Philips 42PFL5008 vs Samsung UE40F6400 vs TX-L42E6

WojciszPL

New member
Witam serdecznie,

jestem przed zakupem swojego pierwszego TV nowej generacji, dotad jechałem na starym CRT 21'':p
Otóż zastanawiam się nad dwoma modelami:


- Philips 42PFL5008 za ok. 2250zł - podoba mi się bardzo Ambilight, jakoś obrazu w tym TV podobno też bardzo dobra, ale z kolei ludzie piszą że strasznie sie wiesza, kiepskie smartTV i nie działa DTS:(

-Samsung UEF6400 za 2200zł - model chyba topowy, podobno bardzo dobre SmartTV, nie wiesza sie, ale za to sprzeczne opinie co do jakosci obrazu, no i jak jest z tym DTS? I jak wygląda 3D migawkowe?

A może zaproponujecie jeszcze coś innego w cenie do 2,5tys?

Ostatnio wpadła mi dodatkowo dobra chyba oferta, Panasonic TX-L42E6 xza 1600zł bez 3D i zastanawiam sie czy nie olać tego 3D a za roznice w cenie dokupic sobie konsole gier :)

Prosze o pomoc,

Pozdrawiam,
WojciszPL
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic kosztuje 300 zł drożej - pomyliłeś modele.
Ale do ogólnych potrze w klasie jest extra.

Jeśli ma być do gier to Philips ma najniższy Input Lag.
DTS- nie ma
 

WojciszPL

New member
Kiki, nie pomyliłem, mam sfotografowaną tabliczkę z Carefoura gdzie widzialem tą ofertę :) Kosztuje 1600zł, dlatego kusi mnie tą ceną. Szkoda mi tylko, że nie ma 3D (choć nie wiem czy bym z tego korzysytał), no i głownie że nie ma Ambilight :)
Żaden z tych modeli nie ma DTS? A co do samsunga? Wszak on jest bardziej multimedialny. Chodzi mi o to, by filmy których mam spory zasów, także w BR były odpalane bez problemu.
 

tdx

New member
Bez reklam
F6400 topowym modelem nazwać nie można ale ma dobry smart, odtwarza filmy z DTS, 2 piloty i co najważniejsze 100Hz matrycę :)
 

WojciszPL

New member
@tdx, pisząc topowy, miałem na myśli to, że w wiekszosci rankingow sprzedazy jest gdzies w czolowce :) ale wiadomo, samsung ma dobry PR ostatnimi czasy.. ale jak to jest z nierównym podswietleniem matrycy, bo slyszalem ze pod tym wzgledem ten model jest raczej slaby..
 

tdx

New member
Bez reklam
Slyszales :) a trzeba zobaczyc pokaz mi test w ktorym f6400 wypada gorzej :)

Wysłane z mojego GT-I9100
 

WojciszPL

New member
@tdx, tutaj na tym forum przeczytałem taką opinię. i że niby f6500 jest lepszy pod tym wzgledem (podswietlenie). A moglbys mi pokazac jakis test, najlepiej PL. ja niestety nie znaazłem takowego.

pozdr :)
 

WojciszPL

New member
Hmm piszą tam coś apropo złego 3D jesli dobrze zrozumialem? wlasnie boje sie troche technologii migawkowej, wolalbym jednak pasywna jako zdrowsza..
a Ty masz ten TV, że go tak polecasz? ;) na poczatku moim typem byl samsung, wlasnie ten model i too jego bralem pod uwage. pozniej spodobal mi sie philips, no ale te braki multimedialne troche rozczarowuja..
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja mam F6500 i F6640 ale to raczej znaczenia nie ma. To tobie ma się podobać TV więc mimo wszystko trzeba je zobaczyć na żywo.
 

tdx

New member
Bez reklam
Matryca lepsza CMR 400Hz i tuner DVB-T. To mój 3ci TV 3D i już po pierwszym stwierdziłem że 3D to tylko bajer oglądnąłem może 3-4 filmy i kilka programów.
Oglądnąć film 2h się da bez obaw i bólu :D
 

WojciszPL

New member
@tdx, Twoje rady sa dla mnie bardzo cenne, bo przedstawione z punktu widzenia uzytkownika.. a jak z efektami 3d? cos wylazi z ekranu?? :p
i dotknales sedna sprawy... zastanawiam sie czy dla 3D ktory jest bajerem i ktorego byc moze nie bede uzywal warto doplacac do TV powiedzmy 600zl (jak pisalem wczesniej, mam mozliwosc kupic Panasa TX-42E6 za 1600zl, ma wifi smart i bardzo dobry obraz (podobno) tylko wlasnie brak 3D. Czy moze lepiej roznice w cenie przeznaczyc na dobre kino domowe albo konsole gier?
jak myslicie?

pozdrawiam :)
 

tdx

New member
Bez reklam
Kolego różnica nie jest w 3D te TV przede wszystkim różni realna częstotliwość pracy a co za tym idzie płynność w ruchu dlatego cena jest inna
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale wydaje mi się że model za 1600 zł był 42B6. A to duża różnica.
Jeśli faktycznie masz 42E6 za 1600 zł to nawet chwili się nie zastanawiaj.
Chyba że chcesz z matrycą natywną 100 Hz to wówczas Panasonic 42ET60
 

WojciszPL

New member
@tdx, jesteś pewien tej realnej różnicy co do jakości/płynności obrazu? Ponoć ten Panas E6 ma dobry obraz, tylko no właśnie, PODOBNO ;)
@kiki, do postu załączam zdjęcie ceny zrobionej w sklepie :) Wyprowadź mnie z błędu prosze, jeśli się mylę ;) Co do droższej wersji Panasa, jesli miałbym płacić powyżej 2k to wolałbym chyba jednak tego Philipsa (jeśli da się coś poradzić na te odtwarzane formaty) albo samsunga :)

Pozdrawiam
 

Attachments

  • CAM00082.jpg
    CAM00082.jpg
    737 KB · Wyś: 402

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym brał w ciemno. Jak Ci się nie podoba zawsze możesz odsprzedać i to z dobrym zyskiem.
 

WojciszPL

New member
Rozumiem kiki, wiec pewnie go wezme. A moglbys mi powiedziec, oprocz dobrego skalowania, to dobry tv? Nadaje sie pod konsole? I jak z jego odpalaniem filmow przez usb? Wszystko smiga? Dts tez?

Pozdr!
 
Do góry