Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

FLANCUZ

New member
Również posiadam ten model od kwietnia ( kiki mi go polecił tu na forum :) ), ale również zauważyłem że w ciagu tych kilku miesiecy pojawiło sie kilka aktualizacji i niestety menu chodzi straaaaasznie wolno, o Smart TV już nie wspominam bo to dla mnie kara aby to odpalać.
Sam obraz + Ambilight to istne cudo :) Teraz nie mogę sobie wyobrazić TV bez Ambilighta.
Jest jakaś opcja aby to menu przyśpieszyć, aby tak strasznie to wszystko nie muliło?
 

rafcioha

New member
Witam,

"KIKI" mam do Ciebie bardzo wielką prośbę! Skoro opublikowałeś na tym forum test:
"Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce?" :-( przedstawiający ten telewizor w bardzo dobrym świetle, może zwrócisz się oficjalnie do Philipsa z prośbą o wyjaśnienie dlaczego modele sprzedawane w Polsce posiadają tyle wad? Z tego co widzę mnóstwo ludzi zawierzyło Twojej publikacji i kupiło ten TV. Sam jestem jedną z tych osób :-(.

Podczas użytkowania posiadam już drugi egzemplarz, który również był już w serwisie. Wykonuję systematycznie wszystkie aktualizacje jakie wychodzą i nie zauważyłem żadnej poprawy w funkcjonalności.
Prawda jest taka, że bez zewnętrznego dekoder dobrej jakości np. VU+ nie sposób używać tego TV.

Pozdrawiam wszystkich posiadaczy PFL6008 "NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE'
Ps.
Od chwili kiedy kupiłem ten telewizor NIE KUPUJĘ JUŻ NAWET ŻARÓWEK PHILIPSA.
 

Calvex

New member
Ponoć najlepszy obraz był na aktualizacji 0.45 - w sumie nawet na zagranicznym forum tak piszą. W ogóle ja po wgraniu najnowszego softu musiałem zrobić całkowity reset telewizora, więc usuneło mi ustawienia obrazu ;/

Ma ktoś może zapisaną kalibrację ? Bo na razie ustawiłem obraz na "standardowy" i jest w miare ok, ale wczesniej miałem lepiej :p

Znalazłem takie coś

https://www.avforums.com/threads/philips-55pfl6008-reviewers-recommended-best-settings.1782623/

Tylko, ze jak wyłącze Perfect Natural Motion, to sa takie szarpniecia obrazu. Nie wiem czy ludzie tego nie widza, czy co, ale mozna to zobaczyc np. na koncowych napisach na filmach. Jak PNM jest włączony to litery lecą idealnie gładko, a jak jest wyłączony, to litery tak jakby drgają. Więc zastanawia mnie dlaczego w niektórych kalibracjach wszyscy wyłączają PMM - już chyba lepiej zostawić na minimum niż, to wyłączać.
 
Ostatnia edycja:

sociable27

New member
Ponoć najlepszy obraz był na aktualizacji 0.45 - w sumie nawet na zagranicznym forum tak piszą. W ogóle ja po wgraniu najnowszego softu musiałem zrobić całkowity reset telewizora, więc usuneło mi ustawienia obrazu ;/

Ma ktoś może zapisaną kalibrację ? Bo na razie ustawiłem obraz na "standardowy" i jest w miare ok, ale wczesniej miałem lepiej :p

Znalazłem takie coś

https://www.avforums.com/threads/philips-55pfl6008-reviewers-recommended-best-settings.1782623/

Tylko, ze jak wyłącze Perfect Natural Motion, to sa takie szarpniecia obrazu. Nie wiem czy ludzie tego nie widza, czy co, ale mozna to zobaczyc np. na koncowych napisach na filmach. Jak PNM jest włączony to litery lecą idealnie gładko, a jak jest wyłączony, to litery tak jakby drgają. Więc zastanawia mnie dlaczego w niektórych kalibracjach wszyscy wyłączają PMM - już chyba lepiej zostawić na minimum niż, to wyłączać.


tak tylko że po włączeniu PNM nawet na minimum występuje efekt judder
 

Calvex

New member
Ale jak masz wyłączony PNM, to u ciebie litery nie drgają ? Bo jak ja wyłącze PNM i są np. końcowe napisy w filmach, to te drganie strasznie denerwuje.

W sumie, to nie chodzi nawet o napisy na końcu filmu, ale w ogóle o same napisy. Jak są jakieś litery nawet i w reklamie, to drgają. Oczywiście mówię o małych literach, bo jak są jakieś duże, to nie drgają.

Jak ktoś ma dobrą kalibarcje, to mógłby udostępnić ?
 
Ostatnia edycja:

rafcioha

New member
Kolego Calvex,
Z drganiem obrazu na niektórych scenach przy Perfect Natural Motion nic nie zrobisz. Ta funkcja w Philipsie tak działa, kalibracja na pewno nic tu nie pomoże. Pozostaje wyłączyć tę funkcje i zapomnieć o niej, że istnieje.

Może Kiki zamiast usuwać posty ludzi, których wprowadził w błąd zamieszczając swój test wypowie się na ten temat.

Pozdr.
 

sociable27

New member
POMOCY!!!! DZIŚ MÓJ PHILIPS POSTANOWIŁ ODMÓWIĆ POSŁUSZEŃSTWA!!
Problem polega na tym, że podczas oglądania TV obraz gaśnie na kilka sekund (TV ciągle działa, nie wyłącza się) potem znów się pojawia na kilka do kilkunastu sekund i tak w kółko.... Próbowałem resetu, od nowa ustawiałem TV ale to nic nie daje. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić????
 

lucjan 5

New member
POMOCY!!!! DZIŚ MÓJ PHILIPS POSTANOWIŁ ODMÓWIĆ POSŁUSZEŃSTWA!!
Problem polega na tym, że podczas oglądania TV obraz gaśnie na kilka sekund (TV ciągle działa, nie wyłącza się) potem znów się pojawia na kilka do kilkunastu sekund i tak w kółko.... Próbowałem resetu, od nowa ustawiałem TV ale to nic nie daje. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić????

Ja robiłem tak: wyłączałem telewizor pilotem, zapalała się dioda wyłączenia, wyjmowałem wtyczkę z kontaktu. Po minimum minucie przerwy włączałem wtyczkę, czekałem na zapalenie się diody i uruchomiałem telewizor pilotem.
 

sociable27

New member
Ja robiłem tak: wyłączałem telewizor pilotem, zapalała się dioda wyłączenia, wyjmowałem wtyczkę z kontaktu. Po minimum minucie przerwy włączałem wtyczkę, czekałem na zapalenie się diody i uruchomiałem telewizor pilotem.

niestety nie pomogło... wydaje mi się że Twój sposób jest na samo-wyłączanie się TV a u mnie gaśnie obraz a TV nadal pracuje
 

phil7008

New member
Bez reklam
zrob tak
5010537007
 

pitpawel

New member
Sociable27 miałem podobny problem. Do tego dodam, restarty,wyłączanie po podłączeniu dysku, brak wizji z jednoczesnym słyszeniem audio itp. Oddałem wreszcie do serwisu (na gwarancji). Naprawa tydzień. Od 3 tygodni chodzi (odpukać) jak złoto. Opis naprawy "wymiana modułu SSB".
Pozdrawiam.
 

Predo1

New member
to widzę teraz wymieniają wszystkim te płyty główne bo mi też wymienili i chodzi lepiej niż wcześniej ale rewelacji nie ma.
 
Do góry