Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Harpo

New member
Nie mam żadnych resetów. Ale nie korzystam z programów satelitarnych przez TV tylko przez dekoder. Wczoraj byłem u rodziny: jakiś smartTV Samsung 37 cali. Ehh, nie ma to jak mój Philips :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
mnie też pocieszają takie sytuacje w których jestem u kogoś co posiada tv który mnie interesował i co nieco wiem o nim i okazuje się że nie ma to jak mój phil. Miałem tak ostatnio z panasem 55ET5E
 

Sanjuro

New member
Zastanawiam się po co 2 rdzenie w procku z tego TV skoro i tak z tego co się wydaje TV nie korzysta :p



Z tego co widzę wg broszury Sigmy dla procesorów z rodziny Pro-Fusion w środku znajdują się 2 rdzenie MIPS 74K, ale nie takie typowe 2 rdzenie równoległe, gdyż wg broszury mamy jeden rdzeń przeznaczony dla aplikacji o taktowaniu 1GHz, jeden rdzeń dla... eee systemu(?) o taktowaniu 700MHz, oraz jeden rdzeń 8051 jako kontroler StandBy. Z tego co widzę, nawet grafika menu jest obsługiwana przez dedykowany kontroler grafiki 2D. Jest też niby akceleracja 3D... ale nie wiadomo jaka. Jest też dedykowany procesor Audio/Video. Za "local dimming" odpowiada osobna dedykowana część proca... Tak, że wtf?
 

Tika

New member
Bez reklam
Mam pytanie - przeczytałem wszystkie strony w tym temacie i mam dylemat - lada moment przyjdzie do mnie 55PFL6007K. Czy warto aktualizować oprogramowanie? Czy lepiej poczekać na coś naprawdę dobrego? Z tego co słyszałem spada jakość obrazu (banding) ale za to menu jest szybsze. Czy tak?

poczytaj najpierw co to jest banding
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
podkreślam że mi tv służy tylko do oglądania a nie wymyślnych kombinacji i dociekania się samych wad. Po prostu włączam oglądam i wyłączam. Kiedyś na starszym sofcie zresetowało mi ustawienia. Od tamtej pory nie zdarzyło mi się to ani razu. Ja u siebie też nie zaobserwowałem problemu z samoczynnym włączaniem się HDNM. A na pewno bym zauważył że jest włączone bo tego nie da się nie zauważyć
 
Ostatnia edycja:

chelek

New member
i o to chodzi:) Jak juz coś kupuję, to staram się tym cieszyć, a nie szukać co mi nie pasuje. Tym bardziej, ze to nie jest jakiś high-end wśród TV;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
czytając tematy dotyczące innych tv jak nowych samsungów, tosiek a nawet soniaczy to tam też nie jest kolorowo, czasami mam wrażenie że problemy tamtych tv były by dla mnie bardziej upierdliwe. Trzeba wybrać co będzie mniej wkurzało co bardziej i wybrać najlepszą opcje dla siebie:)
 

martinoo

New member
Mam problem, na niektórych programach "skacze" mi obraz, tzn. zwęża-rozszerza się w szybkim tempie co jakiś czas - tak jakby telewizor nie umiał dopasować rozmiaru obrazu. Czy można jakoś wyłączyć autoskalowanie, żeby pozbyć się tego efektu?
 

ElTomeko

New member
chelek Ty chyba jednak niedokładnie poczytałes o tym Bandingu...soft nie ma nic do rzeczy, stary czy nowy czy jeszcze inny...jak taki tv dostaniesz to bedziesz miał juz na zawsze;)
 

miet55

Member
Bez reklam
Potwierdzam. Szybkie przełączanie kanałów SAT czy to za pomocą CH+/- czy z listy czasami powoduje restart TV. Tak samo jak zgranie listy kanałów na USB. Najnowszy soft.

Sanjuro, piszesz i potwierdzasz czyli widzę, że korzystasz z modułu CI. Może właśnie Ty odpowiesz na nurtujące mnie pytanie, zadawane już tu wiele razy, niestety bez odpowiedzi. Czy poprawnie nagrywa Tobie z TVP2 HD i Polsat HD?
 

sokoolka

New member
Czy miał ktoś problem z wbudowanym tunerem DVB-T wyszukuję programy cyfrowe,TV znajduje 8 kanałów jednak przy próbie włączenia któregoś, pojawia się komunikat: "Format wideo nie jest obsługiwany" i jest zielona sieczka. O co chodzi? Prosze o pomoc bo już nie wiem co mam z tym zrobić :(
 
Do góry