Philips 46PFL9705H - migotanie obrazu

tomsonek

New member
Witam serdecznie,

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w telewizora. Niestety od jakiegoś czasu mam problem z migotaniem obrazu.
Telewizor jest po aktualizacji softu (wgrany najnowszy) i po ponownym zainstalowaniu. Problem występuje przy każdym źródle obrazu (konsola, dekoder, DVD), a nawet bez włączonego źródła (widać jak migocze obraz na czarnym tle).

Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak ewentualnie rozwiązać ten problem? Telewizor jest niestety po gwarancji...

Pozdrawiam,
Tomek
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Proszę posprawdzać wszystkie ustawienia obrazu jakie teraz masz po aktualizacji softu i po nowym zainstalowaniu telewizora .(Konfiguracja>Ustawienia telewizora>Obraz ) Telewizor oczywiście
w Lokalizacja wybrać opcję : Dom .(jest jeszcze opcja Sklep-- wielce niepożądana , gdyż obraz jest jaskrawy , a telewizor "żre" Waty mocy.
Jeżeli nie wyłączałeś telewizora po aktualizacji softu całkowicie z zasilania to możesz to zrobić .
Wyjmij wtyczkę kabla zasilającego z gniazdka zasilania (od 5 do 30 minut). Czynność prosta , a czasem pomaga .
Dynamiczne podświetlenie najlepiej ustawić na opcję : Najlepszy obraz .
A było dobrze na poprzednim sofcie , przed wgraniem nowego ? Jeżeli tak to jest na to rada.

Możesz wgrać przez USB w telewizorze starszy soft , jest przecież taka możliwość .
Nie bój się , żadna "krzywda" telewizorowi się nie stanie .
Jest strona nieoficjalna Philips z której można pobrać starsze softy do serii telewizorów Philips
46PFL9705H/12

PHILIPS TELEVISION (9xx5) - Unofficial Firmware Mirror

Należy wybrać w menu kolejno : Konfiguracja >Ustawienia oprogramowania>Lokalna rozbudowa.

Moja "pchełka" , bo tak żartobliwie nazwałem telewizor firmy Philips 32PFL9705H/12 , dziś o godzinie 16:00 zaliczyła 14879 godzin bezawaryjnej pracy .(zakup 28 lipca 2010 r.):wink:

OBRAZ---PRIMA SORT!;)


BTW, w październiku 2010 r. miałeś chyba podobny problem ?:neutral:




Pozdrawiam,:)
accu
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
Witam serdecznie,

Jestem szczęśliwym posiadaczem w/w telewizora. Niestety od jakiegoś czasu mam problem z migotaniem obrazu.
Telewizor jest po aktualizacji softu (wgrany najnowszy) i po ponownym zainstalowaniu. Problem występuje przy każdym źródle obrazu (konsola, dekoder, DVD), a nawet bez włączonego źródła (widać jak migocze obraz na czarnym tle).

Czy ktoś ma pomysł co to może być i jak ewentualnie rozwiązać ten problem? Telewizor jest niestety po gwarancji...

Pozdrawiam,
Tomek

Możliwe że masz uszkodzoną matrycę,ale może tez być problem z zasilaczem raczej skonsultował bym się z serwisem w tej sprawie.
 
Do góry