Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

jery--

New member
Bez reklam
Ja dla DVB-T ustawiłem kraj Litwa. Kanały cyfrowe mają numerację od 1, nie dodaje kanałów kodowanych dla TV mobilnej, TVP 1-2 w HD są na pierwszych dwóch pozycjach, jest EPG od nadawcy.

pozdrawiam
 

wis

New member
Ja dla DVB-T ustawiłem kraj Litwa.

U mnie egzamin zdało ustawienie Niemiec podczas wyszukiwania kanałów.

Czy u Was zadziałało hbbTV?
Podobno podczas transmisji meczu miało być aktywne...
Włączyłem je w preferencjach i dla bieżącego kanału ale niestety otrzymałem komunikat, że "dla wybranego kanału nie ma telewizji interaktywnej".
--
Pozdrawiam
 

davidec

New member
Czy u Was zadziałało hbbTV?
Podobno podczas transmisji meczu miało być aktywne...
Włączyłem je w preferencjach i dla bieżącego kanału ale niestety otrzymałem komunikat, że "dla wybranego kanału nie ma telewizji interaktywnej".
--
Pozdrawiam

też mi to wyskoczyło po naciśnięciu czerwonego przycisku na pilocie....dziwne bo dla niemieckich kanałów z satelity działa bez problemu.....widocznie Philips nie uznaje naszego kraju za oficjalnie używającego HbbTV i przyjdzie nam sporo poczekać aż zauważą że to powinno działać tak jak dla sat.
Jestem na 99% przekonany że jak napisze do nich @ to odp że HbbTV w PL to testy tylko i tyle.....

Jest też dobre info: 2 nowe aplikacje w SMART TV, ipla film i EURO2012.
Kanał TVP2 HD wyszukuje się już poprawnie na sat bo "specjaliści" Polszmatu dodali ID kanału w strumień DVB....po tygodniu od uruchomienia przekazu....:hihi:
 

dominlesne

New member
Orientuje się ktoś, czy działają jakieś karty wi-fi poza oryginałem Philipsa i czy tuner obsługuje kartę n-ki tzn. jak z przypisywaniem kanałów, bo czytałem, że był z tym problem?

Ogólnie będę miał podpięty komputer po hdmi, ale tą drogą raczej nic nie nagram z dvb-t lub n-ki na dysk komputera, czy mylę się?
No i pisał ktoś wyżej, że przez komputer gorsza jakość niż przez pena/kartę sd. Czy to raczej nie jest wina komputera, że przycina.
Zależy mi właśnie na odtwarzaniu z kompa, dlatego jak ktoś dopatrzył się w tym temacie problemów, to proszę o informacje...
 
Ostatnia edycja:

modelwroclaw

New member
Problem z 3D

Wszem i wobec było ogłaszane w TV ze bedzie nadawane z Naziemnej TV cyfrowej Finał EURO 2012 w technologii 3D. no i co. Oglądam na TVP1 HD i nic! Czy ktos oglądał to może w 3D? mam włączone w opcjach na "automatyczny" no to jesli ktos by puścił sygnał 3D to mysle ze automatycznie powinno sie włączyć! a tu nic!

Antene mam normalnie na dachu, zbieram nasze Polskie 17 kanałów cyfrowych.

(powracjąc do starych wątków o Wiele ładniej i łatwiej znalazł mi kanały w opcji "Niemcy", Polska to jakos smiesznie - DZIWACZNIE OD 101... )
 

Grendel

New member
Czy warto kupić jeszcze ten telewizor biorąc pod uwagę, że to model ubiegłoroczny? Nie potrzebuję multimedialnych wodotrysków w stylu Samsunga, 3D też raczej nie będę oglądał. Ważna dla mnie jest matowa matryca, dobry obraz w ruchomych scenach (dużo sportu) i odtwarzanie plików TS i mkv. Czy odstaje on jakością obrazu od tegorocznych produktów?
 

davidec

New member
Ten model bardzo dobrze współpracuje z modułem nCAM HD. Nie ma dedykowanej listy kanałów dla tego operatora i to jest jedyna różnica wobec SONY i SAMSUNGA polecanego przez n...

Modele na 2012 rok różnią się głownie tym że masz wgraną aplikację skypa...i odświeżanie 800Hz ale z tym to trochę ściema jest bo ludzkie oko i tak nie zauważy różnicy pomiędzy 400 a 800 :) a i brzydszy pilot (moim zdaniem:) i cena o prawie 3000pln wyższa a jeśli chcesz koniecznie mieć model tegoroczny to płacz i płać :D
 

Grendel

New member
Jak pisałem nie gonię za Skypem i innymi bajerami. PFL7606 podoba mi się wizualnie - to raz, ma matową matrycę - to dwa i do pełni szczęścia wystarczy mi obsługa pilków TS i mkv oraz dobre wyświetlanie programów sportowych. To ma być tv dla synka (głównie do bajek) ale też jako drugi w domu, więc również dla mnie. No i w końcu cena jest do zaakceptowania.
Nie cierpię matryc lustrzanych. Najpierw obarczono nimi laptopy, a teraz uszczęśliwia się nimi użytkowników telewizorów.
 

jery--

New member
Bez reklam
Matryca jest półmatowa, ale wg. mnie bliżej matu. Ja mam dwa okna od południa na lewej ścianie od TV i nie narzekam na odbicia i odblaski. Jak słońce pada bezpośrednio na matrycę wystarczy pobić kontrast i TV daje radę. W pozostałych przypadkach czujnik światła dobrze się spisuje. Oglądam sport - przede wszystkim piłkę nożną - i nie mam zastrzeżeń. Z tym że wyłączyłem ulepszacze odpowiadające za płynność bo tworzyły przy szybkim ruchu artefakty. Bez tych polepszaczy ruchomy obraz jest dla mnie o wiele lepszy. Plików multimedialnych nie odtwarzam z TV więc się nie wypowiadam. W porównaniu do tegorocznych modeli to na pewno 7606 ma gorszą czerń i to dla mnie jedyny mankament, ale nie dyskwalifikujący ten model.
Ja po rocznym użytkowaniu mogę napisać że jestem nadal bardzo zadowolony z zakupu i raczej nie zamieniłbym na tegoroczne modele ze względu na cenę i błyszczącą matrycę (w 6007).

Pozdrawiam
 

Grendel

New member
Jak bardzo doskwiera ta niedoskonałość czerni? Jestem coraz bliżej zakupu tego tv w wersji 32". Choć spodziewałem się głębszego matu matrycy, ale i tak jest lepiej niż w tegorocznym modelu 32PFL5007, gdzie w wersji 40" jest idealny niemal mat (matryca Sharp) a w wersji 32" (Samsung) jest już dużo bardziej błyszcząco.
W większym pokoju mam Sharpa 37XL8E, który też nie ma oszałamiającej czerni ale za to posiada pełny mat na matrycy, co niezmiernie mi się podoba. Ale niestety obecnie producenci matryc (poza Sharpem) idą w kierunku poprawy (sztucznej?) kolorów matrycy kosztem jakości antyrefleksyjności jej powłoki.
Czy ktoś może odpowiedzieć mi jak jest z odtwarzaniem plików TS?
 

modelwroclaw

New member
Niedoskonałość czerni. eeee nie jest tak źle. Znawcą nie jestem, nie jest to Plazma ale w porownaniu do innych na polce w sklepie ten byl Bardzo SPOKO. Gosciu ze sklepu przytaknął. A obok byly droższe, ktore moglem kupic. Wiec mysle ze jest ok.
Troche irytują mnie jasne plamy w dolnych rogach - lewym i prawym - przy wlaczaniu telewizora (gdy jest czarne tło). Na filmach tego nie widać, ale wlasnie to wlaczanie troche wkurza...

TV od godziny 15 stoi w pelnym slońcu i jest super! nic sie nie odbija, nie blyszczy. jesli o to chodzi to jest super.

Ogolnie ok. I nawet ta srebrna ramka pasuje mi do HiFi.
 

dominlesne

New member
Troche irytują mnie jasne plamy w dolnych rogach - lewym i prawym - przy wlaczaniu telewizora (gdy jest czarne tło). Na filmach tego nie widać, ale wlasnie to wlaczanie troche wkurza...

TV od godziny 15 stoi w pelnym slońcu i jest super! nic sie nie odbija, nie blyszczy. jesli o to chodzi to jest super.

Ogolnie ok. I nawet ta srebrna ramka pasuje mi do HiFi.

To widocznie i w tym modelu jest loteria, jeśli chodzi o równomierność podświetlenia :/

@Grendel
Takie matowe matryce są w 6606.
 

roseus

New member
Ten model bardzo dobrze współpracuje z modułem nCAM HD. Nie ma dedykowanej listy kanałów dla tego operatora i to jest jedyna różnica wobec SONY i SAMSUNGA polecanego przez n...

Modele na 2012 rok różnią się głownie tym że masz wgraną aplikację skypa...i odświeżanie 800Hz ale z tym to trochę ściema jest bo ludzkie oko i tak nie zauważy różnicy pomiędzy 400 a 800 :) a i brzydszy pilot (moim zdaniem:) i cena o prawie 3000pln wyższa a jeśli chcesz koniecznie mieć model tegoroczny to płacz i płać :D

Od dwóch miesięcy używam modułu nCAM HD na kartę. Z wyszukaniem kanałów nie było problemów. Dzięki filtrowaniu po nazwie, wiedząc jakiego kanału się szuka nie ma żadnego problemu z odnalezieniem.

Mam jednak problem z dźwiękiem. W przypadku ustawienia dźwięku na Dolby Digital, dźwięk jest często przerywany. Nie ma reguły, jednego dnia jest ok, drugiego przerywa. Na programach FTA z DD jest ok

Czasami, w trakcie przełączania programów, telewizor przechodzi w stan jakby uśpienia, po czym pojawia się komunikat "Proces autoryzacji pomiędzy urządzeniem zakończony powodzeniem". Później pojawia się logo N HD. Trwa to chwile i jest irytujące.

Miał ktoś podobny problem lub doradzi gdzie się z tym zwrócić w pierwszej kolejności? (Philips/N)
 

davidec

New member
Czym innym jest dedykowana lista kanałów danej platformy a czym innym wyszukiwanie i porządkowanie....osobiście wolę to drugie....kanały w dekoderach platform są ułożone od czapy.....

logo n na kartę i komunikaty o autoryzacji to sprawka standardu CI+ modułu...w niektórych tunerach sat z CI+ jest możliwość ich wyłączenia ale w TV to nie mam pojęcia...chyba takiej opcji nie ma....pamiętam że jak miałem ustawiony kraj POLSKA to tego nie było bo moduł pracował chyba wtedy jako CI ale jak teraz mam NIEMCY (moim zdaniem lepsze ustawienie) to są....zresztą tak samo jak przy ustawieniu FINLANDIA.....

z tym podświetleniem krawędziowym tak już jest....jeśli tak jest cały czas to chyba można to reklamować ale u mnie po jakiś 20min.od włączenia tv (a czasem jest włączany dopiero po 21:00) wszystko wraca do normy.....ja akurat mam 5letnią gwarancję (tv mam od roku) to jeszcze się nad tym zastanowię bo coś mi się wydaje że wymienią a po jakimś czasie będzie jaśniejsza ale w innym miejscu....

z dźwiękiem DD nie zauważyłem problemów....ale ja korzystam z kina domowego 5.1 Philipsa i HDMI ARC.
 

wis

New member
Pojawiła się aktualizacja firmware do tv.
Czy ktoś się nie bał i zainstalował ją? Czy hbbTV zaczęło działać?
--
Pozdrawiam
 

jery--

New member
Bez reklam
Pojawiła się aktualizacja firmware do tv.
Czy ktoś się nie bał i zainstalował ją? Czy hbbTV zaczęło działać?

Coś o HbbTV pisze więc może spróbuję po pracy:

Q5551_0.14.99.0 (Date published: 2012-07-23)
• Video content from maxdome is distorted in [Auto zoom] picture format. (Only applicable to country,
Germany)
• Subtitle menu cannot be opened anymore and P+/P- do not work anymore after you switch
between channels with HbbTV application switched on.
• TV keeps restarting itself when streaming from Videociety. (Only applicable to country, Germany)
• [Perfect Natural Motion] is switched on by default; users have to switch it off every time they turn
on the TV. (Only applicable to 7000 series)
• Improvement on the picture performance.

Pozdrawiam
 

Sibilian

New member
Jak u Was z efektem Lounge Light? U mnie gdy tv jest w trybie standby i naciskam przycisk ambilight na obudowie owszem efekt startuje ale po chwili wyłącza się i staruje tv. Mam najnowszy soft.
 

jery--

New member
Bez reklam
Jak u Was z efektem Lounge Light? U mnie gdy tv jest w trybie standby i naciskam przycisk ambilight na obudowie owszem efekt startuje ale po chwili wyłącza się i staruje tv. Mam najnowszy soft.

U mnie ten tryb działa, tylko ja włączam z pilota uniwersalnego. Po naciśnięciu przycisku trzeba odczekać 3-5 sek. i ambilight zapala się. TV jakby na chwilę się włącza - czerwona dioda gaśnie, ale za chwilę zapala się ponownie - ekran nie podświetla się. Po tej operacji ten tryb wyłącza się i włącza natychmiastowo, jakby TV nie był w pełnym trybie Stand by.
Soft też najnowszy, wcześniej raz sprawdzałem i chyba nie działało.

Pozdrawiam
 
Do góry