Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

jery--

New member
Bez reklam
Ja po ponad pół roku użytkowania 47PFL7606 zdecydowałem się go w końcu powiesić na ścianie za pomocą uniwersalnej podstawy. W tej serii producent nie dodaje zestawu montażowego więc zdecydowałem się to zrobić sam na dwóch plastykowych kołkach 8mm i podkładkach w dwóch rozmiarach: 28mm i 18mm. wszystko sobie pomierzyłem, potem zawiesiłem samą podstawę "na sucho", ale jak przyszło do wieszania TV to był moment że nie można było telewizora ani poprawnie zawiesić, ani go zdjąć z powrotem... Na szczęście po kilku minutach "szamotania" się udało się go właściwie umiejscowić (nie chcę myśleć co będzie jak będę musiał go kiedyś ściągnąć).
Swoje kołki montażowe robiłem na czuja, mierząc otwory montażowe w podstawie, ale myślę że te firmowe muszą być o wiele lepsze, bo nie wyobrażam sobie żeby były takie problemy z zawieszeniem jak ja miałem.
Matryca jest teraz 11cm od ściany, telewizor można uchylać na boki. Oryginalnie TV byłby lekko odchylony ku górze, ale zlikwidowałem to dwiema podkładkami w odpowiednim miejscu. Można zawiesić TV jeszcze bliżej ściany za pomocą tej podstawy ale bez możliwości przechlania na boki.

Wrażenia po zawieszeniu... telewizor "zmalał" choć jest tylko paręnaście centymetrów dalej. Nawet żona mówi że mógłby być większy, a wcześniej ciężko ją było namówić na 47",
wygląda dużo "lżej" choć i tak ma jak dla mnie nienarzucający się wygląd,
ambilight oświetla mniejszą powierzchnię ściany za TV, ale jest dużo intensywniejszy i bardziej efektowny - myślę że to optymalna odległość dla tego systemu.

pozdrawiam
 

Sibilian

New member
Mógłbyś zamieścić jakieś zdjęcia tego tv jak wisi na ścianie. Mam model 42pfl7606 i dzwoniłem na infolinię z pytaniem czy można użyć podstawy jako wieszaka. Dostałem informację, że absolutnie nie - taka możliwość jest dopiero w modelu 8000.
 

jery--

New member
Bez reklam
Po moich problemach z zawieszeniem tego TV może rzeczywiście lepiej tego nie robić na tej podstawie... choć podstawa ma odpowiednie otwory montażowe, pisze o tym też założyciel tego wątku w pierwszych postach.

Zamieszczam zdjęcia wiszącego TV na tej podstawie, choć niewiele z nich widać jakim sposobem to zrobiłem:





 
Ostatnia edycja:

PiotrasPl83

New member
Witam, wszystkich posiadaczy tego modelu. Ja co prawda mam Philipsa 47 pfl7656, ale z tego co wiem to różni je tylko ramka. Na początku chciałem napisać że jestem strasznie zadowolony z tego TV (prawdę mówiąc to nie brałem go w ogóle pod uwagę podczas poszukiwań sprzętu ale żonie podobał się ambilight i chyba to przewazylo). Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie: chcę kupić dysk do nagrywania z Tv ale wyczytalem w instrukcji że można nagrywać tylko z kanałów naziemnej cyfrowki.. Czy w związku z tym nie nagram nic z innego urządzenia takiego jak np. Dekoder Cyfry? A może przy okazji polecicie jakiś HDD? Z góry dziekuje za pomoc.. Pozdrawiam wszystkich śledzących forum...
 

jery--

New member
Bez reklam
Nie mam doświadczenia z nagrywaniem przez USB, ale skoro piszesz o dekoderze np. Cyfry to nie lepiej jest na nim nagrywać (PVR). Ja nagrywam tylko na dekoderze (Pace PVR) i to mi wzupełności wystarcza. Nagrywarka stoi od lat niewykorzystywana i nie chciało mi się też wypróbować jak działa to bezpośrednio przez USB w TV. Z tego co wiem takie nagranie z USB można odtworzyć tylko na tym samym odbiorniku więc ma takie samo ograniczenie jak nagranie z dekodera PVR.

pozdrawiam
 

trup

New member
Witam, wszystkich posiadaczy tego modelu. Ja co prawda mam Philipsa 47 pfl7656, ale z tego co wiem to różni je tylko ramka. Na początku chciałem napisać że jestem strasznie zadowolony z tego TV (prawdę mówiąc to nie brałem go w ogóle pod uwagę podczas poszukiwań sprzętu ale żonie podobał się ambilight i chyba to przewazylo). Mam pytanie do bardziej zorientowanych w temacie: chcę kupić dysk do nagrywania z Tv ale wyczytalem w instrukcji że można nagrywać tylko z kanałów naziemnej cyfrowki.. Czy w związku z tym nie nagram nic z innego urządzenia takiego jak np. Dekoder Cyfry? A może przy okazji polecicie jakiś HDD? Z góry dziekuje za pomoc.. Pozdrawiam wszystkich śledzących forum...
O ile się nie mylę to nagrywać można na karcie SD wsuniętej z boku telewizora. Jak podłączyłem HDD to TV nic nie pisał o formatowaniu i nagrywaniu tylko pokazał foldery na dysku. A może coś przeoczyłem?
 

PiotrasPl83

New member
A czy ktoś z Was miał problemy z Net TV? Mi na przykład nie działa You Tube.. włączając ten serwis pojawia mi się logo na czarnym tle i to wszystko... TV ma najnowszy bodajże grudniowy soft..
 

trup

New member
Do naszego modelu aby oglądać internet w TV potrzebna jest dedykowana karta WIFI lub trzeba podłączyć kabel. Na rynku jest jeszcze uniwersalna karta pozwalająca podłączyć internet bezprzewodowo (ETHERNET->WIFI) ale koszt do możliwości wysoki bo około 130-150zł. Opanowałem inne bardzo uniwersalne bezprzewodowe połączenie, o porównywalnych kosztach a nawet niższych. Mianowicie utworzyłem most (WDS) pomiędzy dwoma routerami TP-Link. Pierwszy jest punktem dostępowym podłączonym do internetu i przesyła bezprzewodowo sygnał do drugiego routera (most), który z kolei jest podłączony kablem do TV i dekodera n-ki. Taka konfiguracja pozwala tworzyć bardzo rozbudowane sieci, pozwalające podłączyć mnóstwo urządzeń przewodowo i bezprzewodowo do internetu a także między sobą. Aktualnie koszt np. 2xTL-WR740N w Proline to 2x65zł. Moja konfiguracja to TL-WR740N + TL-WR842ND. Oba pracują w standardzie n, ale ten drugi jest szybszy, mocniejszy i umożliwia podłączenie drukarki lub dysku USB dając dodatkowe możliwości. Można także ze sobą łączyć inne modele, więcej na stronie producenta: Witamy na stronie TP-LINK. Co prawda kilkanaście godzin spędziłem na konfiguracji ponieważ dla mnie porady z tej strony nie są jasno napisane, ale teraz już mogę utworzyć połączenie w 5 minut. Polecam takie rozwiązanie, gdy chcecie uniknąć prowadzenia długich kabli doprowadzających internet.
 

siteman

Member
Nie mam problemu z Net TV, telewizor mam podłączony po kablu.
Warto wgrać najnowszą aktualizację, dzięki niej mamy pełne wsparcie dla transponder 11 Cyfry + :)
 

fray_nml

New member
Już się o to pytałem ale spytam jeszcze raz bo do teraz nic nie znalałem... potzrebny mi program do ustawiania kanałów analogowej TV z komputera... tak aby łatwo się ustawiało kanały i nadawało nazwy i nr.
 

rado112

New member
Witam. Za kilka dni dojedzie do mnie philips 47pfl7606 :) Przeglądałem support philipsa i znalazłem nowy soft "Latest version: 000.014.096.000, 2012-03-09". Czy ktoś testował nowy soft ? Coś wnosi ?
 

lukefx100

New member
pfl 7606

Mam model 55 pfl 7606. Rewelacja i w blu 3d i w grach ps3. Wcześniej używałem aktywnego samsunga seria 750. Co z tego że lepsza rozdzielczość. Męczenie wzroku nie jest dla mnie tak istotne jak sam efekt "wychodzenia obrazu" (nikt o tym nie wspomniał). W aktywnym 3d wygląda to wg mnie "wycinankowo" - kilka planów ale suma sumarum jest to płaskie. W pasywnym 3d obraz wychodzi na środek pokoju - głębia rewelacja. Pasywne - lepsze.
 

lukefx100

New member
planuje ten update do mojego tv. Może pojawi się konwersja 2d do 3d? która i tutaj (pasywne lg 570 - ta sama matryca) jest zdecydowanie lepsza niż aktywna - wg mnie.
 

paweltroj

New member
witaaam!

od dziś mam ten telewizorek i planuje zakup dysku zewnętrznego.
Mysle o Toshiba 500gb z usb 3.0.

allegro.pl/dysk-zewnetrzny-toshiba-500gb-usb3-0-aluminiowy-i2284303653.html

Wiem, że TV nie ma tego złaczą i że będzie przesyłać z predkoscia 2.0 ale głowne pytanie - czy będzie go czytac beż zadnych problemów? czy lepiej kupić 2.0? niby był ten temat tu już poruszany bo przeczytałem cały wątek ale to nie była taka w sumie 100% pewna odpowiedź. poki co jak wiadomo 3.0 nie ma jakiegoś niesamowotego zastosowania ale może w przyszłości się to zmieni a myslę ze taki dysk mi troche posłuży :) z góry dzięki za odpowiedz!

aaaa i jeszcze jedno turbo ważne pytanie!

Miałem wcześniej Samsunga LCD, szału nie robił żadnego no ale to nie jest ważne. Chodzi o to, że mam głośniczki 2+1 Creative które miałem do niego podpięte przez wejscie słuchawkowe co jednocześnie wyłączało głośniki wbudowane w TV. No i jeśli chciałem wyciszyć TV to normalnie używałem do tego pilota i Creativy się wyciszały. A teraz jak wpiąłem głośniki przez wejście słuchawkowe do 42PFL7606 to telewizor sobie a głośniki sobie. I jeśli wyciszam pilotem to wycisza się tylko TV a głośniki - zero reakcji. Da się to jakoś ogarnąc? Mega upierdliwe takie podchodzenie do głośników co chwile :/

z góry dzięki za pomoc!
 

trup

New member
Zewnętrzny dysk 2,5'' ADATA (bez osobnego zasilacza) z interfejsem USB 3.0 działa bez problemu. Warto zainwestować, bo prędkość zapisu i odczytu takiego dysku połączonego do PC z USB 3.0 wzrasta znacząco. Przy kopiowaniu dużych ilości danych nie jest to bez znaczenia. W przeciwieństwie do dzisiejszych kart SD, pendrive'ów, itp., USB 2.0 ogranicza zdolności twardych dysków.
 

ReadOnly

New member
Zainteresowal mnie ostatnio ten model. Do tej pory rozwazalem zakup Sharpa LC-40LE830, ale to zniechecaja mnie dwie rzeczy: aktywne 3d, srednia jakosc dzwieku i taka drobnostka jak brak wyswietlania napisow w filmach.
Pytanie do Was odnosnie 42PFL7606H:
- czy oferuje wyswietlanie napisow (cos ponad srt na czarnym tle)?
- o co chodzi z niskim kontrastem ?

Na digitalversus napisali, ze "kontrast nie jest perfekcyjny 950:1". Jednak po przeczytaniu wszystkich postow z tego watku, nie widze, aby ktokolwiek zwrocil na to uwage. Czy powinienem sie tym przejmowac, czy tylko wprawne oko to zauwazy, a dla innych poziom kontrastu jest jak najbardziej ok ?

Edit:
Czym roznia sie: 42PFL7606 H i 42PFL7606 K ?

Edit2:
Znalazlem: Model z K ma dodatkowo tuner DVB-S2 i DVB-S HD+. Z tego co wiem, sa to tunery uzywane do odbioru tv satelitarnej. Czy spelniaja one jeszcze jakas role ?
 
Ostatnia edycja:

paweltroj

New member
Edit:
Czym roznia sie: 42PFL7606 H i 42PFL7606 K ?

Edit2:
Znalazlem: Model z K ma dodatkowo tuner DVB-S2 i DVB-S HD+. Z tego co wiem, sa to tunery uzywane do odbioru tv satelitarnej. Czy spelniaja one jeszcze jakas role ?

od paru dni mam ten telewizor i moze jutro napisze pare słów o nim a poki co masz odpowiedz na powyższe pytanie. też mnie to interesowało wiec napisalem do philipsa. oto odpowiedz:

W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że jest to ten sam model telewizora a różnica polega na:

Philips napisał:
- 42pfl7607k i 42pfl7606k/02 - to zupełnie ten sam model, a cyfry po ukośniku to dodatkowe oznaczenie regionu sprzedaży
- 42pfl7606h - w odróżnieniu od powyższego modelu nie posiada tunera DVB-S, który umożliwia bezpośredni odbiór sygnału telewizji cyfrowej satelitarnej; telewizory z oznaczeniem H i K posiadają tunery DVB-T i DVB-C, umożliwiające odbiór sygnału telewizji cyfrowej naziemnej i kablowej.

Mamy nadzieję, że nasza odpowiedź okazała się wyczerpująca.

mozesz sie jeszcze spotkać z nazwą 42PFL7656 gdzie "5" odpowiada za kolor - w tym wypadku "czarny".
 

ReadOnly

New member
od paru dni mam ten telewizor i moze jutro napisze pare słów o nim a poki co masz odpowiedz na powyższe pytanie. też mnie to interesowało wiec napisalem do philipsa. oto odpowiedz

Dzieki za odpowiedz. Ja dzis ogladalem go w Euro i chyba byl zle ustawiony, bo wyswietlal takie 'sprane' kolory (a nie powinien, bo z recenzji pamietam, ze z reprodukcja kolorow jest ok).

To jak troche potestujesz, to napisz swoje wrazenia - szczegolnie jestem ciekaw, jak to jest z wyswietlaniem napisow do filmow i w ogole jak sie sprawuje - jak sie oglada mecze, filmy ;)
 

rado112

New member
No i od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem 47pfl7606 :)
Co do napisów to na pewno odtwarza w formacie srt, niestety bardzo krzaczy, tzn nie wyświetla polskich znaków, są na czarnym tle i bardzo małe. Nie odtwarza filmu z dźwiękiem DTS :(.
Szkoda, że nieaktywna konwersja 2D do 3D.
 

paweltroj

New member
ok, to teraz pare słów ode mnie o tym TV.

Kupiłem go tydzień temu i to forum bardzo mi pomogło w podjęciu tej decyzji więc może moja recenzja też komuś pomoże.

Zacznę od tego, że nie jestem znawcą telewizorów ani nie wymieniam ich co chwile, a także nie miałem za bardzo styczności z jakimiś modelami z najwyższych półek (chyba że w sklepie). Na Philipsa przesiadłem się z Samsunga 32", model sprzed 4-5 lat. Philips'a kupiłem w EURO za 3299zł. Fajna sprawa bo darmowa dostawa była więc przywieźli, rozpakowali, sami sprawdzili czy matryca nie porysowana. Polecam!

Jak już wyżej pisałem, znawcą TV nie jestem ale uważam, że obraz naprawdę robi robotę! Po przejsciu ze starego Samsunga jest niesamowita różnica. 100mhz daje rade. Kolory tez bardzo okej. Ludzie pisali o czarnym kolorze, czytalem nawet komentarz, że go tam w ogole nie ma. No fakt ze czarny to nie jest ale bez przesady - czy to tak naprawdę przeszkadza zwyklemu użytkownikowi? Mi totalnie nie. Kupiłem ten TV głównie pod konsole xbox 360. Input lag jest w porządku. Nie zauważyłem żadnych problemów. TV podpiąłem sobie przez kabel internetowy (10m za 19zł) wiec kupowanie wifi w usb od philipsa jest zbędne no chyba, że macie już dosyć kabli za tv. Kablówki żadnej ani dekodera u siebie nie mam (studiuje i nie potrzebuję ; ) ) więc jedynie będe używał TV do konsoli i filmów. Filmy najlepiej ściągac w formacie MKV. Z pendrive czy dysku zewnętrznego czyta bez problemu. Zarówno w 3d jak i normalne. Dostałem informację od Philipsa, że TV obsługuję dyski zewnętrzne do 1TB i musza być sformatowane na NTFS lub FAT32 czyli Windowsowy standard. Ja posiadam MacBook'a i tutaj niektórzy mogą troche spanikować w pierwszej chwili bo niby MacBook ma problem z tymi formatami dysków ale wystarczy zainstalować program o nazwie Tuxera NTFS i bez problemu można zapisywac/odczytywac na mac'u pliki z NTFS. Jakośc samych filmów - robi naprawdę duże wrażenie. Polecam na początek ściagnać sobie np Mroczny Rycerz (12GB) albo snowboardowy film The Art of Flight (5GB) i już można zobaczyć co ten TV potrafi. Mówię oczywiście o formacie MKV. Ambilight to bardzo ciekawa opcja. Postawiłem TV na szafce a mimo to pięknie rzuca światło na ścianę przez co jest wrażenie, że TV jest większy i dodatkowo oczy się mniej męczą. Można ustawić aby świeciło w każdym kolorze a także natężenie tego światła ale i tak najlepiej sprawdza się opcja świecenia w kolorach akcji rozgrywającej się na ekranie.

Smart TV. No tutaj musze powiedzieć, że poki co szału nie ma. Aplikacja YouTube to jakaś masakra. nawigacja jest fatalna ale za to filmy w HD naprawdę fajnie się ogląda. Przeglądanie internetu to jakaś pomyłka. No ale szczerze - kto kupuję TV, żeby przeglądać strony internetowe? No właśnie... Poza YT jest też vimeo i... i z takich przydatnych aplikacji to chyba wszystko? No może picasa i ipla ale ja nie korzystam. Czekam na TVN Player bo ponoć niedługo ma wjechać i jest całkiem za darmo. Ciekawym rozwiązaniem jest aplikacja dla użytkowników iPhonów "Philips MyRemote" gdzie możemy uzywac iP jako pilot przez co mamy tam normalna klawiature.

Pilot. W dłoni leży całkiem wygodnie. nawigacja po menu głównym jest tez przyzwoita. jedynie co mnie irytuje to przewijanie filmów. jak ku*** przewinąc film jakoś szybciej? nie moge znaleść tego aby przewijało x2, x4, x8 itp. Wiec jesli chcecie oglądać film z pena lub dysku od jakiegoś miejsca - masakra. No chyba, że mi ktoś powie bo szczerze - poki co nie chce mi sie siegać do instrukcji ; )

Głośniki. Szczerze to nigdy nie używałem głośników w TV bo uważam, że to badziewie i nie da się tego używać a tym bardziej do grania czy sluchania muzyki. Kina domowego sie nie dorobiłem ale za to mam swoje stare poczciwe Creativy T3100 2:1 (150zl teraz) i dają rade. Tylko jest jeden zajebiście duży problem - wpinając glosniki do TV przez wejscie słuchawkowe nie odcinamy głośników wbudowanych w TV. Z jednej strony to spoko bo mamy dodatkowe głośniki ale... ściszając pilotem ściszamy tylko TV a glośniki nadal grają. I jeśli chcemy wyciszyć głośniki pilotem to musimy wykonac chyba z 786785 kroków w menu aby wejsć w "głośność słuchawek" i dopiero tam możemy ściszyc... ewentualnie ruszyć dupe do głośników i zrobić to ręcznie. I to chyba najbardziej mnie boli w tym TV bo w poprzednim Samsungu to było ladnie ogarnięte i mogłem to robić pilotem.

TV <-> komputer. Jak pisałem - używam MacBook'a Pro 13". Łączy mi się z tv bez problemu za pomocą hdmi. Jak już ludzie pisali - TV ma problem z napisami ale podłączenie kompa do TV załatwia tą sprawę. Polecam kupienie dłuższego kabla i problem napisów albo jakiś nieczytanych formatów można obejść. Przed zakupem zastanawiałem się jaka jest różnica pomiedzy odtwarzaniem filmów z pena/dysku bezpośrednio wpiętego do TV a odtwarzaniem z kompa. No i już wiem - z TV jakość jesli chodzi o rozdzielczośc raczej bez zmian ale widać, że lekko klatkuje. Ale nie mowie, ze to jest jakis problem ale porównujac do mega płynnego odtwarzania z pena to jest lekki spadek jakości.

Nie wiem co jeszcze pisać. Jesli macie jakies pytania to piszcie : ) Mam nadzieję, że komuś się przydało to co napisałem albo , że w ogole komuś sie bedzie chciało to czytac!

A i jeszcze jedno - czytalem gdzieś koment "kup telewizor o rozmiar większy niż planowałeś kupić" - true! ; )
 
Do góry