Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

artech3

New member
Panowie jaką funkcję mam wyłączyć aby przy ciemnym obrazie nie przyciemniał on się jeszcze bardziej.
Nie chodzi mi o czujnik światła bo ten badziew już dawno wyłączyłem.
 

phil7008

New member
Bez reklam
dynamiczne podswietlenie czyli kolejny badziew ;) tylko licz sie z tym ze czerni w tym momencie nie zobaczysz,ewentualnie bardzo ladne chmurki ;)
 

asqinejem

New member
dynamiczne podswietlenie czyli kolejny badziew ;)
Przy ustawieniu opcji "Standard" lub "Najlepszy obraz" zdarza się, że obraz nagle gaśnie przy ciemnych scenach i nic prawie nie widać, ale np. przy opcji "Najlepsze zasilanie" obraz jest w sumie cały czas ciemniejszy, ale tv nie świeci jak jarzeniówka (mówię tu oczywiście o oglądaniu w nocy i przy zgaszonym świetle, gdzie dodatkowo po zmniejszeniu gamma w ciemnych scenach widać dużo więcej szczegółów niż z wyłączonym "dynamicznym podświetleniem").
 

Jacek83major

New member
Witam jestem posiadaczem tego telewizora i mam do was pytanie.Oglądam z anteny naziemnej i przełączając kanałami pokazuje się logo programu dwie godziny i biała kreska czy nie powinna być tam informacja o programie i czasie??
 

lucjan 5

New member
Witam jestem posiadaczem tego telewizora i mam do was pytanie.Oglądam z anteny naziemnej i przełączając kanałami pokazuje się logo programu dwie godziny i biała kreska czy nie powinna być tam informacja o programie i czasie??
Też korzystam z "naziemnej". Po przełączeniu na inny kanał pokazuje się logo stacji, a pod nią numer pod jakim jest ustawiona w telewizorze i telewizyjna nazwa programu. Natomiast u Ciebie BYĆ MOŻE ukazuje się informacja od której do której godziny program trwa, a na białej kresce graficzna prezentacja czasu, który upłynął i tego który pozostał do końca. Najlepiej skontaktuj się z konsultantem Philipsa. Może to jakieś zaawansowane ustawienie. Jeśli jest tak jak myślę, to nie miał bym nic przeciw temu by u mnie też taka informacja pokazywała się po przełączeniu na inny program.
 

lucjan 5

New member
PS. Wyraziłem się nieprecyzyjnie. Pod logo stacji ukazuje się numer stacji pod jaką jest umieszczona w telewizorze i powtórzona "telewizyjna" nazwa (logo) stacji. Nie ma żadnej informacji o programie i czasie.
 

lukaszmik

New member
Witam ma ktoś z kolegów ustawienia obrazu dla phila na tv oglądaną w jakości SD po kablu scart? Póki co nie mam jeszcze cyfrowego tunera do vectry i muszę się tak męczyć a obraz jest naprawdę kiepski...
Kiedy odpalę film w mkv jest b. dobrze a tu wydaje mi się jakbym widział od góry do dołu prążki na ekranie plus do tego jest b. nie wyraźny. Kabel używany do przesyłu sygnału może mieć znaczenie? Wiem, że jet dość stary. Jeśli ktoś może coś podpowiedzieć to poproszę, bo olimpiada w trakcie a obraz gorszy jak na crt :-x pozdro
 

mihi77

New member
Do niedawna miałem NC+ na starym dekoderze odtwarzającym tylko SD i właśnie po kablu SCART. Po 7 dniach udało się zdobyć dekoder HD od cyfry i po kablu HDMI, obraz jest nie do opisania.

A więc tak, kabel ma OGROMNE znaczenie! Bo próbowałem nawet przy dekoderze HD oglądać na SCART i wiele od SD się nie różnił.
 

SDman

Banned
Do niedawna miałem NC+ na starym dekoderze odtwarzającym tylko SD i właśnie po kablu SCART. Po 7 dniach udało się zdobyć dekoder HD od cyfry i po kablu HDMI, obraz jest nie do opisania.

A więc tak, kabel ma OGROMNE znaczenie! Bo próbowałem nawet przy dekoderze HD oglądać na SCART i wiele od SD się nie różnił.

Witam,
może nie tyle sam kabel co rodzaj wejścia, SCART i HDMI to dwa światy.

Pozdr.
 

lukaszmik

New member
No właśnie takie odnoszę wrażenie, że jakbym go nie kalibrował i nie zmieniał mu ustawień to i tak jest masakra. Aż szkoda.. Najgorzej, że chcąc zmienić dekoder muszę zawrzeć nową umowę i dopłacać im ok 10 zł miesięcznie bo na własność mieć go nie można, ale no chyba lepsze to niż oglądać programy w takiej jakości. Postaram się znaleźć gdzieś miałem zewnętrzną antenę, żeby ją podłączyć i wyszukać kanały z naziemnej tv, przynajmniej będę mógł zobaczyć czy np. tvp w hd wygląda normalnie. Póki co dzięki za szybkie i konkretne informacje.
 

adamo_

New member
Bez reklam
Do niedawna miałem NC+ na starym dekoderze odtwarzającym tylko SD i właśnie po kablu SCART. Po 7 dniach udało się zdobyć dekoder HD od cyfry i po kablu HDMI, obraz jest nie do opisania.

A więc tak, kabel ma OGROMNE znaczenie! Bo próbowałem nawet przy dekoderze HD oglądać na SCART i wiele od SD się nie różnił.

:) SCART to SCART HDMI to HDMI to nie o kabel chodzi
 

lucjan 5

New member
Witam jestem posiadaczem tego telewizora i mam do was pytanie.Oglądam z anteny naziemnej i przełączając kanałami pokazuje się logo programu dwie godziny i biała kreska czy nie powinna być tam informacja o programie i czasie??

To co opisujesz pojawia się gdy naciśniesz klawisz programu który aktualnie oglądasz.
 

Jacek83major

New member
Ten ostatni post to trzeci wpis na ten temat. "Na temat" jest w mojej pierwszej odpowiedzi.
Tak jak pisze :) gdy zmieniam programy powinno na banerze się ujawniać tytuł np; filmu itp a tak jest kreska dwie godziny czyli np 19.00-19.30 i tyle. Kolega pracujący w serwisie RTV powiedział że powinna się wyświetlać informacja o np filmie,teleturnieju i jego czasie.
 

mp106

New member
W najbliższym czasie mam zamiar przetestować rozwiązanie z modułem CI+ z NC+ i zastanawia mnie czy stary moduł z c+ będzie działał z kartą od tv N.
Chciałbym kupić go jak najmniejszym kosztem bo nie wiem czy to rozwiązani mi będzie odpowiadać (czas przełączenia kanału itd).
Jeśli nie jest to zbytnim problemem to poproszę o model modułu który posiadacie i polecacie:)

Posiadam moduł TechniCrypt CX CONAX produkcji Tachni Sat Digital GmbH. W sklepie, w którym go kupowałem miła Pani zaproponowała abym najpierw delikatnie odpakował go i sprawdził czy moduł i karta współpracuje z TV, bo zdarzają się z tym problemy. Nie wiem czy chodził jej o różne TV czy też zdarzają się "wredne" moduły. Wraz z modułem dostałem karte TVNHD ważna na miesiąc. W TV nie ma zaprogramowanych z góry kanałów pod tą kartę i trzeba ręcznie wybierać kanały i wrzucać do ulubionych
Ciekawe czy ktoś ma zestaw z Polsatem?
 
Do góry