Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Powiedzcie mi, jaką przybliżoną trwałość ma ten tv?

Plotki głoszą, że matryca może wytrzymać nawet do 100 tys. godzin. Nawet gdyby tyle miała "przeżyć" i nic innego nie wysiadłoby powodując nieopłacalność naprawy, kupisz z pewnością wcześniej telewizor nowszej generacji. Weźmy "tylko" 50 tys. godzin i podzielmy to przez 10h/dzień. Mamy 5 tys dni. 5000:365= 13 lat z hakiem. Do tego czasu wejdą z 3 nowe generacje.
 

nonz

New member
Przy czyszczeniu matrycy czuję delikatne falowanie lecz nie wpływa to na jakość obrazu. Myślę że nie jest to defekt tylko skutek zastosowania obudowy zamiast pełnej ramy.

LCD nigdy nie będzie miało idealnego, równego podświetlenia szczególnie przy maksymalnej jasności podświetlenia.
Powodem jest prasowanie filtrów i soczewek rozpraszających światło z matrycą i temperatura pracy podzespołów na płycie głównej.
Dlatego w nocy zawsze będzie delikatnie świecił czernią.

Akurat 6008 zaskoczył mnie czernią a głównie automatycznym dopasowaniem jasności matrycy do wyświetlanych scen.
Zeszłoroczny SONY z tej samej półki cenowej wyraźnie z opóźnieniem dopasowuje jasność przy ciemnych scenach a ten tv robi to zazwyczaj perfekcyjnie - filmy oglądam głównie po zmroku.


Żaden producent nie daje wieloletniej gwarancji na matrycę więc czas zweryfikuje ich trwałość :)
 

rafcioha

New member
Czy moglibyście napisać w jakich krajach były montowane Wasze telewizory. Chodzi o "światło na ramce" i rozwarstwienia na krawędziach matryc?

Witam,
Mój 55PFL6008k/12 z tego co podają na Węgrzech, ale zastanawiające jest, że na pudle jak i w dołączonej specyfikacji jest bardzo dużo napisów, informacji po rosyjsku czy ukraińsku. Według mnie te telewizory wyprodukowano na rynek Rosia, Ukraina czy Rumunia a nie na Polskę. Wprawdzie na pudle jest mała nalepka "wyprodukowano na Polskę" ale taką naklejkę zawsze można przykleić na pudło. To by wiele wyjaśniało :). Ale taka jakość produktów nawet nie przystoi na Ukrainę czy Rumunię nie obrażając sąsiadów. Mój zakupiłem w grudniu w Mediaexpert.
Pozdrawiam.
 

PeCha1982

New member
No dokładnie chodziło mi o 55 cali.
A, no to jasne :) temat jest o 47" więc tym się sugerowałem :)

Prawdę powiedziawszy, jak przyszło pudło z TV to pomyślałem sobie, "gdzie ja tego byka postawię?". Po wyjęciu z pudełka okazało się, że 47" to rzeczywiście akurat na moje warunki (pokój ok 20 m i odległość ~3,5 m), ale następnym razem, nie ma bata, będzie większy!

Przy czyszczeniu matrycy czuję delikatne falowanie lecz nie wpływa to na jakość obrazu. Myślę że nie jest to defekt tylko skutek zastosowania obudowy zamiast pełnej ramy.
Nie wiem, może to kwestia tego, że się naczytałem tutaj o tej dziurze między obudową a ekranem, ale jak to zobaczyłem, to pomyślałem, że to fajne rozwiązanie i fajnie też wygląda. Ale wiadomo, że jak matryca nie jest przyczepiona do obudowy ze wszystkich stron, to będzie trochę falować. Trochę się tego bałem przy przenoszeniu TV na miejsce po zamontowaniu stojaka, bo złapałem się na tym, że czubkami palców, wydawało mi się, że mocno, zaparłem się o matrycę, ale nic się nie stało.
Wydaje mi się, że dzięki temu rozwiązaniu można było zastosować tak cienką obudowę.

Czy moglibyście napisać w jakich krajach były montowane Wasze telewizory. Chodzi o "światło na ramce" i rozwarstwienia na krawędziach matryc?
Made in Hungary. Rozwarstwień, ani światła nie zauważyłem. Może dlatego, że TV dopiero trochę ponad tydzień u mnie stoi, ale też po prostu oglądam TV i filmy z dysków i nie zauważyłem, żeby coś mi przeszkadzało. Gdyby tak było, najprawdopodobniej bym zauważył.
 

phil7008

New member
Bez reklam
tydzien to za malo po pewnym czasie zobaczysz pewne niedorobki ,ale w tym do czego sluzy tv napewno nie nie bedzie sprawial problemow ;)
 

lucjan 5

New member
U mnie jest informacja na telewizorze, że zmontowano go w lipcu 2013 w Polsce. Pierwsza linijka jest po rosyjsku, a dopiero pod nią łacińskim alfabetem o montażu u nas. Z tym, że ja nie otrzymałem go ze sklepu lecz od Philipsa w zamian za model o dwa lata starszy (7406), który miał drobną usterkę (dla mnie), ale kłopotliwą dla serwisu z nieznanych mi powodów. Tylko 2 lata, ale różnica w skomplikowaniu urządzenia bardzo duża.
 

lucjan 5

New member
Wczoraj o północy zdjąłem z kolan kota by go położyć gdzie indziej, odwracam się do telewizora, a tu ciemny ekran. Żadne dotychczasowe metody, łącznie z odłączaniem od sieci nie skutkowały. Wszystko działa poza telewizją. Włączyłem drugi telewizor, gra. Ale patrzę, coś nie tak z kolejnością kanałów. W tym momencie przypomniałem sobie, że o północy naziemna kombinowała zmiany na "Muxach". Wszystkie zabiegi przywrócenia obrazu przeprowadzałem przez 20 minut na włączonej stacji, która OD PÓŁNOCY JUŻ NIE NADAWAŁA.
 

Jacek83major

New member
Witam u mnie po aktualizacji programów (telewizja naziemna) poginęły loga programów które były podczas przełączania programów o tak:)
 

FABNPG

New member
Już kilka ładnych tygodni po Sylwestrze, kiedy można się spodziewać produktów Philipsa oraz innych producentów na ten rok?
 

PeCha1982

New member
tydzien to za malo po pewnym czasie zobaczysz pewne niedorobki ,ale w tym do czego sluzy tv napewno nie nie bedzie sprawial problemow ;)
Wiem, dlatego jakoś specjalnie nie udzielam się i staram się nie komentować tego co jest nie tak, albo w porządku :smile:

A jeżeli chodzi o aktualizację to nie mam loga TVTrwam, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP Warszawa.
Ponad to zamieniły mi się miejscami TVN HD z TVN i TVN z Polsatem. W sensie że miałem TVNHD na 4 a zwykły gdzieś pod koniec, a Polsat na 5, a teraz TVNHD jest pod koniec, TVN na 5 a Polsat na 4.

Wiem, że gdzieś w temacie było opisane co zrobić, żeby ułożyć kanały wg uznania, ale przez ilość postów nie mogę tego znaleźć a niestety nie zapisałem sobie tej strony w zakładkach. Moglibyście napisać jak pozamieniać kanały?
 

Calvex

New member
Pojawiła się nowa aktualizacja

173.46.0

Właśnie ją pobieram. Ktoś w ogóle wie czy coś poprawia ? Od paru tygodni nie działa mi przycisk Guide. Naciskam i nic się nie dzieje ;/

//

Ok, po aktualizacji Przewodnik działa :)

Tutaj macie change log.

QF2EU-0.173.46.0_bld1a (Released 2014-02-10)
Generation date: 30/01/2014 01:06:24
• Solution for picture moves 5 pixel right when in PC/ Game mode.
• Solution on the level of the infobar on Bulgarian cable. (Blizoo operator).
• Solution about HBBTV (through the red button) that gives a black screen instead of video content provided by the broadcast.
• Improvements for Smart TV.
• Improvements in Russia text database.
• Improvements in audio/video sync in digital broadcast.
• Improvements in Video on demand applications (Ukraine and Slovenia).
 
Ostatnia edycja:

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Calvex, czytasz ten wątek ?
Na str.355 (chyba) sprzed kliku dni pisano o tej aktualizacji.
To już nie nowość :)
A już myślałem, że Androida nam dano :)
 

lucjan 5

New member
Wiem, dlatego jakoś specjalnie nie udzielam się i staram się nie komentować tego co jest nie tak, albo w porządku :smile:

A jeżeli chodzi o aktualizację to nie mam loga TVTrwam, TVP Rozrywka, TVP ABC, TVP Warszawa.
Ponad to zamieniły mi się miejscami TVN HD z TVN i TVN z Polsatem. W sensie że miałem TVNHD na 4 a zwykły gdzieś pod koniec, a Polsat na 5, a teraz TVNHD jest pod koniec, TVN na 5 a Polsat na 4.

Wiem, że gdzieś w temacie było opisane co zrobić, żeby ułożyć kanały wg uznania, ale przez ilość postów nie mogę tego znaleźć a niestety nie zapisałem sobie tej strony w zakładkach. Moglibyście napisać jak pozamieniać kanały?

Jeśli spojrzysz na przycisk OK to (w żargonie lotniczym) na godz. 10;30 masz trzy poziome kreski (List). Naciskasz, wyświetlają Ci się wszystkie kanały z numerami. Nad nimi są dwa napisy, WSZYSTKIE i ULUBIONE. Ja wybrałem (zaznaczyłem) sobie, którymś z kolorowych przycisków te które najczęściej oglądam. Chyba naciskasz exit i masz już dwie listy jedną na której jest to co sobie wybrałeś na drugiej wszystkie. Jeśli operujesz na "ulubionych", a chcesz zobaczyć coś z listy "wszystkie", ponownie w chodzisz na "10:30", kursorem do góry na "Ulubione/Wszystkie/ , podświetlasz "wszystkie", OK i masz pełną listę. Na dole ekranu w "List" masz wyświetlone kolorowe przyciski. Tam jest informacja, który kolor przycisnąć na pilocie by zamienić (strzałkami po zaznaczeniu) programy miejscami. Jakoś nie wychodziło mi z zamianą numerów na liście "wszystkie" dlatego poustawiałem na ulubionych bo prz kolorowych przyciskach były informacje. Możliwe, że tak samo działa to na "wszystkich". Ale nie chciało mi się próbować. Mam tylko tv naziemną. Piszę z pamięci, ale mniej więcej tak to wygląda.
 

nonz

New member
Witam serdecznie :)

Chciałbym poznać wasze opinie odnośnie Input Lag w 6008.
Głównie chodzi mi o to czy macie jakieś porównanie i jak w nim wypada w/w TV.

Zauważyłem że w trybie 'gra' czas reakcji się zmniejsza (wiem wiem - epokowe odkrycie..) :)
 
Do góry