philips 47 9603 buczy!-tylko moj czy wszystkie?

adrian

New member
Witam, mam jeszcze 2 tyg na zwrotke(promocja philipsa 30 dni) i bardzo sie nad tym zastanawiam. Czy ktoś z was ma podobny problem, moj tv jest glosny, w cichym pokoju w nocy wyraznie go slychac(co dziwne na roznych ustawieniach obrazu z roznym natezeniem), gdzies wyczytalem, na forum, że seria 9 mialabyc bezglośna dzieki pasywnemu chlodzeniu. moj zdecydowanie wydaje dzwieki i to mnie mega drażni. Proszę o pomoc.
 

pkoso

New member
w 42 calach nie ma buczenia - moze ktos z taka matryca powinien sie odezwac - ale jesli zmieniasz kontrast i buczenie zanika - raczej wada w TV - ja bym zwrocil lub wymienil jesli mozna na inny model
 

ozonek74

New member
buczenie w 37 5603

Witam
Kupiłem niedawno telewizor 37' PFL5603D i mam taki sam problem. Przy oglądaniu czegokolwiek po cichu (a mam go w sypialni) huczy niemiłosiernie. Po sugestii kolegi zrobiłem kontrast na 100% i przestało. Dźwięk przy kontraście 99% porównując do ciszy przy 100% jest bardzo słyszalny.
Mało tego, nawet przy 100% w zależności od jasności filmu lub programu wskakuje co jakiś czas to "buczenie".
Zastanawiam się co robić, może kolega podpowie czy kontaktował się z serwisem i ewentualnie co powiedzieli?
 

garabasz

New member
To chyba wada tego Phila. Kolega ma ten sam problem z 37 PFL 5603 dokładnie tak jak w opisie. Wymienił na inny egzemplarz i to samo mało tego dostał w promocji sztukę która ma jeszcze problemy z reagowaniem na pilota jak również na sterowanie z panelu bocznym. W serwisie powiedzieli że mają już kilka takich zgłoszeń i chyba to jest problem ogólnie z tą serią w zasadzie wszytkie zgłoszenia dotyczyły 37 cali. Ja osobiście mam 42 PFL 5603 i nie ma tego problemu, odpukać.
 

adrian

New member
w serwisie mowia, ze tak juz jest, ponoc konstrukcja zasilacza i ze inaczej nie bedzie. Na pocieszenie powiedzieli ze te buczenie miesci sie w jakis tam normach.. jakos mi to humoru nie poprawilo. Jeszcze nie sprawdzalem ale ponoc rozwiazaniem moze sie okazac wylaczenie opcji dynamicznego kontrastu. Zastanawia mnie tylko to dlaczego nie wszyscy to zauwazaja czy moze mam za czuly sluch;), czy jednak niektore telewizory sa cichsze a niektore glosniejsze..?
 

garabasz

New member
Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć że u mnie też to słychać. Słychać w przypadku kiedy zjadę kontrast ze 100 a 99 ale muszę stać zaraz przy telewizorze aby było to słychać, u kolegi słychać to w całym pokoju i to dość wyraźnie a szczególnie w nocy jak się ciszej ogląda TV.
 

ozonek74

New member
serwis

Witam
Dzięki za podpowiedzi chociaż nie pocieszają. Wysłałem wczoraj maila na pomoc techniczną do Phila, jak się odezwą to wam napisze.
Moim zdaniem nie można tego tak zostawić. Jeśli model 42' może chodzić po cichu, 37' na 100% kontrastu może chodzić po cichu to jest to ewidentna wada fabryczna telewizora i powinien kwalifikować się do wymiany.
Wyłączenie funkcji kontrastu dynamicznego (jak będę w domu to sprawdzę czy po wyłączeniu przestanie buczeć) jest tylko półśrodkiem, przecież ja za tą funkcję zapłaciłem - więc powinienem z niej korzystać a nie ją wyłączyć!
Myślę że sprawa jest na tyle ciekawa, że można się z nią pobujać, telewizję mało oglądam i potrafię bez niej żyć więc powysyłam telewizor do serwisu, jak nic nie da to Rzecznik Praw konsumenta, Janusz Weiss i inni, zobaczymy.
pozdrawiam wszystkich, na pewno się odezwę
 

HUBpoland

New member
Witam. Od tygodnia posiadam 37" 5603, i również zauważyłem problem z buczeniem. Wydaje mi się że to zasilacz, ale oczywiście to tylko moje domysły.
Buczenie pojawia się dopiero po kilku sekundach po uruchomienia TV i ukazaniu się obrazu.
U mnie po wyłączeniu Czujnika Oświetlenia buczenie natychmiast znika, ale pojawia się później okresowo na kilka sekund.
Nie będę ukrywał że jestem zażenowany takim działaniem TV kupionego za 2500zł.

Proszę o informacje jak wyglądało rozpatrywanie zgłoszenia gwarancyjnego w waszych przypadkach.
 

pixelangel

New member
Ja posiadam model 47pfl7603 , nie ma problemu z buczeniem . Może to kwestia oprogramowania .Pamiętam ze Samsungi tez mialy identyczny problem ,z powodu wadliwego softu.
 

HUBpoland

New member
Dzisiaj poświęciłem trochę czasu i wymieniłem buczący egzemplarz na inny z Auchan. Rezultat - buczy :(
Ponowna wycieczka, wymiana na trzeci już TV - buczy !

Oddałem do serwisu jako niezgodny z umową. Zobaczymy co powiedzą w serwisie Philipsa.
Oczywiście dam znać na forum.
 

MirekMax

New member
Model 37pfl5603, problem buczenia rozwiązałem ustawiając maksymalną głośność w dekoderze Vectry i minimalną w tv, oczywiście buczenie nadal jest, ale słyszalne tylko z bardzo bliskiej odległości. Znajomy miał podobny problem z LG, serwis zalecił mu kupno ekranowanego przewodu, pomogło.
 

HUBpoland

New member
MirekMax napisał:
Model 37pfl5603, problem buczenia rozwiązałem ustawiając maksymalną głośność w dekoderze Vectry i minimalną w tv, oczywiście buczenie nadal jest, ale słyszalne tylko z bardzo bliskiej odległości. Znajomy miał podobny problem z LG, serwis zalecił mu kupno ekranowanego przewodu, pomogło.

Jaki ekranowany przewód masz na myśli ? Jeśli antenowy, to raczej nie w tym problem ( u mnie). Mój Philips buczy zawsze, nawet z odpiętą anteną :(
Buczenie nie jest też związane w żaden sposób z głośnością telewizora.

Ten dźwięk nie wydobywa się z głośników, a z zasilacza, świetlówki bądź z innej części elektronicznej.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Nie żebym ich bronił...

ale tv LCD właściwie należy oglądać przy pełnym kontraście (tak są dostrajane ręcznie modele od 42 cali wzwyż a mniejsze schodzą z taśmy bez wnikliwszej kontroli) i regulować ewentualnie jasnością. Oczywiście skoro taka regulacja jest to powinna działać poprawnie.
 

MirekMax

New member
HUB, widać Twój to inny problem. Moje buczenie podobne było do tego jakie dobiega gdy np. zbliżysz palec do gniazda antenowego, wówczas ekranowany kabel euro pomógł.
 

ozonek74

New member
Witam ponownie.
Z powodu braku czasu jeszcze nie oddawalem tv do serwisu (w czerwcu wyjazd na dłużej wiec oddam). Napiszcie koledzy którym buczy czy telewizor wisi na uchwycie czy stoi na oryginalnej nodze? Nie wiem czy próbować go postawić na oryginalnej nóżce, mam podejrzenia że może mieć wpływ to żelastwo za telewizorem.
 

smolik1

New member
ozonek74 ja miałem podobny problem ze swoim telewizorem i w moim przypadku pomogło odłączenie uziemienia w gniazdku do którego był podłączony telewizor. Wiem, że wtyczka od TV nie ma wejścia na uziemienie i tym bardziej mnie to zdziwiło, że po odłączeniu kabelka uziemienia w gniazdku buczenie ustało.
 
Do góry