Philips 4308H/12 3D

eM-dzeJ

New member
http://www.philips.pl/c/telewizory/4000-series-81-cm-32-cale-3d-max-dvb-t-c-32pfl4308h_12/prd/
sq55.jpg

Kto posiada ten model i mógłby podzielić się wrażeniami...
Czy matryca jest 50hz czy 100hz
Czy 200 Hz Perfect Motion Rate działa po podłączeniu do komputera (w tym modelu chyba tylko po hdmi)?
Czy można ten tryb włączać i wyłączać jeśli tak to gdzie ta opcja jest ?
Mój komputer ma port DISPLAY PORT (zamiast HDMI - DELL), czy będzie on kompatybilny z Philips jak kupię przejściówke DP>>HDMI?

Obraz/wyświetlacz

Wyświetlacz: LED Full HD Długość przekątnej ekranu (cm): 81 cm Długość przekątnej ekranu (cale): 32 cali Rozdzielczość panelu: 1920 x 1080 pikseli 3D: Gra na pełnym ekranie w trybie dwuosobowym*, Regulacja głębi 3D, Konwersja trybu 2D do 3D, Active 3D Format obrazu: 16:9 Jasność: 350 cd/m² Dynamiczny kontrast ekranu: 500 000:1 Funkcje poprawy obrazu: Pixel Plus HD, 200 Hz Perfect Motion Rate, Micro Dimming Inteligentna obsługa

Interakcja z użytkownikiem: Możliwość wyświetlenia zawartości z komputera Program: Wstrzymanie odtwarzania programu, Nagrywanie USB* Łatwa instalacja: Automatyczne wykrywanie urządzeń firmy Philips, Kreator połączeń z urządzeniami, Kreator instalacji sieci, Kreator ustawień Łatwa obsługa: Sterowanie jednym przyciskiem Home, Ekranowa instrukcja obsługi Aktualizacje oprogramowania urządzenia: Kreator aktualizacji oprogramowania, Aktualizowanie oprogramowania przez USB, Aktualizacja oprogramowania sprzętowego w Internecie Ustawienia formatu ekranu: Automatyczne wypełnianie, Automatyczne powiększenie, Format filmowy 16:9, Duże powiększenie, Nieskalowany, Panoramiczny Wskaźnik siły sygnału: TAK Telegazeta: Telegazeta Smart Text (1000 stron) Dźwięk

Moc wyjściowa (RMS): 20 W Funkcje poprawy dźwięku: Automatyczne ustawianie poziomu głośności, Wyraźne brzmienie, Incredible Surround
Możliwości połączeń

Liczba połączeń HDMI: 3 Liczba złącz komponentowych (YPbPr): 1 Liczba złącz Scart (RGB/CVBS): 1 Liczba złącz USB: 1 Inne połączenia: Antena IEC75, Common Interface Plus (CI+), Ethernet-LAN RJ-45, Cyfrowe wyjście audio (koncentryczne), Wejście audio L/P, Wyjście na słuchawki Funkcje HDMI: 3D, Zwrotny kanał dźwiękowy (ARC) EasyLink (HDMI-CEC): Przesyłanie wiązki pilota, Sterowanie dźwiękiem, Tryb gotowości, Dodawanie do ekranu głównego (tryb plug & play), Automatyczne przenoszenie napisów (Philips), Łącze Pixel Plus (Philips), Odtwarzanie jednym przyciskiem Zastosowania multimedialne

Odtwarzane formaty wideo: AVI, MKV, H264/MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9/VC1 Odtwarzane formaty muzyki: AAC, MP3, WMA (od wersji 2 do wersji 9.2) Odtwarzane formaty obrazów: JPEG Obsługiwana rozdzielczość wyświetlacza

Obraz z komputera: rozdzielczość do 1920 x 1080 przy 60 Hz Wejścia wideo: 24, 25, 30, 50, 60 Hz, rozdzielczość do 1920 x 1080p Tuner/Odbiór/Transmisja

Telewizja cyfrowa: DVB-T/C Obsługa MPEG: MPEG2, MPEG4 Odtwarzanie wideo: NTSC, PAL, SECAM Moc

Zasilanie sieciowe: 220–240 V AC, 50/60 Hz Temperatura otoczenia: 5°C–35°C Klasa energetyczna: A+ Etykieta energetyczna UE: 32 W
Roczne zużycie energii: 47 kWh Pobór mocy w trybie gotowości: < 0,3 W Funkcje oszczędzania energii: Zegar automatycznego wyłączania, Tryb EcoMode, Wyłączanie obrazu (dla radia) Pobór mocy w trybie wyłączenia: < 0,3 W Wymiary

Głębokość pudełka: 133 mm Wysokość pudełka: 530 mm Szerokość pudełka: 800 mm Głębokość urządzenia: 41,3 mm Wysokość urządzenia: 453 mm Szerokość urządzenia: 742 mm Głębokość urządzenia (z podstawą): 185 mm Wysokość urządzenia (z podstawą): 496 mm Szerokość urządzenia (z podstawą): 742 mm Waga produktu: 7,6 kg Waga produktu (z podstawą): 9 kg Waga wraz z opakowaniem: 10,4 kg Zgodny uchwyt ścienny: 200 x 200 mm Akcesoria

Akcesoria w zestawie: Pilot zdalnego sterowania, 2 baterie AAA, Przewód zasilający, Skrócona instrukcja obsługi, Broszura dot. kwestii prawnych i bezpieczeństwa, Broszura gwarancyjna Akcesoria opcjonalne: Okulary 3D PTA518, Okulary 3D PTA508
 
Ostatnia edycja:

eM-dzeJ

New member
1) Czy matryca jest 50hz czy 100hz?
2) Czy 200 Hz Perfect Motion Rate działa po podłączeniu do komputera (w tym modelu chyba tylko po hdmi)? Czy PMR działa na kablówce SD, HD, (mam dekoder cyfrowy z kablówki multimedii).
Czy można ten tryb włączać i wyłączać jeśli tak to gdzie ta opcja jest ?
3) Mój komputer ma port DISPLAY PORT (zamiast HDMI - DELL), czy będzie on kompatybilny z Philips jak kupię kabel DP>>HDMI?
4) Jakie wrażenia z 3D i konwersji 2D>3D normlanych programów, no powiedzmy HD >> TVP1 TVP2 Polsat, TVN, bo na innych spodziewam się braku efektu 2D>3D...
5) Jakie wrażenia głębi czerni i odcieni czerni... mam tu na myśli filmy z komputera i normalny sygnał.

Oglądałem go w sklepie (niestety mieli model bez okularów 3D, wiec nie wiem jak się sprawdza 2D>3D) płynność obrazu była znacznie lepsza niż tańszy odpowiednik rzekomo PMR 100hz mianowicie 3008h, płynność i artefakty nie do zaakceptowania jak dla mnie na 3008h, dlatego myślę nad modelem 32pfl4308h/12 plus okulary 3d, bo tu widziałem siatkówkę i piłkę nożną i dało się normalnie oglądać. Dlatego zastanawiam sie czy on jest 100hz plus PMR 200hz, czy po prostu lepszy procesor mu dali...

Jak za dużo pytań to chociaż na część bym prosił o odpowiedź.

Marek
 

eM-dzeJ

New member
Naprawdę nikt na tym forum nie miał styczności z tym TV w warunkach domowych tak żeby można coś o nim powiedzieć albo odpowiedzieć na cześć moich pytań ?

Kiki jesteś?
 

eM-dzeJ

New member
Ostatecznie stwierdzam że nie warto kupować tego TV i po godzinnej przeprawie w sklepie widzę że problemy z softem to prawda. Podam tylko kilka przykładów: nie czyta wszystkich plików JPG (masakra), czasem nie odpowiada na komendy z pilota, czasem PMR nie działa, wyłącza się na chwile uwidaczniając przeskoki obrazu. Podłączyłem 3 modele(wszystkie FHD z przedziału 1500zł) na jeden sygnał, Samsung f6100 LG jakiś za 1500zł i wspomniany Philips, kąty najlepsze na LG (płynność już nie bo 100hz), płynność najlepsza na Samsungu (200hz), paleta barw najlepsza na Philipsie, ale dużo zakłóceń obrazu (200hz nie zawsze działa). Konwersja 2d>3d w Philips wysoce niezadowalająca widoczne poświaty. Prezentacja 3d Philips z USB powiem tak, za mało 3D w 3D. Natomiast na plus brak migotania okularów. Sygnał DVB sd i HD.
 
Do góry