Philips 42pfl7962 ogólne wrażenia i współpraca z kompem

mizarialkor

New member
Witam
Męcząc się z wyborem Tv miałem okazję przetestować tego Philipsa i to przez kilka godzin. W porównaniu z Sharpem 42x20 ten Philips moim subiektywnym zdaniem, wygrał zdecydowanie jakością obrazu. Źródłem był odtwarzacz DVD LG ze skalerem, jakieś demko z filmami, muzyką i grami. Oba tv stały obok siebie, sygnały podawaliśmy przez wszystkie dostępne złącza. Ustawienia fabryczne, potem próby wyciągnięcia najlepszego obrazu, w każdym przypadku (podkreślam -moim zdaniem choć i zdaniem sprzedających) lepiej grał Filip i to o klasę lepiej- wyrazistszy obraz (Sharp sam w sobie grał świetnie ale w porównaniu wyglądal jak za mgłą), naturalne kolory, nie wpadał tak w różowy jak Sharp. Kąty są zbliżone (tu minimalnie na granicy sugestii lepiej wypadł Sharp) czerń - tu nie byłem w stanie stwierdzić który lepiej wypadł (to lekkie przechodzenie w fiolet Philka :roll: ) - znów na granicy sugestii może wskazałbym Sharpa ale te drobne przewagi w kwestii czerni i kątów niwelowała jakość obrazu Philipsa. Prawie uszczęśliwiony wziąłem się za testy tego co dla mnie najważniejsze - współpraca z komputerem, no i tu mam uczucia bardzo mieszane :(
Po pierwsze, bez problemu udaje się uzyskać z kompa po hdmi 1080p (i wygląda wtedy że brak skalowania i wszystko jest pixel w pixel) ale tylko w trybie pracy PC, tryb HD daje jakieś dziwne skalowanie z pulpitem poza obrysem ekranu. I w tym jest kłopot - w trybie PC nie pracują żadne wspomagacze typu Pixel plus, Digital natural motion itd, a to one właśnie tak dobrze rysują obraz w Philipsie (szczególnie pixel plus HD).
No i teraz czas na pytania do forumowiczów dysponujących innymi modelami Philipsa:
1. Czy wszystkie modele w trybie PC nie mają mozliwości odpalenia funkcji polepszaczy obrazu? Czy też modele wyższe typu np 7862, 9632, 9732 już to umożliwiają?
2. Jesli nie, to może macie jakiś sposób na tę przypadłość (ja zauważyłem że po odpaleniu filmu mozna w trakcie zmienić tryb pracy TV z PC na HD i polepszacze się ukazują w menu, no ale mam świadomość że to dziwne skalowanie jednak wtedy ma miejsce). Ewentualnie za pomocą magii jakiejś (po stronie kompa :) ) jesteście w stanie poradzić sobie z tym skalowaniem ?
Z góry dzięki za informacje
 
Do góry