Philips 46PFL6007 - funkcjonalność obecnego firmwareu

papeusz

New member
Witam.

Noszę się z zamiarem kupna nowego telewizora i jestem mocno zainteresowany modelem Philips 46PFL6007. Czytając testy sprzed kilku miesięcy martwi mnie brak kilku opcji. Jaki jest obecny stan firmwareu tego telewizora, jeśli chodzi o następujące funkcje:
* Czy wspiera polskie VOD, a konkretnie: TVN Player, TVP VOD, Onet VOD, iplex, ipla.
* Czy czyta napisy w formacie SRT? Jak radzi sobie z polskimi napisami.
* Jak działa PVR - z jakich źródeł (HBMI, DVB-T,C,S, itp) można nagrywać materiał?
* Czy przeglądając zasoby z USB można jednocześnie przeglądać Zdjęcia i Video, czy trzeba przełączać funkcje. (Chodzi mi np. o przeglądanie materiałów z wakacji, gdzie zdjęcia poprzeplatane są z filmikami).

Szczególnie podejście do polskiego VOD przez Philipsa jest irytujące - szumnie zapowiedziane że wkrótce będzie obsługiwane. A jak jest obecnie?

Pozdrawiam
 

endriu_l

New member
Jeżeli chodzi o wsparcie aplikacji w NetTV, znalazłem w sieci taką tabelkę:

OT: z powodu limitu możliwości wklejania URLi dopiero po 5 postach, kropki zastąpiłem pałkami ('|')
www|supportforum|philips|com/en/attachment.php?attachmentid=1345&d=1344244193

niestety są to dane z sierpnia - wynika że jest ipla i iplaFilm. Co do pozostałych pytań - nie mogę się wypowiedzieć bo dopiero zamierzam kupić TV i właśnie ten philips jest w kręgu moich zainteresowań.

PS
rozmiar ekranu to 47", nie 46" jak napisałeś w temacie
 

papeusz

New member
Początkowo wychodziłem z założenia że chcę mieć jedno urządzenie kompleksowo - takie połączenie wysokiej jakości obrazu Philipsa 47PFL6007 z multimediami Samsunga 46ES6800. Ale widzę, że może być problem z zakupem tego modelu i zaczynam się zastanawiać nad rozdzieleniem tych funkcji - choćby takim androidowym donglem.
A może polecicie jakiś tv LED, 3D z polskimi VOD, PVR no i oczywiście dobrą czernią?
 

DaRcO

Banned
Ja radzę się dobrze zastanowić co poniektórym, bo z firmware Philipsa nie tylko jest licho, ale czasami wręcz fatalnie - naprawiają jedno a psują inne, Sam zacząłem się zastanawiać co się stało telewizorowi po aktualizacji do najnowszego FW z bardzo starej wersji. Co z tego, że możliwa jest wyższa płynność z funkcją Natural motion całościowo przesuwającego się obrazu, jak nawet wolno poruszające się obiekty na statycznym obrazie skaczą, lub dają artefakty. Im bliżej krawędzi ekranu i im dalej w głąb od obserwatora tym skaczą bardziej dokuczliwie. Funkcja HDNM jest na razie bezużyteczna. Zobaczcie jaki związany z tym meksyk jest na oficjalnym forum pomocy technicznej Philipsa. Ludzie nie mogą już wytrzymać nerwowo. Udowadniają filmami łgarstwa reklamowe firmy i twierdzą, że problem występuje na wszystkich modelach różnych firm używających SoC fusion Sigma Designe np. Sharp Aquos. Ten SoC jest po prostu słaby, lub może do ogarnięcia przez programistów za rok, co udowadnia już powolne menu, opóźnione reakcje tv na pilota, ślamazarne uruchamianie się. Na Sony, Panasie, Samsungu takich szopek nie ma.

Radzę przed zakupem poczytać na oficjalnym forum dział z modelami na 2012 rok i jaki tumult tam jest w związku z złym wyświetlaniem obrazu na tv.
Podam dwa linki na skróty - w pierwszym jest największy meksyk z licznymi opisami, screenami i filmikami baboli na obrazie. Udowadnianie złego przetwarzania itp. Ludzie pomstują ile wlezie, próbują wracać do starszych FW, wołają na puszczy..
tłumaczenie googla - 47pfl6877t - Strona 22

Tu do działu software i dyskusji o FM 13 - TV: Software 2012 models
 

europa777

New member
DaRcO: nie jesteś zadowolony z Twojego Philipsa? Czy po prostu wkurza Cię, że nie działa prawidłowo HDNM? Na ten czas wybrałbyś inny TV?
 

DaRcO

Banned
@europa777 - Wybrałem Philipsa bo zawsze chciałem mieć ambilight i innymi tv się nie interesowałem. Miałem też dobre doświadczenia ze sprzętem rtv audio-video Phila sprzed epoki ugruntowanego fullhd.
Póki co wkurza mnie ten HDNM, bo ja lubię płynność inaczej zwaną teatrem.
Kombinuje na wszystkie strony jak najlepiej ustawić tv, ale zawsze jest coś nie tak. Obraz statyczny, z wolnym ruchem jest kapitalny, ale po załączeniu poprawiaczy, zależnie od materiału zawsze wyskakują jakieś niedoskonałości. Poświeciłem przed kupnem 2 tygodnie z życia aby przeczytać wszystko co ważne przed wyborem, ale teraz widzę że to było za mało czasu. Nie zdawałem sobie też sprawy, że pewne rzeczy mogą być tak dokuczliwe a poprawki oprogramowania będą stopniowo usuwać błędy. Na razie są na to marne widoki i pewne rzeczy mogą pozostać tylko marketingowym bełkotem. Trafności tych wynurzeń przewidzieć do końca nie idzie. Ograniczał mnie też budżet i za tą cenę ten tv zdawał się oferować najwięcej. Na dzisiaj powiem tak, że jeśli ambilight by mi wisiał i powiewał a kasa pozwalała, to brałbym coś z Sony HX, Samsung ES, Panas DT. Generalnie, do końca nie można być zadowolonym, co widać na forum Philipsa.
 

europa777

New member
DaRcO, dzięki za opinie. Miejmy nadzieję, że Philips trochę się ogarnie i może zacznie wprowadzać szybciej poprawki, zwłaszcza, że musi trochę nadrobić jeżeli chodzi o konkurencję.
 
Do góry