Philips 42PFL7606K vs LG 42LW570S

Jaki telewizor wybrać?


  • Total voters
    0

b3nio

New member
Więc tak :
Szukam telewizora za ok.~3500 zł
Wymagania :
-Najlepiej 42 cale
-Full HD
-tryb 3d ( pasywny,bo nie kręci mnie płacenie 1000 zł za zestaw okularów dla całej rodziny )
-WiFi
-Dobra jakość obrazu
___
Odległość od ekranu - +/- 2,5m ( wiem nie dużo )
Oświetlenie : Okno na lewo od odbiornika,słońce świeci do ok.15 godziny,ale mam rolety.
__
Do czego będzie telewizor:
-TV,filmy DVD i blu-ray ( 60 % )
-PS3 i multimedia ( 40 % )
__
Narazie mam 2 typy :
- LG 42LW570S
- Philips 42PFL7606K

Osobiście bardziej skłaniam się ku LG,gdyż ma on 7 par okularów + darmowo jest pilot do smartTV,oraz ma konwersje z 3d na 2d.Chociaż Philips ma ambilight.
Nie jestem specem w kwesti telewizorów,więc co polecacie?Może jakiś jeszcze inny tv w tym zakresie cenowym?Licze na wasze opinie i propozycje.
Z góry dziękuję.
 

b3nio

New member
Dzięki ;)
Czekać na te nowe modele raczej nie bede,wygladaja fajnie,ale nie bedzie wielkiego przelomu technologicznego,tylko raczej mocno usprawnione wersje w przypadku Philipsa.

Ta toshiba 42yl 863 fajna,tylko kosztuje 4500 zł.

A tak z ciekawości,w jakich aspektach ten philips jest lepszy od tego lg,bo mówisz,że byś go wybrał z tych dwóch?

Bo jednak jak patrze na stronie euro ( tam będę kupował ) to ten LG ma same dobre opinie i możliwości też niczego sobie.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówimy o skalowaniu obrazu, płynności, głębi .
A 99% i tak do korzystania z HD i SD w 2D. I tak się dobiera na świecie telewizor. System 3D ewoluuje i nie wiadomo jak się skończy.
Poza tym że dzieciom i tak jest nie wskazane oglądnie 3D.
 

b3nio

New member
Sam traktuje 3d na te chwilę jako miły dodatek,a nie wyznacznik dobrego tv,dodatek który moim zdaniem mimo wszystko warto posiadać.Zawsze miło jest usiąść z kumplami/rodziną i obejrzeć sobie jakiś fajny film w 3D ;)

Wierze Ci,i chyba wybiore tego Philipsa,mam nadzieje,że rzeczywiście jest lepszym wyborem od tego LG i się nie zawiodę.

A i mam takie ostatnie pytanko,bo ja z synem noszę okulary korekcyjne,czy gdy zakupię nakładki polaryzacyjne LG nie będzie problemów z oglądaniem 3d na Philipsie ?
Wielkie dzięki za szybką i konkretną odpowiedź

A i rozważam zakup 47 calowego modelu,czy z odległości 2,0-2,5m będzie to w miare komfortowe oglądanie? nawet w sd?
 
Ostatnia edycja:

lukwlkp

New member
Bież Lg phil to taka slabsza odmiana LG na matrycach LG . Sony ,pans, philu i inne jadą bardziej na nazwie niż na technologi. Na dzisiaj Samsung ,Lg prą do przodu co widać po targach i próbach nowych technologi ( oled) reszcie niestety brakuje kasy. Wystarczy poczytac wyniki finansowe firm. Nie ma kasy nie ma technologi. Czarowanie nazwą i reklamą nie wystarczy.
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Najlepiej jakbyś mógł porównać bezpośrednio. Ja mam tego Philipsa i jego bym polecił bo jestem z niego zadowolony, ale nie mam porównania do LG, więc nie jestem obiektywny.
Na korzyść Philipsa przemawia Ambilight (z tego się faktycznie korzysta), mniejszy imput lag w grach i w moim przypadku bardziej mi się podoba, ale to kwestia gustu. LG ma trochę lepszą czerń i dodatkowe wyposażenie. Z konwersji 2D -> 3D to chyba się korzysta tylko bezpośrednio po zakupie TV, żeby sprawdzić jak to działa i ewentualnie pochwalić się znajomym, bo potem to nie widzę sensu. Już zwykłe 3D traktuję jako ciekawostkę, a nie jakiś nowy standard w jakości obrazu.

pozdrawiam
 

Tomix-1

New member
Siemka,
Ja mogę Ci powiedzieć o LG tylko że o modelu 42LW579S, ale to samo co 570S tylko ma jedną funkcję więcej- nagrywanie.
imputlag nie występuje już z zaktualizowanym softem(ps3), 3D swietne tylko na filmach i bajkach zrobionych pod tym względem, bo konwersja 2D >3D jest tylko na chwilę i słaba-tak jak wypowiedział się wcześniej ,,jery''. Dodatkowym plusem są aplikacje do ściągnięcia prócz tych już wgranych typu IPLA, FACEBOOK, ALLEGRO, PRZĘGLĄDARKA NETA i jeszcze kilka. No i oczywiście dodatkowy pilot MAGIC MOTION REMOTE, który jest świetny do internetu(działa jak myszka). Tv ma też pamięć własną około 320 mb i simplik... czy jakoś tak ..(pilot od tv np. obsługuje ps3)- sprawdzałem.

Porównać to musisz sam te dwa modele tv. Ja Ci opisałem kilka zalet o których mało się pisze z tego modelu.

Powodzenia
 

Tomfis

New member
A co z charakterystycznym efektem "teatru" w obu TV? Występuje, czy nie? Z jakich źródeł sygnału, czy jest mocno widoczny na Philu i LG? Czy można nim sterować?
 

Soryu

New member
Bez reklam
Oczywiście, że występuje po włączeniu upłynniaczy - im więcej musi się upłynniacz "narobić" (wstawić klatek) tym bardziej widać.
 

al-aksa

New member
podbijam temat bo mnie również ciekawia oba modele..
na niekorzyść Filipa przemawia brak konwersji 2d>3d i tylko 2pary okularów, nie wiem tylko który lepiej skaluje SD?:niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jestem w trakcie testu Philipsa 4007 i 5507.
I mogę Ci powiedzieć że skalowanie SD nawet z małej odległości jest na bardzo dobrym poziomie. Modelu 7606 nie testowałem ale jest ion w wyższej klasie więc musiał mieć szybsze procesory ruchu.

Co do konwersji 2D do 3D to zapomnij.
Faktycznie ciężko przejść przez 3D stricte.
Reszta to jak czekoladopodobna czekolada - zapomnij.
 
Do góry