Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

mocher3

New member
Dlatego trzeba sprawdzać przed zakupem. Ja kupiłem u Kikiego i u mnie nie ma praktycznie żadnego cloudingu. Żadnych latarek w rogach nawet w całkowicie ciemnym pokoju w nocy. Ale wydaje mi się że jest to też kwestia ustawień. Przede wszystkim musi być oprogramowanie któreś 133.00x, ja mam 133.005. Chodzi o to żeby dynamiczne mogło być włączone na "Najlepsze zasilanie", a jednocześnie żeby nie było błyśnięć przy zmianach z ciemnych na jasne sceny (dlatego oprogramowanie niższe niż 150.xxx). Przetestowałem parę aktualizacji i 133.005 wydaje się najlepsza. Czerń na moich ustawieniach mam czarną jak smoła. Zero cloudingu, latarek i innych kwiatków. Poniżej moje ustawienia (najczęściej oglądam wieczorami, ale w słoneczny sobotni poranek też się sprawdzają.):


Backlight 45
Kolor 70
Ostrosc 5
Redukcja szumow Max.
Zmniejszenie ust. Max.
PPHD:
HDNM Wyl.
Clear LCD Wl.
Ostrosc zaaw. Wyl.
Kontrast dyn. Wyl.
Dynamiczne pod. Naj. zasilanie
Wzmocnienie kol. Wyl.
ZAAWANSOWANE:
Czujnik swiatla Wyl.
Gamma 0
Temp. koloru Normalny
Kontrast wideo 85
Jasnosc 45
Gra lub PC Wyl.


ps. Testował ktoś już 000.150.083.000. Poprawili błyśnięcia przy zmianach scen z ciemnych na jasne na włączonym dynamicznym?

Dzięki piękne za pomoc, tak na marginesie też kupowałem u Kikiego ;) Jeszcze pytanko ,jest opcja powrotu do starszego softu ? Z tego co pamiętam ten wątek to kojarzy mi się że jest ,tylko jak mógł ktoś przypomnieć jak to zrobić i skąd wziąć starsze sterowniki ? był bym niezmiernie wdzięczny .
 
Ostatnia edycja:

phips

New member
W fw 150.083, w NetTv doszła nowa opcja:
ekran startowy NetTv->obszar "Polecane" (tam gdzie poprzednio był wielki kwadrat IPLi)->przycisk na pilocie OPTIONS (|||),
teraz jako pierwsze pojawia się "Osobiste w", które można okeyem zmienić na "Osobiste wy" i na odwrót.

Czy ktoś wie co oznacza włączenie "Osobiste w" lub "Osobiste wy"

Domyślam się, że z niewiadomych powodów zapomniano dodać literki "ł", ale to i tak nie zmienia faktu, że nie wiadomo co oznacza "Osobiste wł" i "Osobiste wył"
 

europa777

New member
Jak w końcu z .txt w pfl 6007 ? Bo już sam się pogubiłem, jedni piszą że działa, inni że nie, jeszcze inni że tak, ale bez polskich znaków, albo że z napisami w tych telewizorach to w ogóle loteria... Niektórzy skarżyli się też na brak dźwięku w .mkv, w sumie się nie dziwię, jak odtwarza tylko AAC, MP3 i WMA, już sam nie wiem co o tym myśleć, napaliłem się na ten tv, ale oglądam dużo filmów z napisami z usb i chyba jednak zrezygnuję :/. Ogólnie z tego co czytam wnioskuję, że software w tych philipsach to porażka. Pytanie dla użytkowników: stając jeszcze raz przed wyborem tv, kupilibyście ponownie tego philipsa?

Ja kupiłbym jeszcze raz.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html
Z badań wynika że

002_P1430856.JPG
 

Dj Darecki

New member
Jak w końcu z .txt w pfl 6007 ? Bo już sam się pogubiłem, jedni piszą że działa, inni że nie, jeszcze inni że tak, ale bez polskich znaków, albo że z napisami w tych telewizorach to w ogóle loteria... Niektórzy skarżyli się też na brak dźwięku w .mkv, w sumie się nie dziwię, jak odtwarza tylko AAC, MP3 i WMA, już sam nie wiem co o tym myśleć, napaliłem się na ten tv, ale oglądam dużo filmów z napisami z usb i chyba jednak zrezygnuję :/. Ogólnie z tego co czytam wnioskuję, że software w tych philipsach to porażka. Pytanie dla użytkowników: stając jeszcze raz przed wyborem tv, kupilibyście ponownie tego philipsa?

napisy tylko srt.
Dźwięki w filmie AC3 , MP3 , WMA , AAC oprócz DTS
 

Dj Darecki

New member
A tego to ja nie wiem , oprogramowanie pewnie by ogarnęło temat
Tylko patrząc na to jak "naprawiają " dzisiejsze oprogramowanie to .........
 

ElTomeko

New member
Te nowe softy juz nic ciekawego nie przyniosą...teraz pewnie grzebią przy nowej serii na 2013. Nie spodziewajcie sie ulepszen...
 

accu

New member
Bez reklam
Te nowe softy juz nic ciekawego nie przyniosą...teraz pewnie grzebią przy nowej serii na 2013. Nie spodziewajcie sie ulepszen...

Witam uprzejmie ,

Podchodzisz do sprawy softów zbyt pesymistycznie.
Softy są wydane przez firmę Philips do danej serii telewizorów z reguły przez dwa lata od daty
wydania pierwszego softu .
Później rzeczywiście "zapominają" już o danej serii swoich telewizorów ,
koncentrując się na nowych seriach swoich telewizorów.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

emer

Member
Bez reklam
po tym ostatnim pseudo upgrade czyli v83 ręce i nogi opadły chyba wiekszości użytkowników tych telewizorów - wszyscy czekają na poprawę choć części zgłaszanych usterek, bugów, czekają tyyle czasu, doczekali się i .... NIC właściwie nie poprawili ze zgłaszanych problemów. Mało tego - ten pseudo upgrade powstał już 14stycznia i NIC z nim nie zrobili od tej daty !
 

dejfjoe

New member
Dzięki piękne za pomoc, tak na marginesie też kupowałem u Kikiego ;) Jeszcze pytanko ,jest opcja powrotu do starszego softu ? Z tego co pamiętam ten wątek to kojarzy mi się że jest ,tylko jak mógł ktoś przypomnieć jak to zrobić i skąd wziąć starsze sterowniki ? był bym niezmiernie wdzięczny .

Tu masz 133.5, z tym że nie wgrasz niższego niż miałeś fabryczny. Wrzucasz na pena jak normalną aktualizację, wchodzisz w Konfiguracja>Aktualizacja oprogramowania>Rozbudowa lokalna i wybierasz plik z pena. Dalej postępujesz jak przy zwykłej aktualizacji.

Darmowy hosting plików, zdjęć i obrazków - Hostuje.net
 

SDman

Banned
na pewno NIE!!!
to nie ten Philips co 20 lat wstecz. Poza tym że ma ładne kolory i jakość statycznego obrazu bardzo ładna to już pozostała funkcjonalność do kitu. Nie chce mi się powtarzać, nie mam sił...
A Philips Consumer Care sam o sobie wystawia opinie pisząc takie bzdety:
:(

Ba nawet nie ten sam co 4 lata temu ! Przy PFL 42 9664 wiadomo było , że multimedia na bakier, ale za to obraz i dźwięk na najwyższym poziomie
(obraz najbardziej plazmatyczny z LCD , a dźwięk zabija wszystkie współczesne TV bez wyjątku -nie wiem jedynie jak Loeve) .

Co do obsługi klienta z modelami serii 9 od 2005 nie mam pojęcia bo nigdy nic -kompletnie nic się nie działo.
Po za olaniem z rozwojem softu ale to Was posiadaczy również czeka !!

Natomiast mam doświadczenie z obsługą klienta w Sony wiec wygląda to tak, że obsługuje Cię pani po szkoleniu z włączania i wyłączania
sprzętu marki SONY - 2 nerwosole nie wystarczą.
 

Tika

New member
Bez reklam
@Tika, reklama musi być duża, zawsze ktoś się nabierze. Na kalibrację tez...

mój TV niekalibrowany, ustawienia fabryczne lekko zmodyfikowane i wg. mnie jest ok, szkoda kasy na tę kalibrację


a tak poza tematem, to za ok. 4000zł jest 50PFL7956K, ciekawe jak ten obraz 21:9 wygląda w akcji, czy przy tej przekątnej ekran nie będzie wydawał się zbyt wąski w pionie
 
Do góry