Philips 42PFL6008K vs. Samsung UE40F6650 LG 42LA691S

Który z tych trzech TV będzie lepszy do konsoli?


  • Total voters
    0

tdx

New member
Bez reklam
A liczbowo ta lepsza czerń jest jaka?
Pytam bo WojtR napisał

kontrast 920:1 vs 2804:1
czerń 0.115 cd/m2 vs 0.038cdm/2

na korzyść samsunga
 

bob1969

Member
Bez reklam
W pomiarach IPS wygląda marnie, oprócz kątów. Ale kto tam w sklepie pyta i patrzy na pomiary? Ludzie często nie odróżniają plazmy od LCD, nie mówiąc o niuansach typu podświetlenie led/ccfl, 3D aktywne/pasywne, itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No i tu masz rację.
Cyfry są imponującą wartością. Szkoda tylko że nie mają przełożenia na organoleptyczne doświadczenia. Taki wzorcem porównań było porównanie Plazmy Pioneera która miała kontrast 200.000: i LG gdzie dane pokazywały 10.000.000:1. Wystarczyło postawić obok siebie i Pioneer grał 1.000.000 razy lepiej - od tej pory wszystkie durne cyfry ....

Stawiam obok siebie i nie trzeba dysponować specjalną inteligencją aby
dostrzec różnice.
 

SDman

Banned
No i tu masz rację.
Cyfry są imponującą wartością. Szkoda tylko że nie mają przełożenia na organoleptyczne doświadczenia. Taki wzorcem porównań było porównanie Plazmy Pioneera która miała kontrast 200.000: i LG gdzie dane pokazywały 10.000.000:1. Wystarczyło postawić obok siebie i Pioneer grał 1.000.000 razy lepiej - od tej pory wszystkie durne cyfry ....

Stawiam obok siebie i nie trzeba dysponować specjalną inteligencją aby
dostrzec różnice.

Witam,
absolutnie potwierdzam, Philips 9664 w zestawieniu z Samsungiem UE50F6500 to jakbym plazmę
z Lcd zestawił. Oczywiście w domowych -nocnych warunkach.

Kontrast, głębia czerni (przez to o wiele lepsze drugie plany), a przecież
to IPS vs S-PVA - nie mogłem w to uwierzyć, cyframi Samsung zabijał starego Philipsa.

Mogę jedynie gdybać, że może to wina matrycy AUO w Samsungu, ale coś nie do końca chce mi się w to wierzyć.

Polecam każdemu, zakup w internecie z możliwością oddania.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Potwierdzam .....do obrazu "mojego" Philipka 42PFL6008 nie można się zupelnie przyczepić ...jest naprawdę "perfect" u mnie nigdy nie występowały i nie występują żadne restarty czy samoczynne wyłączania TV. Ale jak wielu pisało wcześniej /smart tv / wolne menu / usb itp itd czyli samo firmware pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Może to poprawią :)

Ps. rozbawiła mnie np odpowiedź serwisu na zauważony dość poważny problem ( może błąd firmware) że podczas podłączenia równocześnie TV-DVB-T i kablówki UPC telewizor po prostu czasami "głupieje". Zwłaszcza po wyjściu ze Smart TV raz przełącza na UPC parę sekund na DVB-T i tak w kółko ....na tą czkawkę pomaga tylko wyłączenie z prądu :)
Serwis znalazł usterkę ......podpowiedź : ..." proszę o korzystanie tylko z jednego źródła ".... he he he ręce opadają .
Ale miejmy nadzieję że to może tylko polski serwis ma takie genialne rozwiązania ....nie wspominając o naciągnięciu mnie na wymianę kabla HDMI ( efekt smużenia - przypomnę trzeba wyłączyć zupełnie opcję : Perfect Natural Motion)
Tak więc ja osobiście jestem z tego modelu bardzo zadowolony ...ale prosimy Philipsa o dopracowanie firmware :)
pozdro!
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Porównywanie danych podawanych przez producentów nie ma sensu.
Porównywanie danych zbadanych przez "użytkowników" lub testerów, zestawionych ze sobą w jednej skali przy jednej metodzie badania - już ma.
Z tym że jeszcze do pełni szczęscia przydały by się dane z tych samych wielkości tv - bo model modelowi nie równy w różnych wielkościach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli ktoś ma wątpliwości wystarczy poprosić o prezentację modeli w domu i tam w swoich warunkach zdecydowanie najlepiej wybierze.
 

omnia

New member
Pewnie, że Philips może najwięcej aplikacji na smarta nie ma, ale to co w polskiej telewizji leci jest dostępna od dość dawna, a wielką siłą smarta Philipsa jest też to, że można instalować aplikacje zagraniczne, co nie jest domeną wszystkich konkurentów. A obraz, że ma lepszy to moim zdaniem dość powszechne twierdzenie zarówno wśród użytkowników domowych jak i recenzentów hi-fi.
 

jacakk

New member
Witam,

mam identyczny dylemat w tym momencie. Zastanawiam się między Philipsem a Samsungiem. Sprzedawca bardzo zachwalał Samsunga, o Philipsie tylko wspomniał że jest takowy model.

Słyszałem że w Philipsie jest problem z odtwarzaniem DTS w plikach video, tzn. nie ma obsługi DTS. Jak z innymi formatami? Jak ta sprawa wygląda w Samsungu?
Drugie pytanko. Miał ktoś okazję jak usłyszeć jak grają oba TV? Niestety w chwili obecnej nie posiadam kina domowego i będę "skazany" na dźwięk z głośników wbudowanych w TV.
 

SDman

Banned
Witam,

mam identyczny dylemat w tym momencie. Zastanawiam się między Philipsem a Samsungiem. Sprzedawca bardzo zachwalał Samsunga, o Philipsie tylko wspomniał że jest takowy model.

Słyszałem że w Philipsie jest problem z odtwarzaniem DTS w plikach video, tzn. nie ma obsługi DTS. Jak z innymi formatami? Jak ta sprawa wygląda w Samsungu?
Drugie pytanko. Miał ktoś okazję jak usłyszeć jak grają oba TV? Niestety w chwili obecnej nie posiadam kina domowego i będę "skazany" na dźwięk z głośników wbudowanych w TV.

Witam,
Samsung to medialny kombajn - odtwarza wszystko.
Dźwięk w Philipsie jest dużo lepszy niż w Samsungu.
Samsung sporo płynniejszy, szybszy, lepszy smart TV.
Philips to obraz, skalowanie, ambilight - do nie go zawsze możesz dokupić BD-F6500
i będziesz miał to samo co w TV Samsunga + odtwarzacz Blu.

"W myśl: co dwa smart TV to nie jeden" :eek:k:

Pozdr.
 

jacakk

New member
Jestem posiadaczem konsoli PS3 i w przyszłości zamierzam kupić PS4, więc odtwarzacz BD jest mi zbędny.
Bajery (Smart TV) są fajne... ale chyba bardziej mi zależy na jakości obrazu.
Zawsze mogę podpiąć sobie laptopa :)
co w takim przypadku Pan by radził?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystko zależy jakie masz główne preferencje.
Jakość obrazu, tak czy tak jest po stronie Philipsa
 

SDman

Banned
co w takim przypadku Pan by radził?

To jest trudne - doradzić, mogę jedynie opisać swoje doświadczenia.

Philipsy mam od 8 lat wysokie modele dlatego 6008 nie oglądałem.
Oglądałem natomiast 7008 i poziom kolorystyki znacznie bardziej mi
odpowiadał na nim w stosunku do Samsunga F6670.
Miałem w domu na teście Samsunga 50F6500 i w stosunku do mojego Philipsa 42PFL9664 nie dał rady pod każdym względem, a spodziewałem się, że będzie miał lepszy kontrast i lepszą czerń - nic z tego.
Głębią czerni, która jest odpowiedzialna za całokształt obrazu Philips poległ (dodam nieznacznie i tylko w nocy lub przy lekkiej lampce) dopiero z PDP - 50ST60, którą mam na teście obecnie.
Oglądane 3 egzemplarze Philipsa serii 8008 odpadły z powodu niedoróbki podświetlenia -poszarpane krawędzie.
Dlaczego na test do domu nie brałem nowych Philipsów -musisz poczytać wszystkie wątki o Philipsach.

Decyzję musisz podjąć sam.

Pozdr.
 

pados135

New member
Oglądałem w sklepie 8008 i to co piszesz o poszarpanych krawędziach też rzuciło mi się w oko. Może to wina jakieś serii , która ma ten problem ?
 

SDman

Banned
Oglądałem w sklepie 8008 i to co piszesz o poszarpanych krawędziach też rzuciło mi się w oko. Może to wina jakieś serii , która ma ten problem ?

Fakt, tylko sieć Euro RTV ale w 3 salonach w Łodzi, żaden 46" egzemplarz nie był idealny
i każdy inaczej zdefektowany.
Natomiast 7008 był ok ale tylko 1 egzemplarz w 55" widziałem.

Samsungi serie F7,8 prawie każdy dobry.

Pozdr.
 

WojtR

Member
Bez reklam
Proponuje zapoznać się także z tym testem

http://****************************...est-philips-pfl7008-47-ambilight-i-matry-r290

może Administrator nie wytnie pod hasłem zaczepek słownych .... żenada
Do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi uzasadniającej cenzurowanie forum , gdzie rzetelnie podaje się odnośniki do testów i podaje parametry

"pisano o tym, ja piałem ... na tych matrycach czerń jest słabiutka , to samo potwierdza wiele niezależnych testów popartych konkretnymi liczba przeprowadzanych identycznie dla wielu modeli , wystarczy trochę poczytać i nie słuchać naganiaczy

wkleje po raz n-ty

Sony W80 (KDL-47W805A) 3D LED LCD TV Review | AVForums

Philips 55PFL6008 Test Results | AVForums.com - UK Online

Samsung UE40F6800 Test Results | AVForums.com - UK Online


SONY vs Philips vs Samsung

kontrast 800:1 vs 920:1 vs 2804:1
czerń 0.158 cd/m2 vs 0.115 cd/m2 vs 0.038cdm/2

podobnie parametry ma ET 60 , wszystkie TV z IPS-tem nadają się do oglądania w nasłonecznionym pomieszczeniu "

Osobiście wybrałem samsunga i jestem bardzo zadowolony ... i nie walczę z wieloma wadami innych producentów opisywanych szeroko na tym forum
 
Do góry