Philips 42PFL6907K czy Toshiba 47WL968 czy LG 47LA660S

parasite21

New member
Witam, zastanawiam się nad kupnem jednego z tych 3 modeli i proszę o Wasze opinie na ich temat. Ze względu na to iż posiadam bony do konkretnego sklepu, inne modele raczej nie wchodzą w grę. W tym przedziale cenowym, zdają się być najlepszym wyborem. Chyba, że mogę podać nazwę sklepu, to wtedy możemy pomyśleć nad czymś innym :-o


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? póki co ok 19m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 4m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej stać, aczkolwiek w przyszłości dopuszczam opcję wiszącą
6.Jak słońce świeci w pokoju ? aktualnie słońce jest za tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? sony kdl 32w5500
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? hd/sd
10.Jakie urządzenia ? laptop / xbox 360
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok 10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? w laptopie mam mat i jest dobrze
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe, filmy akcji, seriale
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jeśli tylko obsługa będzie przyjazna to chętnie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? od czasu do czasu zdarza mi się zagrać w coś na xbox'ie. Raz na 2-3 miesiące, kilka godzin dziennie
16.Preferencje co do marki ? nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? od 42 do 47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość obrazu, problemy z czarnym kolorem
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3200 zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? może być, ale nie jest to wymagane
 

Mixmich

New member
42" będzie za mała, więc philipsa bym odpuścił (chociaż ambilight jest świetny) z pozostałych lg będzie lepsze w multimediach (szybciej działająca przeglądarka, pilot magic), ale bedzie miało słabe podświetlenie i średnią płynność (matryca 50Hz z mocnym upłynniaczem będzie rozmazywać szczegóły w drugim planie) i będzie słabszy od Twojego w5500. Jeżeli zależy Ci na dobrej jakości obrazu i sensownym rozmiarze to tylko ta toshiba zostaje. Dobrze podświetlona matryca z dobrą czernią i o natywnym odświeżaniu 200Hz, także z płynnością obrazu będzie super.

Możesz jeszcze odezwać się na PW, może coś więcej podpowiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A po co chcesz stary skoro nowy 42PFL6008 da Ci dłuższą radość update.
I jest w dobrej cenie.
 
Do góry