Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Ina moich ustawieniach i na fabrycznych (film) jest to widoczne jak wyłącze czujnik światła to dopiero
daje po oczach.
Czy już ktoś zwracał tv z tego powodu?
Po jakim czasie od zakupu można zwrócić?
Jeśli nie będziesz mógł zwrócić telewizora, skontaktuj się telefonicznie z konsultantami od telewizorów w Philipsie. Może wspólnie sprawdzicie co masz lub nie masz włączonego co może powodować ten efekt. Jeśli to nie da skutku, możesz żądać interwencji serwisu. Nowoczesne telewizory mają wiele "udogodnień", które uaktywnione równocześnie mogą kolidować ze sobą. Ja mam 42", telewizję naziemną, wyłączone wszystkie "super ulepszacze i wzmocnienia". Włączony na stałe czujnik oświetlenia i tryb "oszczędność energii". Usilnie wypatruję nierównomierności podświetlenia matrycy i jak dotychczas (ponad 5 miesięcy) nic takiego nie zauważyłem. Zadowolony jestem z działania SmartTv, super obrazu, nagrywania i timeshift. Nie korzystam z wielu możliwości, które używane są przez wielu piszących na tym forum. Może dlatego jestem zadowolony z działania tej 6008-ki.
 

DaRcO

Banned
Witam.
Chciałbym przedstawić do wypróbowania moje ustawienia dla Philipsów na matrycy IPS. Można je zastosować dla modeli z 2012 6xxx i z 2013 5xxx, 6xxx i 7xxx.
Czym będą się charakteryzować poniższe ustawienia?
Ustawiania są tak dostrojone, aby uzyskać maksymalna ostrość, ale bez negatywnej degradacji obrazu, które występują jeśli niewłaściwe ustawi się pozostałe opcje obrazu. Mają wycisnąć maksymalna ilość widocznych szczegółów. Do tego ustawinia te poprawiaja znacznie inne walory obrazu i skutecznie eliminują złe nastawy fabryczne.

Można je potraktować jako ustawienia bazowe, uniwersalne, raczej na wieczór i noc, od których każdy będzie mógł wyprowadzać drobne korekty na inny profil użytkowy. Wyjaśnię co ruszać a co powinno być nietknięte i obecne w każdym profilu.

Należy wspomnieć, że wszystkie predefiniowane ustawienia fabryczne ośmiu styli obrazu, nie nadają się do niczego, chyba że do wypalania oczu nędzą na ekranie. Dlatego wszystkie style należy ustawić od nowa, pod konkretne potrzeby: dzień, noc, 3D, komputer, konsole, film, sport, foto, low energia i tak powinny się nazywać fabrycznie. Nazwy fabryczne moim zdaniem są kiepskie.
Użytkownik powinien mieć możliwość edycji nazw fabrycznych na swoje.

Najważniejsza opcja, od której zależy wszystko inne, to kontrast funkcji backlight.
Powyżej 50%, im wyższy, tym bardziej degraduje i zniekształca obraz w mojej propozycji.
Czemu musi być niski backlight?
Dlatego, że im wyższy, tym bardziej degraduje niemal każdy parametr obrazu. Maksymalną ostrością, czyli tym czym powinien błyszczeć telewizor FullHD możemy ustawić i cieszyć ilością szczegółów tylko przy niskich wartościach BL.
Nie po to kupowałem Tv, żeby nie mieć na nim detaliczności szczegółów - pod tą właściwość testowałem, ustawiałem odbiornik. Chodzi o to żeby wysoka ostrość była akceptowalna i nie burzyła innych walorów obrazu. Wszystkie ustawienia strojone tak, aby przejścia tonalne odcieni szarości było widać w pełnym zakresie.
Dlatego kontrast backlight - 32

Za wysoki BL powoduje, że ostre biele świecą i się zlewają. Nie może tak być. Musi być widać bardzo jasne refleksy, blaski a nie rozpaćkaną świecącą breje. Braki jaskrawości nadrobimy wyższą jasnością i kontrastem wideo, dynamicznym podświetleniem a także czasem gammą.
Wysoki backlight powoduje też prze ostrzenie obrazu, które męczy wzrok nienaturalnością, dlatego wielu rezygnuje z wysokiej ostrości, bo myśli że inaczej się nie da, ale da się. Powoduje też migotliwość szumów na ciemnych, lub pstrokatych partiach obrazu. Niska wartości tylnego podświetlenia jest najlepszym posunięciem, w celu zminimalizowania negatywnych efektów takich jak clouding, banding, latarki.
To wszystko tyczy się ostrości która ma być ustawiona uwaga! Na...
Ostrość - 10

Co jest warunkiem ABSOLUTNIE KONIECZNYM, aby mieć ustawienia na takiej ostrości?
Musi być włączona: Redukcja szumów na MAX
Tylko wtedy będzie czysty, ostry niemęczący obraz, który można podziwiać bez końca.

Te 3 powyższe funkcje tak ustawione, są kluczowe dla całego efektu i powinny zagościć w niemal każdym stylu obrazu, ale inne też muszą być, aby zrównoważyć te powyższe, czyli dalej:

Kolor - 60 i profil Własny - tu co kto preferuje - ja mam RGB ustawione po 100.

ZAAWANSOWANE
Czujnik światła - przy tym profilu obojętnie, ale włączony nie szaleje tak jak przy wypalających oczy profilach fabrycznych i ja mam włączony.
Gamma - Od 0 do -4 / Jeżeli komuś za ciemny obraz to można śmiało dać na -4 i ja tak przeważnie mam, bo widać więcej w czarnych partiach. Fabrycznie stopień regulacji jest niewielki, więc tutaj niczego się nie zepsuje.
Temperatura kolorów - Własne
Osobista temperatura kolorów - RGB 100
Do filmów można zastosować nastawy zaproponowane przez kolegę Szybala, które są gdzieś na wątku o 6007. Bardzo przyjemnie stonowane i wyważone (spora korekta), są odmianą od codzienności.
Kontrast video - 75
W profilu na słoneczny dzień możemy dać na 100 - nie powoduje degradacji tej kompozycji.
Jasność - 60
Mus aby podbić wrażenie zbyt ciemnego obrazu i zarazem wyciągnąć najlepsze przejścia tonalne szarości.

PIXEL PRECISE HD
HD Natural Motion - Maksimum
Najbardziej kontrowersyjna funkcja, więc muszę się tu rozpisać.
Gdy była niedopracowana, artefakty bardzo drażniły, ale teraz są już tylko minimalne i rzadko widoczne. Najbardziej dokuczały wokół loga, niektórych napisów i szybko zmieniających się w różnych kierunkach elementów w obrazie. Na aktualnym sofcie i przy moich ustawieniach niemal zniknęły z loga i naprawdę są już mało widoczne. Są jeszcze czasem na niektórych materiałach w elementach, ale nieposzatkowane i pojawiające się na milisekundy, więc całkowicie do zaakceptowania.

Po co jest HDNM?
Tu upłynniacz obrazu niesłusznie zwany "teatrem"

Ludzie od zawsze przyzwyczajeni do obrazu kinowego 24/25 k/s niechętnie, lub wcale nie mogą się przestawić na realizm. Nasze dzieci, wnuki będą się kiedyś z nas śmiać, że oglądaliśmy stroboskop.
W kinie tego nie widać, bo analogowa kamera filmowa niedostatek klatek kompensuje rozmyciem obrazu a nie tak jak na cyfrowym komputerze obraz zaczyna drobniej lub mocno skakać.
W dawnych, małych ekranikach crt, nie było to wcale odczuwalne, ale w dobie cyfrowego nagrywania, transmisji i odbioru, efekt jest odczuwalny w postaci stroboskopu/juder - tym bardziej widoczny im większy jest ekran.
Nasze tv mają elektroniczne 300/400/500 hz, czyli interpoluje od 2 do 4 dodatkowych klatek z klatki podstawowej, co daje razem zwiększenie płynności i ostrości w ruchu. Zależnie od źródła/materiału, daje to 25/30 klatek razy 2-4, czyli 75/150 k/s.
Niech ktoś zagra w FPS przy 25 i 100 i powie kiedy lepiej się gra? To jest to samo.

Już to tu pisałem, że jeśli ktoś chcę zostać w przeszłości, to może, ale ja wybieram rzeczywistą płynność, której rzekomy nie naturalizm roi się w głowach skostniałych mózgów.
HDNM ma jeszcze nie najlepsza markę, bo pomysły inżynierskie na jego perfekcyjna realizacje są doszlifowywane. Kto się zmusi z miesiąc dużo oglądać z max HDNM, to potem nie wróci do stroboskopu - od razu go wtedy zobaczy.

Clear LCD - włącz - to jest funkcja którą najmniej rozumiem i nie widzę jej efektów.
Ostrość zaawansowana - Włącz
Tu pewnie kolejny szok, ale daje maksymalne szczegóły kosztem gorszej gładkości obrazu, więc nie wszystkim ją polecam. Najlepiej wytestować tą opcję na końcu i zdecydować czy zostawić.
Kontrast dynamiczny - wyłącz w profilu nocnym - włącz w profilu dziennym.
Dynamiczne podświetlenie - Odpowiada za Microdiming, czyli strefowe wygaszanie. Tu według uznania, wyłączone nie będzie przyciemniać i tak już nie najjaśniejszego obrazu a włączone poprawia głębokość czerni (kontrast), kosztem gorszej tonacji odcieni szarości w ciemnych partiach obrazu.

Wzmocnienie kolorów - wyłącz - podbija nasycenie kolorów na max ignorując ustawienia ręczne, czyli 130, więc nienaturalnie.

Redukcja usterek MPEG - tu nieistotne, ja mam włącz.

To by było na tyle ustawień do oglądania telewizji. Profil ustawiony na noc ciągnie średnio 45 wat. Czyli zgodnie z zaleceniami producenta, średnia roczna, przy prawidłowo ustawionym obrazie 55 wat, za co te odbiorniki dostały nagrodę EISA za energooszczędność.
W profilu 3D trzeba tylko podbić backlighte/kontrast video pod swoje oczy, bo 3D zawsze przyciemnia obraz i wszystko.
Ustawiać na dobrym kanale i materiale HD (nowe seriale), patrząc jak zmienia się obraz w trakcie procedury i cieszyć się super obrazem za rozsądną kasę.

Kto zastosuje te ustawienia niech się podzieli opinią, jak się u niego sprawują i czy jest zadowolony z efektu? Moim zdaniem te ustawienia wyciskają max z tv bez profesjonalnej kalibracji.
 
Ostatnia edycja:

rafcioha

New member
Nierównomierne podświetlenie

Tomokonio napisał: "NAJGORSZĄ ZMORĄ JEST NIERÓWNOMIERNE PODŚWIETLANIE ale dziwne jest to że zauważyłem to dopiero po 2 tygodniach użytkowania"(czas świąteczny) świecą mi dwa dolne rogi i mam wrażenie że z czasem coraz bardziej teraz zauważam że górny środek zaczął świecić i zajebiście to wszystko przeszkadza w nocnym oglądaniu."
Czy w międzyczasie nie kombinowałeś z ustawieniami? Może uruchomiłeś jakieś "ulepszenia", które spowodowały taki skutek?

Kolego Lucian 5 ja też kupiłem w Media Expert 55PFL6008 i dostałem 22PFL4208 za 1 zł.
Mój 55PFL6008 również ma:

- nierównomiernie podświetloną matrycę (dwa rogi świecą jak żarówki, a dwa pozostałe są niedoświetlone na białym tle są szare!!!),

- mam wrażenie, że czujnik światła nie działa (tzn. czy włączę czy wyłączę nie widzę różnicy w obrazie, nawet na wskaźniku pokazującym zużycie chwilowe energi nic się nie zmienia),

- pobór prądu na standby off pozostawia wiele do życzenia, (na wyłączonym quick start, WI-FI itd. przekracza 3,5W producent podaje 0,1W )

- ale największą zmorą jest tuner DVB-S kanały HD przycinają, że nie da się oglądać, kanały SD są OK. (posiadam modul dostępu Techni Crypt CX), nie jest to wina złego ustawienia anteny!!!

Kierując się się wyborem TV znaczną role odegrał TEST KIKIEGO, gdzie wszystko jest super sam nagłówek " Philips robi furorę na całym świecie" już wiele mówi. Do tego ten pilot z klawiaturą alfanumeryczną??? szkoda tylko, że bezużyteczny skoro smarta lepiej nie używać by nie dostać rozstrojenia nerwowego. No i te AKTUALIZACJE ŻENADA.

Oddaję ten sprzęt made in china TV-Vision do serwisu, ale po rozmowie telefonicznej niczego dobrego nie można się spodziewać bo co w Radomiu mogą poradzić.

Szczerze odradzam ten TV. Znajomy kupił właśnie SONY 55W805 nie ma nawet co porównywać z TV-Visionem :sad::sad::sad:

Pozdrawiam.
 

toki0987

Banned
Po drugie przy wlaczonym czujniku swiatla i oszczedzaniu Energi nie masz co szukac o obraz jest tak przyciemnione i nie naturalny ze nie idzie tego oglądać. Wyłącz wszystko razem z ambilight i włącz tryb nsf dzień wieczorem i wtedy oceń.
 

drqq

New member
Mój philips zdążył już wrócić z serwisu (Radom).
Według informacji z serwisu została wymieniona cała płyta.
Niestety nadal prawie wszystkie kanały w HD na tunerze DVB-S przycinają.

Rafcioha próbuj ze swoim, ale nie liczyłbym na wiele po serwisie...

Sprawę zgłosiłem ponownie i serwis ma przyjechać, jednak na infolinii usłyszałem, że nie wiadomo czy uda się problem rozwiązać bo jest to wina niewspółpracującego oprogramowania TV i modułu CI+.
Oczywiście jest to nieprawdą i jedyną winą jest bardzo słabiej jakości tuner w tym telewizorze...
Czy w takim przypadku przysługuje mi zwrot TV jako niezgodny z umową?
 

betman

New member
Telewizor to sprzęt na lata, więc proponowałbym rozejrzeć się za modelami, które są dostępne i które możesz sam obejrzeć. Zresztą opinie użytkowników w tym temacie masz i nie jest z tym telewizorem tak kolorowo, jak w recenzji.

Kilka lat temu też bym tak powiedział, szczególnie jak wychodziły energooszczędne LEDy. Wtedy wydawało się, że na długi czas nie będzie większych zmian, że Full HD to jest to, że wreszcie ludzkość zrobiła ten postęp od 4:3 i SD do czegoś na kolejne pokolenie/a.

Ale dziś już widać, że idą kolejne bardzo dużo zmiany. OLED, 4K, kolejna rewolucja się właśnie rozpoczęła...
 

asqinejem

New member
Jeśli komuś (jak mi) przeszkadza świecenie czerni w filmach z dużą ilością ciemnych scen (przy oglądaniu w nocy, przy zgaszonym świetle), to proponuję sprawdzić takie oto ustawienia (oczywiście przy filmach Full HD) i dać znać jak się sprawują:

Kontrast funkcji Backlight: 45
Kolor: 55
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: najlepsze zasilanie
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: -4
Temperatura kolorów: własna (121/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 80
Jasność: 50

Mały komentarz do ustawień:
- kontrast BL jak to na noc zmniejszony, tym razem do 45
- ostrość i ostrość zaawansowana wyłączona, w końcu to obraz Full HD, więc niepotrzebne podwójne kontury
- redukcja szumów i zmniejszanie usterek - co najwyżej może zaszkodzić przy Full HD
- wyłączone Perfect Natural Montion - to kino, a nie teatr :D
- kontrast dynamiczny i wzmocnienie kolorów też wydają mi się zbędne, a bez nich kolory są bardziej naturalne
- czujnik światła również wyłączam, bo cały obraz jest zbyt przyciemniany
- gamma -4 - nie wiem, ale w moim przypadku "gasi" świecące ciemne miejsca i są one wyraźniejsze
- kontrast zmniejszony do 80 - co za dużo to niezdrowo

To są oczywiście moje indywidualne ustawienia i nie wszystkim mogą się spodobać, ale ja widzę w nich poprawę przy oglądaniu w nocy.
 

tomokonio

New member
do kolegi DJDOM111 47 cali

do kolegi RAFCIOHA Ze względu na to podświetlanie zamierzasz zwracać tv ?

Swoją drogą też sugerowałem się testem Kikiego przy wyborze .Za tą kase według mnie obraz jest bardzo dobry ale cała reszta zostawia wiele do życzenia . Widzę że nie tylko ja mam problem z nierównomiernym podświetlaniem.Smart bardzo wolny (porównując do lg w nieco niższej klasie)ale u mnie youtube działa znośnie szkoda że nie można pisać klawiaturą qwerty .Czytając forum mam wrażenie że m też trafił się lepszy egzemplarz tego tv (tylko to podświetlanie) A KIKI I LUCJAN to mają tego phila robionego na zamówienie:-D

Pozdro!
 

lucjan 5

New member
Mój 42" 6008 był montowany w Polsce w lipcu 2013 r. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie w świetle zgłaszanych na tym forum różnych niedomagań tego modelu. Mam ustawiony tryb "oszczędność energii" i czujnik światła ponieważ moim zdaniem taki obraz jest najbardziej zbliżony do naturalnego. Każdy inny tryb fabryczny jest dla mnie zbyt "mocny". Tryb "film" to inna sprawa. Obraz telewizyjny w przeciwieństwie do "życia" emituje WŁASNE światło. Dlatego obraz w telewizorze jest "lepszy" niż to czego dostarcza nam świat realny, który widzimy dzięki ODBITEMU światłu naszej gwiazdy. Mam również swoje ustawienia w trybie "osobisty", które są jeszcze mniej dynamiczne niż "oszczędność". Jeśli ktoś lubi "super" obraz może uruchomić również tryb "sklepowy", którym "zachwycają" nas projekcje demo w sklepach ze sprzętem elektronicznym.
 

rafcioha

New member
do kolegi DJDOM111 47 cali

do kolegi RAFCIOHA Ze względu na to podświetlanie zamierzasz zwracać tv ?

Swoją drogą też sugerowałem się testem Kikiego przy wyborze .Za tą kase według mnie obraz jest bardzo dobry ale cała reszta zostawia wiele do życzenia . Widzę że nie tylko ja mam problem z nierównomiernym podświetlaniem.Smart bardzo wolny (porównując do lg w nieco niższej klasie)ale u mnie youtube działa znośnie szkoda że nie można pisać klawiaturą qwerty .Czytając forum mam wrażenie że m też trafił się lepszy egzemplarz tego tv (tylko to podświetlanie) A KIKI I LUCJAN to mają tego phila robionego na zamówienie:-D

Pozdro!

Kolego tomokonio podejrzewam, że ze wzgl. na nierówno podświetloną matrycę nie zwrócisz tego "złomu" ponieważ serwis będzie twierdził że wszystko jest w normie. Z tego co wiem nie zwracają nawet na pojedyncze wypalone piksele.

Pozdrawiam.
 

rafcioha

New member
Mój philips zdążył już wrócić z serwisu (Radom).
Według informacji z serwisu została wymieniona cała płyta.
Niestety nadal prawie wszystkie kanały w HD na tunerze DVB-S przycinają.

Rafcioha próbuj ze swoim, ale nie liczyłbym na wiele po serwisie...

Sprawę zgłosiłem ponownie i serwis ma przyjechać, jednak na infolinii usłyszałem, że nie wiadomo czy uda się problem rozwiązać bo jest to wina niewspółpracującego oprogramowania TV i modułu CI+.
Oczywiście jest to nieprawdą i jedyną winą jest bardzo słabiej jakości tuner w tym telewizorze...
Czy w takim przypadku przysługuje mi zwrot TV jako niezgodny z umową?

Ja również dzwoniłem do serwisu (konkretnie do serwisanta który był już u mnie do poprzedniego TV który niestety musiałem zwrócić sprzedawcy. Mówię niestety ponieważ w tamtym tuner DVB-S dzialał bez zarzutów na tym samym module Cam Techni Crypt CXi tej samej antenie). Gościu podał mi kody serwisowe gdzie można sprawdzić poprawność współpracy TV z modułem Cam i wszystko jest OK. a hd przycinają.

Gdybym do oglądania używał tunera zewnętrznego np. VU+ czy N-Box, jasność, ostrość, czy kontrast miał ustawiony na "0" gdzie obraz w tym TV jest nie do przyjęcia nawet na materiale HD może wtedy niewidoczne byłoby fatalne podświetlenie matrycy pomijając logo przy uruchamianiu PHILIPS na czarnym tle byłbym zadowolony bo widać są tacy co uważają że obraz w takich ustawieniach jest rewelacyjny. To kupił bym najtanszy telewizor bez tunera DVB-S , SMZARTA, DLNA, WI-FI bo to wszystko można mieć z dobrego tunera np VU+ . a za telewizor zapłacić owiele mniej.

Pozdrawiam
 

Houdini_dmn

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego tv. Mam 32 cale i zauważyłem mały problem z ambilight. Korzystam z naziemnej tv i przy wszystkich programach działa bez problemu natomiast przy programach w hd ambilight jakby się zawiesza, co jakiś czas wyłapie scenę gdzie się dopasuje po czym nie zmienia barw na dłuższą chwilę i tak w kółko. Czy ktoś miał podobny problem, jeśli tak to jak go rozwiązał?

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
 

betman

New member
Nie wiem jak w Polsce, ale u mnie jest identyczna cena na tego Philipsa jak i Sony 805. Który wybrać? Generalne ma służyć do sportu (czyli "ulepszacze" i płynność ruchu wchodzą w grę) jak i filmów/seriali (wszelkie "ulepszacze" typu MotionFlow wyłączone).
 

asqinejem

New member
Nie wiem jak w Polsce, ale u mnie jest identyczna cena na tego Philipsa jak i Sony 805. Który wybrać? Generalne ma służyć do sportu (czyli "ulepszacze" i płynność ruchu wchodzą w grę) jak i filmów/seriali (wszelkie "ulepszacze" typu MotionFlow wyłączone).
Upłynniacze powodują, że za piłką może się ciągnąć smuga, jak w jakimś filmie sci-fi, no i ogólnie na ekranie pojawiają się artefakty (Philips dał ciała z systemem Perfect Natural Motion, bo transmisji sportowych z artefaktami chyba nikt nie chce oglądać). Ja oglądam mecze z wyłączonymi ulepszeniami i jest ok, ale gdybym miał brać telewizor do sportu, to wybrałbym plazmę.
 

Houdini_dmn

New member
Wracając do mojego problemu z ambilight, zaktualizowałem soft i chyba widzę poprawę, jednak upewnię się wieczorem i dam znać.

Wysłane z mojego HTC One S przy użyciu Tapatalka
 
Do góry