Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

albin37

New member
To że DTS działa przy przesyłaniu przez HDMI z laptopa to oczywiste tylko chodzi mi o to czy tv przepuści mi to DTS po optyku z tv do amplitunera bo amplitunerze nie mam HDMI a w lapku nie ma wyjścia optycznego.
 

dj crazy

New member
A jaki model możecie polecić o równie dobrej jakości obrazu co philips, nie zależy mi na funkcjach smart ponieważ itak poużywam ich kilka razy i mi się znudzą, chodzi o obraz i możliwości odtwarzania wielu kodeków dźwięku, może być ew. model 42" ale żeby kosztował 3000+-300zł
 

cureman

Active member
Bez reklam
Kolego nie sety zablokowano mi wysyłanie prywatnych wiadomości. Wiec u mnie wygląda to tak . Tryb isf noc kalibracja od krzysztofa wyłączone tryby dynamiczne podświetlenie oraz czujni światła off. Backlight na poziomie 45 . Widoczny clouding oraz obraz swieci na niebiesko co powoduje bardzo slaby kontrast przy ciemnych scenach jest po prostu widoczne podswietlenie które przebija się przez wyświetlany obraz. Tragedia. Druga sprawa banding na pół ekranu wygląda to tak jakby palma mi rosła heh. Banding oczywiście widoczny na jednolitych tyłach oraz przy ruchach w poziomie .tragedia. 3 sprawa to płynność tego tv a raczej jej brak. Przy wyłączonym trybie pnm o nie da się tego oglądać tnie za obiektami w ruchu się rozdwajaja słaba ostrość jednym słowem tragedia . Przy wyłączonym pnm to samo artefakty na drugim planie obiekty w ruchu robią się hmmm tak jak by je ktoś nożyczkami w pionie pociąl tnie obraz jest nie płynny. Prezentacja hmm . Przy włączonej prezentacji nie widzę różnicy jak obraz jest podzielony zarówno przy pnm jaki Micro dimming pojawiają się kwadraty czarno biało to wszystko . Chyba nie działo to u mnie tak jak u innych . Również nie widzę zmian obrazu funkcji clear lcd, przy wyłączone jak włączonej to samo kicha. .Tv wyłącza mi się nawet jak chodzę po menu.


Ps . Możesz napisać jak wygląda czern u ciebie w trybie isf noc przy włączonych trybach i wył. Czujniku swiatla.

Witam opisz mi Prosze jak znalesc ten tryb inf noc ? Pierwszy raz słyszę .
Wracajac do ustawień twojego tv to powiem ze sa tragiczne ! Polecam ci tryby fabryczne ,pierwszy krok to reset fabryczny .Ustawienia na dzien -polecam fabryczny naturalny .Na noc fabryczny Stand.Pamietaj ze jesli wyłączysz całkowicie dynamiczne podswietlenie to uwydatniasz clouding i pogarszasz czerń ! .Co do clear LCD to to ma tylko wygladzic poszczepione krawędzie .Zobacz sobie obraz na naturalnym jest swietny.Ja po kupnie tv tez ustawiłem obraz ale potem stwierdziłem ze fabryczny naturalny jest dla mnie najlepszy .Daj znac jak teraz masz obraz po restarcie fabrycznych .Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Witam opisz mi Prosze jak znalesc ten tryb inf noc ? Pierwszy raz słyszę .
Wracajac do ustawień twojego tv to powiem ze sa tragiczne ! Polecam ci tryby fabryczne ,pierwszy krok to reset fabryczny .Ustawienia na dzien -polecam fabryczny naturalny .Na noc fabryczny Stand.Pamietaj ze jesli wyłączysz całkowicie dynamiczne podswietlenie to uwydatniasz clouding i pogarszasz czerń ! .Co do clear LCD to to ma tylko wygladzic poszczepione krawędzie .Zobacz sobie obraz na naturalnym jest swietny.Ja po kupnie tv tez ustawiłem obraz ale potem stwierdziłem ze fabryczny naturalny jest dla mnie najlepszy .Daj znac jak teraz masz obraz po restarcie fabrycznych .Pozdr.

Nic dodać nic ująć! Wszystkim "pomysłowym Dobromirom" radzę to co cureman. Ja korzystam z ustawień fabrycznych, odbieram naziemną cyfrówkę. Obraz w kanałach HD rewelacyjny, a czerń CZARNA.
 

cureman

Active member
Bez reklam
No tak przy fabrycznym standard jest lepiej ponieważ jest włączony tryb dynamiczne podświetlenie najlepsze zasilanie plus czujnik światła. Ale obraz jest za ciemny przy ciemnych scenach niewiele co widać. Możecie mi jeszcze napisać jak wygląda u was ruch przy wlaczonym i wyłączonym pnm.

Dynamiczne podswietlenie -najlepszy obraz .
Albo oglądaj na naturalnym obrazie.
 

kini0

New member
Bez reklam
Co prawda mam model 55pfl6007, ale dodam coś od siebie...
-tv to PORAŻKA. Często trzeba wyciągać HDMI z dekodera NC+ bo obraz wariuje (zielone błyski na połowie matrycy) - pomaga. Odtwarzanie przez USB? -raz idzie gładko, raz nie... -loteria. Jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Myślę że winne jest podświetlenie matrycy, przykład- Xbox. Podczas nawigowania po dashbord'zie konsoli w dolnym lewym rogu mamy ikonę przycisku "Y". Raz jest ona kompletnie nieczytelna z przekłamanym kolorem, a po zmianie tła zmienia się już w ładny klawisz "Y". Kompletna porażka. Telewizor po kalibracji Kikiego. Jedyny plus to Ambi, ale liczba minusów miażdży efekt. Smart TV to loteria - raz działa raz nie. Zakładka "filmy" na Onet.Vod nie działa od ponad roku np.,... Wiem że Android stick załatwia problem, ale nie mam zamiaru własnymi finansami pokrywać wad sprzętu - placiłem za TV ze smart TV i powinien on działać. Generalnie jest to pierwszy i ostatni tv Philipsa jaki kupiłem
 

cureman

Active member
Bez reklam
Co prawda mam model 55pfl6007, ale dodam coś od siebie...
-tv to PORAŻKA. Często trzeba wyciągać HDMI z dekodera NC+ bo obraz wariuje (zielone błyski na połowie matrycy) - pomaga. Odtwarzanie przez USB? -raz idzie gładko, raz nie... -loteria. Jakość obrazu pozostawia wiele do życzenia. Myślę że winne jest podświetlenie matrycy, przykład- Xbox. Podczas nawigowania po dashbord'zie konsoli w dolnym lewym rogu mamy ikonę przycisku "Y". Raz jest ona kompletnie nieczytelna z przekłamanym kolorem, a po zmianie tła zmienia się już w ładny klawisz "Y". Kompletna porażka. Telewizor po kalibracji Kikiego. Jedyny plus to Ambi, ale liczba minusów miażdży efekt. Smart TV to loteria - raz działa raz nie. Zakładka "filmy" na Onet.Vod nie działa od ponad roku np.,... Wiem że Android stick załatwia problem, ale nie mam zamiaru własnymi finansami pokrywać wad sprzętu - placiłem za TV ze smart TV i powinien on działać. Generalnie jest to pierwszy i ostatni tv Philipsa jaki kupiłem

Gram na Ps3,Ps4,xbox360,xbox one -mase razy ustawiłem obraz pod konsole bo było ciemno ,teraz tryb gry -tryb obrazu naturalny .Wszystko pięknie smiga .Co do smart tv Nie mieszkam w Pl i np .Ipla czy Onet vod smiga szybko i bez problemu .Nie wiem czy u ciebie to nie winna internetu .Cały czas czyta pojazd po tym tv ale powiem ze przy takich wadach jakie miałem w modelach firmy Samsung to ten Phil jest swietny.Pisze to jako były posiadacz Sony hx855",Panas vt 20,30,50.Pewnie pod koniec roku znow kupie inny tv ale z tego modelu jestem zadowolony ( cena - jakosc)
 

bywalec

New member
Witam serdecznie jako nowy user. W chwili obecnej stoję przed wyborem TV dla siebie i rodziny. Moim faworytem był do niedawna Philips 47PFL6008K ale poczytałem, że ma wolny soft i to co tu zobaczyłem trochę mnie odstrasza od jego zakupu, myślałem też o Panasonicu TX 47ET60E, a ostatnio zacząłem brać też pod uwagę SONY KDL 47W805. Dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o współczesne tv, więc proszę drodzy koledzy o radę, brać tego filipa czy nie, jeśli nie to jaka jest alternatywa w kwocie do 3500 PLN. Aby było łatwiej mi cokolwiek polecić, odpowiem na pytania z ankiety która się przewija na forum.
1. odległość od ekranu? 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony ekranu
3. Jak duży jest pokój: 4,2x4,2m
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. jaki masz obecnie telewizor? Panasonic CRT 28"
6. jakie programy najczęściej oglądasz? sport, filmy, bajki
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień i wieczór
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? wolę bez ale różnie to bywa
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? pokój jest nasłoneczniony więc raczej matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 47 cali
12. preferowana marka? Panasonic Philips Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach? pikselozy, kiepskiego kontrastu, marnego dźwięku
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder upc, może jakiś dysk twardy, może jakaś konsola
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? na chwilę obecną 100% tv, ale tak jak pisałem to się może zmienić powiedzmy 80% tv, 20% konsola
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i trochę z boku z lewej strony od tv
17. czy ważne jest wifi ? ważne
18. czy będziesz korzystać z widgetów? pewnie tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? tak, pasywne
23. ma mieć slot na karty SD ? niekoniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? dekoder -> HDMI i dysk zewn. przez USB, konsola jeśli będzie -> HDMI
26. ile programów HD? trochę jest nie liczyłem
27. ma stać czy wisieć? na początek ma stać
28. Rozdzielczość: full hd
29. Dvb-t: tak
30. Na czym najbardziej Ci zależy: super obraz i dobry dźwięk
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6 - 8 h
32. Sugerowana cena ? do 3500 pln
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Wojtek
 

kini0

New member
Bez reklam
Gram na Ps3,Ps4,xbox360,xbox one -mase razy ustawiłem obraz pod konsole bo było ciemno ,teraz tryb gry -tryb obrazu naturalny .Wszystko pięknie smiga .Co do smart tv Nie mieszkam w Pl i np .Ipla czy Onet vod smiga szybko i bez problemu .Nie wiem czy u ciebie to nie winna internetu .Cały czas czyta pojazd po tym tv ale powiem ze przy takich wadach jakie miałem w modelach firmy Samsung to ten Phil jest swietny.Pisze to jako były posiadacz Sony hx855",Panas vt 20,30,50.Pewnie pod koniec roku znow kupie inny tv ale z tego modelu jestem zadowolony ( cena - jakosc)
Raczej nie wina netu, bo wszystkie inne urządzeni podpięte do sieci hulają jak ta lala. Stawiam raczej na fochy tv. btw- przesiadka z Pioneera KURO. Co do konsoli, to mam wrażenie że diody LED są
"rozjechane" z tym co się aktualnie dzieje na ekranie. Ustawienie "najlepszy obraz", backlight 53
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli rozmawiamy tylko o jakości obrazu do telewizji i graniu w gry to Philips da sobie radę bez problemów. I w klasie cena do jakości to extra wybór.
Jeśli chcesz serfować w necie to wystarczy Ci do Philipsa Miracast w Smartfonie lub Tablecie i masz wszystkie aplikacje internetowe w czasie rzeczywistym.
 

kini0

New member
Bez reklam
Jeśli rozmawiamy tylko o jakości obrazu do telewizji i graniu w gry to Philips da sobie radę bez problemów. I w klasie cena do jakości to extra wybór.
Jeśli chcesz serfować w necie to wystarczy Ci do Philipsa Miraca
-6007 nie ma miracast. Ale ma za to niedziałający w 100% smart
 

dj crazy

New member
Jak jest z awaryjnoscia tego modelu często wysiadaja? Jak jest z naprawami poza gwarancyjnym?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

lucjan 5

New member
Korzystam z tv naziemnej, SmartTv i podłączonego na stałe dysku. Obraz wyśmienity, nagrywanie, time shift i czerń bez zarzutu, Smart- nieograniczona zawartość. Używam WYŁĄCZNIE ustawień fabrycznych, cena do jakości doskonała. Czytając narzekania na 6008, zastanawiam się czy nie jestem przypadkiem szczęśliwym posiadaczem WYJĄTKOWEGO egzemplarza? Nie oznacza to, że mój nagle nie padnie. W czasie procesu wytwarzania, WSZYSTKIM PRODUCENTOM zdarzają się wadliwe egzemplarze. To nieuniknione zjawisko. A tak na "pocieszenie", by nie przejmować się "głupstwami". Mało ludzi zastanawia się w czasie wychodzenia z domu np. do pracy, czy to przypadkiem nie jest OSTANIE WYJŚCIE.
 
Do góry