Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Dodam że u mnie przy wlaczonym jak i wyłączonym pnm występują rozmycia tak jakby rozdwojenie tak jak by przezroczysta poświata ciągła się za wszystkim co jest w ruchu .

Trochę dziwne ....ja tak miałem na moim 42Pfl6008/k ( i w pewnym momencie chciałem go nawet reklamować ) ale po wyłączeniu w opcjach pozycji "natural motion " obraz jest perfect ... aby napewno to wyłączyłeś ( chyba też zielony klawisz na pilocie) ? Przypominam sobie iż musiałem wyłączyć tą opcję także na każdym HDMI z osobna :) ( tv zapamiętywał ustawienia osobno dla każdego podpiętego urządzenia np mojego HTPC / tuner UPC )
Jeśli tak i dalej to samo ......to chyba naprawdę coś z tymi TV Philipsa jest nie tak ..... :niewiem:
Ja naprawdę jestem z tego TV jak narazie .... bardzo zadowolony.
A teraz widzę iż pojawił się nowy firmware : Wersja: 000.173.050.000...jednak jeśli są takie problemy to raczej narazie nie skorzystam .....

Ps. jeśli ktoś szuka starszych wersji FW do 42PFL6008/k to zrobiłem backup na Dropbox-ie :
https://www.dropbox.com/home/Public/Philips TV
żenada !
 
Ostatnia edycja:

Calvex

New member
Dla wszystkich którzy mają problem z artefaktami daje moje ustawienia TV na których obraz dla mnie jest po prostu bardzo dobry (HD przyrodnicze igła), jeśli na tych ustawieniach coś jest nie tak z obrazem to według mnie macie TV z usterką niestety...:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 55
Kolor – 60
Ostroœść – 4
Redukcja szumów – wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG – wyłącz
PNM – œwyłącz
Clear LCD – Włącz,
Ostroœść zawans. – Włącz,
Kontrast dyn. – wyłącz
Dynamiczne podœwietlenie – najlepszy obraz
Wzmocnienie kolorów - œwylacz
Czujnik œświatła – włącz,
Gamma – 0
Temp. Koloru – własny :60 60 60 0 0 0
Kontrast wideo –90
Jasnoœść – 60

Wszystko git, ale w Ostroœść zawans. –jest do wyboru Wyłącz, Minimum, Średnio, Maksimum, więc które z tych opcji wybrać ? :) Na razie ustawiłem na średnio.
 

maximus86

New member
Wszystko git, ale w Ostroœść zawans. –jest do wyboru Wyłącz, Minimum, Średnio, Maksimum, więc które z tych opcji wybrać ? :) Na razie ustawiłem na średnio.

Ostrość zaawansowana w moim 6008 jest tylko w opcji włącz/wyłącz więc sprawdź czy na pewno dobrze patrzysz ;)
Teraz jeszcze testuje z ustawieniem zwykłej ostrości na "2" zgodnie z podpowiedzią bodajże Cuvermana.
Aaa i jeszcze dla ciekawskich czemu tak nisko kolory własne są ustawione, to podpowiem, że dzięki temu uzyskałem według mojej opinii kolory najbardziej naturalne (a więc takie jakie widzimy w rzeczywistości danego przedmiotu, co dla mnie jest priorytetem)

toki0987 napisał:
Heh wiem wiem jak wyłączyć perfect Natural motion niestety u mnie przy wyłączonym pnm obraz tnie. Zgadzam się żenada

Ja bym proponował męczyć serwis, aż w końcu uznają reklamację, skoro na większości modelach 6008 takie coś nie występuje tzn. że jest to usterka techniczna TV...

PS. Takie ustawienia TV jak podałem ustawiłem na dwóch modelach 6008 (cioci i swoim) i na obu obraz jest identyczny bez żadnych problemów jak na LEDa...
 
Ostatnia edycja:

bla.zej

New member
Dla wszystkich którzy mają problem z artefaktami daje moje ustawienia TV na których obraz dla mnie jest po prostu bardzo dobry (HD przyrodnicze igła), jeśli na tych ustawieniach coś jest nie tak z obrazem to według mnie macie TV z usterką niestety...:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 55
Kolor – 60
Ostroœść – 4
Redukcja szumów – wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG – wyłącz
PNM – œwyłącz
Clear LCD – Włącz,
Ostroœść zawans. – Włącz,
Kontrast dyn. – wyłącz
Dynamiczne podœwietlenie – najlepszy obraz
Wzmocnienie kolorów - œwylacz
Czujnik œświatła – włącz,
Gamma – 0
Temp. Koloru – własny :60 60 60 0 0 0
Kontrast wideo –90
Jasnoœść – 60


Niemalże perfekcyje ustawienia, ja porawiłem tylko sobie wg. uznania nasycenie kolorów i trochę ostrość. Przy dobrym materiale wideo obraz żyleta. Funkcja za którą płaciliśmy PNM - nieużyteczna.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Niemalże perfekcyje ustawienia, ja porawiłem tylko sobie wg. uznania nasycenie kolorów i trochę ostrość. Przy dobrym materiale wideo obraz żyleta. Funkcja za którą płaciliśmy PNM - nieużyteczna.

Przepraszam ale jak dla mnie takie ustawienia obrazu to jakis zart .jPo pierwsze jesli dajesz podswietlenie na 55 ( fabrycznie jest na 65 ) to masz nisko ustawiony kontrast ,w bardzo słonecznym pokoju obraz bedzie słabo widoczny .To samo w nocy obraz bedzie słabo świecił bo kontrast jest nisko ustawiony .Niskie wartości ustawienia koloru ( chcesz upodobnić kolory do plazmy ) tez sie nie sprawdza bo obraz bedzie miał papkę na ekranie .Jesli mamy jasne pomieszczenie to takie ustawienia odpadają !Jak pisałem wczesniej fabryczne ustawienia sa najlepsze .Polecam tryb naturalny ( zmienic trzeba tylko kontrast dynamiczny z średniego na minimalny ) Jak pisałem wczesniej u mnie obraz nie skacze i nie mam problemu z rwaniem .Sory za jakosc ale mam słoneczne pomieszczenie .Wybieramy 720 P -obraz z uplynniaczem obrazu i bez .

TVP HD z uplynniaczem obrazu i bez . - YouTube
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Artefakty przy m jak miłość... Sproój może przy filmiku z szybkimi dynamicznymi scenami, np. https://www.youtube.com/watch?v=btViXvIDsi0 coś takiego, (można znaleść w sieci w jakości FullHD ;) ) i wtedy testuj płynność obrazu oraz jego błędy lub ich brak.
Nagrałem M jak miłość bo pisali ze maja problemy na TVP HD ,co za różnica czy to TVP HD czy kanał sd ,jesli telewizor jest felerny to ma problemy ze wszystkimi sygnalami .
Oglądam filmy full HD po usb i odpalam filmy full HD z org.płyt ,uplynniaczem na średnim i zero problemów .

Tu nagrałem dynamiczny filmik z nSport HD - uwaga poświata na zawodnikach to efekt swiatla bijącego na aparat z okna .W telewizor jest wolny od tego efektu .Pozdrawiam .

NSport HD - YouTube
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
http://i.imgur.com/lg4BSkK.jpg

Cały czas mam problem z aktualizacją, odpiąłem wszystko co się dało, zostawiłem sam pendrive i to samo. Przy próbie aktualizacji przez internet pojawia się komunikat o nie znalezieniu serwera philips. :confused:

Witam ,problem tkwi po stronie twojego internetu .Nie wiem jaki masz szybki internet ale polecam ci w trakcie akt.nie używać internetu na innych sprzętach komp ,itd.Napewno spokojnie zrobi akt.Pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Potwierdzam po ostatniej akt.sa problemy przez wifi ,net strasznie sie wiesza (wczesniej śmigalo bez problemu ) Mi na necie 100 mb tnie filmy na Ipli .Przed akt.wszystko śmigalo .
 

ardax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam
Mam pytanie , czy też jak oglądacie filmy z dysku poprzez usb to napisy Wam po jakimś czasie zaczynają wyświetlać się za szybko ? Tv gubi synchronizację napisów i głosu. Tan sam film/ serial odtwarzany z kompa i nie ma tego problemu. Napisy w srt/txt nie ma znaczenia.

Pozdrawiam
 

dj crazy

New member
Ma ktoś filmiki pokazujące, jak działa Smart tv przeglądarka i funkcje internetowe, lub mógłby nagrać?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

tower3

New member
Witam
Mam pytanie , czy też jak oglądacie filmy z dysku poprzez usb to napisy Wam po jakimś czasie zaczynają wyświetlać się za szybko ? Tv gubi synchronizację napisów i głosu. Tan sam film/ serial odtwarzany z kompa i nie ma tego problemu. Napisy w srt/txt nie ma znaczenia.

Pozdrawiam

Zdaje się że temat był już poruszany i jest to kwestia kodowania napisów. Ja pobieram przez napi-prokekt.Jak wrócę do domu to sprawdze jaką mam konfigurację.

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka
 

ardax

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdaje się że temat był już poruszany i jest to kwestia kodowania napisów. Ja pobieram przez napi-prokekt.Jak wrócę do domu to sprawdze jaką mam konfigurację.

Wysłane z mojego NexusHD2 przy użyciu Tapatalka

Dzięki wielkie, napisy także pobieram poprzez napi-projekt.
Czekam w takim razie na info z konfiguracją

Pozdrawiam
 
Do góry