Philips 46 5007K czy SHARP LC-46LE730?

piotr.maksymiuk

New member
Witam,

Rozważam te dwa modele, są w podobnej cenie. Nie zależy mi za bardzo ani na 3D ani na funkcjach Smart, a przede wszystkim na dobrym odbiorze TV (N-ka / HD - w tym sport) i ... niezawodności.
Mam Sharpa 40 cali full LED z 2011 r. i jest OK, ale Philips ma ciekawy test na tym forum i wydaje się być nowocześniejszy.
Będę wdzięczny za głosy koleżanek i kolegów, którzy stali przed podobnym wyborem albo mieli okazję porównać te TV.
Pozdrawiam
 

piotr.maksymiuk

New member
Dzieki za zainteresowanie - Twoja rada bedzie cenna:)

Odleglosc ok 3,4-4,5 metra. TV stoi na wprost okien, ale nie jest przesadnie jasno.

Teraz stoi tam SHARP 40 cali full led (symbolu nie pamietam, moze 340?) z 2011 i jest OK. Chce po prostu wiekszy TV, a ten powedruje do innego pokoju.

Wiem, ze ten Philips 46 5007 ma matryce Samsunga i chyba nie jest ona w pelni matowa. Wolalbym matryce Sharpa, bo ... nie mam przekonania do Samsungow. Ale TV i tak chodzi glownie wieczorami.

Zastanawiam sie przede wszystkim nad jakoscia obrazu - filmy oraz sport (szybki ruch na ekranie - kusi mnie te 400 Hz i ... dobra recenzja, ktora wystawiles temu TV.
Pozdrawiam
 

fisker

New member
Posiadam 46pfl5007h i jestem bardzo zadowolony ! Do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń, clouding u mnie również nie występuje. Podświetlenie jest bardzo równe. Jedynym mankamentem tego TV jest oczywiście smart TV które na tę chwile jest dość ubogie w polskie aplikacje.
 

macem

New member
a co powiesz o katach, moze jakies fotki wrzucisz bo nigdzie w necie dla tej wersji matrycy PSA nie ma.

Posiadam 46pfl5007h i jestem bardzo zadowolony ! Do jakości obrazu nie można mieć zastrzeżeń, clouding u mnie również nie występuje. Podświetlenie jest bardzo równe. Jedynym mankamentem tego TV jest oczywiście smart TV które na tę chwile jest dość ubogie w polskie aplikacje.
 

macem

New member
kupiłem jednak 46pfl5507h tam siedzi PSA samsunga, obraz jest super nawet w SD o ile jest dobry bitrate, kolory tez super, ale kąty są słabe, tzn takie jak w samsungach :). Z szybkościa softu jest ok, nie ma problemów, szybko to chodzi, to samo smartTV, a nie updatowałem oprogramowania jeszcze. A mam cyfre +.
 
Witajcie, nie wiem czy matryce sa montowane adekwatnie do rozmiaru matrycy ale np ja mam philipsa 5007k 40 cali i matryce mam sharpa, kąty sa super obraz też
 
Do góry