Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mój Philips działa z tunera kablowego i przełączanie kanałów to czas 4,23 sek. To obróbka czasowa tunera bo telewizor jest monitorem w tym przypadku. I powiem tak - nigdzie nie startuję w mistrzostwach Świata przełączania programów w tunerze Vectry. Jestem genialnie zadowolony z jakości obrazu Philipsa i to że inny tuner będzie się przełączał z czasem
o 1, 5 sek krótszym ani mnie grzeje ani mnie ziębi.
Nie przełączam tysiąc kanałów jednocześnie więc może coś tracę , ale nawet nie wiem co?
Ale zyskuję CZERŃ, czerń która składa się na naturalny odcięty pokaz kolorów, czerń która szarością nie wpływa na zamazanie innych kolorów,
022_P1590647.JPG


czerń która daję głębię kolorów a nie ścianę płaską jak deska, czerń której jak brak w telewizorach to człowiek się dusi.
I wówczas telewizor wygląda najlepiej jak jest .... WYŁĄCZONY.
Dlatego najlepsze firmy na świecie nie walczyły o bezsensowny prymat czasu przełączania średniowiecznych czy kosmicznych głębin telewizorów.
Ale od lat wszystkie firmy walczą o czerń ku zadowoleniu największej grupy tego forum i innych użytkowników na świecie.

CES106.jpg

Do dziś marzeniem największych fanów na świecie, fanów jakości telewizorów był Pioneer właśnie z uwagi na czerń a nie na wyścigi z przełączaniem czas telewizora.
Szczęściem że najdokładniejsi użytkownicy tego forum którzy mieli i mają najlepsze telewizory na świecie , edukują początkujących że czerń stanowi od lat kanwę jakości telewizora.
Więc wywód na tema czasy przełączania kanału traktujemy jako zabawkę na poziomie klasy pierwszej szkoło podstawowej dla początkujących uczniów.

020_P1480560.JPG

W naszych testach, w testach innych specjalistów na świecie jest najważniejszym czynnikiem jakości dobrego telewizora.

Komendy głosowe i kiwanie do telewizora jest tak samo głupkowate jak nie wygodne. Ale bajer dla sąsiada ....hm ... jest.



006__MG_4751.jpg

Korzystam z ambilightu , poczytałem badania że inni też korzystają i są bardzo zadowoleni - więc proszę nie obrażać nas .
Sfrustrowani i znerwicowani userzy to raczej Ci którzy na czas muszą przełączyć kilkadziesiąt programów napawając się w telewizorze głównie szybkością przełączania kanałów jako najważniejszej funkcji telewizora.
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
cougar911 - jeden z głupszych postów jakie czytałem (myślę że admini mogą zrobić konkurs na najgłupszy post).

Napisałeś tysiące znaków opisując TV, ale nigdzie nie napisałeś o jakości obrazu :?:
Piszesz o rzeczach drugorzędnych, dodatkach do TV.

W samochodzie najważniejsze jest jak jeździ, a nie jaki ma system audio.

Kto tak często przełącza kanały? Ty? A co robisz z drugą ręką??? (Tylko proszę nie odpowiadaj)

Czy Iphona tez kupiłeś po to żeby grać, czy jako telefon.

Człowieku, zrób sobie wakacje, bo mieszasz ludziom w głowach.
A następnym razem napisz o faktach, to chętnie poczytam.
 

wo3ek

New member
witam, zakupilem ten TV okolo tydzien temu, i chcialbym sie was dopytac czy jest cos takiego jak dema ktore mozna by bylo obejrzec w 3D?? Jesli tak to gdzie je znalezc?

oraz mozecie mi poradzic w jaki sposob robi sie aktualizacje softa do tego TV?
 

cougar911

New member
Mój Philips działa z tunera kablowego i przełączanie kanałów to czas 4,23 sek. To obróbka czasowa tunera bo telewizor jest monitorem w tym przypadku. I powiem tak - nigdzie nie startuję w mistrzostwach Świata przełączania programów w tunerze Vectry. Jestem genialnie zadowolony z jakości obrazu Philipsa i to że inny tuner będzie się przełączał z czasem
o 1, 5 sek krótszym ani mnie grzeje ani mnie ziębi.
Nie przełączam tysiąc kanałów jednocześnie więc może coś tracę , ale nawet nie wiem co?
Ale zyskuję CZERŃ, czerń która składa się na naturalny odcięty pokaz kolorów, czerń która szarością nie wpływa na zamazanie innych kolorów,

czerń która daję głębię kolorów a nie ścianę płaską jak deska, czerń której jak brak w telewizorach to człowiek się dusi.
I wówczas telewizor wygląda najlepiej jak jest .... WYŁĄCZONY.
Dlatego najlepsze firmy na świecie nie walczyły o bezsensowny prymat czasu przełączania średniowiecznych czy kosmicznych głębin telewizorów.
Ale od lat wszystkie firmy walczą o czerń ku zadowoleniu największej grupy tego forum i innych użytkowników na świecie.

Do dziś marzeniem największych fanów na świecie, fanów jakości telewizorów był Pioneer właśnie z uwagi na czerń a nie na wyścigi z przełączaniem czas telewizora.
Szczęściem że najdokładniejsi użytkownicy tego forum którzy mieli i mają najlepsze telewizory na świecie , edukują początkujących że czerń stanowi od lat kanwę jakości telewizora.
Więc wywód na tema czasy przełączania kanału traktujemy jako zabawkę na poziomie klasy pierwszej szkoło podstawowej dla początkujących uczniów.

W naszych testach, w testach innych specjalistów na świecie jest najważniejszym czynnikiem jakości dobrego telewizora.

Komendy głosowe i kiwanie do telewizora jest tak samo głupkowate jak nie wygodne. Ale bajer dla sąsiada ....hm ... jest.

Korzystam z ambilightu , poczytałem badania że inni też korzystają i są bardzo zadowoleni - więc proszę nie obrażać nas .
Sfrustrowani i znerwicowani userzy to raczej Ci którzy na czas muszą przełączyć kilkadziesiąt programów napawając się w telewizorze głównie szybkością przełączania kanałów jako najważniejszej funkcji telewizora.

Hej,

Moja opinia pomijała obraz - zaznaczyłem na początku posta - nad tym się nie rozwodzę.

Nie jestem sfrustrowany, ani nikogo nie obrażam (jeśli ktoś się poczuł dotknięty to PRZEPRASZAM) - szukam po prostu najlepszego w moim mniemaniu sprzętu.
Sfrutrowany bym był gdybym w ciemno zakupił 6008 i czuł się iż DualCore ~1Ghz smaży sobie na mojej świadomości frytki zamiast normalnie szybko/stabilnie pracować lub stworzyć normalne pole do pracy/oglądania, równo znacznie można ten procek zastąpić stadem szybkich mrówek.
A obraz to nie wszystko...
Może i czerń jest bajkowa nie zaprzeczę - ale zu sammen do kupy to mogę sobie kupić malucha zamiast Hondy - w sumie też pojazd/też jeździ.
Ambilight - spoko extra, ale dodatkowo tak jak napisałem na skojone nerwy po interface`ie.
TV nie kupuję dla bajerów & sąsiada (najbliższy 500m) tylko dla siebie i dla swojej satysfakcji i radości.
Wg. mnie jestem chyba chory albo zboczony ale wszystko ma się równoważyć i design i jakość i interface (a w Philu leży i kwiczy) i obraz.

Wywód był przeze mnie przemyślany i zdania nie zmienię (2 różne sklepy, egz. nowe z pudła, tryb dom - nie widzę podstępu").
 
Ostatnia edycja:

cougar911

New member
cougar911 - jeden z głupszych postów jakie czytałem (myślę że admini mogą zrobić konkurs na najgłupszy post).

Napisałeś tysiące znaków opisując TV, ale nigdzie nie napisałeś o jakości obrazu :?:
Piszesz o rzeczach drugorzędnych, dodatkach do TV.

W samochodzie najważniejsze jest jak jeździ, a nie jaki ma system audio.

Kto tak często przełącza kanały? Ty? A co robisz z drugą ręką??? (Tylko proszę nie odpowiadaj)

Czy Iphona tez kupiłeś po to żeby grać, czy jako telefon.

Człowieku, zrób sobie wakacje, bo mieszasz ludziom w głowach.
A następnym razem napisz o faktach, to chętnie poczytam.

Nie wiem czy przeczytałeś dokładnie - na początku posta zaznaczyłem co się zawiera w mojej opinii: Estetyka, Jakość wykończenia, Interface.

Dla mnie wszystko jest ważne nie tylko obraz... jak bym chciał sobie kupić obraz to bym zakupił pejzaż Rembrandta.
Pisałem również o menu, intuicyjności i prędkości tegoż że, nie tylko nt. kanałów...
Co do mieszania - każdy ma swoje racje, prawo to interpretacji i zmierzenia tego co napisałem z wizytą w salonie.

PS offtop
iPhone`a kupiłem jako smatphone`a - dzwonienia, maili, fotografii, audio, monitoringu wysiłku fizycznego, pracy zdalnej (RDP, Citrix), nawigacji... granie jest na ostanim miejscu - a wszystko śmigało w oka mgnieniu.
 
Ostatnia edycja:

Swirek00

New member
Nie wiem czy przeczytałeś dokładnie - na początku posta zaznaczyłem co się zawiera w mojej opinii: Estetyka, Jakość wykończenia, Interface.

Dla mnie wszystko jest ważne nie tylko obraz... jak bym chciał sobie kupić obraz to bym zakupił pejzaż Rembrandta.
Pisałem również o menu, intuicyjności i prędkości tegoż że, nie tylko nt. kanałów...
Co do mieszania - każdy ma swoje racje, prawo to interpretacji i zmierzenia tego co napisałem z wizytą w salonie.

PS offtop
iPhone`a kupiłem jako smatphone`a - dzwonienia, maili, fotografii, audio, monitoringu wysiłku fizycznego, pracy zdalnej (RDP, Citrix), nawigacji... granie jest na ostanim miejscu - a wszystko śmigało w oka mgnieniu.

Co do TV - następnym razem zacznij ocenianie TV od obrazu - może to ułatwi Ci życie.

Kupiłeś Iphona? TO po co ja z Tobą dyskutuję. Przecież Philips nie ma na obudowie jabłka, więc nie może się podobać. :D
 

cougar911

New member
Zostawiając obraz na koniec to nie można...?;)
Teraz też mam ułatwione życie.
Czytamy ze zrozumieniem - wszystko było napisane w czasie przeszłym nt. iP... ;) Teraz mam S SGS3... więc nie wiem o so chozi... :)
 

Swirek00

New member
Tylko reasumując - w TV oglądaj obraz - to jest najważniejsze (znaczy wg mnie).

Pozostałe rzeczy to bajery, które na początku użyjesz, a później się znudzą - ale Twoja decyzja.

Ja mam ten TV i uważam że jest ok, wszystko działa jak trzeba.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Oczywiście że w tv najważniejszy jest obraz- nikt tego nie kwestionuje. Ale zgodzisz się chyba, że niestabilny firmware potrafi wkurzać.

Zresztą to tak jakbyś miał piękny, najlepszy na rynku monitor, podłączony do starego, zamulonego kompa z win2000. I co Ci po tym pięknym obrazie, skoro codziennie denerwowała by Cię obsługa? ;)

Telewizor to teraz urządzenie wielofunkcyjne, tak jak telefon- dawno już przestał służyć wyłącznie do dzwonienia. A jak ktoś szuka telefonu tylko do tego, to przecież też są proste modele na rynku. Ale jak już ktoś kupuje telewizor "smart" (specjalnie w cudzysłowiu) to też MIĘDZY INNYMI po to, by korzystać z jego bajerów. I nie widzę nic złego w tym, że ktoś napisze iż interfejs działa powolnie, lub tv się wiesza.- dla niektórych to potrafi być bardzo irytujące, dla innych niekoniecznie. Ale każda opinia jest cenna.

Pal licho jeśli chodzi o te różne aplikacje- z tym można sobie poradzić zewnętrznym playerem lub donglem. Ale jeśli tv działa bardzo powolnie lub się wiesza (że aż trzeba odłączyć go od prądu) to uważam że sprzętowi za ładnych parę tysięcy nie przystoi.

I choć obraz dalej jest najważniejszym kryterium wyboru, to na pewno nie jedynym.
 
Ostatnia edycja:

cougar911

New member
Oczywiście że w tv najważniejszy jest obraz- nikt tego nie kwestionuje. Ale zgodzisz się chyba, że niestabilny firmware potrafi wkurzać.

Zresztą to tak jakbyś miał piękny, najlepszy na rynku monitor, podłączony do starego, zamulonego kompa z win2000. I co Ci po tym pięknym obrazie, skoro codziennie denerwowała by Cię obsługa? ;)

Telewizor to teraz urządzenie wielofunkcyjne, tak jak telefon- dawno już przestał służyć wyłącznie do dzwonienia. A jak ktoś szuka telefonu tylko do tego, to przecież też są proste modele na rynku. Ale jak już ktoś kupuje telewizor "smart" (specjalnie w cudzysłowiu) to też MIĘDZY INNYMI po to, by korzystać z jego bajerów. I nie widzę nic złego w tym, że ktoś napisze iż interfejs działa powolnie, lub tv się wiesza.- dla niektórych to potrafi być bardzo irytujące, dla innych niekoniecznie. Ale każda opinia jest cenna.

Pal licho jeśli chodzi o te różne aplikacje- z tym można sobie poradzić zewnętrznym playerem lub donglem. Ale jeśli tv działa bardzo powolnie lub się wiesza (że aż trzeba odłączyć go od prądu) to uważam że sprzętowi za ładnych parę tysięcy nie przystoi.

I choć obraz dalej jest najważniejszym kryterium wyboru, to na pewno nie jedynym.

Choć jeden podziela moją opinię... ;)

PS
Dla niedowiarków nt. obsługi gestami iż to tylko "bajer" polecam zapoznać się z tym:
https://www.leapmotion.com/
Zamówiłem w preorderze.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Przypominam i były nowatorskim rozwiązaniem i tyle.

Kiki, widzę że zaglądasz tu regularnie a odpowiadasz tylko na wybrane pytania... A więc-

CZEMU OD 2 MIESIĘCY OSZUKUJESZ W KWESTII TESTU PFL6008? Taki problem po prostu wywiązać się ze składanej wielokrotnie obietnicy? A jeśli tak, to po co je składasz?

Sorry za emocje ale po prostu nie lubię jak ktoś oszukuje, a potem nawet nie ma odwagi się do tego odnieść. Wiele osób wykupiło sekcję premium, wspiera to forum, więc po prostu nie wypada.

P.S.
Powiedz szczerze- kupiłbyś telewizor u kogoś, kto złożył publicznie na forum tyle obietnic bez pokrycia?

A wystarczy stososwać się do banalnie prostej zasady- nie obiecuj czegoś, czego nie jesteś w stanie spełnić..
 

pitpawel

New member
Nie chcę siać propagandy ale ja kupując ten TV u kikiego miałem zapewnienia co do DTSu w czerwcu 2013 r. Okazuje się, że DTS może i kiedyś będzie ale od modelu 7008...Nieładnie kiki nieładnie, tej rozmowy mi się nie wyprzesz gwarantuje Ci:) Obraz jest super nie przeczę, ale....dziś jest u mnie słonecznie i praktycznie nic nie widać, zwiechy o których wspominałem wcześniej jak były tak są co kilka dni tym razem. Ostatnio około tydzień temu utracił ustawienia więc nie jest tak źle:)

PS. To jak Kiki z tym DTSem może Ty masz bliższe dane o wprowadzeniu go do tego modelu??:) Pozdrawiam.
 

Swirek00

New member
Oczywiście że w tv najważniejszy jest obraz- nikt tego nie kwestionuje. Ale zgodzisz się chyba, że niestabilny firmware potrafi wkurzać.

Zresztą to tak jakbyś miał piękny, najlepszy na rynku monitor, podłączony do starego, zamulonego kompa z win2000. I co Ci po tym pięknym obrazie, skoro codziennie denerwowała by Cię obsługa? ;)

Telewizor to teraz urządzenie wielofunkcyjne, tak jak telefon- dawno już przestał służyć wyłącznie do dzwonienia. A jak ktoś szuka telefonu tylko do tego, to przecież też są proste modele na rynku. Ale jak już ktoś kupuje telewizor "smart" (specjalnie w cudzysłowiu) to też MIĘDZY INNYMI po to, by korzystać z jego bajerów. I nie widzę nic złego w tym, że ktoś napisze iż interfejs działa powolnie, lub tv się wiesza.- dla niektórych to potrafi być bardzo irytujące, dla innych niekoniecznie. Ale każda opinia jest cenna.

Pal licho jeśli chodzi o te różne aplikacje- z tym można sobie poradzić zewnętrznym playerem lub donglem. Ale jeśli tv działa bardzo powolnie lub się wiesza (że aż trzeba odłączyć go od prądu) to uważam że sprzętowi za ładnych parę tysięcy nie przystoi.

I choć obraz dalej jest najważniejszym kryterium wyboru, to na pewno nie jedynym.


Mam ten TV od 2 tygodni i nie mam z nim żadnego problemu. Ani z softem, ani z obrazem ani z czymkolwiek innym. Obraz super, przełączanie działa sprawnie (no może jak byś chciał przełączać ciągle sygnały HDMI - TV - HDMI - COMPONENT, to może się i wiesza, ale to wtedy raczej trzeba obie kupić piłeczkę antystresową, a nie inny TV.

Tamten opis jest dla mnie tak wiarygodny jak polskie partie polityczne.
 
Do góry