Philips 43PUS6401 nagrywanie przez USB

Reseller

New member
Cześć,
stałem się wreszcie posiadaczem nowego gadającego pudełka Philips 43PUS6401. Staram się wykorzystać wszystkie możliwości użytkowanego sprzętu. Podłączyłem dysk Western Digital ELEMENTS Portable 320GB 2.5" USB 2.0 (po testach na komputerze) zapis na dysku na porcie USB 3.0 około 80Mb/s, na porcie USB 2.0 zapis około 24Mb/s.
Wszystko niby fajnie - podłączyłem dysk do telewizora do portu USB1 (standard USB 2.0), sformatowałem, przygotowałem wg zaleceń Philipsa. Po ponownym uruchomieniu TV straszne cięcie obrazu. Kompletny rozjazd z tym co częściowo wyświetlało się na ekranie i dźwiękiem.
Odłączyłem dysk i przepiąłem do USB3 (standard USB 3.0) - telewizor ponownie wykrył dysk, tym razem nie domagał się formatowania. Tak jak w instrukcji zapisali - zatrzymywanie, nagrywanie itp przebiegły bez najmniejszych zakłóceń. Zaprogramowałem nagrywanie z opóźnieniem, zobaczę jaki będzie efekt.
Pytanie do tych, którzy już to przerabiali - czy dysk w standardzie USB 3.0 działa prawidłowo podłączony do TV do portu w standardzie USB 2.0?
Trochę to dziwne, że USB 3.0 w TV jest z boku a USB1 (standard USB 2.0) do którego nie ma dostępu po powieszeniu TV na ścianie jest na tylnej ścianie TV.
Czekam jeszcze tylko na moduł CI+ od UPC i może się to okazać lepszym rozwiązaniem niż niesławny dekoder Horizon.
 

bluray

Banned
Czekamy na wyniki dalszych badań.
Koniecznie napisz co można nagrać na TV PHILIPS.

Pytania:
- czy jak sygnał masz z BluRay to możesz kopiować ?
- czy jak masz sygnał z SAT TV to możesz kopiować ?
- czy jak masz sygnał analogowy z lokalnej kablówki to możesz kopiować ?
- czy jak masz sygnał cyfrowy z kablówki to możesz kopiować ?

I na koniec: można kopiować wyłącznie treści DVB-T.
Problem jest bardzo ciekawy.
Myślę, że dozwolone w Polsce kopiowanie i powielanie treści DVB-T to jakaś straszna pomyłka systemu.
Daj Boże TVP Kultura do kopiowania w HD. Ile tamże leci super koncertów.
Nic tylko rejestrować na Pena/HDD i do biblioteki.
 

Reseller

New member
Czekamy na wyniki dalszych badań.
Koniecznie napisz co można nagrać na TV PHILIPS.

Pytania:
- czy jak sygnał masz z BluRay to możesz kopiować ?
Przerabiałem to już na Panasonic TX-55VT60E, nie można nagrywać sygnału z HDMI:

- czy jak masz sygnał z SAT TV to możesz kopiować ?
Philips ma wbudowany tuner DVB-S to pewnie można - tego nie sprawdzę
- czy jak masz sygnał analogowy z lokalnej kablówki to możesz kopiować ?
Analoga i sygnał analogowy z kablówki można nagrywać - sprawdzone
- czy jak masz sygnał cyfrowy z kablówki to możesz kopiować ?
Można nagrywać sygnał DVB-C - sprawdzone

I na koniec: można kopiować wyłącznie treści DVB-T.
Problem jest bardzo ciekawy.
Myślę, że dozwolone w Polsce kopiowanie i powielanie treści DVB-T to jakaś straszna pomyłka systemu.
Daj Boże TVP Kultura do kopiowania w HD. Ile tamże leci super koncertów.
Nic tylko rejestrować na Pena/HDD i do biblioteki.
Ale... odpiąłem dysk od TV i podłączyłem do komputera - nie wykrył żadnej partycji. Pewnie da się to jakoś ominąć ale... Dysk podłączony do TV służy TYLKO do nagrywania i odtwarzania treści na tym konkretnym TV (modelu albo egzemplarzu tego nie sprawdzę) - dysk nagrany na Philipsie i podłączony do Panasonica nie jest widoczny i chce zostać sformatowany.
 

bluray

Banned
Wielkie dzięki bo temat nie jest rozpoznany od lat:

Prośba o podsumowanie:
Co zatem możemy rejestrować cyfrowo i z jakiego źródła ?

W mojej opinii tylko treści cyfrowe z DVB-T.
Można w naszym DVB-T zapisać w pliku mts = 1080i co bardzo dziwi bo nadają bardzo ciekawe treści i to nadaje się do dalszej kopii !?!?
Np. koncerty muzyczne ...
 

Reseller

New member
Wielkie dzięki bo temat nie jest rozpoznany od lat:

Prośba o podsumowanie:
Co zatem możemy rejestrować cyfrowo i z jakiego źródła ?

W mojej opinii tylko treści cyfrowe z DVB-T.
Można w naszym DVB-T zapisać w pliku mts = 1080i co bardzo dziwi bo nadają bardzo ciekawe treści i to nadaje się do dalszej kopii !?!?
Np. koncerty muzyczne ...

Zapisywać na zewnętrznych dyskach/napędach można tylko treści z wbudowanych tunerów:
DVB-T, DVB-S, DVB-C i analogowego.
Podczas instalacji dysku (przypisywania do TV) dysk jest formatowany i w jakiś sposób jest usuwana partycja Windows, a może tylko sektor MBR?
Odtwarzać możesz TYLKO i wyłączanie na telewizorze na którym zostało to nagrane. Podłączenie dysku do komputera z Windows skutkuje tym, że dysk nie jest rozpoznawalny i domaga się utworzenia partycji i formatowania (może po podłączeniu do komputera z Linuxem będzie inaczej). Podłączenie dysku z nagranym materiałem do innego telewizora, w moim wypadku Panasonic TX-55VT60E dysk nie jest rozpoznawalny i chce się formatować.
Nie wiem w jakim formacie jest zapisywany materiał i w jakiej rozdzielczości. Pewnie jest to uzależnione od materiału, który jest przepuszczany przez tunery (jeśli ktoś zacznie nadawać w 4k, to pewnie w takiej rozdzielczości będzie nagrany materiał).
Nagrywanie np z HBO GO (VOD) albo Netflix nie ma sensu bo i tak te treści są dostępne cały czas.
No i jeszcze jedna uwaga - podczas nagrywania nie ma możliwości oglądania innego kanału niż nagrywany. Albo TV jest w standby albo oglądasz to co nagrywasz.
W sumie to chyba będę używał dysku raczej do "zatrzymywania - pauzowania" bieżącego materiału niż do nagrywania w celu późniejszego obejrzenia.
 

Cavallino

Banned
Czekamy na wyniki dalszych badań.
Koniecznie napisz co można nagrać na TV PHILIPS.

Pytania:
- czy jak sygnał masz z BluRay to możesz kopiować ?
- czy jak masz sygnał analogowy z lokalnej kablówki to możesz kopiować ?

Oczywiście że nie, tv nagrywa na dysk nagrywa tylko ze źródeł wewnętrznych.
Czyli sygnał cyfrowy z tv naziemnej, kablowej lub satelitarnej.

Nie spotkałem jeszcze nawet wzmianki o tv, który nagrywałby cokolwiek z wejść zewnętrznych, albo analoga.
 

Cavallino

Banned
No i jeszcze jedna uwaga - podczas nagrywania nie ma możliwości oglądania innego kanału niż nagrywany. Albo TV jest w standby albo oglądasz to co nagrywasz.


To zależy od modelu.
W telewizorach z dwoma tunerami jak najbardziej jest to możliwe.
Niestety - w Philipsie możliwe, nie oznacza, że działa to prawidłowo.

Gdy masz puszczone nagrywanie w tle, a w tym samym czasie operujesz pilotem i uruchamiasz/zmieniasz coś w tv, to Philips na 90% zepsuje nagranie i nie da się go odtworzyć, począwszy od momentu nagrania w którym zacząłeś coś robić w tv.
 

Reseller

New member
To zależy od modelu.
W telewizorach z dwoma tunerami jak najbardziej jest to możliwe.
Niestety - w Philipsie możliwe, nie oznacza, że działa to prawidłowo.
Tutaj konkretnie piszę o Philips 43PUS6401; podczas nagrywania chciałem zmienić kanał to TV poinformował mnie uprzejmie, że wcześniej muszę zatrzymać nagrywanie.
Gdy masz puszczone nagrywanie w tle, a w tym samym czasie operujesz pilotem i uruchamiasz/zmieniasz coś w tv, to Philips na 90% zepsuje nagranie i nie da się go odtworzyć, począwszy od momentu nagrania w którym zacząłeś coś robić w tv.
j.w.
 

bluray

Banned
"podczas nagrywania chciałem zmienić kanał to TV poinformował mnie uprzejmie, że wcześniej muszę zatrzymać nagrywanie."

Czy piszesz o DVB-T ?
Chyba można zmieniać kanały, ale w obrębie tego samego MUX-a.
 

Reseller

New member
Zauważyłem jeszcze jedną niedogodność - dla tego TV (a może wszystkich android TV) zablokowane (niedostępne) są w Play Google aplikacje jak HBO GO i Horizon GO. Mam pakiety w UPC i na boxie TV Beelink GT1 nie ma problemu. Tutaj z Philipsem problem już jest :-( Stream z tabletu czy telefonu czy to po MHL czy po WiFi z w/w aplikacji też nie jest możliwy - soft każe wyłączyć screen mirroring albo każe odłączyć "drugi ekran" przy podłączeniu kablem MHL, można streamować z urządzeń z adnroidem i po MHL i po WiFi z Ipla.
 

Cavallino

Banned
Mógłbym sprawdzić jeszcze sygnał analogowy, tylko skąd ja w 2016 roku roku sygnał analogowy wezmę :p

Nie musisz się męczyć, zajrzyj do instrukcji.
Nie zadziała.

Ja akurat analoga mam (za kablówki, jakieś resztkowe kanały), ale nawet nie widzę sensu żeby go programować.

Co do androida - w telewizorze masz Android TV, to inny system niż Android, na którym pewnie masz opartego boxa.
Więc ciężko się dziwić, że aplikacje nie są z nim kompatybilne.
Muszą być specjalne aplikacje do Android TV, żeby zadziałały na telewizorze.
 

Reseller

New member
No i zakończyło się na tym że będą zestawy
w sypialni:
1. Philips 43PUS6401
2. moduł CI+ od UPC
3. BeeLink GT1 dla VOD od UPC
4. WD 320GB
w salonie:
1. Panasonic TX-55VT60E
2. Dekoder Horizon od UPC
3. telefon/tablet po MHL żeby oglądać materiały z Ipla które są niedostępne w aplikacji dla TV Panasonic.
Wszystko wszędzie działa.
Wesołych Świąt :)
 
Do góry