Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

skorup84

New member
Na pierwszej stronie tego tematu masz tabelke porownawcza. Ostatni model jest juz niedostepny.

a właśnie ten ostatni model zapowiadał się najlepiej, gdyby jeszcze tylko miał potrójny ambilight to już byłby wypas. Skąd info że już niedostępny? Dziwna polityka że ledwo co nowe modele się pojawiły a już jeden z nich i to imo najciekawszy jest niedostępny. Ktoś porównywał 6008 i 6198? Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych informacji, testów modelu 6198 :-(
 

robo55

New member
Poczytałem mocno o modelu 6008 i tak bez przekory sytuacja trochę przypomina model 6007 i pewne niedoskonałości z softem, ale daje linka gdzie można fajnie porównać 5008 z 6008.....co prawda po chorwacku, ale znawcy tematu się połapią - tłumaczenia jak i co w google + jest film.

znowu model wyższy jest bronze class.......choć oczywiście trzeba brać pod uwagę klasę monitora

http://hdtelevizija.com/recenzije/plazma-lcd-televizori-monitori/
 

Wojo11

New member
Witam serdecznie,

jestem posiadaczem 47pfl6008 i jak na razie jestem z niego mocno zadowolony, jakość obrazy bardzo dobra, 3d rewelacyjne. Mam natomiast jeden problem, którego nie mogę rozwiązać - napisy poprzez dnla - nie jestem w stanie ich wyświetlić. Ten same napisy poprzez usb wyświetlają się bez zarzutu.

Czy ktoś może rozwiązał ten problem?
 

Reynold

New member
Wojo11: sprawdzałeś którąś z konsol do gier pod względem input lag?


Witam serdecznie,

jestem posiadaczem 47pfl6008 i jak na razie jestem z niego mocno zadowolony, jakość obrazy bardzo dobra, 3d rewelacyjne. Mam natomiast jeden problem, którego nie mogę rozwiązać - napisy poprzez dnla - nie jestem w stanie ich wyświetlić. Ten same napisy poprzez usb wyświetlają się bez zarzutu.

Czy ktoś może rozwiązał ten problem?
 

strzala

Member
Witam serdecznie,

jestem posiadaczem 47pfl6008 i jak na razie jestem z niego mocno zadowolony, jakość obrazy bardzo dobra, 3d rewelacyjne. Mam natomiast jeden problem, którego nie mogę rozwiązać - napisy poprzez dnla - nie jestem w stanie ich wyświetlić. Ten same napisy poprzez usb wyświetlają się bez zarzutu.

Czy ktoś może rozwiązał ten problem?

Z tego co się orientuję, to nie jest problem telewizora tylko standardu DLNA, który nie przewiduje przesyłania napisów. Czytałem chyba tutaj na forum, że w jednym z serwerów DLNA(prawdopodobnie wersja płatna, nie pamiętam nazwy) obeszli problem tak, że film jest kompresowany w locie z nałożonymi na obraz napisami i w ten sposób przesyłany. Chyba tylko tak da radę obejrzeć z napisami przez DLNA.
 
Ostatnia edycja:
W bluray-u LG po DLNA napisy wyświetlają się jak mają taką samą nazwę i folder jest udostępniony w środowisku windows, a nie serwerami DLNA
 

strzala

Member
Czy na pewno jest to za pomocą protokołu DLNA? Na przykład tunery satelitarne z systemem Enigma 2 mają możliwość przeglądania otoczenia sieciowego(protokół SMB chyba) i można normalnie udostępniać pliki w Windowsie, ale nie wiem czy ten bluray od LG też jest taki zaawansowany. Poza tym Windows Media Center w Windows 7 ma wbudowany serwer DLNA i można też udostępniać bez zewnętrznej aplikacji. Jeśli to faktycznie było po DLNA i za pomocą samego Windowsa, to wykluczałoby tezę o braku przesyłania napisów w standardzie.
 

strzala

Member
No to już wiem. Twój model posiada coś takiego jak CIFS - za wikipedią "Server Message Block (SMB) – protokół służący udostępnianiu zasobów komputerowych, m.in. drukarek czy plików. Znany również jako CIFS (Common Internet File System)". Zatem masz to o czym pisałem. DLNA jest protokołem strumieniowym.
 
Do góry