Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

mehias

New member
Poproś o kalibrację obrazu na początek.

Zadna kalibracja w tym TV nie pomaga robilem ich chyba z 40 i zero plynnosci obrazu. Ten tv to kompletny zlom i strata pieniedzy oraz nerwow a przede wszystkim czasu . Nigdy nie kupie nic juz od Philipsa nawet zarowki i nikomu tego badziewia nie polecam . Philips to kompletna tandeta i naciaganie ludzi na duze koszta. Kiki ten szmelc robi furore tak !!!!.....ale w swojej niedoskonalosci i wadliwosci. Dalem sie oszukac na Twoja reklame , jak to mowia pozadna reklama dzwignia sukcesu .....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Co Ci się miesza. Napisz na PW dostaniesz kontakt do człowieka który krok po kroku poda Ci ustawienia płynności.
 

bla.zej

New member
Byłem wczoraj w skepie, i zostałem zabity tym co zobaczyłem. Kierownik bez problemu powolił na sprawdzenie TV. Po obejrzeniu mojego materiału z USB, stwerdził że rzeczywiście, artefakty i błędy obrazu występują, po czym stwerdził że to bolączka wszystkich dzisiejszych telewizorów. Poszliśmy sprawdzić na takim samym modelu - było tak samo. Co najlepsze, podłączyliśmy do Samsunga (model serii drugiej od góry), obraz był dużo gorszy niż na Philipsie, następnie LG - mniej artefaktów, wieksza płynność niż na Samsungu, ale za to ostrość i kolory 3 poziomy niżej niż Philips. Na plazmie Panasonica miało być najlpiej, a było najgorzej... Po dość długiej rozmowie z panem z sklepu doszłem do wniosku że wszyscy jesteśmy oszukiwani, ponieważ kupując TV za kilka tysięcy, modele z wyższych półek, nie dostajemy sprzętu który w 100% będzie mieć idelany obraz, z pełną płynnością i bez błędów obrazu, niestety. Wszystkie testy, także te na tym portalu nie są wiarygodne, i nie mówią o tym że błędy obrazu i tak będą występować, bo to taka dzisiejsza technologia. Lepiej mieć TV sprzed 3-4 lat, tam nie było takich wodotrysków, ale obraz był płynny i czysty. Takie moje odczucia.

MOże jestem w błędzie, jeśli tak to niech ktoś mnie porprawi, czekam też na Kikiego, jako fachowiec w temacie mógłby się odnieść do tego :)
 

fador88

New member
Koledzy pisałem już w innym wątku ale dostałem odpowiedzi. Czy ktoś miał okazję porównywać Philips pfl6008 do Samsunga f6500? Każdy chce tutaj porównania do Panasonica et60 oraz Sony W805 a do Samsunga nie znalazłęm tutaj porównania.
Może ktoś się wypowie co do Samsunga jak się ma co do Philipsa jeśli chodzi o obraz i matryce? Bo jeśli chodzi o Smart TV to Samsung wypada dużo lepiej niż Philips.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po części się zgadzam.
Testy na tym portalu głównie dotyczą tego na czy najbardziej zależy użytkownikom czyli na Jakości obrazu.
Telewizor to nie komputer i póki co nim nie będzie.
Od wielu lat piszę o tym ze najważniejsza w telewizorze jest jakość obrazu.
I sam mogłeś stwierdzić wiele godzin że Philips ją naprawdę posiada.
Jak się ustrzec błędów które opisujesz ?
W bardzo prosty sposób . Wystarczy skorzystać z urządzeń z dobrą jakością, sygnału z dobrym bitrate aby cieszyć się jakością obrazu na telewizorze.
Faktycznie nie ma takiego telewizora który miałby wszystko i zmartwię Cię - bo nigdy nie będzie !!!
Ale nie ma się czym martwić bo nie ma takiego samochodu, motocykla , statku i....
Na tym polega rozwój że dążymy do doskonałości ale nigdy jej nie osiągniemy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Fador masz powyżej Info u bla.zeja.
Co do jakości obrazu Philips daje lepszy obraz.
Multimedia zawsze możesz dokupić.
 

bla.zej

New member
Po części się zgadzam.
Testy na tym portalu głównie dotyczą tego na czy najbardziej zależy użytkownikom czyli na Jakości obrazu.
Telewizor to nie komputer i póki co nim nie będzie.
Od wielu lat piszę o tym ze najważniejsza w telewizorze jest jakość obrazu.
I sam mogłeś stwierdzić wiele godzin że Philips ją naprawdę posiada.
Jak się ustrzec błędów które opisujesz ?
W bardzo prosty sposób . Wystarczy skorzystać z urządzeń z dobrą jakością, sygnału z dobrym bitrate aby cieszyć się jakością obrazu na telewizorze.
Faktycznie nie ma takiego telewizora który miałby wszystko i zmartwię Cię - bo nigdy nie będzie !!!
Ale nie ma się czym martwić bo nie ma takiego samochodu, motocykla , statku i....
Na tym polega rozwój że dążymy do doskonałości ale nigdy jej nie osiągniemy...


Moim zdaniem wystarczy aby producenci nie przesadzali z technologiami ulepszającymi. Po co pakowawać systemowo 500 mega hz skoro to nie porpawi jakości obrazu, a wręcz przeciwnie ?
Na LG sprzed 4 lat, i to nie takim z górnej półki, ciężko szukać takiej ostrości i takiego odwzorowania kolorów jak w 6008, ale też ciężko dostrzec artefakty itp. Na prawdę, myślałem że wiem wiecej o dzisiejszech technologi TV... Widać znowu wygrywa marketng...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu masz rację.
Ale to wina kupujących. Bo chcą tylko jak najtaniej.
A najtaniej oznacza, że trzeba coś wyrzucić.
I wyrzucają np matryce 100Hz a wkładają 50 Hz.
Gorzej że wielu specjalistów twierdzi że nie widać różnic między 50Hz a 100Hz - oczywiście natywne.
Dlatego producenci po takich opisach "specjalistów" decydują że spokojnie można wyciąć ... jakość.
Sprawdź które modele 32" mają matrycą natywną 100 HZ ???
A kiedyś miały ... wszystkie firmy tv 32 100Hz natywne i to po kilka modeli.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Koledzy pisałem już w innym wątku ale dostałem odpowiedzi. Czy ktoś miał okazję porównywać Philips pfl6008 do Samsunga f6500? Każdy chce tutaj porównania do Panasonica et60 oraz Sony W805 a do Samsunga nie znalazłęm tutaj porównania.
Może ktoś się wypowie co do Samsunga jak się ma co do Philipsa jeśli chodzi o obraz i matryce? Bo jeśli chodzi o Smart TV to Samsung wypada dużo lepiej niż Philips.

Miałem tego Samsunga i philips ma lepszy obraz .
 

lucjan 5

New member
Mehis, masz felerny egzemplarz, albo nie masz pojęcia o korzystaniu z nowoczesnego telewizora. Napisz jak sprawuje się na FABRYCZNYCH USTAWIENIACH? Takie opinie jak Twoja czytałem na temat wyrobów, w tym telewizorów WSZYSTKICH FIRM. A do bla.zeja mam pytanie, czy wszystkie porównywane telewizory miały takie samo ustawienie FABRYCZNE. To znaczy wszystkie np. standard lub naturalny. Bo jeśli nie to "test" nie był miarodajny. Ja odtwarzam materiały z dysku, który podłączony jest NA STAŁE do 6008. Odtwarzane nagranie nie różni się od oryginalnego. Czyli nagrania HD są równie olśniewające jak ich oryginały. Nie próbowałem odtwarzania z pendriva filmów, oglądałem jedynie swoje zdjęcia. Jakość rewelacyjna.
 

lucjan 5

New member
Koledzy pisałem już w innym wątku ale dostałem odpowiedzi. Czy ktoś miał okazję porównywać Philips pfl6008 do Samsunga f6500? Każdy chce tutaj porównania do Panasonica et60 oraz Sony W805 a do Samsunga nie znalazłęm tutaj porównania.
Może ktoś się wypowie co do Samsunga jak się ma co do Philipsa jeśli chodzi o obraz i matryce? Bo jeśli chodzi o Smart TV to Samsung wypada dużo lepiej niż Philips.

Już raz otrzymałeś odpowiedź. Idź do salonu, który dysponuje tymi modelami. Poproś sprzedawcę by ustawił oba telewizory obok siebie, podłączył do tego samego źródła i wszedł na te same ustawienia fabryczne. Wtedy będziesz mógł porównać. Ale wątpię by jakikolwiek sklep zaspokajał takie zachcianki PRZECHODNIÓW ZA DARMO. Jako, że "na tym świecie nie ma nic ..........." by zaspokoić dręczącą Cię ciekawość, będziesz musiał użyć argumentu, który jest najbardziej przekonujący w takich przypadkach.
Jeśli nie chcesz tracić kasy, wejdź na "Samsung f 6005 opinie" i porównaj narzekania i peany na jego temat z tym co czytasz na tym forum. Widocznie nie ma TU nikogo kto ma omawiane modele w domu (stojące obok siebie) i ma skalę porównawczą.
 

bla.zej

New member
Tu masz rację.
Ale to wina kupujących. Bo chcą tylko jak najtaniej.
A najtaniej oznacza, że trzeba coś wyrzucić.
I wyrzucają np matryce 100Hz a wkładają 50 Hz.
Gorzej że wielu specjalistów twierdzi że nie widać różnic między 50Hz a 100Hz - oczywiście natywne.
Dlatego producenci po takich opisach "specjalistów" decydują że spokojnie można wyciąć ... jakość.
Sprawdź które modele 32" mają matrycą natywną 100 HZ ???
A kiedyś miały ... wszystkie firmy tv 32 100Hz natywne i to po kilka modeli.


No właśnie ja nie chiałem jak najtaniej, mogłem przecież kupić LG czy Samsunga za ok 2000 i też wymagać. Trochę się zagłębiłem w temat, poczytałem, poszukałem, dołożyłem troche i wybrałem Philipsa, myśląc że więcej wydając będę mieć "spokój", i nie będę musiał sobie pluć w brodę " a mogłem kupić ten droższy". Teraz widzę że jednak dokonałem dobrego wyboru, lecz "spokoju" nie mam :p



Mehis, masz felerny egzemplarz, albo nie masz pojęcia o korzystaniu z nowoczesnego telewizora. Napisz jak sprawuje się na FABRYCZNYCH USTAWIENIACH? Takie opinie jak Twoja czytałem na temat wyrobów, w tym telewizorów WSZYSTKICH FIRM. A do bla.zeja mam pytanie, czy wszystkie porównywane telewizory miały takie samo ustawienie FABRYCZNE. To znaczy wszystkie np. standard lub naturalny. Bo jeśli nie to "test" nie był miarodajny. Ja odtwarzam materiały z dysku, który podłączony jest NA STAŁE do 6008. Odtwarzane nagranie nie różni się od oryginalnego. Czyli nagrania HD są równie olśniewające jak ich oryginały. Nie próbowałem odtwarzania z pendriva filmów, oglądałem jedynie swoje zdjęcia. Jakość rewelacyjna.


Nie wiem jakie miały ustawienia, były na wystawie, więc pewnie miały "tryby sklepowe", a dwa, to przy każdym telewizorze, kierownik włączał i wyłączał systemy ulepszenia obrazu (odpowiedniki Pixel Precision i PNM). I za każdym razem obraz był sporo gorszy od fabrycznych ustawień Philipsa. Jak oglądałem te Samsungi i LG, to aż się cieszyłem że wybrałem Philipsa, mimo jego wad z sybkością menu itd. Nie sprawdzaliśmy na Sony i Sharpie, ale pan twierdził że bedzię bardzo podobnie lub nawet gorzej niż u Samsunga i LG.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
No właśnie ja nie chiałem jak najtaniej, mogłem przecież kupić LG czy Samsunga za ok 2000 i też wymagać. Trochę się zagłębiłem w temat, poczytałem, poszukałem, dołożyłem troche i wybrałem Philipsa, myśląc że więcej wydając będę mieć "spokój", i nie będę musiał sobie pluć w brodę " a mogłem kupić ten droższy". Teraz widzę że jednak dokonałem dobrego wyboru, lecz "spokoju" nie mam :p






Nie wiem jakie miały ustawienia, były na wystawie, więc pewnie miały "tryby sklepowe", a dwa, to przy każdym telewizorze, kierownik włączał i wyłączał systemy ulepszenia obrazu (odpowiedniki Pixel Precision i PNM). I za każdym razem obraz był sporo gorszy od fabrycznych ustawień Philipsa. Jak oglądałem te Samsungi i LG, to aż się cieszyłem że wybrałem Philipsa, mimo jego wad z sybkością menu itd. Nie sprawdzaliśmy na Sony i Sharpie, ale pan twierdził że bedzię bardzo podobnie lub nawet gorzej niż u Samsunga i LG.
6008 ma na tyle dobry obraz, że nie podejrzewam by jakikolwiek telewizor w tej klasie cenowej mógł go przebić pod tym względem. Co najwyżej mógł by dorównać. Biorąc pod uwagę Ambilight, która to opcja jest dla mnie atrakcyjnym dodatkiem, jestem bardzo zadowolony z posiadania tego modelu. Gdyby miał SmartTv Samsunga i podwójny tuner z PiP, którym dysponują niektóre modele Samsunga i Panasonica, byłby bliski ideału.
 

maximus86

New member
Dla wszystkich którzy mają problem z artefaktami daje moje ustawienia TV na których obraz dla mnie jest po prostu bardzo dobry (HD przyrodnicze igła), jeśli na tych ustawieniach coś jest nie tak z obrazem to według mnie macie TV z usterką niestety...:

Styl obrazu – Osobisty,
Kontrast funkcji backlight – 55
Kolor – 60
Ostroœść – 4
Redukcja szumów – wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG – wyłącz
PNM – œwyłącz
Clear LCD – Włącz,
Ostroœść zawans. – Włącz,
Kontrast dyn. – wyłącz
Dynamiczne podœwietlenie – najlepszy obraz
Wzmocnienie kolorów - œwylacz
Czujnik œświatła – włącz,
Gamma – 0
Temp. Koloru – własny :60 60 60 0 0 0
Kontrast wideo –90
Jasnoœść – 60
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też mam obraz - jak to ująłeś "Igła" na swoim Philipsie.
Naprawdę jest super, dlatego każdy kto przychodzi jest zachwycony.
Może będę zapraszał na domowe pokazy...

Trochę zabawy , jak w każdym telewizorze - ale opłacało się.
 

Rainmanatb

New member
Noszę się z zamiarem zakupu 6008k 42" i chciałbym się dowiedzieć ile dokładnie sekund trwa włączenie telewizora (czas od wciśnięcia przycisku power do wyświetlenia się obrazu kanału tv na ekranie) ze stanu czuwania oraz z całkowitego wyłączenia?
Mam jeden TV model LoEnd i jego włączenie trwa ponad 20sek, a to sporo czasu.
 
Ostatnia edycja:

nonz

New member
2s/12s z/bez funkcji "szybki start"

"ostrość zaawansowana" powoduje zwolnienie pracy menu a na obrazach kontrolnych nie zauważyłem różnicy.
Polecam za to "ostrość" 2<
 
Do góry