Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bartekb85

New member
Witam wszystkich forumowiczów:) Czy ktoś z posiadaczy 42pfl6008 miał problemy z TV polegające na tym ze po dłuższym nie użytkowaniu tj. dzień telewizor po wlaczeniu potrzebuje czasem nawet z 15 i wiecej minut aby wyświetlić obraz ..? Ekran podświetlony ale czarny glos normalnie działa, kanały można zmieniać.Pozdrawiam
 

pitpawel

New member
Witam wszystkich forumowiczów:) Czy ktoś z posiadaczy 42pfl6008 miał problemy z TV polegające na tym ze po dłuższym nie użytkowaniu tj. dzień telewizor po wlaczeniu potrzebuje czasem nawet z 15 i wiecej minut aby wyświetlić obraz ..? Ekran podświetlony ale czarny glos normalnie działa, kanały można zmieniać.Pozdrawiam

Ja mam tak bartek na 55'' i wcale nie muszę długo nie użytkować. Taka sytuacja pojawia się codziennie rano. Nawet nie można sobie przed robotą TVN24 pooglądać bo zamiast TV mam radio. Jest fonia , można przełączać kanały.

Oczywiście zaraz kiki napisze, że u niego tak niema. Ale u mnie jest i widać nie tylko u mnie. Ku... to nie TV z lampą aby obraz się musiał rozgrzać....

Sam nie wiem czy reklamować czy nie.
 

bartekb85

New member
No ja wziąłem na fakturke wiec gwarancja chyba rok , i juz po...a coś czuje ze jakieś zimne luty lub cos w tym stylu i w końcu się wogole nie włączy ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fakturę biorą dziś wszyscy, jak nie będziesz machał to spokojnie dwa lata.
===================================

Ja mam w sklepie jeszcze kilka sztuk 6008 i powinienem napisać aby się podlizać ze co minuta się wyłączają.

Ale niestety wiszą i grają i wyłączają się tylko wówczas gdy dostaną takie polecenie.
Pitpawel - ale zresetowałeś telewizor dobrze ?
 

pitpawel

New member
Kiki ani aktualizacje ani resety nic nie pomagają. TV "rozgrzewa" się ok 10-15 min po włączeniu i po tym czasie pojawia się wizja. Ponadto cały czas mam problemy z samo wyłączaniem się oraz tym samym gubieniem ustawień.
 

rafcioha

New member
Koledzy, ja miałem podobnie z tym brakiem obrazu po włączeniu TV. Pomogła ponowna instalacja telewizora :)
Po 1 roku mam już drugi 55PFL6008 który również już był w Radomiu (wymiana płyty głównej tym razem). Telewizor dalej zawiesza i wyłącza się. Niestety wszystkich wad tego sprzętu nie sposób wyliczyć.

Przypomina mi się test Kikiego "Philips wysoko podniósł poprzeczkę - ten model robi furorę na całym świecie !!!"

Kiki powinien przeprosić wszystkich na tym forum, którzy kierując się jego testem kupili ten model !!!

Pozdrawiam.
 

boci

New member
Telewizora nie miałem 10 dni od chwili zabrania z domu. Natomiast od momentu zgłoszenia usterki do przyjazdu serwisu 8 dni. Serwis oddalony 70km. Wymieniana była płyta główna.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Pomoglo wgranie nowego softu. Niestety mam nowy problem. Probuje wlaczyc trub Lounge Light (szybki start mam wylaczony). Po nacisnieciu przycisku Ambilight, tv po prostu sie wlacza i po okolo 2 min wylacza....


Jeżeli chodzi o Lounge Light - spróbuj wyłączyć telewizor, odczekać jakieś 30 sekund i dopiero wtedy włączyć tą funkcję - czy wtedy również się nie włącza?
 

nonz

New member
Nowa wersja oprogramowania: QF2EU-0.173.57.0 (Date published: 2013-09-23)

z istotnych zmian:
New channel logo database.
Improvements on reboots

A od siebie dodam że po 9 miesiącach używania 6008 "odkryłem" ze korzystając ze smartTV też należy wyłączyć "polepszacze" obrazu i zmienić jego parametry w ustawieniach by cieszyć się mniejszymi ścinkami i dobrym obrazem np w aplikacji youtube (wiem, wiem że nie da się z niej korzystać aczkolwiek po sparowaniu jej z telefonem lub tabletem na którym wyszukuje filmy nie jest już tak żle :) )
 

tower3

New member
Witam wszystkich forumowiczów:) Czy ktoś z posiadaczy 42pfl6008 miał problemy z TV polegające na tym ze po dłuższym nie użytkowaniu tj. dzień telewizor po wlaczeniu potrzebuje czasem nawet z 15 i wiecej minut aby wyświetlić obraz ..? Ekran podświetlony ale czarny glos normalnie działa, kanały można zmieniać.Pozdrawiam
Ja również miałem ostatnio podobny problem. TV wieczorem miał tylko głos i podświetlenie bez obrazu. 2x restart(wyl z prądu) pomógł. Następnego dnia powtórka, tym razem jeden restart pomógł. Nigdy nie czekałem dłużej jak 5min. Taki przypadek miałem łącznie może 3 razy przez rok użytkowania. Oczywiście występowały inne kwiatki łącznie z tym iż TV sam wszedł w tryb serwisowy...
 

PeCha1982

New member
Kupiłem ten TV jakoś w lutym. Ustawiłem wg ustawień proponowanych przez kolegów w poprzednich postach, oczywiście co dla jednego było super dla innego jest do niczego, więc przepisałem wszystkie ustawienia i próbowałem każde po kolei.
Nie pamiętam teraz czy wybrałem jakieś konkretne z podanych czy któreś lekko zmodyfikowałem. Grunt, że jak ustawiłem kiedyś tak działa cały czas i jest OK.
Były ze 3 może 4 dni w ciągu tych kilku miesięcy, że telewizor sam się wyłączył kilka razy, ale zawsze wszystko było ok po kilku takich wyłączeniach.
Nie wiem, może akurat takie "zwiechy" nie miały miejsca jak coś ważnego chciałem oglądać i zawsze mogłem kilka minut poczekać aż zacznie normalnie działać.
Trochę mnie denerwowało, że jak na dysk dogrywałem jakieś filmy to za każdym razem musiałem po podłączeniu przeskanować dysk, ale kupiłem kabel HDMI, którym podłączyłem komputer z tv i teraz tylko w ustawieniach zmieniam monitor na telewizor i oglądam wszystkie formaty filmów ze wszystkimi formatami dźwięku, a największy film, który zapuścilem ważył koło 10 GB. Wziąłem go an próbę i było na prawdę super z obrazem i dźwiękiem. Tyle tylko, że straszliwie dużo ważył i w związku z tym jest to dla mnie bardzo nieekonomiczne.
Co tam jeszcze...
Mam antenę analogową podłączoną do tv i wydaje mi się, że dlatego często mam problem z Polsatem. Objawia się to chwilową zwiechą dźwięku połączoną z trzeszczeniem, a po chwili występują zaburzenia obrazu - również chwilowe - po prostu na ekranie obraz miejscami robi się jakby popikselowany (nie wiem jak to nazwać - pojawiają się kwadraty), ale to po chwili dosłownie mija.
Częściej pojawia się co coś takiego jak przy antenie pracuje podłączony dysk, albo przychodzi sms lub ktoś dzwoni, a telefon leży niedaleko anteny - powiedzmy do ok. 30 cm, ale właśnie dlatego wydaje mi się, że to kwestia anteny.
Ze SmartTV korzystam przez wifi (60 mb, ruter koło 1 m od telewizora). Rzadko, bo rzadko, ale korzystam i nie widzę problemów. Jak chcę yt to przełączam monitor na tv i działam z komputera. To są trzy kliknięcia myszką więc żaden problem.
Najlepszym potwierdzeniem na to, że to porządny telewizor jest to, że dopiero teraz odwiedziłem forum i tylko po to, żeby zobaczyć co wnosi nowa aktualizacja.
I tak przedstawia się moje współżycie z tym tv. Jestem z niego bardzo zadowolony, a duma mnie rozpiera jak załączam film w dobrej jakości. Obraz igła!
 

lucjan 5

New member
Zgadzam się z PeCHa 1982. Poza nielicznymi zawieszeniami, z którymi nie ma problemu gdy ktoś wie o co chodzi, nie mam kłopotów z 6008. Natomiast obraz z anteny naziemnej ( z innych nie korzystam) wyśmienity. O 3 kanałach HD już nie wspomnę. Natomiast nie mogę wyjaśnić innej sprawy. Czasami nagrywam filmy na dysk lub pendrive za pomocą tunera dvbt obsługującego starszy telewizor. 6008 odtwarza tylko pierwsze 30 minut nagrania. Ktoś w Philipsie powiedział mi, że to ze względu na ochronę "dóbr twórców", czyli walkę z piractwem. Jest to teoretycznie możliwe ale czy prawdziwe?
 
Do góry