Philips 42PFL4007H

arekzysk

New member
Witam.
Mam zamiar kupić Philipsa 42pfl4007h, mam pytanie czy wart jest zainteresowania i pieniędzy. Kosztuje 2299, wiec oferta jest kusząca. Z góry dzięki za pomoc:)
 

Kpc21

New member
@kiki - swoją drogą, kiedy wyniki testu E5E? Jakiś tydzień temu wspominałeś, że już je wpisujesz. A na razie nic nie ma, tylko ogólniki, że jest lepszy od E30E. Widziałem go i z wyglądu jest wg mnie gorszy (błyszcząca ramka), matryca też dla niektórych gorsza (błyszcząca, i to bardziej niż w Samsungach z serii D).
 

grandzio

New member
witam, moze mi ktos powiedziec czy warto jednak decydowac sie na Philips 42PFL4007H bo jutro po 14 mam go kupic. Ogladam czesto sport, ale i filmy w hd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model E5 jest już na półce - jak będzie chwila . Ale najpierw idą Sharp70 le 835, Panasonic st 50, Sony HX 850, HX750 dwa Samsungi , następnie nowe modele Sharpa które dziś się zapowiedziały,Dalej LG które są już potwierdzone i kolejne modele Panasonica, Sharpa,Philipsa, Samsunga

Co do Philipsa to test czytałeś , to jest model z najlepszą czernią w klasie i rekordowym na świat input lagiem.
 

grandzio

New member
Witam, zakupiłem ten tv w piątek i trochę o nim napisze, jeżeli ma to komuś pomóc. Oglądając go w sklepie rtv euro, obraz był tragiczny (ku zadowoleniu doradcy, bo chyba chciał mi coś innego wcisnąć). W domu podłączyłem do nigo tuner vectry. Tak jak w teście, minusem ale małym jest kalibracja obrazu. Zrobiłem go wg. obrazów z pewnej strony. Teraz obraz HD wygląda wyśmienicie, czerń bardzo dobra. Kanał SD po kablu dość słabo, z tunera lepiej. Można oglądać z 2,5 metra bez problemów (ja tak oglądam i nie narzekam). Napisy na tvp info wyglądają dobrze (przynajmniej dla mnie ;) ). Jeżeli coś będzie nie tak to postaram się dopisać.

Pozdrawiam
 

grandzio

New member
kontrast podsw. 80
jasność 55
kolor 62
ostrość 2
redukcja szumów minimum
odcień zimny
czujnik światła włączony

pixel plus HD:

HD natural motion max
super resolution włącz
kontr. dyn. minimum
dynamiczne podśw najlepszy obraz
zmniejszenie usterek max
wzmocnienie kolorów minimum
gamma 1
kontrast wideo 50

pozdrawiam
 

vvojt

New member
grandzio, wg czego go kalibrowałeś? Pytam ponieważ wydaje mi się, że coś z tym nie tak, u mnie na tych ustawieniach wygląda po pierwsze trochę za ciemno, po drugie czerń wydaje się trochę mleczna. Oglądam tylko cyfrową telewizją naziemną jeśli ma to znaczenie.

Poza tym TV zrobił jak najbardziej pozytywne pierwsze wrażenie. Dobre skalowanie, przyjazne menu i obsługa, ergonomiczny pilot i bardzo ciekawe SmartTV, które zaczynam powoli testować. Kupiłem w sieci euro w promocji za 2400zł i w tej cenie nic tylko polecać :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dobrze że podkreśliłeś - właśnie w klasie cenowej to bardzo dobry model.
 

Kpc21

New member
Ustawienia kalibracyjne różnią się zależnie od warunków zewnętrznych i od konkretnego egzemplarza matrycy. Tak więc jeśli coś ci nie odpowiada to to po prostu skoryguj.
 

vvojt

New member
A moglibyście podać jakieś sprawdzone strony/materiały do kalibracji? Czy robić to po prostu "na oko" na konkretnych zdjęciach czy filmach? Mam raczej nasłoneczniony pokój i pewnie dlatego w dzień jasność i czerń wydaje się trochę za mała.
 

kabet

New member
Czy w Smart TV Philipsa jest TVN Player, iPla, czy też TVP?
Czy model 42PFL4307 jest wart zainteresowania? To dokładnie to samo, tylko że z 3D?
Czy coś w tej klasie cenowej jest innego, co jest warte uwagi?
 

nightcon

New member
Czy w Smart TV Philipsa jest TVN Player, iPla, czy też TVP?
Czy model 42PFL4307 jest wart zainteresowania? To dokładnie to samo, tylko że z 3D?
Czy coś w tej klasie cenowej jest innego, co jest warte uwagi?

To samo pytanie o 42PFL4307 - media expert daje promo niby za 2600 + 2 pary okularów + 250 pln karta.
 
Do góry