Philips 42PFL4007H vs Toshiba 40RL939

warhog

New member
Witam.

Do tej pory byłem zdecydowany na Philipsa, ale w tym momencie oba telewizory można kupić za 2000 pln. Smarttv ma tu drugorzędne znaczenie i chodzi przede wszystkim o jakość obrazu (poza tym Philips posiada 2 cale przewagi). Chciałbym się spytać ile wynosi prawdziwa częstotliwość odświeżania bez sztucznych ulepszaczy i o kąty widzenia - czy Toshiba wypada tak dobrze jak Philips?

Odległość 3-5 metrów

Pokój może być całkowicie zaciemniony więc słońce nie ma żadnego znaczenia

Ważne jest też skalowanie i opcje do ustawiania proporcji ekranu - telewizja cyfrowa sd

Formaty filmów i napisów - z tego co wyczytałem Philips czyta tylko .srt co nie jest problemem, natomiast czy któryś z tych telewizorów ma problem z jakimś formatem filmów, wyświetlaniem napisów przy którymś formacie (np. Panasonic E5E nie chce wyświetlać przy .mp4) lub zmienianiem rozmiaru napisów?

e: Zauważyłem, że Toshiba rzekomo posiada nagrywanie przez USB - nie trzeba do tego żadnych dodatkowych gadżetów?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Witam.

Do tej pory byłem zdecydowany na Philipsa, ale w tym momencie oba telewizory można kupić za 2000 pln. Smarttv ma tu drugorzędne znaczenie i chodzi przede wszystkim o jakość obrazu (poza tym Philips posiada 2 cale przewagi). Chciałbym się spytać ile wynosi prawdziwa częstotliwość odświeżania bez sztucznych ulepszaczy i o kąty widzenia - czy Toshiba wypada tak dobrze jak Philips?

Odległość 3-5 metrów

Pokój może być całkowicie zaciemniony więc słońce nie ma żadnego znaczenia

Ważne jest też skalowanie i opcje do ustawiania proporcji ekranu - telewizja cyfrowa sd

Formaty filmów i napisów - z tego co wyczytałem Philips czyta tylko .srt co nie jest problemem, natomiast czy któryś z tych telewizorów ma problem z jakimś formatem filmów, wyświetlaniem napisów przy którymś formacie (np. Panasonic E5E nie chce wyświetlać przy .mp4) lub zmienianiem rozmiaru napisów?

e: Zauważyłem, że Toshiba rzekomo posiada nagrywanie przez USB - nie trzeba do tego żadnych dodatkowych gadżetów?
Oba są tylko 50hz. Kąty podobne, skalowanie w sumie też. Z formatów - Philips nie czyta paru mniej popularnych formatów (m2ts choćby), i polskich znaków w napisach.
Obydwa mają pełne odwzorowanie kolorów przy pracy z komputerem, z tym że Philips ma zerowy input lag, a Toshiba 50ms. Jeśli chodzi o same kolory - tutaj już przewaga japończyka. Toshiba ma też nagrywanie na USB, wbudowane wi-fi, obsługę wi-di etc.
Jednak przy tej odległości bardzo ważna jest wielkość - a te dwa cale dodatkowe mogą się przydać.
 

warhog

New member
Z odległością w sumie przesadziłem, maksymalnie wymierzyłem 4 metry. Input lag w niczym mi nie przeszkadza. Skoro Toshiba oferuje nie gorszą jakość obrazu to będzie chyba mój wybór, bo Japończyk ma do mimo wszystko więcej do zaoferowania. To i tak zmiana 21 cali CRT na 40 LCD więc nawet nie ma co porównywać. Dzięki za odpowiedź :)
 
Do góry