Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

M.technik

New member
Mieliście takie coś, że podczas oglądania nagle robi się czarny ekran jak gdyby tv się wyłączał? Można przerzucić na inny kanał, ale po paru sekundach ten nowy kanał też się robi czarny. Trzeba wyłączyć tv pilotem, znowu włączyć i wtedy wszystko ok. I zdaje mi się, że nie trzyma parametrów obrazu, tzn ustawie na tryb Film, a na drugi dzień włączam tv i widzę taki teatralny obraz, po wejściu w menu niby jest ustawiony tryb film, ale jak się przejdzie na inny tryb, i z powrotem na film to dopiero jest jak trzeba. Zastanawiam się czy nie wgrać najnowszego flesza, ale na stronie Philipsa coś nie mogę pobrać tej wersji 52
 

Calvex

New member
Oczywiście że reklamuj.
I co mu to da ? Przecież na forum Philipsa wyraźnie jest napisane, że robiąc downgrade istnieje ryzyko zepsucia telewizora i tracimy automatycznie gwarancję.


Ja tak czytam te wasze problem i nie wiem czy mamy ten sam model :D Ale mi na 6198k wszystko działa jak należy, oczywiście wszystkie dodatki typu Perfect motion natural i inne ulepszacze mam wyłączone. Telewizor u mnie chodzi praktycznie 12-14h dziennie i nic się nie wiesza.

Fakt, parę razy telewizor się zawiesił (może z 4-6 razy w ciągu roku), ale wtedy wystarczy wyjąć kabel z kontaktu i wszystko wraca do normy.

//
Mieliście takie coś, że podczas oglądania nagle robi się czarny ekran jak gdyby tv się wyłączał? Można przerzucić na inny kanał, ale po paru sekundach ten nowy kanał też się robi czarny. Trzeba wyłączyć tv pilotem, znowu włączyć i wtedy wszystko ok. I zdaje mi się, że nie trzyma parametrów obrazu, tzn ustawie na tryb Film, a na drugi dzień włączam tv i widzę taki teatralny obraz, po wejściu w menu niby jest ustawiony tryb film, ale jak się przejdzie na inny tryb, i z powrotem na film to dopiero jest jak trzeba. Zastanawiam się czy nie wgrać najnowszego flesza, ale na stronie Philipsa coś nie mogę pobrać tej wersji 52
Nigdy takiego czegoś nie miałem. A co do obrazu to ja mam osobiste ustawienia. Ogólnie tak jak pisałem, telewizor chodzi od 9 rano do 23 czy nawet 1 w nocy, dzień w dzień. Oglądam filmy przez pendrive, czy z domowego serwera i wszystko działa jak należy. Ogólnie chciałbym mieć takie problemy jak wy, bo mam wykupioną przedłużoną gwarancję z Ergo Hestii, to może by mi wymienili na model z 2014 roku, hehe :D
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
M.technik miałem chyba 2 czy 3 razy. Ale to taka "uroda" tego modelu. Calvex masz słuszne wątpliwości to jest forum 6008. A lekarstwem na drobne wybryki tego telewizora jest również wyciągnięcie wtyczki z kontaktu. Tyle, że ja wyłączam go najpierw pilotem. Jeśli nie zachowam tej kolejności, telewizor powraca do tego co zapamiętał przed wyłączeniem z prądu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Mam ten telewizor jakieś 4 mc ,powoli mam ochotę wywalić go przez okno .Kontrast mi spadł ,telewizor sie sam gasi ,nie reaguje na pilota czasami .Ostatnio na sofcie nr 52 obraz mi sie klatkuje (kratki)kiedys tak chwaliłam ten telewizor .Prosze zobaczyc filmik (sory za jakosc ,nagrywałem go w nocy ) Obraz ma kratki na TVP 1 na innych kanałach tez.

Philips 6008 soft 52 - YouTube
 

cureman

Active member
Bez reklam
I co mu to da ? Przecież na forum Philipsa wyraźnie jest napisane, że robiąc downgrade istnieje ryzyko zepsucia telewizora i tracimy automatycznie gwarancję.


Ja tak czytam te wasze problem i nie wiem czy mamy ten sam model :D Ale mi na 6198k wszystko działa jak należy, oczywiście wszystkie dodatki typu Perfect motion natural i inne ulepszacze mam wyłączone. Telewizor u mnie chodzi praktycznie 12-14h dziennie i nic się nie wiesza.

Fakt, parę razy telewizor się zawiesił (może z 4-6 razy w ciągu roku), ale wtedy wystarczy wyjąć kabel z kontaktu i wszystko wraca do normy.

//
Nigdy takiego czegoś nie miałem. A co do obrazu to ja mam osobiste ustawienia. Ogólnie tak jak pisałem, telewizor chodzi od 9 rano do 23 czy nawet 1 w nocy, dzień w dzień. Oglądam filmy przez pendrive, czy z domowego serwera i wszystko działa jak należy. Ogólnie chciałbym mieć takie problemy jak wy, bo mam wykupioną przedłużoną gwarancję z Ergo Hestii, to może by mi wymienili na model z 2014 roku, hehe :D

Gwarancje tracimy raczej przez wchodzenie do menu serwisowego a nie przez wgranie starego ofic.softu Philipsa .
 

lucjan 5

New member
Ale to przecież zakłócenia z anteny a nie z telewizora.

Takie objawy mam gdy w okolicy krążą burze. Mieszkam w okolicy, gdzie kilka razy zdarzyło się, że nie mogłem odebrać większości programów ze względu na sypiący się obraz. To samo ze stacjami radiowymi. Mamy specyficzne położenie mimo, że jestem około 18 km od nadajnika dla Warszawy, takie cuda się tu przytrafiaja. Pominę milczeniem zasięg komórek. Wszystko to pojawia sie przy gwałtownych zmianach pogody i temperatury. Pojawia się jakaś "soczewka" o innym naelektryzowaniu od pozostałego obszaru. Na szczęście nie przy każdej zmianie. Czasami pojazd z uszkodzoną "elektryką" przejeżdżając pod oknami tez potrafi "sypnąć" po ekranie. Ale to jak słusznie zauważyłeś dostarcza telewizorowi antena. Co otrzyma to pokaże.
 

lucjan 5

New member
Mam ten telewizor jakieś 4 mc ,powoli mam ochotę wywalić go przez okno .Kontrast mi spadł ,telewizor sie sam gasi ,nie reaguje na pilota czasami .Ostatnio na sofcie nr 52 obraz mi sie klatkuje (kratki)kiedys tak chwaliłam ten telewizor .Prosze zobaczyc filmik (sory za jakosc ,nagrywałem go w nocy ) Obraz ma kratki na TVP 1 na innych kanałach tez.

Philips 6008 soft 52 - YouTube

Co do "samogaszenia" i nie reagowania na pilota zdarza się to rzadko. U mnie gdy "bawię się" zmianami kanałów, hbbtv, smarttv itp. Wystarczy "pstryknąć" szybciej niż telewizor poustawia sobie wszystko swoim tempem. Ale wiem kiedy przeholowałem i uprzedzam żonę, że za chwilę 6008 zawiesi się. Trzeba poznać jego "podejście do życia" i dostosować się. Zawsze pozostaje "wtyczka". Co do zmiany ustawień obrazu nie mam problemu, ponieważ korzystam z ustawień fabrycznych, a te nie ulegają "kasacji". Ustawiać "po swojemu" można tylko na OSOBISTYM. Co prawda ustawienie dźwięku, które mam na "osobistym" nie ulegają "zapomnieniu". Zauważyłem na filmiku, że masz oświetlony częściowo ekran jakimś zewnętrznym źródłem światła.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Co do "samogaszenia" i nie reagowania na pilota zdarza się to rzadko. U mnie gdy "bawię się" zmianami kanałów, hbbtv, smarttv itp. Wystarczy "pstryknąć" szybciej niż telewizor poustawia sobie wszystko swoim tempem. Ale wiem kiedy przeholowałem i uprzedzam żonę, że za chwilę 6008 zawiesi się. Trzeba poznać jego "podejście do życia" i dostosować się. Zawsze pozostaje "wtyczka". Co do zmiany ustawień obrazu nie mam problemu, ponieważ korzystam z ustawień fabrycznych, a te nie ulegają "kasacji". Ustawiać "po swojemu" można tylko na OSOBISTYM. Co prawda ustawienie dźwięku, które mam na "osobistym" nie ulegają "zapomnieniu". Zauważyłem na filmiku, że masz oświetlony częściowo ekran jakimś zewnętrznym źródłem światła.

Największy moj problem to ze telewizor ma zwiechy kontrastu raz wysoki a raz bardzo niski (ostatnio mam niski i nie chce wskoczyć ) Najlepsze jest to ze antena ma sygnał praktycznie full i zakłócenia mam na tym Philipsie,(normalna pogoda ) gdy podlacze dekoder pod inny telewizor nie ma problemów z obrazem .Dziwny ten Philips ,musze go reklamować tylko teraz nie wiem czy mi uznają reklamacje jak kiedys wgralem starszy soft .Obecnie jest nowy .Chce kupic inny model Philipsa (mimo ze ten ma fazy )
 

lucjan 5

New member
Cureman, musisz koniecznie zadzwonić do Philipsa. Nr telefonu konsultantów od telewizorów podałem chyba na stronie 459. Opowiedz im wszystko, może oni Ci pomogą. Jeśli nie, od ręki na tym samym połączeniu skierują sprawę do serwisu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Cureman, musisz koniecznie zadzwonić do Philipsa. Nr telefonu konsultantów od telewizorów podałem chyba na stronie 459. Opowiedz im wszystko, może oni Ci pomogą. Jeśli nie, od ręki na tym samym połączeniu skierują sprawę do serwisu.

Dzieki za nr telefonu ale ja musze dzwonić do Niemieckiego Philipsa bo mieszkam w DE i tu kupiony .Ciekawe co powiedzą ?
 

lcr

New member
Panowie, macie czasem tak,ze TV resetuje Wam ustawienia? Chodzi mi oczywiscie o ustawiena obrazu. Znowu musze wszystko ustawiac pod HDMI1[ps4] oraz pod USB, wlasnie za pośrednictwem tego portu ogladam filmy.

Znow musze na nowo wszystko ustawic, problem w tym,ze nie pamietam starych ustawien hehe :) Niby błaha rzecz,a troche mnie irytuje.

Oraz kolejna rzecz, ktora mnie ciekawi. Nigdy nie korzystalem z opcji nagrywania przez port USB. Dzisiaj chcialem tego sprobowac no i tutaj zaczynaja sie problemy. Podpinam 8GB pendrive, tak po prostu,zeby sprawdzic czy w ogole to dziala.. TV zaczyna formatowac no i zaczynaja sie komplikacje. Dysk ma za wolny zapis i niestety nie mozna go wykorzystac. W takim razie pytam - czy jakikolwiek pendrive sie do tego nadaje, czy musze zakupic po prostu dysk zewnetrzny? Wiadomo, dysk bedzie szybszy.. Ale czy jakis pendrive jest mi w stanie go zastapic?
Goraco pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

lucjan 5

New member
Icr, o ile pamiętam w instrukcji "stoi", że 6008 wymaga (chyba) minimum 250 GB. Ja mam na stałe podłączony 320. W moim poprzednim 7406, w instrukcji było powiedziane "podłącz i NIE ODŁĄCZAJ". Co do resetowania ustawień, chyba tylko ustawienia "osobiste" są trwałe. Ustawienia na innych opcjach wracają do stanu poprzedniego po wyłączeniu telewizora. Masz telewizorze CAŁĄ instrukcję obsługi. Również na stronie Philipsa. Najlepiej zadzwoń do konsultantów.
 

lucjan 5

New member
Wlasnie jest napisane,ze musi byc minimum 4GB.. Dlatego dziwi mnie to,ze nie moge wykorzystac tego Pendrive.

Dysk twardy USB
Co jest potrzebne
Po podłączeniu dysku twardego USB można wstrzymywać i
nagrywać programy telewizyjne. Programy te muszą być
nadawane cyfrowo (transmisja DVB lub podobna).
Aby wstrzymać odtwarzanie
Aby wstrzymać program, wymagany jest dysk twardy zgodny ze
standardem USB 2.0 o pojemności co najmniej 32 GB.
Aby nagrywać
Aby można było wstrzymywać lub nagrywać programy
telewizyjne, wymagany jest dysk twardy o pojemności co
najmniej 250 GB.

Na 15 stronie instrukcji obsługi 6008 http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6008k_12/42pfl6008k_12_dfu_pol.pdf
 

lcr

New member
Tak, znalazlem to wczesniej, ale nie mialem czasu wejsc na PC. Tylko problem z tym,ze nie pokrywa sie to z tym co jest w TV. Bo chce nagrac to wyskakuje wlasnie napis,ze minimum 4GB,zeby nagrac fragment. Widocznie jakis blad w sofcie. W takim razie postaram sie sprobowac z czyms o wiekszej pojemnosci. Dziekuje bardzo i pozdrawiam.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Super pięknie ...dzis była taka burza piernicznal piorun w dom i mam po telewizorku ,co dziwne konsole sa ok ale zostałem bez telewizora bo nie chce sie włączyć brak diody czerwonej (brak reagowania ) .Mam wykupione ubezpieczenie dzieki Bogu .Czas szukać nowego telewizora .Widocznie dostałem serwis expresowy prosto z nieba ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to mega ciekawa sprawa. Widać że i tak można zamówić wymianę telewizora.
Widziałem telewizory w które uderzy piorun kilka razy - tam nic prawie nie zostało w środku.
 
Do góry