Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

SDman

Banned
6008 ma obraz SUPER. Jeśli chcę komuś ze znajomych zaprezentować jego możliwości wchodzę w SmartTv na VIMEO, tam na materiały super jakości i "szczęka opada", śnieg oślepia, a czerń swoją głębią może wpędzić w ciężką depresję.

Witam,
to o czym piszesz jest z punktu widzenia technicznego nie możliwe, to autosugestia Twojego
mózgu.
Potrzebne Ci bezpośrednie porównanie (na tym samym materiale źródłowym)
co to jest prawdziwa czerń i jej głębia chociażby z modelem Philipsa serii 8008 lub serii 9.

PDP to jeszcze inna bajka.

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dla telewizorów z 2013 r. serii 6xx8 , 7008/7108 , 8008 , 8708 , 8908 i 9708 Philips wydał nową wersję
firmware : QF2EU-0.173.45_0 .
Data published : 2014-01-29.

Co zawiera , na razie nie opublikowano.
Zaleca się .aby po pomyślnym ukończeniu instalacji (gdy telewizor uruchomiony jest ponownie) wyłączyć telewizor na okres 2-3 minut całkowicie z zasilania .(wcześniej oczywiście przełączając go
za pomocą pilota zdalnego sterowania telewizorem w stan czuwania )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Witam,
to o czym piszesz jest z punktu widzenia technicznego nie możliwe, to autosugestia Twojego
mózgu.
Potrzebne Ci bezpośrednie porównanie (na tym samym materiale źródłowym)
co to jest prawdziwa czerń i jej głębia chociażby z modelem Philipsa serii 8008 lub serii 9.

PDP to jeszcze inna bajka.

Pozdr.

Nie można wykluczyć, że mózg dokonuje "poprawek" i widzę to co chciałbym zobaczyć. Kilka razy w życiu zdarzyły mi się nie takie "zmyłki" i to NA TRZEŹWO. Jeśli jednak tak jest w przypadku omawianej czerni, to : "Mózgu, wielkie dzięki". Choć kilka osób potwierdziło, że widzi według nich czerń bez zarzutu. Ale masz rację, dwa telewizory obok siebie nie pozostawiły by pola do dyskusji. Najważniejsze, że jestem zadowolony.
 

PeCha1982

New member
Czy jest tutaj ktoś z Warszawy, kto zgodził by się pokazać jak telewizor prezentuje się w warunkach domowych?

Zanim ostatecznie podejmę decyzję o zakupie chciałbym zobaczyć jak działa w domu, a niestety nie mam takiej możliwości jak na razie.
 

PiotrG

New member
Łomatko. Odwiedziłem kumpla, który ma Sony W655 i szczena mi opadła - tam czerń jest nieporównywalnie lepsza niż w moim 6008k! Nie miałem nigdy wcześniej telewizora LCD i zasugerowałem się tym, że na forum bardzo chwalą czerń właśnie w tym modelu, m.in. dlatego go kupiłem. Korzystam z podstawowych ustawień, ale na praktycznie każdym czerń jest mocno szara (oglądam dobrej jakości mkv).

bo jedyne co dobre w tym TV to dźwięk, ja bym go ponownie już nie kupił i każdemu odradzam. Codziennie odpalając go zastanawiam się czy wstanie. Tyle już z nim przeszedłem a ile jeszcze mnie czeka? :)
 

betman

New member
Odnośnie efektu teatru, czy jest różnica pomiędzy:

1. Matrycą 100Hz, z podkręceniem do 200

2. Matrycą 200Hz z wyłączonym dopalaczem

Pytam się ponieważ model 8008 ma właśnie matrycę 200Hz.

Panowie, może ktoś pomóc? Bo nie wiem czy np. taki model 8008 mam od razu skreślić ze względu na matrycę 200 Hz.
 

betman

New member
Witam,
im więcej daje sama matryca (nie sztuczne dopalacze) tym lepiej.

Pozdr.

Dzięki.

Tym lepiej czyli matryca 200Hz w ogóle nie tworzy "efektu teatru" w żaden sposób, jedynie "ulepszacze" za tym stoją?

Jeśli tak to pewnie się skuszę na matrycę 200Hz czyli Philips 8008 byłby brany pod uwagę...
 

FABNPG

New member
Dzień dobry,

Od jakiegoś czasu rozglądam się za telewizorem, gdyż aktualnie posiadam zabytek pt.: Philips LC320W01-A6K1, który nie ma nawet hdmi.

Zakładałem, że mój budżet to 2500 zł, ale jak poczytałem wasze opinie o przedmiotowym 6008 to trochę się na niego napaliłem. Martwi mnie jednak kiepski soft, a mimo wszystko chciałbym także z tej strony telewizor wykorzystywać.

Zakładam, że obecnie każdy telewizor będzie obraz miał lepszy od mojego obecnego. Purystą nie jestem i pewnie niuansów czerni etc. i tak nie zauważę.
Dlatego mam prośbę o podpowiedź, czy brać Philipsa, czy może coś bardziej średniego i jednocześnie tańszego, bo nie muszę mieć żylety obrazu kosztem kilkuset złotych.

1. Odległość od ekranu? ~3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? latem między 13-17.
3. Jak duży jest pokój: ~ 20 mkw (salon)
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips LC320W01-A6K1 (jeden z pierwszych płaskich tv, jeszcze bez hdmi)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? dokumenty, sport, filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? na pewno przy świetle, natężenie różne
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? nie mam pojęcia
10. Matryca błyszcząca czy matowa? chyba matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42 cale
12. Preferowana marka? nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? długiej zmiany kanałów
14. Jakie urządzenia będą podłączone? czasem laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? TV 85%
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? wprost
17. Czy ważne jest wifi ? sieć na pewno, wifi niekoniecznie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak, ale nie jest to priorytet
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? nie wykluczam
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? nie potrzebuję
23. ma mieć slot na karty SD ? nie musi
24. ma mieć tuner DVB-S? nie wiem co to
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI (laptop), być może hdd
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy i SD, który częściej używam
27. ile programów HD? kilkanaście
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: funkcjonalność, komfort oglądania, sprawne działanie pilota
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-4
33.Sugerowana cena ? ~2500
 

bla.zej

New member
Witam uprzejmie,

Dla telewizorów z 2013 r. serii 6xx8 , 7008/7108 , 8008 , 8708 , 8908 i 9708 Philips wydał nową wersję
firmware : QF2EU-0.173.45_0 .
Data published : 2014-01-29.

Co zawiera , na razie nie opublikowano.
Zaleca się .aby po pomyślnym ukończeniu instalacji (gdy telewizor uruchomiony jest ponownie) wyłączyć telewizor na okres 2-3 minut całkowicie z zasilania .(wcześniej oczywiście przełączając go
za pomocą pilota zdalnego sterowania telewizorem w stan czuwania )

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Gdzie masz ten soft ? Można prosić o link ?

z góry dzięki,
podrawiam
 

FABNPG

New member
@ kiki
wiem, że aktualnie można go znaleźć za ~2800, co jest dla mnie do przyjęcia.
Uznajmy, że mnie przekonałeś, jak wpłynie pensja to dokonam zakupu ;)
 

asqinejem

New member
Telewizor to sprzęt na lata, więc proponowałbym rozejrzeć się za modelami, które są dostępne i które możesz sam obejrzeć. Zresztą opinie użytkowników w tym temacie masz i nie jest z tym telewizorem tak kolorowo, jak w recenzji.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I tu masz rację - bo te modele się wyprzedały do końca. Jest możliwość, że wkrótce pojawią się całkiem nowe serie...
Jeśli Ci się nie pali to poczekaj miesiąc.
 
Do góry