Philips 42PFL8404H czy Toshiba 42XV635DG

miras11

New member
Witam
Od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna TV 42 cale. Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na Toshibę 42XV635DG. Zamówiłem już nawet ten model, ale nie wiadomo kiedy zostanie on dostarczony. W związku z tym, że zaczyna brakować mi cierpliwości zacząłem ponownie szukać innych modeli o zbliżonych parametrach.
W grę wchodzą
Philips 42PFL8404H
LG 42LH4000
Samsung 40B620.
Najbardziej odpowiada mi chyba ten Philips, ale nie wiele opinii można znaleźć na jego temat.
Czy może ktoś wypowiedzieć się na jego temat? Jak wypada w porównaniu z ww modelami?
 

miras11

New member
Co do warunków to odległość od tv - 2,5m, okno z lewej strony, będzie na nim sygnał UPC, DVD, latop, może z czasem jakaś konsola. Lubię oglądać sport.
Zdecydowany jjuż byłem na zakup Toshiby,, ale jest problem z dostępnością więc wpadł mi w oko Philips.
Można by ewentualnie trochę przyoszczędzić i kupić LH400 lub B620. Bo teoretycznie też spęłniają moje wymagania.
 

ixioras

New member
@miras11
Słuchaj ostatnio też się oglądam za jakimś telewizorkiem i po lekturze ,porównaniach w necie zdecydowałem się na samsunga 37b650, ale że nie lubie kupować kota w worku wybrałem sie na osobiste oględziny do sklepów.

I co po pierwsze design na żywo tego sama dla mnie totalna porażka więc chyba go sobie odpuszczę.Więc rozglądam się dalej i zobaczyłem philipsa 9404 i mówię ci nie wiem czy gościu coś popodkręcał w tym tv ,żeby mnie wkręcić czy rzeczywiście ten tv jest tak dobry ,ale obraz w bezpośrednim pojedynku między samsungiem 37 b650,toshiba xf356dg ,sony(tu nie pamiętam modelu),lg lh4000, był miażdżący na korzyść philipsa.ponad to w philipsie nie wiem jak w innych tv, jest funkcja która bardzo mi się spodobała , mianowicie skalowanie do pełnego obrazu na ekranie bez widoczych czarnych pasów.Sygnał zażyczyłem sobie oczywiście antenowy.
Jeszcze jedna ciekawostka koleś zapodał na tv stare gwiezdne wojny z dvd i tu nie mogłem uwierzyć że to leci z dvd ,obraz był bardzo wyrażny a'la blu-ray,troche smużył przy szybkich scenach ,ale na mnie zrobił duże wrażenie .
Tak więc na początku nawet nie brałem pod uwagę ,kupna philipsa ze względu na cenę ,to po oględzinach na "żywo" zaczynam się nad nim poważnie zastanawiać.
 

Markko

New member
Polecam Philips'a 8404. Widziałem w akcji. swietny obraz. Kolory, ostrość, czystość po analogu jest bardzo dobra. Ja kupuje właśnie ten model. Dlaczego?

- jakość obrazu
- dużo zdefiniowanych trybów obrazu pod jednym przyciskiem. W nocy możesz w szybki sposób zmienic sobie na "stonowany" Bardzo przydatna funkcja. mam to w swoim aktualnym Philipsie i nie wiem jak mógłbym bez tego żyć :)
- funkcjonalność (czyta divx, zdjęcia) łatwy i szybki dostęp do wielu opcji obrazu, dzwięku

Co do trybów obrazu to w jeszcze w żadnym TV sie nie spotkałem z taką ilością i łatwością dostepu jak u Philipsa. Panasonic, Sharp, Samsung to bida 3 tryby na krzyż i trzeba grzebać w menu
 

miras11

New member
Kurcze. Trochę mnie zmartwiłeś, ale z różnych przyczyn nie dokońca zależnych tylko ode mnie musiałem zdecydować się na tego LG. Przed chwilą mi go przywieźli. Mam nadzieje, że nie będzie tak źle :)

W przyszłym tygodniu może coś skrobnę na jego temat.
 
Do góry