Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

maniek530

Banned
Ja też mocno się zastanawiam.

Ale opcjonalnie,ktoś by polecił inny telewizor z matrycą IPS,pasywnym 3D do 4,5 tysiaka?
Phil ma Ambilight,ale ponieważ są z nim (telewizorem) niemałe problemy,to mógłbym przeboleć brak Ambi na rzecz zajebiaszczej maszyny.

Nie znajdziesz idealnego tv.
Wybierz taki który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb.Jesli zalezy Ci na dobrym obrazie,pasywnym 3D,dobrym skalowaniu,ambilight to bierz Phila - jesli zalerzy Ci na smart tv,szybkim menu to wez co innego - mi te niuanse nie przeszkadzaja i jestem zadowolony z Phila :-D
 

Puchaty86

New member
Nie znajdziesz idealnego tv.
Wybierz taki który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb.Jesli zalezy Ci na dobrym obrazie,pasywnym 3D,dobrym skalowaniu,ambilight to bierz Phila - jesli zalerzy Ci na smart tv,szybkim menu to wez co innego - mi te niuanse nie przeszkadzaja i jestem zadowolony z Phila :-D

Dodam tylko, że smart tv i tak jest rzadko używany, a hbbTV moim zdaniem w przyszłości zastąpi większość sieciowych funkcji smart np. na hbbtv tvp jest ankieta w której pytają o potrzebę udostępnienia vod tvp poprzez tę funkcję. Mam nadzieję, że tak się stanie i wszystkie vod będzie można oglądać przez hbb.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Smart TV to tylko bajer. Mój szwagier był podniecony samsungiem i jego dodatkami. Teraz już nawet o nich nie wspomina. W TV najważniejszy jest obraz i jeszcze raz obraz.
 

SDman

Banned
Ja też mocno się zastanawiam.

Ale opcjonalnie,ktoś by polecił inny telewizor z matrycą IPS,pasywnym 3D do 4,5 tysiaka?
Phil ma Ambilight,ale ponieważ są z nim (telewizorem) niemałe problemy,to mógłbym przeboleć brak Ambi na rzecz zajebiaszczej maszyny.

Witam,
jeśli te 4,5 tyś. zakładasz na 47" oraz przeżyłbyś aktywne 3D to moim zdaniem Panasonic DT50 na IPS .
Jeżeli pasywne to Philips 6007 jest The Best !
W Philipsie masz dodatkowo gratis Ambilight, a w Panasonicu nieznacznie lepszy dźwięk i media.

Pozdr.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Kombinuję na wszystkie sposoby żeby zniechęcić się do Philipsa i nie mogę ;). Rozpatruję różne opcje, a trwa to już chyba z pół roku. Do 6007 porównywałem ES6800, DT50 (wgrają tylko jeśli trafię na promocję bez VAT i kupię je sporo poniżej 5000), ET5 przegrał ze względu na obraz i design. Do LG jakoś nie jestem przekonany (mimo tego, że Philips posiada matrycę od nich), Sony Hx850 jest poza zasięgiem cenowym.
Jak już pisałem wcześniej u mnie dużą rolę odgrywa Pasywne 3D (dzieci).
Trudno, naprawdę trudno odwrócić się od tego philipsa. Żeby jeszcze "tylko" cena spadła poniżej 5000 (najlepiej łącznie z wieszakiem). Taki budżet założyłem i się mocno tego trzymam. Chociaż nie wiem już jak długo ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak by philips poprawił te najgorsze kwiatki w sofcie to moim zdaniem, nie miał bys się już kompletnie nad czym zastanawiać :)
 

Since

New member
Kombinuję na wszystkie sposoby żeby zniechęcić się do Philipsa i nie mogę ;). Rozpatruję różne opcje, a trwa to już chyba z pół roku. Do 6007 porównywałem ES6800, DT50 (wgrają tylko jeśli trafię na promocję bez VAT i kupię je sporo poniżej 5000), ET5 przegrał ze względu na obraz i design. Do LG jakoś nie jestem przekonany (mimo tego, że Philips posiada matrycę od nich), Sony Hx850 jest poza zasięgiem cenowym.
Jak już pisałem wcześniej u mnie dużą rolę odgrywa Pasywne 3D (dzieci).
Trudno, naprawdę trudno odwrócić się od tego philipsa. Żeby jeszcze "tylko" cena spadła poniżej 5000 (najlepiej łącznie z wieszakiem). Taki budżet założyłem i się mocno tego trzymam. Chociaż nie wiem już jak długo ;)

"na obraz i design", gdzies sie tego naczytal ze obraz w ET5 jest zły ?? :hmm:
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
"na obraz i design", gdzies sie tego naczytal ze obraz w ET5 jest zły ?? :hmm:
przemo73 nie napisał że obraz jest w ET5 tylko że nie jest tak dobry jak w philipsie, i zgadzam się z nim, i pisałem o porównaniu tych dwóch modeli już bardzo dawno, testowałem ET5 gługo się mu przyglądałem i co jakiś czas jeszcze się przyglądam i nadal widzę wyższość philipsa pod paroma względami obrazowymi :)
 

SDman

Banned
przemo73 nie napisał że obraz jest w ET5 tylko że nie jest tak dobry jak w philipsie, i zgadzam się z nim, i pisałem o porównaniu tych dwóch modeli już bardzo dawno, testowałem ET5 gługo się mu przyglądałem i co jakiś czas jeszcze się przyglądam i nadal widzę wyższość philipsa pod paroma względami obrazowymi :)

zgadza się ET5 nie jest konkurentem Philipsa 6007 jeżeli już to 5007 , tutaj trzeba DT50 porównywać.
 

emer

Member
Bez reklam
jak jest lepiej (albo lepsza jakość obrazu) - odtwarzanie na lapku i połączenie HDMI, czy USB i odtwarzanie poprzez TV ?
BTW - mam Avatara w 3D (obraz obok obrazu), a napisy normaalnie. Jak to odtworzyć i czytać w 3D ? :D
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
jak jest lepiej (albo lepsza jakość obrazu) - odtwarzanie na lapku i połączenie HDMI, czy USB i odtwarzanie poprzez TV ?
BTW - mam Avatara w 3D (obraz obok obrazu), a napisy normaalnie. Jak to odtworzyć i czytać w 3D ? :D

Wszystko zależy od lapka :wink: , jeśli nowoczesny to bez dwóch zdań HDMI i lapek .
Posiadam U300s i nawet bezprzewodowo po intel Widii z Belkinem jakość obrazu i dźwięku jest rewelacyjna .
Na testach nowych TV po USB jakby zawsze czegoś brakowało(super ostrości, płynności), a nie chce mi się z lapkiem czy Eagre`atem pomykać po sklepach.

Pozdrawiam
 

przemo73

New member
Bez reklam
"na obraz i design", gdzies sie tego naczytal ze obraz w ET5 jest zły ?? :hmm:

Nie naczytałem się, tylko napatrzyłem. Wcześniej brałem pod uwagę ET5 ze względu na atrakcyjną cenę. Jednak nie przekonał mnie do siebie. Porównywałem go do 6007 ze względu na pasywne 3D, a co za tym idzie matrycę od tego samego producenta.
 

Tika

New member
Bez reklam
jak jest lepiej (albo lepsza jakość obrazu) - odtwarzanie na lapku i połączenie HDMI, czy USB i odtwarzanie poprzez TV ?
BTW - mam Avatara w 3D (obraz obok obrazu), a napisy normaalnie. Jak to odtworzyć i czytać w 3D ? :D

ja używam KMPlayer ma obsługę filmów 3D, więc spokojnie radzie sobie z filmami SBS czy też OU, napisy też idą normalnie (w opcjach telewizora nic nie przestawiaj ma być standard 2D)
 

zaki79

New member
Jestem szczęśliwym właścicielem 47pfl6067 od wczoraj. Jak dla mnie obraz jest bardzo dobry. Efektu "teatru" w filmach pozbywam się przestawieniem trybu na opcję "Film". Sprawdzałem już kilka tytułów w tym "Kompanię Braci", w której dużo się dzieje. Nie widzę żadnych przycięć (pliki mkv 720p). Wszystkie pliki odpalam z komputera przez WiFi.

Menu działa rzeczywiście troszkę wolno, ale nie odczuwam jakiegoś dyskomfortu w czasie korzystania z niego.

Ambilight- działa rewelacyjnie. Ciekawa funkcja Lounge light (podświetlenie w trybie stand-by).

Nie mam jeszcze podłączonej kablówki (UPC) więc o tym napiszę nieco później.

Problemy- SmartTV- za cholerę nie potrafię tego uruchomić. Wyczytałem, że jest to najprawdopodobniej kwestia ustawień routera. Niestety- nawet przewodowe połączenie nie działa. Wciąż pojawia się informacja, że "nie znajduje serwera Philipsa". Hasło sieci na pewno jest dobre (WiFi działa i tv łączy się z komputerami bez zająknięcia). Próbowałem kombinować coś z adresami MAC- bez powodzenia. Czy ktoś z Was miał podobne problemy z routerem?

Ps. Z Telewizora jestem bardzo zadowolony i chciałbym podziękować forumowiczowi kiki za test, który przekonał mnie do tego właśnie zakupu. Masz u mnie piwko :).
 
Do góry