Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

eagle1

New member
Rzeczywiście konwersji 2D do 3D nie ma, u mnie przełączenie na 3D jest aktywne na wejściu z n rekordera, więc to pewnie zasługa nowego softu z n-ki. Jednak efekt jest bardzo kiepski.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Wiem, więc piszę:
Tak samo będzie w 2012;.
Oczywiscie Philips zachowa pozycje leadera jakości LCD.

Trwa przebudowa struktur.
Dział R&D pozostaje w całości w Holandii.
Nie ma więc żadnej obawy o utratę poziomu technologicznego.
PHILIPS TV będzie nadal leaderam jakości w zakresie reprodukcji ( bo tak chce) obrazu na matrycach LCD. Ale także w systemie 3D Cinema (LG).
bluray 2012

Czy wiesz może czy Philips planuje w 2012 telewizory z pełnym podświetleniem ale na większych matrycach niż 46" ??? Np. 55" ???
 

kozer1976

New member
Odkiedy zaktualizowalem oprogramowanie do wersji z grudnia mam problem z glosem na hdmi podlacZony dm800 hd.Raz jest a raz niema .

Wysłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk
 

siteman

Member
konwersji 2D do 3D nie widzę, ale za to mamy 3D po USB:)..poza tym troszkę czasu spędziłem na zabawie 2D do 3D LG i imho bardziej przydatne i bajeranckie jest abilight Philipsa, od konwersji do 3D
 

Kali_69

New member
Klawiatura

Ktoś tu kiedyś pytał o klawiaturę zewnętrzną i myszkę. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy można tego używać w przeglądarce internetowej, no i czy ta przeglądarka pozwala na sprawdzanie np. poczty (maile), lub przeglądanie i pisanie na forum np. hdtv.com.pl :) A-ha i w czym jest różnica między K, T, H na końcu symbolu.
 
Ostatnia edycja:

ewoky

New member
H - tuner DVB-T (telewizja cyfrowa naziemna) i DVB-C (telewizja cyfrowa kablowa) T - tuner DVB-T2 (telewizja ta wprowadzana jest np. w Serbii) i DVB-C K - tuner DVB-T, DVB-C i DVB-S (telewizja cyfrowa satelitarna)
 

euro01

New member
Mam pewien problem i pytanie do znawców tego modelu Philipsa, który zamierzam kupić. Mam tylko jedno wejście cyfrowe w moim amplitunerze. Czy puszczając z kablówki i z odtwarzacz Blu-Ray sygnał po HDMI a potem podłączając z telewizora dźwięk po optyku do amplitunera odczyta on dźwięk jako DTS lub AC3? Pytam, bo obecnie nie mogę tego przećwiczyć na moim telewizorze (tylko jedno wejście HDMI), a na razie nie stać mnie na wymianę tv i amplitunera.
 

luc77

New member
Po prawie miesiącu otrzymałem wreszcie z serwisu Radom mojego 7606. Przypomnę że powodem raklamacji było znaczne podświetlenie na rogach ekranu. W serwisie wymieniono na gwarancji matrycę.

Po oględzinach TV wygląda na to ze jest teraz OK. W ciemnym pomieszczeniu po dokładnym wpatrzeniu się w ekran w lewych rogach występuje co prawda leciutkie rozjaśnienie ale myslę że jest to jak najbardziej akceptowalne a na pewno jest o niebo lepiej niż było.

Bardzo dobrze oceniam kontakt z serwisem . Mam jedynie zastrzeżenie do zbyt długiej "operacji" naprawy.Bardzo sympatyczny pan z serwisu wyjaśnij mi telefonicznie że przyczyną tego była konieczność dwukrotnego zamówienia matrycy:-o Pierwsza którą dostali była też prawdopodobnie wadliwa:shock:
 

fray_nml

New member
Mam pytanie.
Mam wrażenie że jak na TVN HD oglądam serial to jakby szybkie ruchy smyżyły lub obraz przeskakiwał - na standardowych ustawieniach - mam wrażenie że to przez zmiejszanie usterek MPEG albo HD Natural Montion- ale sam nie wiem...

Np typowo do filmów chyba najlepiej pasują mi gotowe ustawienie KIno z małym podrasowaniem... ale do TVN i np Polsat jakoś nie mogę czegoś sobie znaleźć... bo właśnie dziwnie zachowuje się ten ruch.

I jak najlepiej ustawić pod sport w HD?
 

k&a

New member
fray_nml
mam pytanie odnośnie tego smużenia, czy bardzo jest to widoczne i czy może można to zniwelować jakimiś ustawieniami tv. Chcę kupić właśnie ten model ale nie wiem jak obraz będzie się zachowywał podczas oglądania szybkich akcji.
 

euro01

New member
A ja mam pytanie - jaki sygnał Philips wypuszcza po wyjściu optycznym audio - stereo czy 5.1 możliwe do podłączenia w amplitunerze kina?
 

fray_nml

New member
fray_nml
mam pytanie odnośnie tego smużenia, czy bardzo jest to widoczne i czy może można to zniwelować jakimiś ustawieniami tv. Chcę kupić właśnie ten model ale nie wiem jak obraz będzie się zachowywał podczas oglądania szybkich akcji.

Powiem ci powalczyłem z ustawieniami i jest ok (wyłączyłem coś - ale co to musiałbym zerknąć w domy). Czasami same cyfra plus jakby zawiechę łapie zmieniam kanał i powrót i ok.

Trochę pilka smużyła mi w tenisie ale nie w HD na jakimś kanale ale mecze na C+ W HD bajka - a mecze w 3d to w ogóle fajny gadżet :)


A moje pytanie do reszty użytkowników jakim programem mogę ustawić kanały z kompa w TV i zrobić kopie zapasową... bo pilotem to zabawa na całego...
 

zychu87

New member
Powie mi ktoś jak zainstalować w tym TV kanały cyfrowe? :/
Wchodzę w Instalacja kanałów->Kanały Cyfrowe (odbiór testowy)-->Szukaj
Mogę tam tylko wpisać Mhz ale gdzie wybrać kanał na jakim dany multipleks jest w moim województwie nadawany?
 

ewoky

New member
Pozwolę sobie odpowiedzieć na własne pytanie :)

Różnica pomiędzy 7656 a 7606:

"W odpowiedzi na Pana drugi e-mail informujemy, że jedyna róznica pomiędzy modelami telewizora PFL7656 a PFL7606 polega jedynie na odcieniu ramki. Trzecia cyfra w modelu jest oznaczeniem kolorystyki, odcienia ramki."

Wkleiłem odpowiedź jaką otrzymałem od Philipsa.

Dla mnie to było zaskoczenie, bo w Media Markt różnica pomiędzy tymi dwoma modelami wynosi 90zł, więc myślałem, że naprawdę czymś się różnią...
 

euro01

New member
A ja dowiedziałem się, że 7656 jest wycofywany. Praktycznie jest już nie do dostania w necie (brak w porównywarkach itp.). Nawet pytałem w Media Markt i powiedziano, że brak na stanie i nie można go zamówić do sklepu, bo w ich systemie komputerowym już nie ma możliwości zamówienia tego modelu. Czyżby wycofywali całą linię modelu 7606/7656?
 

gosc_niedzie

New member
A ja dowiedziałem się, że 7656 jest wycofywany. Praktycznie jest już nie do dostania w necie (brak w porównywarkach itp.). Nawet pytałem w Media Markt i powiedziano, że brak na stanie i nie można go zamówić do sklepu, bo w ich systemie komputerowym już nie ma możliwości zamówienia tego modelu. Czyżby wycofywali całą linię modelu 7606/7656?

PFL7656 miał PMR 600Hz i chyba 4 pary okularów 3D w komplecie, PFL7606- PMR 400Hz i 2 pary okularów.
 
Do góry