Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

Calvex

New member
@accu A skąd bierzesz info na temat aktualizacji ? Bo TV nic mi nie znajduje, napisane jest, że mam najnowszy soft.

Chyba, że trzeba ręcznie pobierać i wgrywać na pendrive.


Wyłączyłem tv z gniazdka na całą noc i na razie śmiga.
 

bla.zej

New member
Może masz okulary brudne... stąd te plamy. Płaczecie i płaczecie...


Nie płaczecie, tylko można trafić na wadliwą sztuke, ja 6008 z plamami i kratkami właśnię mam w reklamacji jużdrugi raz. Za każdym razem technik serwisu który pofatygował się do mnie ( a za każdym razem był inny) stwierdzał ze jest coś nie tak. Więc to nie są jakieś wymysły.
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
nie zgadzam się z tą opinią

Czasami ma sie pecha ,ja kupiłem wadliwy Panasonic vt 50 .Wymienialem z dobre 5 razy tv Samsunga itd.Ten Philips jest dobrym tv ,jesli masz wady to wymień na taki bez wad.Pisanie ze ten model to shit ,g..jest troszkę za mocne .Powiem wam ze te wszystkie SWIETNE Samsungi i to za większe pieniadze nie maja szans przy Philipsie .Wiem bo sam to juz przerabialem jak kupujemy nowy tv i mamy wady .Pamietam jak ja kupiłem nowego Samsunga za 3,5 tys euro wyciągam z kartonu a tu jeb na samym starcie trzy martwe piksele na ekranie ...
 

lucjan 5

New member
Gdy czytam opinie użytkowników na temat TEGO SAMEGO wyrobu znajduję oceny (w skali 0 -5), właśnie od 0 do 5. Dotyczy to zarówno urządzeń za kilkanaście zł i kilka tysięcy zł. Przyczyny różnicy zdań są różne. Poczynając do wadliwego wyrobu, kończąc na nieumiejętności obsługi lub wygórowanych oczekiwaniach. Nie będę tu przytaczał skrajnego przykładu moich inteligentnych inaczej znajomych, którzy kupili prze TV Market urządzenie do prasowania przy pomocy pary, ubrań wiszących na wieszakach i zasłon na karniszach. Próbowali odesłać je z powrotem sądząc, że przysłano im ODKURZACZ. Tylko dzięki wideo rozmowie przez Skype udało mi się zorientować w sytuacji i wysłać im link do opisu oraz instrukcji obsługi "parowej prasowaczki", którą kupili WIDZĄC JĄ uprzednio w reklamie TV. Jest w polskim języku przysłowie: "każda potwora znajdzie swego amatora". Tak jak omawiany pan domu od "prasującego odkurzacza" zadowala się akumulatorkami AAA w bezprzewodowym telefonie, kupionymi po 3 zł za sztukę na ulicznym straganie, które to akumulatorki pozwalają przeprowadzać rozmowę nie dłuższą niż 30 minut. Mam w domu jeszcze 2 telewizory LCD poprzedniej generacji. Stopień ich "skomplikowania" sprawia, że są zdolne do niespodzianek, (których dostarcza nam 6008) w takim samym stopniu jak nocna lampka z konwencjonalną żarówką. Musimy przyjąć do wiadomości, że skończyły się "dobre czasy" i zaczęliśmy żyć w "ciekawych".
 

cureman

Active member
Bez reklam
Pewnie idzie kasować niewygodne posty ale wiesz co nie tylko jedno jest takie forum hmmm . Tak jak mówię pisze tylko i wyłącznie o swoim modelu. Także postaw się w mojej sytuacji kupujesz tv za ponad 6 tys.zl . I zamiast cieszyć się tv zostaje rozczarowanie. U mnie tego nie idzie oglądać niebieski zamiast czerni który powoduje slaby kontrast i wyblakle kolory. Używam nc+ i u mnie obraz przy wyłączonym trybie pnm tnie wygląda tak to jak by za obiektem w ruchu ciągła się poświata i przy wlaczonym lepiej nie mówić , nie ma nic wspólnego to z płynnością .

Pozdrawiam sprzedawce

Mam ten telewizor 55 cali ( kupiony w DE ) mam nc+ ..czerń wieczorem czy w nocy nie jest niebieska .
Mam doświadczenie z tv ,bo miałem juz w domu topowe modele i wiem kiedy czerń jest niebieska .
Polecam zrobic tak..reset tv na ustawienia fabryczne ,sprawdzic kabel hdmi ,wgrać starszy soft ,sprzedac tv z mała strata i kupic cos innego .Po co sie zadręczac ?
 

lucjan 5

New member
"Toki", jak wygląda obraz gdy wejdziesz w SmartTv na Vimeo, a tam na filmiki HD? Jak wygląda czerń gdy włączysz "prezentacje" telewizora?
 

pawels_1991

New member
Pewnie idzie kasować niewygodne posty ale wiesz co nie tylko jedno jest takie forum hmmm . Tak jak mówię pisze tylko i wyłącznie o swoim modelu. Także postaw się w mojej sytuacji kupujesz tv za ponad 6 tys.zl . I zamiast cieszyć się tv zostaje rozczarowanie. U mnie tego nie idzie oglądać niebieski zamiast czerni który powoduje slaby kontrast i wyblakle kolory. Używam nc+ i u mnie obraz przy wyłączonym trybie pnm tnie wygląda tak to jak by za obiektem w ruchu ciągła się poświata i przy wlaczonym lepiej nie mówić , nie ma nic wspólnego to z płynnością .

Pozdrawiam sprzedawce

Mam podobny problem z tą poświatą, myślałem że udało mi się jednak go rozwiązać ale się myliłem. :p
Na jednym sofcie działa mi ambi ale obraz jest kicha (statyczne sceny wyglądają wciąż świetnie, tam gdzie jest jakiś ruch jest ta poświata, kratkowanie albo inny mankament mianowicie obraz się tak jakby dwoi), na drugim obraz jest całkiem ok i raczej taki mógłby dla mnie pozostać ale jest problem z ambi.
 

lucjan 5

New member
Korzystam tylko z telewizji naziemnej. Zdarza się, że na niektórych filmach emitowanych przez nadawców (poza kanałami TVP, Polsat i TVN) za ruchomymi obiektami ciągną się "welony". Zdarza się to od czasu do czasu. Nie wiem kto jest winien, ale z pewnością nie 6008. Wystarczy w tym momencie przełączyć się na 1, 2, lub TVN by przekonać się, że telewizor ma rewelacyjny obraz i płynność.
 

pawels_1991

New member
U mnie też nie na każdym filmie/programie tak jest. Ale na TVP również się zdarzyło, najistotniejsze jest to, że te "artefakty" widać na teledysku w HD, który na komputerze nie ma takich przypadłości.

Wydaje mi się, że efekt ten nie występuje w takim stopniu przy wyłączonym PNM, właśnie na ów teledysku przy wyłączonym PNM znika problem rozdwajania obrazu/poświaty.
 

bla.zej

New member
Dzisiaj dzwonił do mnie pan z serwisu, który zajmuje się moim 6008. Swierdził, że wszystko jest ok, i wszelkie błędy obrazu (kratki, plamy, rozmazania) muszą być, ponieważ telewizor ma taka a nie inna specyfikaje. Sprawdził wszystkie podzespoły i były ok, nawet wymionona ostanio płyta główna jego zdaniem byla wymieniona niepotrzebnie. Troche mnie już to ruszyło, nie wiem czy nie zacząć teraz reklamowac w sklepie, z powodu niezgodności towaru z umową.

Szkoda gadać...
 
Do góry