Philips 47PFL4007H vs. Samsung UE46EH6030

papajazz

New member
Po kilku dniach wertowania stron w internecie, przyszedł czas żeby zapytać się mądrzejszych od siebie ;)
Potrzebuje telewizor do pokoju, który będzie głównie wykorzystywany do oglądania cyfry+ (najczęściej sportu) oraz do grania na ps3, powiedzmy w proporcjach 65-35.

Obecnie zastanawiam się nad wyborem pomiędzy:

Philips 47PFL4007H
Samsung UE46EH6030

ale oczywiście nie zamykam się na inne propozycje, jeśli ktoś ma jakiś sprawdzony w podobnych zastosowaniach model to chętnie wysłucham propozycji.
 

papajazz

New member
Przyznam się, że właśnie ten test namieszał mi w głowie, bo zanim na niego trafiłem byłem gotowy wziąć Samsunga, a miałeś może do czynienia z EH6030? Mógłbym się wtedy w pełni zdać na Twoje porównanie tych modeli.
 

misiekfu

New member
Ja właśnie po tym teście napaliłem się na Philipsa, kupiłem go i... drugi raz bym tego nie zrobił :( Obraz co prawda jest ok ale menu, jego obsługa oraz wszystkie funkcje multimedialne to jakaś pomyłka. Samsunga nie widziałem ale w porównaniu do np LG LM620 to żałuje że mam Philipsa.
 

papajazz

New member
Ja właśnie po tym teście napaliłem się na Philipsa, kupiłem go i... drugi raz bym tego nie zrobił :( Obraz co prawda jest ok ale menu, jego obsługa oraz wszystkie funkcje multimedialne to jakaś pomyłka. Samsunga nie widziałem ale w porównaniu do np LG LM620 to żałuje że mam Philipsa.

A co z menu i jego obsługą jest nie tak?
Jeśli chodzi o same funkcje multimedialne to nie zależy mi na tym szczególnie, przy tym telewizorze główny nacisk kładę jednak na jakość i płynność obrazu przy oglądaniu sportu i graniu na konsoli.
 

misiekfu

New member
A co z menu i jego obsługą jest nie tak?
Jeśli chodzi o same funkcje multimedialne to nie zależy mi na tym szczególnie, przy tym telewizorze główny nacisk kładę jednak na jakość i płynność obrazu przy oglądaniu sportu i graniu na konsoli.
Menu chodzi tak jak by w tym Philipsie pracował procesor z kalkulatora szkolnego ew. soft jest tak koszmarnie niedopracowany ( a mam najnowszy firmware). Menu strasznie muli a i potrafi sie czasem totalnie zawiesić co zmusza do wyłączenia i włączenia tv.
Smart TV dla polskiego odbiorcy niby jest ale na dobrą sprawę (oprócz Ipla) nic tam ciekawego nie ma (ma być TVN Player ale w takim tempie jak go Philips wprowadza to chyba nigdy go nie zobaczymy:( ). Druga sprawa ze Smart TV to jednak cześć menu i sterowanie tym to jak na dzisiejsze czasy katorga ( a w wspomnianym LG odwrotnie, to jak by porównać Porsche i Poloneza - i to jedzie i to ale jednak trochę inaczej;-)
Kiki niby można dokupić dongla ale moim zdaniem nie o to tu chodzi, konkurencja pod względem Smart TV jest kilka długości przed Philipsem.
Zeby nie było ze mi się nic w tym Philipsie nie podoba to dodam że obraz jest całkiem przyzwoity, skalowanie i dźwięk też spoko ale to sterowanie... i niech mi nikt nie próbuje wmówić że to drobiazg bo tak nie jest.
Gdy bym kupował telewizor jeszcze raz to raczej na pewno kupił bym teraz coś innego.
 

looko

New member
Również przymierzam się do Samsung UE46EH6030. W cenie do 3 tys. żaden model do tej pory nie ujął mnie swoją jakością. Każdy ma jakieś wady z tego co widać. Po krótkim teście Samsung UE46EH6030 zauważyłem to co użytkownicy 40" - przy Motion plus na upłynnionym obrazie lubi przycinać. Nie wiem czy jest jakieś kompromisowe ustawienie funkcji lub firmware rozwiązujący ten problem ? Ktoś zna jeszcze jakieś inne wady tego modelu?
 
Do góry