Philips 43PUS8506 - Pomoc z kalibracją / ustawieniami obrazu

Slimlife

New member
Witam,

Posiadam telewizor Philips 43PUS8506 (matryca ponoć MVA).
Telewizor na fabrycznych ustawieniach pozostawia niestety wiele do życzenia w kwestii obrazu. Szczególnie jest to widoczne przy ciemnych scenach gdzie obraz wygląda tragicznie. Zamiast płynnego przejścia kolorów sa wielkie czarne plamy itd.

Posiadałem poprzednie model czyli 8535 oraz 7304 i w nich obraz fabryczny był dużo lepszy, szczególnie ciemne sceny. Na poprzednich także dużo łatwiej i lepiej szło mi z kalibracją obrazu.

Jak chodzi o 8506 probowałem różnych ustawień z internetu (fora internetowe, youtube etc.) i po ich użyciu obraz jest zdecydowanie lepszy, natomiast poprawa ciemnych scen nadal pozostawia wiele do życzenia. (Dostałem także ustawienia od admina Kikiego niestety są do modelu 65 cali z innym rodzajem matrycy VA i niewiele pomogły).

Czy jest ktoś chętny i w stanie pomóc z jakimiś lepszymi ustawieniami kalibracji?
Będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdzie go kupiłeś, u Kikiego?

Nawet mnie nie strasz, że obraz jest tragiczny, od zeszłego roku czekałem na tegoroczne modele, bo zeszłoroczne były tragiczne.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Och, całe szczęście, widzę że jesteś niebieski i tak skojarzyłem. Mogłeś u Kikiego zakupić.
Ogólnie nie ma jak na razie takich narzekań jak w zeszłym roku, jedynie co, to że trafiają się czasem egzemplarze z ciemnymi rogami i że HDR jest ciemny.
 
Do góry