Philips 42PFL4007H

ikanek

New member
Witam
Mam pytanie (takie jak wiekszosc na forum ) - co wybrac? Do tej pory nastawiony bylem na plazme Panasonica TX-P42G30 . Ale po przeczytaniu testu Philipsa 42PFL4007H moje decydowanie jakby zmalalo ;) . Roznica w ilosci pkt w tescie niewielka - 4 na korzysc Panasonica. Ale roznica w cenie okolo 250-300 na korzysc Philipsa. Co wg Was wybrac - zakup planuje jesienia tego roku. Byc moze w przeciagu tych kilku miesiecy pojawi sie inny przyzwoity TV w podobnej cenie. Ale zakladajac ze ma tylko te dwa do wyboru - ktory lepszy ?
Dziekuje
 

Xisiek

New member
(...) co wybrac? Do tej pory nastawiony bylem na plazme Panasonica TX-P42G30 . Ale po przeczytaniu testu Philipsa 42PFL4007H moje decydowanie jakby zmalalo ;)
(...)Ale zakladajac ze ma tylko te dwa do wyboru - ktory lepszy ?

Generalnie mozna stwierdzic, ze do typowego ogladania tv PDP - Panasonic jest (zdecydowanie) lepszy.
Niemniej raczej sugerowalbym model ST albo GT w moim odczuci co do obrazu znacznie lepiej od serii G30.
PS> Z jakiej odleglosci kolega ogladac ma zamiar i jaki sygnal dostarczy do tv?
 

ikanek

New member
Dziekuje za odpowiedz!!
odleglosc jest "plynna" 1,5 - 3 m (tak jak sobie fotel ustawie ;)
A co do mojego uzytkowania - generalnie planuje pod tv dvb-t , jakis film dvd i od czasu do czasu film z laptopa. Wymagan nie mam wielkich ale i fundusz takze male . Wyczytalem ze ten panasonic ma niezlydzwiek TX-P42G30 . To dla mnie duzy plus - nie mam zamiaru inwestowac w glosniki.
 

Xisiek

New member
(...)
odleglosc jest "plynna" 1,5 - 3 m
generalnie planuje pod tv dvb-t , jakis film dvd i od czasu do czasu film z laptopa

Sprawa przy takich 'warunkach brzegowych' zrobila sie juz bardzo klarowna.
Zdecydowanie lepszym wyborem jezeli idzie o jakosc obrazu bedzie telewizor plazmowy.
Co do dzwieku to przy plaskich telewizorach cudow nie nalezy sie spodziewac wiec i zbytnio radzilbym sie opiniami innych nie sugerowac (wiekszosc telewizorow na glosniki/dziwiek na zblizonym, przecietnym poziomie).

Teraz najwazniejsze zdanie - jezeli tylko srodki pozwola (jezeli nie pozwola mocno rekomenduje pozyczyc) i kolega nie chce czuc niedosytu/byc niezadowolonym uwazam za niezbedne poszukiwania modelu ST30 zamiast G30. Zupelnie inna przyjemnosc obcowania z obrazem.
 

ikanek

New member
Witam
Dziekuje za klarowna i przekonywujaca wypowiedz :)
Mam jednak pewne watpliwosci - wrzucilem do ceneo obydwa modele i oto wyniki (ktorych nie bardzo rozumie - lepszy model jest tanszy ) - czy aby na pewno dobre modele wybralem ?
TX-P42ST30E - 2300
TX-P42G30E - 2600
i nastepny "zgrzyt" - jest taka seria
TX-P42UT50E - ceneo mowi o 2700 oraz
TX-P42XT50E - od 2600

Czy te nowe sa lepsze? Zwazywszy ze planuje zakup za jakies 4-5 msc - moze warto zainteresowac sie ktoryms z tych nowych ?
 

Xisiek

New member
Witam
czy aby na pewno dobre modele wybralem ?
TX-P42ST30E - 2300
TX-P42G30E - 2600
Zwazywszy ze planuje zakup za jakies 4-5 msc - moze warto zainteresowac sie ktoryms z tych nowych ?

Wszystko sie zgadza, ST30 ma obecnie bdb cene, co wiecej GT30 tez jest niezmiernie korzystnie wyceniany - lekko ponizej 2700pln za 42 cale. Pozostaje jeden maly szkopul za 4mce nie kupisz zadnego z przytoczonych tv, gdyz sa to modele 2011 czyli to co obecnie jest w sprzedazy to koncowki serii (stad takie super ceny).

PS. UT50 to podstawowy model z 3D na 2012r, nie znam go dokladnie ale nie wydaje mi sie aby mogl byc na tym poziomie co ST30 i zwlaszcza GT30. XT nie kojarze, to moze byc nieeuropejski model.

Wniosek - trzeba sie spieszyc z zakupem i to rychlo.
 

ikanek

New member
Jak u Panasonica sa klasyfikowane serie? Tzn ktora najslabsza a ktora najlepsza? Rozumie ze G30E stoi nizej w hierarchii niz ST30 ? A GT30 wyzej niz ST30 ? Troche maja tych modeli- jeszzce UT, XT ... Ech - na dzien dzisiejszy to kasy nie mam na zakup. Najwczesniej wrzesien .... Z kolei na 3D zupelnie mi nie zalezy...
 
Do góry