Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

ket23

New member
próbowałem downgrade softu do 133 ale niestety nie wykrywa go czy ktos moze zna sposób na wymuszenie wgrania wczesniejszego oprogramowania?
 

SDman

Banned
No i jak na ekranie jest jakieś jedno jaśniejsze miejsce na czarnym tle, np. zielone, to przez chwilę kolor jest mega przekłamany

Witam,
mam Philipsa z dynamicznym podświetleniem z 2009 r serii 9 . na CCFL.
Wszystko na maxa mam bo nie wyobrażam sobie aby to nie było włączone -za to zapłaciłem !
Jedynie dynamiczny kontrast na "min" mam.
Opisywane przez Was jakieś rozjaśnianie , ściemnianie, utratę kolorów, to jakieś nieporozumienie.
Przecież TV serii 6... nie kosztował 2500 tysia w biedronce !
Ciekawe jak z tegorocznymi modelami będzie, frustracji ciąg dalszy mam .

"Philips czy nie Philips oto jest pytanie"

Pozdrawiam
 

kini0

New member
Bez reklam
Witam,
mam Philipsa z dynamicznym podświetleniem z 2009 r serii 9 . na CCFL.
Wszystko na maxa mam bo nie wyobrażam sobie aby to nie było włączone -za to zapłaciłem !
Jedynie dynamiczny kontrast na "min" mam.
Opisywane przez Was jakieś rozjaśnianie , ściemnianie, utratę kolorów, to jakieś nieporozumienie.
Przecież TV serii 6... nie kosztował 2500 tysia w biedronce !
Ciekawe jak z tegorocznymi modelami będzie, frustracji ciąg dalszy mam .

"Philips czy nie Philips oto jest pytanie"

Pozdrawiam
niestety tak jest... szczególnie widoczne na zielonych elementach GUI dekodera C+ Pace PVR i przy dashboard'zie X360- momentami jak wyświetlany jest żółty przycisk "Y" chce mi się płakać. Wygląda jakby był chory...
 

ElTomeko

New member
Słuchajcie mam taki hmmm problem. Niektóre filmy z kompa moge bezpośrednio wysłac do tv klikając -> prawy przycisk myszy-> odtwarzaj do-> philips tv...no i jest wszytsko ok...ALE tylko przy niektórych filmach jest taka możliwośc bo wiekszosci nie da sie bo nie ma takiej opcji jak "odtwarzaj do". Z pozoru takie same filmy w tym samym formacie a niektóre sie da a inne nie...Macie tak???
 

ElTomeko

New member
Dobra chyba juz wiem czemu tak sie dzieje...jezeli film ma oznaczenie Windows Movie File to mozna go bezpośrednio wysłac na tv a wszystkie inne nie da sie...:[
 

ferges

New member
Mam pytanie, ile daliście za swojego 47pfl6007? Chcę kupić 6008 i zastanawiam się do jakiego poziomu cena może spaść. Na skąpcu najniższa cena w styczniu wynosiła ok. 3850, a średnia ok. 4000. Obecne ceny 6007 to raczej już ceny wyprzedażowe i 6008 osiągnie je za rok.
 

maniek530

Banned
Mam pytanie, ile daliście za swojego 47pfl6007? Chcę kupić 6008 i zastanawiam się do jakiego poziomu cena może spaść. Na skąpcu najniższa cena w styczniu wynosiła ok. 3850, a średnia ok. 4000. Obecne ceny 6007 to raczej już ceny wyprzedażowe i 6008 osiągnie je za rok.

4tys. w pażdzierniku 2012
 

sepuq

New member
Dzisiaj 47PFL6008 w euro kosztuje 4499 (a jeszcze w nocy w "promocji" była cena 4799 - heh).

Przy okazji (ze względu na mój pierwszy post), serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Śledzę wątki dotyczące philipsów od ok dwóch tygodni. Po lekturze setek, albo i tysięcy stron jestem obecnie na etapie wyboru pomiędzy 47'' serią 6 z 2012 a wersją z 2013. Niestety opinii na temat 6008 na razie jak na lekarstwo.
 

ferges

New member
Cena 4499 pojawiła się w sobotę rano. Potem na promocję nocną wróciła cena 4999 z rabatem 200 złotych. A dziś znowu 4499, ale trzeba zapłacić za przesyłkę/dostarczenie do sklepu 50 zł. Myślę, że od jutra do piątku będzie darmowa dostawa. Euro ma dziwną politykę cenową.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

Tika

New member
Bez reklam
nie napalajcie się za bardzo na nowe modele, z tego co widać to interfejs/menu identyczne jak w zeszłym roku więc może być znowu wtopa
 

sepuq

New member
Cieszy informacja o nadchodzącym teście. Przyłączam się do prośby o zwrócenie uwagi na różnice pomiędzy 6007 a 6008, bo jak do tej pory nie znalazłem nic, za co warto byłoby dopłacać te kilkaset złotych (przynajmniej w obrębie funkcjonalności, z których mam zamiar korzystać po zakupie).
 

sepuq

New member
Mam jeszcze takie pytanie: czy ktoś z czytających wątek używa może 6007, najlepiej 47'' lub 55'' z dekoderem UPC? Chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś problemy z kanałami SD.

A w kwestii testu 6008 to czekam na niego przede wszystkim z dwóch powodów:
1. Niezależnie od jego formy, zawsze da się z niego wyciągnąć kilka konkretnych informacji, choćby na temat input laga, który jest dla mnie istotny ze względu na posiadane PS3.
2. Mam nadzieję, że wraz z pojawieniem się testu, przyśpieszy trochę dyskusja na temat 6008, w szczególności w obszarze różnic względem 6007. Jak na razie, konkretów na temat nowych modeli brak.
 
Do góry