Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

asqinejem

New member
Wracając do mojego problemu z ambilight, zaktualizowałem soft i chyba widzę poprawę, jednak upewnię się wieczorem i dam znać.
W dwóch poprzednich aktualizacjach chyba usuwali jakieś problemy z Ambilight, więc aktualizacja mogła pomóc.

BTW. Piszesz, że masz dynamiczny na maxa. Próbowałeś delikatnie zmniejszyć jego poziom? Np. na 9 lub 8?
 

maximus86

New member
Upłynniacze powodują, że za piłką może się ciągnąć smuga, jak w jakimś filmie sci-fi, no i ogólnie na ekranie pojawiają się artefakty (Philips dał ciała z systemem Perfect Natural Motion, bo transmisji sportowych z artefaktami chyba nikt nie chce oglądać). Ja oglądam mecze z wyłączonymi ulepszeniami i jest ok, ale gdybym miał brać telewizor do sportu, to wybrałbym plazmę.

asqinejem wydaję mi się, że masz wadliwy tv i po prostu albo powinieneś go oddać na gwarancji z reklamacją (walczyć philipsem aż w końcu się zajmną Twoimi problemami) albo po prostu sprzedać póki jest jeszcze w cenie i się z nim nie męczyć skoro Cię tak nie miło zaskakuje, zamiast non stop wylewać żale na forum ;)

ciągle na niego narzekasz w tym temacie i piszesz co chwilę to samo o nim, a w temacie robi się masa powtarzających się postów...

Sam zresztą jak szukałem info na temat tego tv to patrząc ciągle na takie same posty tych samych użytkowników na prawie każdej stronie to człowiekowi ręce opadają...
TV wybierałem przez ponad 2 tygodnie i nie żałuje wyboru na tę chwilę, każdy tv ma jakiejś wady...

Nie będe się powtarzał bo co miałem napisać o nim to napisałem w poście wcześniej, i dodam że żadnych artefaktów nie mam na sporcie w HD z włączonym PNM i dodakowo wczoraj włączyłem konwersję 2D na 3D na Canal+ Sport HD w nc+ i nawet fajnie to wyglądało (miłe zaskoczenie) obraz jeszcze bardziej ostrzejszy i żadnych artefaktów i smug nie miałem, obraz żyleta jak dla mnie!

Peace ;-)

PS. Oczywiście zgodzę się że do sportu najlepsza będzie plazma o ile ktoś w domu ma jeden TV takiego typu i/lub nie liczy się z oszczędzaniem prądu... Łatwo obliczyć oszczędności jeśli ktoś ma 3 plazmy w domu, a ktoś inny ma 3 Ledy w domu.

Nie wiem jak w Polsce, ale u mnie jest identyczna cena na tego Philipsa jak i Sony 805. Który wybrać? Generalne ma służyć do sportu (czyli "ulepszacze" i płynność ruchu wchodzą w grę) jak i filmów/seriali (wszelkie "ulepszacze" typu MotionFlow wyłączone).

Przeczytaj mój post uważnie, który dałem wcześniej, tutaj masz link do niego:

http://www.hdtv.com.pl/forum/1006520-post2348.html

a potem szukaj info o tym sony i porównaj sobie. O Philu masz czarno na białym w moim poście napisane ogólne podsumowanie tego tv.


A i ludzie jak macie jakieś problemy to sprawdźcie najpierw czy macie nowy soft, bo naprawdę z każdym softem tv pracuje lepiej (szybkość i sprawność działania). Oby tylko w najbliższym czasie philips nie odpuścił i aktualizował ten model.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Zgadzam się z maximusem 86. Na tym forum najaktywniejsi/najliczniejsi są ludzie, którzy mają kłopot z tym modelem. Najliczniejsi nie oznacza dużej liczby. Philipsa 6008 sprzedano w Polsce z pewnością spora ilość. Gdy czyta się opinie użytkowników na forach sklepów, trudno znaleźć jakieś krytyczne uwagi. Kłopoty użytkowników bardzo często wynikają z "nieoswojenia się" z jego obsługą. Część z kombinowania, czytaj zabawy w "programistę". Nie można wykluczyć, że "produkują się" tu również "dowcipnisie", którzy lubią psuć krew normalnym użytkownikom na różnych forach.To jest telewizor dokładnie ze środkowej półki tego producenta. Jeśli ktoś wymaga by jego rodzinny samochód ze średniej półki śmigał jak Porsche, to trzeba mu współczuć z powodu niemożności spełnienia marzeń.
 

§Pablo

New member
aż boję się napisać o swoim problemie z tym telewizorem ale spróbuje. Czy wy też macie problem ze skalowaniem obrazu. Np. przy oglądaniu Grawitacji skalowanie się gubiło jak szalone obraz skakał rozciągał się kurczył podskakiwał, podobnie było przy filmie Gran Torino i ostatnio podczas oglądania zwykłej tv. Mam wrażenie jakby się tak działo przy ciemnych scenach (czarnym tle). Czy jest jakaś opcja dzięki której można to naprawić?
 

maximus86

New member
aż boję się napisać o swoim problemie z tym telewizorem ale spróbuje. Czy wy też macie problem ze skalowaniem obrazu. Np. przy oglądaniu Grawitacji skalowanie się gubiło jak szalone obraz skakał rozciągał się kurczył podskakiwał, podobnie było przy filmie Gran Torino i ostatnio podczas oglądania zwykłej tv. Mam wrażenie jakby się tak działo przy ciemnych scenach (czarnym tle). Czy jest jakaś opcja dzięki której można to naprawić?


Pablo przy takich pytaniach powinieneś dodać więcej szczegółów, np. z czego odtwarzasz film i w jakim formacie go masz, a co do tv to czy używasz naziemnej czy masz dekoder, żeby inni widzieli na czym występuje ten problem...

I podstawa to czy masz aktualizację softu zrobioną?

Ogólnie ludzie piszący tutaj z problemami bardzo mało dają info na temat swojej konfiguracji tv przez co ciężko idzie wyłapać kiedy są problemy z tym tv...

Ale tak na szybko zauważyłem, z większości postów piszących ludzi, że sporo problemów mają Ci co użytkują tuner Dvb-t w tym tv, więc na pewno jest to jakaś tam wada tego tv.

Ja "Grawitację" za drugim razę odtwarzałem z VU+ plik .mkv i obraz elegancki był, pierwszy raz obejrzałem .avi,skalowanie też bez problemowe, ale gdy zobaczyłem jakie są zdjęcia w tym filmie to musiałem go obejrzeć w lepszej rozdzielczości ;)
 
Ostatnia edycja:

§Pablo

New member
aktualizacje robione, problem ze zwykła TV przez siatkę i 2 filmy avi. Ogólnie ja miałem duże problemy z tym telewizorem ale przez swoją głupotę. Po prostu często wyłączałem tv z pilota i od razu z listwy co mu raczej nie służyło teraz kulturalnie wyłączam z pilota czekam aż ambilight zgaśnie i dopiero wyłączam z listwy. Od kiedy tak robię przestały mi się zdarzać zawiechy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz ze spokojem kupić Philipsa 47PFL 6008 o ile uda Ci się go kupić , bo na razie są duże braki.
 

rvlauren

New member
Ja bym brał teraz PANASONIC TX-L47ET60E dużo tańszy od Phila i kto wie czy nie lepszy albo troszkę droższego od 47-siódemki tej samej firmy PANASONIC TX-L50ET60E różnica pomiędzy jednym Panasem a drugim 600zł za trzy cale to dla mnie sporo więc proponował bym tego pierwszego !!!
 
Ostatnia edycja:

nonz

New member
Dziewczyna włączyła sobie kilka opcji poprawy obrazu bez mojej wiedzy i szczerze mówiąc po ich wyłączeniu czuje pozytywny skok płynności menu :)
 

lucjan 5

New member
Dziewczyna włączyła sobie kilka opcji poprawy obrazu bez mojej wiedzy i szczerze mówiąc po ich wyłączeniu czuje pozytywny skok płynności menu :)
Dziewczynie należy się "piwo" za cenną "lekcję". Dzięki jej "ulepszeniom" zrobiłeś znaczący krok w praktycznym zgłębianiu "natury" Phila 6008. A co do jakości czerni w tych modelach dzisiaj sprawdzałem przez porównanie jej z innym telewizorem. Mam 32" Samsunga z przed 7 lat. Był modelem z średniej/dobrej klasy (3,5 tys za 32"). Parametr jasności 500 (6008 ma 400), kontrast 5000, tak kiedyś podawano, ekran matowy. Czerń w starym Samsungu robi wrażenie niesamowite, wydaje się ABSOLUTNA. Prezenterzy w czarnych ciuchach muszą poruszyć ręką by odróżnić rękaw od reszty bluzki czy marynarki. Trochę podłamany sprawdziłem patrząc na oba telewizory stojąc w drzwiach między pokojami. I cóż zauważyłem? W 6008 ta "piekielna " czerń była wyłącznie w załamaniach ubrań. Reszta ciuchów miała wiele odcieni czerni. I o to chodzi z czernią w telewizorze. Najgłębsza czerń ma być tylko w miejscach, które tego wymagają. O ile pamiętam ustawienia obrazu w Samsungu robiłem sam. W starych telewizorach nie było "samowolnego" powrotu do ustawień fabrycznych i każdy tryb obrazu lub dźwięku zachowywał ustawienia użytkownika na "wieki wieków". Dzisiaj nie pamiętam nawet jak wchodzi się do ustawień w tym telewizorze, działa równie "skomplikowanie" jak nocna lampka. Ale gdybym chciał coś zmienić musiał bym chyba sięgnąć do instrukcji obsługi, żeby znaleźć "drzwi" do ustawień.
 

mp106

New member
Jak z satelitami?

A ja z innej beczki. Mam 42PFL6008k/12 i podłączoną antenę satelitarną z zezem na Astrę i HotBirda. W instrukcji napisane jest, że można instalować do max. 4 konwerterów. Chciałbym dołożyc jeszcze jednego satelitę konkretnie Amos. Niestety w instrukcji widnieje informacja, że odbiornik posiada "wstępnie zainstalowane satelity..." i tutaj krótka lista. Nie ma tam m.in. Amos'a. Jak to rozwiązać? Ma ktos może zainstalowane inne satelity?
Odbieram z użyciem C+ TechniSat-a z zainstalowaną karta tvnhd na karte. Czasem występuje problem, że odbiornik nie widzi karty. Pomaga wyciągniecie karty i ponowne włożenie. W infolinii powiedzieli, że problem leży poza nimi. Generalnie mimo tego zadowolony jestem.
 

maximus86

New member
A ja z innej beczki. Mam 42PFL6008k/12 i podłączoną antenę satelitarną z zezem na Astrę i HotBirda. W instrukcji napisane jest, że można instalować do max. 4 konwerterów. Chciałbym dołożyc jeszcze jednego satelitę konkretnie Amos. Niestety w instrukcji widnieje informacja, że odbiornik posiada "wstępnie zainstalowane satelity..." i tutaj krótka lista. Nie ma tam m.in. Amos'a. Jak to rozwiązać? Ma ktos może zainstalowane inne satelity?
Odbieram z użyciem C+ TechniSat-a z zainstalowaną karta tvnhd na karte. Czasem występuje problem, że odbiornik nie widzi karty. Pomaga wyciągniecie karty i ponowne włożenie. W infolinii powiedzieli, że problem leży poza nimi. Generalnie mimo tego zadowolony jestem.

Co do pierwszej części pytania nie podpowiem, bo nie mam zeza i nie używam tylu satelit (możesz na szybko zadzwonić na serwis/infolinię philipsa i myślę, że coś podpowiedzą), a co do gubienia karty przez dekoder, to niestety muszę Cię zmartwić, ale wina lezy ewidentnie po stronie dekodera (większość tunerów dawanych w zestawach przez operatorów TV to szrot) i tutaj radziłbym wymienić dekoder i męczyć tych z cyfry+, jeśli nadal będzie gubił kartę, aż trafisz na dekoder w pełni sprawny...
 

mp106

New member
Co do pierwszej części pytania nie podpowiem, bo nie mam zeza i nie używam tylu satelit (możesz na szybko zadzwonić na serwis/infolinię philipsa i myślę, że coś podpowiedzą), a co do gubienia karty przez dekoder, to niestety muszę Cię zmartwić, ale wina lezy ewidentnie po stronie dekodera (większość tunerów dawanych w zestawach przez operatorów TV to szrot) i tutaj radziłbym wymienić dekoder i męczyć tych z cyfry+, jeśli nadal będzie gubił kartę, aż trafisz na dekoder w pełni sprawny...

W drugiej części nie o to chodzi. W odbiornik mam włożony moduł dostępu C+ z kartą tvnhd, a do odbiornika podłączoną antenę sat. Niekiedy jest problem ze sprawnym odbiorem kodowanych programów ponieważ pojawia się napis "program zaszyfrowany". Czasem po jakimś czasie sam odbiornik przemieli i napisze że zainstalowano moduł dostepu C+ i zagra. Niekiedy musze wysunąć i wsunąć kartę z i do modułu, żeby tv zaskoczył. Nie uzywam zewnętrznego dekodera sat. Wiem , że niekiedy sąproblemy współpracy tv z modułami i kartami. Co do odbioru innych satelitów musze zadzwonić na infolinie, ale pytam bo może ktos odbiera coś innego niż podają w instrukcji.
 

rafcioha

New member
A ja z innej beczki. Mam 42PFL6008k/12 i podłączoną antenę satelitarną z zezem na Astrę i HotBirda. W instrukcji napisane jest, że można instalować do max. 4 konwerterów. Chciałbym dołożyc jeszcze jednego satelitę konkretnie Amos. Niestety w instrukcji widnieje informacja, że odbiornik posiada "wstępnie zainstalowane satelity..." i tutaj krótka lista. Nie ma tam m.in. Amos'a. Jak to rozwiązać? Ma ktos może zainstalowane inne satelity?
Odbieram z użyciem C+ TechniSat-a z zainstalowaną karta tvnhd na karte. Czasem występuje problem, że odbiornik nie widzi karty. Pomaga wyciągniecie karty i ponowne włożenie. W infolinii powiedzieli, że problem leż y poza nimi. Generalnie mimo tego zadowolony jestem.

mp106,
ja również używam modułu TechniCrypt CX do dekodowania TNK Smart HD. U siebie nie zauważyłem żadnej listy satelitów. TV podczas instalacji kanalów satelitarnych sam wyszukuje satelity na jakie jest ustawiana antena wyświetla poziom sygnału i instaluje kanały sat.
Podobnie jak u Ciebie zdarzają się zwiechy modułu CI, albo wyświetla, 'program zaszyfrowany". Ogólnie kanały SD działają dobrze, ale mam problemy z kanałami HD zwłaszcza TVN HD transporder 11508MHz. Na zewnętrznym dekoderze wszystko śmiga jak złoto.

Znajomy który naprawia telewizory mówi, że tunery sat montowane w TV są ogólnie słabej jakości, a w szczególności płyta główna w Philipsie jest bardzo słabo wykonana pod względem konstrukcyjnym. Procesor, tuner DVBT, tuner SAT oraz moduł WI-FI wszystko umieszczone jest na jednej niewielkiej płycie. Bardzo słabo ekranowane są poszczególne moduły i słabo filtrowane zasilanie co powoduje bardzo duży poziom zakłóceń. Jakość kluczowych elementów SMD użytych w obwodach wejściowych zwłaszcza tunera sat pozostawia wiele do życzenia co powoduje, że jeden odbiornik będzie odbierał kanały HD bez problemu a drugi nie tak jak w moim przypadku. Również nie bez znaczenia poziom zakłóceń ma na pracę procesora, gdzie w połączeniu z bardzo słabym softem tworzy system który się wiesza restartuje itd.

Pomimo, że praktycznie wszyscy producenci elektroniki nawet te liczące się w świecie koncerny, albo produkują całe moduły w Chinach albo sprowadzają Komponenty które często nie mieszczą się w podanej tolerancji. Tak wlaśnie jest z Philipsem, a raczej TP Vision bo ta nazwa jest bardziej odpowiednia.

Pozdrawiam.
 

nonz

New member
W najbliższym czasie mam zamiar przetestować rozwiązanie z modułem CI+ z NC+ i zastanawia mnie czy stary moduł z c+ będzie działał z kartą od tv N.
Chciałbym kupić go jak najmniejszym kosztem bo nie wiem czy to rozwiązani mi będzie odpowiadać (czas przełączenia kanału itd).
Jeśli nie jest to zbytnim problemem to poproszę o model modułu który posiadacie i polecacie:)
 
Do góry