Philips 42pfl7606 - pierwsze wrażenia

trup

New member
No dziękuje za info LUC77 :)

A w czym jest różnica w 3D pasywnym a aktywnym?
Pasywne=polaryzacyjne, okulary bez zasilania, nie migoczą, gorsza rozdzielczość obrazu
Aktywne=migawkowe, okulary z zasilaniem, migoczą, lepsza rozdzielczość obrazu
Wracając do wyboru telewizora, problem jest taki, że zazwyczaj modele 3D mają ogólnie lepsze parametry, więc można to traktować jako dodatek. Chyba najtańszy telewizor, który poprawnie wyświetla Full HD 3D to SONY, jednak doliczając okulary już nie jest tak tani.
 

trup

New member
Jak sprawdzają się funkcje zmiany formatu np. automatycznego wypełnienie ?
Moim zdaniem telewizor LCD, także z podświetlaniem LED najlepszy obraz będzie miał w rozdzielczości natywnej, w tym przypadku 1920x1080. Obraz najlepiej ustawić bez skalowania, a rozciągnięcie lub powiększenie wykonywać tunerem satelitarnym, dekoderem itp. W przypadku analogowego sygnału jakość jest na tyle niedoskonała, że nie ma większej różnicy.
 

Kali_69

New member
Pobór prądu w różnych modelach TV

Witam wszystkich. To mój pierwszy post, więc spytam nieśmiało jak to jest, że ten Philips pobiera podobno 59W a podobnej wielkości Toshiba lub Samsung to ponad 100W ? Mam też inne pytanie. Chodzi mi ogólnie o odtwarzacze i telewizory, czy zdarzają się Wam często różne "zwiechy" i "fochy" Waszych sprzętów, bo ja przekonałem się na przykładzie mojego (od kilku dni) Pionka BDP-140, że to strasznie zmanierowane urządzenia. Pena mu nie wyciągaj zanim go nie wyłączysz ( o czym piszą w instrukcji), płyty nie wysuwaj przed załączeniem rupiecia, bo nie odczyta nowej, tylko pokaże te foldery ze starej, już wyciągniętej( tego już nie ma w instrukcji). Te nowoczesne sprzęty tak maja?
Pytam, bo mam starego CRT-ka i czas kupić coś bardziej płaskiego. Może zaproponujecie jakieś inne modele(firmy) w klasie cenowej tego Philipsa. Przekątna 42", 3D(skoro pionek obsługuje), albo bez 3D ale kosztem o wiele lepszego obrazu.
 

zychu87

New member
Witam. Okazało się, że wbudowany odtwarzacz czyta napisy do filmów z usb w formacie SRT. Jednak nie czyta polskich znaków a napisy są wyświetlane bardzo małą czcionką z czarnym tłem :/ Rozumiem, że nie ma możliwości edycji rozmiaru napisów a przede wszystkim sprawienia aby czytał polskie znaki? Pozdrawiam użytkowników 7606 :)
 

trup

New member
Witam wszystkich. To mój pierwszy post, więc spytam nieśmiało jak to jest, że ten Philips pobiera podobno 59W a podobnej wielkości Toshiba lub Samsung to ponad 100W ? Mam też inne pytanie. Chodzi mi ogólnie o odtwarzacze i telewizory, czy zdarzają się Wam często różne "zwiechy" i "fochy" Waszych sprzętów, bo ja przekonałem się na przykładzie mojego (od kilku dni) Pionka BDP-140, że to strasznie zmanierowane urządzenia. Pena mu nie wyciągaj zanim go nie wyłączysz ( o czym piszą w instrukcji), płyty nie wysuwaj przed załączeniem rupiecia, bo nie odczyta nowej, tylko pokaże te foldery ze starej, już wyciągniętej( tego już nie ma w instrukcji). Te nowoczesne sprzęty tak maja?
Pytam, bo mam starego CRT-ka i czas kupić coś bardziej płaskiego. Może zaproponujecie jakieś inne modele(firmy) w klasie cenowej tego Philipsa. Przekątna 42", 3D(skoro pionek obsługuje), albo bez 3D ale kosztem o wiele lepszego obrazu.
Pobór energii sprawdzony miernikiem przy podobnych ustawieniach (subiektywnie):
1 PHILIPS 42PFL7606/K02 (min. około 35W z ambilight, średnio około 50W)
2 SAMSUNG UE40D6500 o klika wat większy
3 SAMSUNG UE40D7000 około 75W (na naklejce klasa energetyczna B), ale odbiornik o niebo lepszy
4 SAMSUNG LE40A656A1 około 170W (LCD z podświetlaniem CCFL)
Innych nie miałem okazji przetestować.
Sprzęt dzisiaj ma oprogramowanie, które można samemu aktualizować. Pogoń producentów za wprowadzaniem nowości na rynek okupiony jest niedopracowanym softem. Najlepiej pytać na forum dotyczącego konkretnego modelu. Możesz liczyć na nowy lepszy firmware lub reklamować jako wadliwy.
 

Kali_69

New member
Dzięki za odpowiedź. Czyli mogę się spodziewać podobnego poboru w Toshibie. A coś takiego jak zewnętrzna klawiatura USB podobno można ją podłączyć, czy tylko w tym modelu(modelu tej firmy). Bo slot na karty SD to chyba tylko w Philipsie z tych trzech.
Pytam, bo mi najbardziej "leży" ten model, ale nie podoba mi się obudowa. Wolałbym czarną, albo taką jak w Toshibie. A-ha i czy w pozostałych modelach jest funkcja zatrzymywania filmu(nagrywania) na dysku zewnętrznym.
 
Ostatnia edycja:

storczyk

New member
Witam
mam zamiar kupić Philipka 7606 - interesuje mnie nagrywanie i odtwarzanie filmów na USB. ktos ma doświadczenie - jaki pendrive jest najlepszy - filmy moga dochodzić nawet do 700 MB. Szkoda mi w ciemno kupować USB, dlatego wdzieczna będe za info
 

OYAMA

New member
Kolor ramki w PFL76_ _

Kali69 nie podoba się srebrny kolor ramki. Jest wyjście. W Media Markt oferują wersje PFL 7656 z tytanowym kolorem ramki. Dla mnie wygląda to lepiej niż srebrna w 7606.
 

eagle1

New member
Mnie ciekawi skąd informacja, że 7606 nie ma konwersji 2D do 3D. U mnie w wersji 37" i oprogramowaniem z 12.2011 jest taka konwersja, jednak trzeba być dużym optymistą, żeby zobaczyć przy niej efekt 3D :) . Oglądanie prawdziwego 3D na tym tv to bajka, nie widzę żadnych wad technologi pasywnej, mniejszej rozdzielczości itp. Tv b dobrze odczytuje też pliki filmowe także mkv, odczytał nawet sbs 3d który zawieszał Lg lw5500 kolegi. Dodatkowo u mnie podświetlenie jest równomierne i nie widać bardziej podświetlonych narożników. Za to przy jasnym tle pod kątem widzę diodę świecącą na brzegu z prawej strony mniej więcej na środku wysokości i mam 1 bad pixel, ale na razie nie chce mi się reklamować.
 

kozer1976

New member
Mnie ciekawi skąd informacja, że 7606 nie ma konwersji 2D do 3D. U mnie w wersji 37" i oprogramowaniem z 12.2011 jest taka konwersja, jednak trzeba być dużym optymistą, żeby zobaczyć przy niej efekt 3D :) . Oglądanie prawdziwego 3D na tym tv to bajka, nie widzę żadnych wad technologi pasywnej, mniejszej rozdzielczości itp. Tv b dobrze odczytuje też pliki filmowe także mkv, odczytał nawet sbs 3d który zawieszał Lg lw5500 kolegi. Dodatkowo u mnie podświetlenie jest równomierne i nie widać bardziej podświetlonych narożników. Za to przy jasnym tle pod kątem widzę diodę świecącą na brzegu z prawej strony mniej więcej na środku wysokości i mam 1 bad pixel, ale na razie nie chce mi się reklamować.

To w tym nowym opragramowaniu z grudnia jest konwersja z 2D do 3D

Wysłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk
 

szokamok

New member
Witam wszystkich możecie mi napisać jak macie ustawione parametry obrazu pod ps3, oraz czy nie macie problemu z obrazem w trakcie gry, chodzi mi głównie czy nie wyświetlają się wam przenikające poziome pasy w trakcie szybkiej akcji w grze? Pozdrawiam:smile:
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam wszystkich możecie mi napisać jak macie ustawione parametry obrazu pod ps3, oraz czy nie macie problemu z obrazem w trakcie gry, chodzi mi głównie czy nie wyświetlają się wam przenikające poziome pasy w trakcie szybkiej akcji w grze? Pozdrawiam:smile:

Witaj,

Ja gram w Trybie Obrazu "Gra", tylko trochę zjechałem z kontrastem. Poza tym chyba nic nie zmieniałem. Nie mam żadnych problemów z obrazem, a gram MW3 i Fifę 12 po sieci. Ważne by nie używać polepszaczy obrazu z zakładki Pixel Precise HD.

Napisał kozer1976
To w tym nowym opragramowaniu z grudnia jest konwersja z 2D do 3D

Mam nowe oprogramowanie i nie widzę takiej opcji ?

pozdrawiam
 

qdachi

New member
Napisał kozer1976
To w tym nowym opragramowaniu z grudnia jest konwersja z 2D do 3D

- mnie się wczoraj zaktualizował i nie ma takiej opcji, zresztą w opisie aktualizacji na stronie philipsa też nic o tym nie ma
 

qdachi

New member
Mój Philips właśnie sobie pojechał na serwis do Radomia :x

Serwisant się spojrzał i aż pokiwał głową na rozjaśnienia w rogach , zdziwił się że w sklepie nie wymienili.Jeszcze raz przestrzegam przed RTV EURO AGD :fool:
Kiedy już coś zakupicie i wyjdziecie z tego sklepu to módlcie się aby towar nie był wadliwy:idea:

Kiedy będę miał jakieś info z serwisu to napiszę.
Luc 77 - jak idzie z serwisem? Przyznam, że czekam na twojego posta z niecierpliwością - i cały czas mam nadzieję, że po powrocie telewizora z serwisu napiszesz - naprawili i jest o niebo lepiej. Ja mam też ten problem - w rogach są rozjaśnienia i na dolnej krawędzi w okolicach logo (na środku) - byłem w sklepie ale powiedzieli że tak jest ok i że w sklepie to się tego nie widzi a w domu na każdym krawędziowym ledzie tak to wygląda.
 

luc77

New member
Luc 77 - jak idzie z serwisem? Przyznam, że czekam na twojego posta z niecierpliwością - i cały czas mam nadzieję, że po powrocie telewizora z serwisu napiszesz - naprawili i jest o niebo lepiej. Ja mam też ten problem - w rogach są rozjaśnienia i na dolnej krawędzi w okolicach logo (na środku) - byłem w sklepie ale powiedzieli że tak jest ok i że w sklepie to się tego nie widzi a w domu na każdym krawędziowym ledzie tak to wygląda.


Mój TV jest już w serwisie 9 dzień. Status reklamacji to "czeka na części - *PHI2036/ 1, *PHI2036/ 2 ".

Ten model Philipsa jest w testach chwalony za bardzo równomierne podświetlenie matrycy i jeżeli rozjaśnienia sa bardzo widoczne to jest ewidentna wada. Samsung D6500 którego miałem a zarazem jest znany z nierównomiernego podświetlenia w porównaniu z moim felernym 7606 swiecił wręcz idealnie :idea:

Czekam więc cierpliwie i mam nadzieję że serwis wyeliminuje usterkę jak należy.
 

Cubes

New member
Witam
Planuję właśnie kupno tego modelu i zastanawiam się kiedy będzie na to najlepszy czas? Chodzi mi dokładnie o to, kiedy powinny wejść do sprzedaży nowe modele, tak aby załapać się na spadek cen starych. Orientuje się ktoś?
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam
Planuję właśnie kupno tego modelu i zastanawiam się kiedy będzie na to najlepszy czas? Chodzi mi dokładnie o to, kiedy powinny wejść do sprzedaży nowe modele, tak aby załapać się na spadek cen starych. Orientuje się ktoś?

Do tej pory Philips wypuszczał nowe modele najpóźniej z całej stawki. 7606 pokazał się chyba w czerwcu, czy lipcu 2011 r. Więc nowy nie wyjdzie wcześniej. A może być nawet później bo w tym roku markę przejęli Chińczycy.

pozdrawiam
 

bluray

Banned
Philips wypuszczał nowe modele najpóźniej z całej stawki.
Wiem, więc piszę:
Tak samo będzie w 2012;.
Oczywiscie Philips zachowa pozycje leadera jakości LCD.

Trwa przebudowa struktur.
Dział R&D pozostaje w całości w Holandii.
Nie ma więc żadnej obawy o utratę poziomu technologicznego.
PHILIPS TV będzie nadal leaderam jakości w zakresie reprodukcji ( bo tak chce) obrazu na matrycach LCD. Ale także w systemie 3D Cinema (LG).

Przejęcie sekcji produkcyjnej przez najbogatszy konern Chiński gwarantować ma pozycję w cenach produktów Philips w Polsce w 2012r.

PODSUMOWANIE:
Philips przenósł produkcję (sprzedał dział ) do optymalnych ekonomicznie rejonów.
PHILIPS pozostanie na rynku jako leader jakości w 2012 !
CES 2012 nie została wskazana jako platforma ważna.

bluray 2012
 
Ostatnia edycja:
Do góry