Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

wojtekf93

New member
Zakupiłem ten model. Wie ktoś co jest przyczyną "zamulonego" menu? Chodzi bardzo powoli. Firmware mam z 7 listopada - tak pisze w informacji.
 

Tika

New member
Bez reklam
Mój ból polega na tym, że mam zwykły nbox (biały), oraz antena jest na pojedynczym konwerterze bez "zeza".

są dwa białe, jeden ten starszy model "gruby" i ten nowszy "cienki", do tego drugiego można podpiąć dysk do nagrywania

Zakupiłem ten model. Wie ktoś co jest przyczyną "zamulonego" menu? Chodzi bardzo powoli. Firmware mam z 7 listopada - tak pisze w informacji.

zrób update softu, powinno trochę pomóc
 
Ostatnia edycja:

martinoo

New member
Szukam pomocy z napisami do filmów, mam je w formacie .srt, o tej samej nazwie co film - telewizor je widzi i automatycznie włącza, ale nie mam polskich znaków. Jak sobie z tym poradzić? :(
 

mariogsxf

New member
Szukam pomocy z napisami do filmów, mam je w formacie .srt, o tej samej nazwie co film - telewizor je widzi i automatycznie włącza, ale nie mam polskich znaków. Jak sobie z tym poradzić? :(
zmien w opcjach (chyba prawy dolny przycisk przy joistiku na pilocie) i tam masz ustawic jezyk srodkowoeuropejski czy cos takiego. Pisze z pamieci bo nie mam tv w pobliżu ale na bank można to zmienić
 

Tika

New member
Bez reklam
może kogoś zaciekawi, nie da się wgrać starszego softu od tego niż był wgrany fabrycznie (po prostu nie wykrywa go na pendrive), pewnie ze względów bezpieczeństwa
 

miet55

Member
Bez reklam
raczej nie, u mnie oryginalny był 133.5, jedyny soft na którym dynamiczne podświetlenie dobrze działa
no właśnie, wczoraj doszedłem do tego żeby wyłączyć dynamiczne podświetlanie - zrywało mi synchro. Może niewłaściwie to określam ale były wkurzające mignięcia (pasy).
 

emer

Member
Bez reklam
jakies resety, ustawienia zmieniają się, zwiechy ... hmmm - nie mam tego.
Czasem jak nie chce mi się połączyć z routerem to guzik z tyłu wył/zał i tyle - pomaga.
Uaktualnienie FW robiłem i by net i z penrdive - zawsze OK.
 

maniek530

Banned
ja też nie wiem o czym tu mowa - u mnie nic takiego nie ma ;) (jeden jedyny raz tv zrobił restart kiedyś gdy latałem po plikach poprzez PS3 MS ale tak chodzi stabilnie)
 

miet55

Member
Bez reklam
jakies resety, ustawienia zmieniają się, zwiechy ... hmmm - nie mam tego.
Czasem jak nie chce mi się połączyć z routerem to guzik z tyłu wył/zał i tyle - pomaga.
Uaktualnienie FW robiłem i by net i z penrdive - zawsze OK.
Pobaw się opcjami menu, przełączaniem źródeł, przełączaniem SAT - TV, i sam zobaczysz. Nie znasz dnia ani godziny, kiedy zrobi np. restart albo się zawiesi ;( włączaj nagrywanie, timeshift, nie mówię juz o wspomnianym problemie dla TVP 2 HD i Polsat HD z f-11265V
 

Tika

New member
Bez reklam
u mnie żadnych resetów nie ma, chodzi stabilnie niezależnie od softu, nie korzystam z żadnych modułów płatnej TV
 

Sanjuro

New member
Pobaw się opcjami menu, przełączaniem źródeł, przełączaniem SAT - TV, i sam zobaczysz. Nie znasz dnia ani godziny, kiedy zrobi np. restart albo się zawiesi ;( włączaj nagrywanie, timeshift, nie mówię juz o wspomnianym problemie dla TVP 2 HD i Polsat HD z f-11265V

Potwierdzam. Szybkie przełączanie kanałów SAT czy to za pomocą CH+/- czy z listy czasami powoduje restart TV. Tak samo jak zgranie listy kanałów na USB. Najnowszy soft.
 

chelek

New member
Mam pytanie - przeczytałem wszystkie strony w tym temacie i mam dylemat - lada moment przyjdzie do mnie 55PFL6007K. Czy warto aktualizować oprogramowanie? Czy lepiej poczekać na coś naprawdę dobrego? Z tego co słyszałem spada jakość obrazu (banding) ale za to menu jest szybsze. Czy tak?
 
Do góry