Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

modelwroclaw

New member
Dwa Zrodla sygnalu TV

Witam. Moze ktos ma pomysl jak to zrobic. Mam mozliwosc wyboru ogladania TV z dwoch zrodel. Antena DVBT - 15 kanalow cyfrowo, + kablowka analogowa 50 kanalow. Obydwa podlaczane do gniazda antenowego. Da sie to jakos polaczyc na raz, zebym mial i to i to. Lub tez tak zakodowac programy zeby tylko podmieniac kable antenowe i miec kanaly ustawione juz wczesniej. chyba bedzie ciezko...

Niech ktos cos podrzuci

Pozdrawiam
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Mam mozliwosc wyboru ogladania TV z dwoch zrodel.
Antena DVBT - 15 kanalow cyfrowo, + kablowka analogowa 50 kanalow.
Obydwa podlaczane do gniazda antenowego.
Da sie to jakos polaczyc na raz, zebym mial i to i to.

Przełącznik tv kablowa/DVB-T

" Ręczny przełącznik umożliwia podłączenie dwóch źródeł sygnału do jednej głowicy tunera telewizyjnego i manualne przełączanie między nimi.
Dzięki wysokiej separacji wejść programy z obu źródeł mogą być dystrybuowane na tych samych kanałach.
Przykładowo, urządzenie można zastosować w przypadku wyboru sygnału z sieci kablowej oraz telewizji naziemnej "
 
Ostatnia edycja:

chester07

New member
Witam, kilka miesięcy temu kupiłem Philipsa 42PFL7606K i wszystko jest ok, obraz żyleta, ambilight śmiga aż miło, ale 3D jest jakieś takie... mało porywające. Dziś byłem w MediaExpert i widziałem jakiś tv LG z 3D pasywnym i tam efekt robił naprawdę dużo lepsze wrażenie. W Philipsie widać co prawda głębię, ale nie ma się wrażenia, że za chwilę coś wyskoczy do nas z ekranu. Facet w sklepie powiedział mi, że być może 3D w moim TV nie są dobrze ustawione. Tamten LG miał możliwość ustawienia głębi 3D i naprawdę widać było że to zdaje egzamin. Czy jest możliwość zmiany jakichkolwiek ustawień 3D w tym modelu? Wszyscy tutaj chwalą 3D w Philipsie - może ten mój ma jakąś wade... Choć wydaje się to mało prawdopodobne...
 

davidec

New member
w sklepie to oni puszczają specjalne materiały w 3D żeby złapać klienta...myślę że jakiś ten sam materiał zobaczył na philipsie to efekty będą te same....LG stosuje tą samo technologię 3D co Philips lub odwrotnie :)

jakie są Panowie wasze wrażenia z korzystanie z funkcji HD natural motion ?
Według mnie nie nadaje się ona do oglądania sygnału TV...na kanałach info widać artefakty na banerach w dole ekranu...po wyłączeniu tej funkcji od razu lepiej się prezentują....już nie wspomnę o tej "teatralności" która akurat mi się podoba :)
ale chyba tylko w oglądaniu filmu blu ray ma to jakiś sens....
 

chester07

New member
Macie może ten sam problem? Przy muxowaniu filmu mkv (aby wtopić napisy w film - wg recept z CDRinfo) film, który śmigał przed całą operacją nagle nie jest wykrywany przez Philipsa 42pfl7606. Na ekranie pojawia się komunikat, że nie znaleziono pliku. Co może być przyczyną??
 

chester07

New member
Ok - okazało się, że plik nawet przed muxowaniem nie był czytany przez tego Philipsa. Powiedzcie mi jednak proszę co zrobić, żeby telewizor czytał napisy srt. Wszyscy mówią, że to potrafi, jednak nawet kiedy nazwa napisów jest identyczna jak nazwa filmu - napisy nie są wyświetlane... Co jest??
 

modelwroclaw

New member
Internet w TV

Ostatnio z braku zajęć podłączyłem Moj TV do routera kabelkiem żeby sprawdzic opcje internetowe. No i tragedia. Dlaczego prawie wszystkie główne ikonki są niemieckie? Jedyny akcent POLSKI to wejsc na YouTube i poszukac filmików polskich. Masakra.... No i ewentualnie jakas przegladarka - ja k sobie wjedziesz na Polska strone. Choc chce to obejsc i wejsc na IPla przez strone www to nie chce czytac filmikow. Tez tak macie? Były aktualizacje a tu nadal szajs. słabo słabo...
 

modelwroclaw

New member
Napisy srt

a co do napisów srt - to tez jest masakra. Kiedyś przesiedziałem cały dzień na różnych forum, rożne programy, nakładajace napisy na filmy i stwierdzilem ze nie ma sensu. Albo nie widzi, albo nie czyta... Nie na moje nerwy. Stwierdzilem ze w gre wchozdi jedynie opcja Podłączenia Laptopa HDMI i puszczanie filmów przez normalny program. (a jesli nie ma sie Hdmi w lapku tp Euro i kabel Audio i tyle).
 

jery--

New member
Bez reklam
Ostatnio z braku zajęć podłączyłem Moj TV do routera kabelkiem żeby sprawdzic opcje internetowe. No i tragedia. Dlaczego prawie wszystkie główne ikonki są niemieckie? Jedyny akcent POLSKI to wejsc na YouTube i poszukac filmików polskich. Masakra.... No i ewentualnie jakas przegladarka - ja k sobie wjedziesz na Polska strone. Choc chce to obejsc i wejsc na IPla przez strone www to nie chce czytac filmikow. Tez tak macie? Były aktualizacje a tu nadal szajs. słabo słabo...

Widocznie podczas instalacji jako kraj wybrałeś Niemcy. Wystarczy w SmartTV wejść w App Gallery, wcisnąć zielony przycisk na pilocie i wybrać Polskę. Pojawi się polskie SmartTV. W App Gallery możesz wybrać i dodać obcojęzyczne serwisy do tych które są dostępne tylko w Polsce.
Jeśli chodzi o napisy to się nie wypowiadam bo nie stosuję.

Pozdrawiam
 

cxap

New member
Witam.
Jestem posiadaczem Philips`a 47PFL7606. Telewizor bardzo przypadł mi do gusty, ale bardzo niepokoi mnie jego podświetlenie matrycy. Z góry zaznaczam, że nie jestem ekspertem, lecz zwykłym użytkownikiem. Nie mam jakiś mega rozbuchanych wymagań, niemniej jakość obrazu w momencie oglądania materiałów w ciemnych barwach bardzo mnie rozczarowała. No i jeszcze to podświetlanie martycy. Po prostu widzę na ekranie plamy. Mogę to zniwelować, włączając dynamiczne podświetlanie - najlepszy obraz, a jako tryb obrazu włączyć - kino. Niemniej obraz traci na kolorach, a w "ciemnych scenach"... widoczność! Nie tego oczekiwałem po telewizorze za 4299 złotych.

Czytałem artykuł o nierównomiernym podświetlaniu matrycy w tej technologii, ale z drugiej strony, ponoć ten model w testach chwalony był za to, że matryca jest równomiernie podświetlona.

Zrobiłem parę zdjęć, są w załącznikach. TV podłączony do N-ki, film Thor z kanału npremium, oczywiście HD. Tryb obrazu - naturalny, dynamiczne podświetlanie - wyłączone. Bardzo proszę o poradę, bo nie wiem czy reklamować czy pogodzić się z tym obrazem (losem).

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

Attachments

  • czarna plansza.jpg
    czarna plansza.jpg
    326,9 KB · Wyś: 309
  • gwiazdy.jpg
    gwiazdy.jpg
    290,6 KB · Wyś: 115
  • samochod w mroku.jpg
    samochod w mroku.jpg
    327,7 KB · Wyś: 112
  • twarz w ciemnosci.jpg
    twarz w ciemnosci.jpg
    305,2 KB · Wyś: 143

modelwroclaw

New member
Spoko :)

Dzieki JERY !!! Faktycznie musiałem coś namieszać. Dałem Polske. W sumie Polskich jest nie zawiele ale jest IPLA no to juz wystarczy. zawsze cos tam mozna zobaczyc i bajki dla dziecka puscic.

no dobra. to mam jeszcze jedno pytanko.

PCzy ten telewizor nie ma tej opcji że po przelaczaniu kanałów, gdzies wyswietla sie pasek z aktualnym programem co teraz leci na danym kanale? mam tą opcje po nacisnieciu klawisza na pilocie - wyskakuje duże czarne okno i opis co leci.

w 2 innych biednych telewizorach LCD mam tak, ze od razu wyskakuje co leci w miniaturce i nie msuze juz zagladac do programu.

Cos wyłączyłem czy tak Philips ma?

- co do czarnego ekranuz plamami, jak sprawdze to tez cos napisze. nie mam takich czarnych filmów...
 

cxap

New member
- co do czarnego ekranuz plamami, jak sprawdze to tez cos napisze. nie mam takich czarnych filmów...


W sumie możesz włączyć sobie dowolny film, na końcu na pewno będzie plansza z napisami i zanim pojawi się nazwisko reżysera czy autora scenariusza będziesz miał sekundę czy dwie czarną plansze. Wciśnij pauzę i będziesz mógł sprawdzić. Warunek: wyłącz dynamiczne podświetlanie i tryb obrazu: naturalny, inaczej telewizor automatycznie "zafałszuje test".

Oglądałem ostatnio Prometeusza. Siłą rzeczy duża część filmu ma miejsce w kosmosie, tudzież jaskiniach, statkach kosmicznych. Niby ciemno wszędzie, a ja zewsząd dostrzegam jasne poświaty. Kpina.

W poniedziałek zgłaszam telewizor do naprawy. Doszedłem do wniosku, że taka jakość obrazu w ciemnej scenerii to nieśmieszny żart przy zakupie rzędu 4300 zł. Tu wszakże nie chodzi o bladą czerń, ale o blade plany w zasadzie na całym ekranie. W testach konsumenckich telewizor był chwalony za równomiernie podświetloną matrycę. Ja takiej nie mam i nie będę się zadowalać dłubaniem w ustawieniach by maskować fabryczne wady.
 

modelwroclaw

New member
Wiec ja miałem ustawione Dynamiczne:Standard, a Tryb obrazu tez standard.

Tryb obrazu Standard jest ogólnie troszkę ciemniejszy.
A ten dynamiczny to o co chodzi? On koryguje automatycznie. Faktycznie jak wyłączę to jest różnica.

Więc tak - włączyłem kanał którego nie miał zapisanego i wyskoczył cały czarny ekran wiec test miałem chyba spoko (opcje te co pisałeś). Oto wnioski: Nie jest idealnie :) Chociaż lepiej niż u Ciebie. Ja mam tylko w rogach : najgorzej prawy dolny idzie poświata na jakies 10 -13 centymetrów w góre i w bok. Ale delikatna. najjaśniej jest w samym rogu. Pozostałe 3 rogi już mniejsze rozjaśnienie. na filmie niewidoczne (te 3) choc ten dolny prawy widoczny - wkurza !!. W teście trochę je widać. środek ekranu jest igła. u Ciebie to faktycznie jakieś dziwne plamy.
Podświetlenie krańcowe LED widać nie jest doskonałe... model nie z najniższej półki a tu takie coś. trochę załamka. Nie pokazuje nawet kumplom heheh
No ale jak wrócę do moich ustawień to jest git na 95%. Myślisz że nie warto pobawić się ustawieniami? po coś one są, nie? nie znam się tak bardzo.

Ciekawe co powiedzą jak zareklamujesz. Daj znać.

wrzucam fotkę mojego. Jakiś dymek się pojawił w lewej części ekranu ale to jakaś wina aparatu. nic tam nie ma. Czarno. No może ciemno bo czarny ekran to to nie jest... ehh jak to led.
 

Attachments

  • Zdjęcie-0269.jpg
    Zdjęcie-0269.jpg
    846,1 KB · Wyś: 114

cxap

New member
Był serwisant. Sam się przyznał, że po telefonicznej rozmowie był przekonany że w grę wchodzą rozjaśnienia w kątach które występują w tej technologii i chciał mnie spróbować przekonać, że to jest akceptowalne, niemniej po zobaczeniu skali problemu na własne oczy stwierdził, że telewizor kwalifikuje się do naprawy. Tak więc zostałem bez telewizora. Wróci za około dwa tygodnie.

Co do zabawy ustawieniami to u mnie wyglądało to tak. Jak dałem tryb obrazu kino i dynamiczne podświetlanie na najlepszy obraz, to efekt jasnych poświat stawał się mniej widoczny ale widoczny był nadal. To raz. Dwa, gdy film był w ciemnej scenerii, to po włączeniu wyżej wymiecionych ustawień... mało było co widać. I tak Tora w HD puszczonego z N-ki przez pierwsze kilkanaście minut nie dało się oglądać, a to już było nienormalne moim zdaniem.

Dlatego też w moim przypadku uznałem, że nie będę kamuflować wady fabrycznej matrycy sztucznym przyciemnianiem ekranu i pozbawianiem się żywych kolorów. Po prostu nie miało to sensu. To jest TV za który zapłaciłem 4299 zł. Nie będę sobie wmawiać, że jest wspaniały gdy nie jest i dlatego poszedł do serwisu.
 
Ostatnia edycja:

davidec

New member
Co do tych "białych palm" to znaczenie ma też wilgotność/temp w pokoju....matryca musi się rozgrzać....jak po jakimś czasie nadal jest to samo to rzeczywiście warto się kierować do serwisu bo to nie jest tv za 2000pln....
u mnie nie mam z tym jakiegoś problemu chociaż też nie jestem pod tym kątem zadowolony w 100%...mam jednak wykupioną gwarancję na 5 lat więc zobaczymy :)

czy ktoś może wgrywał soft 104 z 26/11 ? Coś nowego i ciekawego oferuje ?
 

tomek242

New member
czy ktoś może wgrywał soft 104 z 26/11 ? Coś nowego i ciekawego oferuje ?
[FONT=Calibri,Bold][FONT=Calibri,Bold]
Q5551_0.14.104.0​
[/FONT]​
[/FONT][FONT=Calibri,Italic][FONT=Calibri,Italic](Date published: 2012-11-26)

[/FONT][/FONT]
•​
HbbTV application is not working. (Only applicable to country, Czech Republic)

•​
USB recording resume function is not working.

TV turns off and on by itself when EasyLink is enabled.
 

modelwroclaw

New member
2d do 3d

witam, jak myślicie czy z którymś nowym softem pojawi sie opcja konwersacji z 2d do 3d ?! to chyba tylko kwestia oprogramowania? kumpel kupił teraz TV philips 6007 kurcze i ma to. Dobra opcja, Ja musze szukac i kombinować gdzie znalezc jakis film 3d. za Telewizorek 42 cale dał 3300zł to niezle! ja niedawno tyle dałem za ten mój. nibym model 6 ale patrzylem opis to identyczna jakosc i opcje. Oprócz wlasnie tej konwersacji.
 

okonik

New member
Witam,
kupiłem niedawno moduł wifi do wyżej opisywanego tv. Po zainstalowaniu Wi-Fi mediaConnect, niestety wielki zawód. Obraz w kompie i na TV straszliwie się przycina. Komputer nie jest może demonem prędkości, ale Inel Core i3 i 2GB RAM powinno starczyć i to z nawiązką. Ma ktoś może jakieś pomysły jak przyspieszyć działanie programu? Z góry dziękuje za pomoc
 
Do góry