Philips 46PFL7007K/12 - test . Stawiamy na najwyższą jakość .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 46PFL7007K/12 - test . Stawiamy na najwyższą jakość .


W erze masowej produkcji telewizorów, gdzie szał na LED TV nie pozostawia wiele miejsca dla innowacyjnych rozwiązań jakościowych, Philips to jedna z nielicznych firm która stara się by to właśnie jakość produktów była elementem wyróżniającym firmę. Filozofia niby prosta a jednak skomplikowana. W ogólnych słowach telewizor posiada najważniejsze elementy :

  • Wbudowaną kartę Wi-Fi do bezprzewodowego korzystania z technologii Smart TV
  • Mnóstwo aplikacji internetowych, filmów do wypożyczenia i usługę Catch-up TV
  • Sterowanie telewizorem za pomocą smartfona, tabletu lub klawiatury
  • Wyszukiwanie, planowanie nagrywania, nagrywanie* i wstrzymywanie programów telewizyjnych
  • Oglądaj telewizję w dowolnym miejscu w domu dzięki technologii Wi-Fi Smart Screen*
  • Korzystaj z połączenia głosowego i wideo za pomocą programu Skype™
40pfl7007k_12_dpv_.jpg

Model prezentuje się imponująco.
Posiada bardzo cienką ramkę metalową wokół matrycy.

017_P1440006.JPG

Ramka jest błyszcząca srebrna i tak prezentuje się na żywo .

003_P1440298.JPG

Skalowanie w Sd

006_P1430990.JPG

Tu widać je przy pracy.

_DSC0302.JPG

Klawiatura qwerty pozwala na szybkie wpisywanie tekstu , np. hasło potrzebne do Youtube lub otwartej przeglądarki internetowej.
Pilot do serii 8000 posiada nie tylko klawiaturę ale również żyroskop, czyli pilot wykrywa która strona jest zwrócona do góry i automatycznie wyłącza klawisze które znajdują się u spodu.

021_P1440061.JPG

Wczytałem tym razem kilka stron żeby mi się nie oberwało, że tylko jedna.

006_P1440106.JPG

Co to oznacza ?

007_P1440046.JPG

Kolejne sprawdzenie jakości czerni - i pełen podziw, że już w tej klasie cenowej ...jest !

Całość TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=800669#post800669
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest HD ale bitrate z poziomu SD - ale dobre spostrzeżenie !
W teście jest sporo zdjęć SD
 

andrju75

New member
kiki dzięki za test i włożoną pracę.7007 chyba nie różni się za bardzo od 8007(poza ambi itp).Ale jeżeli chodzi o jakość,płynność,skalowanie -obróbka sygnału SD to konkretów nie podałeś.Jak sobie radzi z tym sygnałem?Porównywalnie do plazm panasonicaVT50?Czy może być taki model (dokładnie 8007)alternatywą dla 50VT50?Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To mogę zrobić bo mam obydwa.
Z Sd podałem są zdjęcia - widać bardzo dobrą pracę procesorów.
Płynność opisałem dokładnie- boczną , skośna i pionową.
 

andrju75

New member
Konfrontacja modelu Philipsa 46PFL7007 (chyba że masz 8007-bardziej wskazane!) z panasonic 50VT50 byłaby marzeniem wielu forumowiczów.W końcu dało by to obraz,która technologia jest naj...(resztę proszę sobie dopowiedzieć)-,,Król jest tylko jeden".Ps.Może to jest nieodpowiednie porównanie bo jak na razie topowego modelu Philipsa nie ma na rynku.Ale zawsze jakąś odpowiedź da-na ile LCD Led zbliżył się do plazmy pod względem jakości.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W końcu dało by to obraz,która technologia jest naj....[....]Ale zawsze jakąś odpowiedź da-na ile LCD Led zbliżył się do plazmy pod względem jakości.

Jaka technologia "naj"? Ja tu nie widze oleda. Zrozum ze takiej odpowiedzi nikt Ci nie da biorac na tace pdp i lcd! Jestem w stanie zalozyc sie o kazde pieniadze ze stawiajac te dwie rozne technologie (przy zblizonej klasie) obok siebie i 30 osob do wybrania dla siebie tv, to gwarantuje Ci ze ta "garstka" bedzie zawsze podzielona.
 

kazik74

New member
Kiki, czy z poziomu pilota jest możliwość zmiany trybu obrazu, np z filmowego na standardowy, indywidualny, itp? Czy za każdym razem należy wejść w menu?
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Podczas oglądania telewizji można użyć przycisku OPTIONS na pilocie zdalnego sterowania , aby
móc otworzyć menu Opcje , a następnie wybiera się opcję Styl Obrazu.
Wybiera się Styl Obrazu i przyciska się OK.
Style Obrazu umożliwiają proste przełączanie ustawień w celu oglądania filmów lub oszczędzania
energii.Ponadto można dostosować określone ustawienia wybranego stylu obrazu , takie jak kontrast
czy jasność. Telewizor zapamięta zmiany.
Aby wcześniej dostosować styl obrazu trzeba wybrać Styl Obrazu i użyć przycisku OK.
Nacisnąć przycisk "Menu Głównego" , wybrać opcję Konfiguracja i użyć przycisku OK.
Wybrać opcję Ustawienia telewizora i przejść do określonego ustawienia i dostosować je.
Nacisnąć przycisk "powrotu" , aby zamknąć menu i zapisać ustawienie.
Opcje stylu obrazu: Osobisty, jaskrawy,Naturalny, Film, Oszcz. energii, Standard, Zdjęcia , Własne.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
accu odwaliłeś kawał dobrej nikomu niepotrzebnej roboty. To co napisałeś wie każdy, pytanie brzmiało czy można to osiągnąć bez szlajania się po menu opcji.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Napisałem również między innymi "Style obrazu umożliwiają proste przełączanie ustawień w celu oglądania
filmów lub oszczędzania energii."
Ale żeby opcje stylu obrazu np. :eek:sobisty czy własne (ISF Dzień i ISF Noc) móc tak przełączać , to trzeba
poszczególne wartości parametrów obrazu poustawiać.
Oczywiście , że nie ma oddzielnych klawiszy dla każdej opcji Stylu Obrazu.
Dodam jeszcze ,że można przywrócić orginalne ustawienia stylu obrazu poprzez wybranie przycisku
Menu Głównego>Konfiguracja>OK i wybór styl , który chcemy zresetować i po naciśnięciu czerwonego
przycisku Reset , styl zostanie zresetowany.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kazik74

New member
No więc właśnie. Chodziło mi o to, czy jest możliwość zmiany trybu obrazu, tak aby nie wchodzić w menu. Teraz mam LCD, który ma takie możliwości. Oglądam np. film w trybie filmowym, kończy się film zaczyna mecz, robię klik-klik na pilocie i już mam tryb indywidualny, który ustawiłem sobie pod transmisje sportowe. Ot, taka mała rzecz, a cieszy. Oczywiście brak takiego rozwiązania nie jest jakąś wielką niedogodnością, bo do wszystkiego człowiek przywyknie. Po prostu, chciałem wiedzieć czy jest taka opcja czy nie, i tyle.
Dobra Panowie, rozumiem że nie ma takiej możliwości ( inaczej mówiąc trzeba wejść w menu ) i nie kontynuujmy dalej tego wątku.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
No więc właśnie. Chodziło mi o to, czy jest możliwość zmiany trybu obrazu, tak aby nie wchodzić w menu. Teraz mam LCD, który ma takie możliwości. Olądam np. film w trybie filmowym, kończy się film zaczyna mecz, robię klik-klik na pilocie i już mam tryb indywidualny, który ustawiłem sobie pod transmisje sportowe. Ot, taka mała rzecz, a cieszy. Oczywiście brak takiego rozwiązania nie jest jakąś wielką niedogodnością, bo do wszystkiego człowiek przywyknie. Po prostu, chciałem wiedzieć czy jest taka opcja czy nie, i tyle.
Dobra Panowie, rozumiem że nie ma takiej możliwości ( inaczej mówiac trzeba wejść w menu ) i nie kontynuujmy dalej tego wątku.

Witam,
Proszę czytać ze zrozumieniem. Też , zanim teraz możesz robić klik-klik na pilocie i przechodzić z trybu
filmowego na tryb indywidualny musiałeś wcześniej ustawić sobie tryb indywidualny (parametry obrazu) do oglądania transmisji sportowych w swoim telewizorze.
W telewizorze Philips , jak sobie wcześniej przygotowałeś interesujące style obrazu to ,klikasz przycisk Options >Styl Obrazu.Jesteś np :Film a chcesz np.Osobisty to kursor w pionie przesuwasz
z Film na Osobisty i go klikasz i jesteś już Stylu Obrazu W którym chcesz oglądać program telewizyjny.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba wejść w menu.
U innych producentów teraz jest podobnie (Panasonic)- wystarczy trzy kliknięcia
 

kazik74

New member
Dzięki Kiki, dokładnie o taką odpowiedź mi chodziło.
Accu, nie obraź się, ale nie zrozumiałeś mnie. To żeby ustawić sobie parametry danego trybu obrazu, to nic innego jak pewnego rodzaju kalibracja. Pewnego rodzaju, bo słowo kalibracja postrzegam jako pewną czynność wykonywaną w sposób profesjonalny, tj przez osobę mającą wiedzę, doświadczenie i odpowiedni sprzęt. Natomiast, to że każdy ze zwykłych "zjadaczy chleba" może sobie poustawiać pewne parametry obrazu ( na tzw. oko i wyczucie ) pod własne preferencje, toż to jest "oczywista oczywistość".
Mnie chodziło o zupełnie coś innego, ale odpowiedź już znam. Tym niemniej dzięki za zainteresowanie. Pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Trzeba wejść w menu.
U innych producentów teraz jest podobnie (Panasonic)- wystarczy trzy kliknięcia

Witam,
Z mojego postu #13 wyraźnie to wynika.
Jak dla mnie użycie przycisku Options to dostęp do menu szybkiego , który umożliwia bezpośredni
dostęp do określonych elementów menu , które są najczęściej potrzebne .Jednym z takich elementów
jest właśnie Styl Obrazu.( klik-klik-klik)
Nie otrzymałem odpowiedzi na moje zapytanie , czy firma Philips w modelach telewizorów na 2013 r.
wprowadzi możliwość nagrywania programów cyfrowych bez konieczności połączenia telewizora z Internetem?

Natomiast użycie przycisku Menu Głównego (ikonka domku) umożliwia dostęp do wszystkich funkcji i
opcji jakie oferuje telewizor. Jest więc zasadnicza różnica w korzystaniu z tych dwóch przycisków.
@Kazik 74.
Nie mam o co się obrażać , bo przecież niczym mnie w żadnej materii nie uraziłeś.
Dodam tylko ,że użytkuję także 10-letni telewizor firmy Philips 28PW9617/58 , na którym można
robić klik-klik za pomocą 3 przycisków Smart Control , tj :1)przycisku Smart Sound (tryby dźwięku)
2) przycisku Active Control(Kontrola aktywna)
3)przycisku Smart Picture , za pomocą którego wybiera się dany tryb obrazu , również Personalny ,
o ile wcześniej w MENU GłÓWNYM ustawi się swoje parametry obrazu.
W 2003r. telewizor ten nie miał tylu funkcji do spełnienia , to firma Philips wygospodarowała miejsce
na pilocie dla tych przycisków.
Teraz według mnie firma Philips zaproponowała przycisk :Options , którego używanie jest poręczne,
szybkie , o jedno kliknięcie więcej.
I to by było na tyle.

Pozdrawiam,:)
accu
 
Do góry