
Zapytałem na czym ona polega to powiedział że mają specjalny program który wyświetla odpowiednie plansze i na ich podstawie są dobierane optymalne ustawienia.
Co o tym sądzicie?
 

Duch87

New member
Bez reklam
Kalibracja może się przydać, szczególnie, że samemu może nam coś nie pójść. A sam telewizor prezentuje się bardzo dobrze. Ciekawi mnie ta klawiatura QWERTY - zapewne bardzo pomocna np. przy Smart TV i pisaniu w Internecie.
 

Calvex

New member
Ok, telewizor już jest - Philips 6198k, ale mam problem z Internetem... Wyszukało elegancko rotuer, wpisałem hasło i mam łączenie od 10 min i tak łączy, łączy i coś połączyć nie może. Nie wiem czy to wina mojego routera, czy czego.


Tv kupowałem w media expert (4299 zł) + wziąłem przedłużoną gwarancję na 5 lat (860 zł) do tego kalibracja obrazu (60zł) wszystko wyszło ponad 5 tys. ale udało mi się wynegocjować cenę 4999 zł :)

Za 5 lat, jeżeli coś w tv się stanie (a pewnie po takim czasie będzie widać jakieś plamy etc) będę mógł wymienić na dowolny tv do kwoty 4299 zł. Więc myślę, że warto taką gwarancję wykupić, a chyba każdy wie jak nowe sprzęty się psują.
 
Ostatnia edycja:

pebe86

Member
Bez reklam
A ta gwarancja to ubezpieczyciela, sklepu czy producenta? Bo jeśli sklepu, to w sumie nie wiadomo czy media expert będzie za 5 lat jeszcze istnieć...
 

Reynold

New member
No to lipa.
Na marginesie, obecnie przedłużoną do 5 lat pełną gwarancję producenta oferuje Sony (źródło: Sony Centre, Gdańsk Matarnia).
 

Calvex

New member
Eh, mam problem z tym podłączeniem do neta.

Wszedłem w ustawienia - podłączenie do sieci, wybralem swoja, siec, wpisalem haslo i wyskoczyło, że Internet połączył się z siecią domową.


Wchodzę w smart tv i mam łączenie... przez około 2 min i potem wyskakuje Nie odnaleziono serwera Philips spróbuj później.
 

accu

New member
Bez reklam
Dziś byłem z ciekawości w Media Expert poogladać tego Philipsa na spokojnie i ku mojemu zdziwieniu Pan sprzedawca powiedział mi że e cenie TV jest u nich kalibracja.
Zapytałem na czym ona polega to powiedział że mają specjalny program który wyświetla odpowiednie plansze i na ich podstawie są dobierane optymalne ustawienia.
Co o tym sądzicie?

Witam uprzejmie,

Myślę , że jeżeli personel jest właściwie do tych czynności przygotowany i wykonuje tą czynność w
odpowiednich warunkach (zaciemnionym pomieszczeniu) , to wtedy czynność ta ma oczywiście sens .
Jeżeli kupujący jednak dysponuje również różnymi programami i planszami , które pomagają
ustawić parametry obrazu i posiada choćby podstawowy zasób wiedzy na temat prawidłowego
ustawiania podstawowych parametrów obrazu , może z powodzeniem to zrobić samemu .
W dodatku niektóre telewizory firmy Philips mają już fabrycznie dobrze ustawione parametry obrazu
w trybach : ISF dzień i ISF noc .(np.w serii 8008 czy w 46PFL9707)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie jest kalibracja to są ustawienia personalne telewizora . Philips ma tak w swoim menu.
 

accu

New member
Bez reklam
To nie jest kalibracja to są ustawienia personalne telewizora . Philips ma tak w swoim menu.

Witam uprzejmie,

Czy ustawienia personalne telewizora , które telewizory firmy Philips serii 8008S/12 , czy 46PFL9707S/12
mają w swoim menu tj .w trybie : ISF dzień , ISF noc , a są ustawione prawidłowo kolorystycznie przez
producenta (na linii montażowej:neutral:) nie są przypadkiem również kalibracją obrazu .
Moim , skromnym zdaniem wydaje mnie się , że są jak najbardziej .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
To nie jest kalibracja to są ustawienia personalne telewizora . Philips ma tak w swoim menu.

Kiki a kalibracja którą Ty przeprowadzasz czym się różni? Nie żebym Cię oceniał czy coś w tym rodzaju, chce tylko poznać mechanizm i ogólnie ogarnąć temat aby wiedzieć za co człowiek będzie płacil:)
 

Calvex

New member
Co masz napisane na polisie?


Sprawdzę jak uda mi się połączyć z Netem. Ogólnie nie mam pojęcia co jest nie tak... Telewizor normalnie łączy się z siecią, wyświetla się, że tv został połączony z siecią domową, później dostaje info, że można przeglądać pliki, zdjecia, filmy w sieci domowej - Naciskam OK i wyskakuje Łączenie... które trwa z 5 min, a po tym czasie wyskakuje błąd serwera philips, spróbuj później.
 
Do góry