Philips 42PFL5405 - brak trybu PC, złe skalowanie obrazu.

t3ster

New member
Witam,

Na początek chciałem się przywitać z HD społecznością:)

Teraz do rzeczy..
Posiadam TV Philips`a model 42PFL5405. Mam 3 problemy:

1. Obraz wyświetlany na ekranie TV podłączonego do laptopa HP 4710s nie jest wyświetlany na pełnym ekranie, mimo sprawdzania wszystkich trybów skalowania. Podłączenie za pomocą kabla HDMI, ustawiona rozdzielczość 1920x1080. Wyświetlany obraz jest ograniczony z każdej strony czarnymi paskami szerokości ok 5 cm. Troszkę szkoda wydawać kasę na 42'' LCD skoro wyświetlany obraz jest < 40''

2. Problem z brakiem możliwości włączenia trybu PC - nie jest on po prostu podświetlony co za tym idzie nie mogę go włączyć;-)

3. Teraz w zasadzie pytanie: czy tryb 100Hz, oraz motion plus HD można uzyskać tylko przy podłączeniu do dekodera cyfrowego, bądź też odtwarzacza DVD/HD/BlueRay?
 

danch

New member
Witam,

Na początek chciałem się przywitać z HD społecznością:)

Teraz do rzeczy..
Posiadam TV Philips`a model 42PFL5405. Mam 3 problemy:

1. Obraz wyświetlany na ekranie TV podłączonego do laptopa HP 4710s nie jest wyświetlany na pełnym ekranie, mimo sprawdzania wszystkich trybów skalowania. Podłączenie za pomocą kabla HDMI, ustawiona rozdzielczość 1920x1080. Wyświetlany obraz jest ograniczony z każdej strony czarnymi paskami szerokości ok 5 cm. Troszkę szkoda wydawać kasę na 42'' LCD skoro wyświetlany obraz jest < 40''

2. Problem z brakiem możliwości włączenia trybu PC - nie jest on po prostu podświetlony co za tym idzie nie mogę go włączyć;-)

3. Teraz w zasadzie pytanie: czy tryb 100Hz, oraz motion plus HD można uzyskać tylko przy podłączeniu do dekodera cyfrowego, bądź też odtwarzacza DVD/HD/BlueRay?

ad1. Jaka masz karte graficzna w swoim laptopie. Wiekszosc, nawet jakies zintegrowane ibma, maja opcje lcd overdrive, musisz ja ustawic na 0.

ad2. Nie zawsze opcja PC jest dostepna, ona dziala po hdmi i przez wejscie pc. Ja moge ja ustawic dla konsoli i peceta, mam 5605.

ad3. A dla jakiego urzadzenia chesz ustawic tryb 100Hz u motion plus ? Jesli dla komputera to sensu brak, szczegolnie 100Hz, komputer wysyla dobrej jakosci sygnal cyfrowy, nie potrzeba z niego usuwac intrepolacji czy dodawac klatek.
 

t3ster

New member
Ad1.
Karta ATI Mobility 4330. Gdzie można włączyć taką opcję?

Ad2.
Wejście PC? Kabel HDMI podłączam do wejścia HMDI w laptopie, w TV podłączyłem do bocznego wejścia HDMI ( mam jeszcze HDMI ARC, oraz drugi port HMDMI - nie mam nigdzie wejścia PC )
 

danch

New member
Ad1.
Karta ATI Mobility 4330. Gdzie można włączyć taką opcję?

Ad2.
Wejście PC? Kabel HDMI podłączam do wejścia HMDI w laptopie, w TV podłączyłem do bocznego wejścia HDMI ( mam jeszcze HDMI ARC, oraz drugi port HMDMI - nie mam nigdzie wejścia PC )

Zainstaluja najnowsze ati catalyst, u mnie sa dwa wyjscie na liscie (DVI i HDMI). Pod dvi mam monitor komputerowy pod hdmi TV. Jak klikne na HDMI to z drzweka rozwija sie podopcje, Attributes, Colour, Scaling Options, LCD overdrive. Teraz widze, przedtem pisalem z pamieci, ze suwak ktorym dopasowalem obraz do TV jest pod Scaling Options. U mnie nazywa sie to underscan-overscan i tym weliminowalem pasy po bokach i na gorze. LCD overdrive mam wylaczone.
 
Do góry