Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

lolek44

New member
Jeszcze jedno. Na forum zdarzają się opinie że np. Test kikiego na temat Sharpa 830 albo philipsów jest dziwnie pochlebny wszystko jest ochrona i ach. I może nie jest taki obiektywny w tych testach.
No ludzie.......
Zawsze mają pewien czynnik ludzki czytaj subiektywne spojrzenie, preferencje. Nie ma w tym nic dziwnego. Jak porównałem sobie obraz pomiędzy samsungami i philipsami podobnych klas i nawet wyższymi modelami innych firm to moje podejście będzie się objawiało w subiektywiźnie. I obiektywny test tego nie zmieni bo będzie on obiektywny w tych zdjęciach planszach ale na końcu jest ocena w punktach i tam ten lekki subiektuwizm wyjdzie. Bo testy sobie ale subiektywne wrażenia sobie.
Wcale nie uważam tego za złe jeśli subiektywne uczucia są zgodne z rzeczywistością.
Nie podoba mi się natomiast sugerowanie że z wiadomych powodów recenzent napisał dobrze o produkcie.


Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek44

New member
Twój dość długi wywód nie dotknął wg mnie największych wad tego TV - tzw teatr i lekki kąt = szarość obrazu. Może tego nie widzisz, ale dość istotne wady. Chcąc pozbyć się teatru, wyłączyć trzeba funkcje, którymi szczyci sie Philips, no a wyłączenie powoduje niestety małą ostrość w ruchu. Kąty i szarość pominę - to przypadłośc wszystkich LCD.
Może powyzsze wady nie przeszkadzają Ci, ale warto je wspomnieć, bo wielu nieuprzedzonych może spotkać zdziwienie.
"Teatr" to nawet moja żona widzi i woli jak to wyłączę ...
Inna sprawa, ze mam wrażenie ze nawet cudeńka za jak mówisz 15oooPLZ mogą mieć ta samą przypadłość teatralną. No i a propos, widzę to również w sąsiadowym Samsungu 55ES700.

Wspomniałem o tych wadach "malkontencko" , nie wspominając o wieeeelu superlatywach, więc na pewno nie mozna kierowac ssie moimi wypocinami ;)

Wysyłane z mojego lapka za pomocą przeglądarki ;)

Co do teatru to naprawdę nie jest źle zobacz sobie na innych tv. Na samsungu za 4400 to dopiero teatr zobaczyłem. Tu jest całkiem nieźle albo ja tego nie zauważam bo nie chcę zauważać. Nie szukam wad. Jeśli zacznę to boję się że może znajdę. Jakość skalowania jest taka że inni którzy mają tej klasy tv o podobnej wielkości jak zobaczyli obraz to powiedzieli o........
Co do kątów to nie zauważyłem znaczącego pogorszenia obrazu. Pod kątem 45 stopni kolory dalej są kolorowe tak samo a porównywalem na samsungu który chciałem kupić i tam jak powiedziałem żonie że kupuję taki tv to zapowiedziała że w takim razie będą stały obok siebie dwa tv nowy Led dla mnie i stary ale jary crt Philipsa. Kolory pod kątem były fioletowe i nienaturalne wybrane. Piksele. Trzeba sobie porównać i wtedy inaczej to wygląda.
Śmieszne jest to że piszę jak fan Philipsa choć nim nie jestem. :)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

emer

Member
Bez reklam
jeżeli nie widzisz że minimalny kąt (nie na wprost) powoduje ze piękna czerń staje się szarością, że kolory stoją sie wyblakłe - w takim razie ten TV jest ideałem dla Ciebie ... (i czasem nie patrz jak zachowuje sie plazma - po co masz coś zobaczyć ;) )
O teatrze już nie mówię , bo pewnie dzisiejsza technologia LCD tak ma i już.
 

lolek44

New member
Oczywiście że kolory są bardziej wyblakłe pod kątem i to widzę ale na innych wcale nie jest lepiej tylko najczęściej gorzej. Rzeczywiście
Widać trochę szerzej z boku. Oczywiście że to widzę ale kiedy rozum mówi że ma nie przeszkadzać to to nie przeszkadza.
Wszystko jest kwestią nastawienia.
Nie ma idealnego tv. Ten jest dobry lub bardzo dobry i koniec kropka.
Po co mózg ma zastanawiać się że ta szarość szaro czarna powinna być czarna tak jak w plazmach kiedy jednocześnie wiem że plazma ma inne wady?
Nie ma to sensu. Trzeba przyzwyczaić się do lekkich niedoskonałości. Trzeba wiedzieć co jest najważniejsze. Hm...... Zabrzmiało filozoficznie.

A teraz ja mam pytanie.
Nie powiesiłem jeszcze tv. Mam wieszak ultraslim 1.5 cm odległość od ściany. Na logikę Ambilight nie powinien zbyt dobrze wtedy wyglądać. Czy ktoś wie "organoleptycznie" jaka jest najmniejsza odległość do w miarę poprawnego używania ambilighta? Wyczytalem gdzieś na forum że 10-15 cm to jest Optimum.
Drugie pytanie mam o podstawkę. Czy w tym modelu może tak jak w 8007 służyć jako wieszak? Wtedy ta odległość akurat by pewnie była.
Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

DaRcO

Banned
@lolek44
Ja ze względu na ambilight nie powiesiłem a miałem wieszać blisko ściany.

W naszym modelu nie ma ściennej podstawy, ale jakby się uparł i rozwiercił otwory, to zawiśnie bez problemu. Rozmyślałem nad tym i dało by się.
 

Tika

New member
Bez reklam
jeżeli nie widzisz że minimalny kąt (nie na wprost) powoduje ze piękna czerń staje się szarością, że kolory stoją sie wyblakłe - w takim razie ten TV jest ideałem dla Ciebie ... (i czasem nie patrz jak zachowuje sie plazma - po co masz coś zobaczyć ;) )
O teatrze już nie mówię , bo pewnie dzisiejsza technologia LCD tak ma i już.

teatr dla jednych jest wadą dla innych zaletą

plazma nie jest wolna od wad, ale największą bolączką plazm jest zużycie prądu
 

kuba380

New member
Witam właśnie zakupiłem ten tv :) i jest problem.
Po włożeniu modułu CI z cyfry+ wyszukiwaniu kanałów niektóre kanały działają a niektóre nie. Komunikat PROGRAM ZASZYFROWANY dziś po włączeniu tv kanały te co wczoraj działały nie działają :( Jakieś rady ??
właśnie pobrałem aktualizacje oprogramowania do tv więc zobaczymy
 

Amfidiusz

New member
A takie pytanko... Jestem już prawie zdecydowany na zakup 6007. Będę brał od razu dwa egzemplarze. Mają one wisieć po obu stronach tej samej ściany, mniej więcej w tym samym miejscu (na środku). Czy zmiana pilotem kanału w jednym TV nie wpłynie także na drugi telewizor? A jeśli tak, to czy można jakoś ustawić nadawanie sygnału z pilota "na innych falach"? Czy w takim przypadku lepiej jednak poszukać innego modelu do drugiego pokoju? Ściana jest nośna, więc dosyć gruba.
 

bielikk

New member
Bez reklam
A takie pytanko... Jestem już prawie zdecydowany na zakup 6007. Będę brał od razu dwa egzemplarze. Mają one wisieć po obu stronach tej samej ściany, mniej więcej w tym samym miejscu (na środku). Czy zmiana pilotem kanału w jednym TV nie wpłynie także na drugi telewizor? A jeśli tak, to czy można jakoś ustawić nadawanie sygnału z pilota "na innych falach"? Czy w takim przypadku lepiej jednak poszukać innego modelu do drugiego pokoju? Ściana jest nośna, więc dosyć gruba.


Oczywiście, że TV 2 za ścianą nie będzie reagował na zmiany np: kanału w TV 1 (sterowanie na podczerwień).
 

radek99

New member
mam model 55 cali i obraz nie dochodzi do konca ramki. brakuje mu ze 3 do 5 pixeli do kazdej z krawedzi i nie moge zadna opcja tego zmienic czy u was tez tak jest? Czy to normalne?

No własnie nie. Bo moge przesunac ten obraz lub rozciagnac ale nigdy nie bedzie on styczny z ramka jakby matryca na koncach nie działała. Lub koncówka matrycy nie była aktywna. Czy ktos z uzytkownikow moze sie przyjrzec dokładnie? U mnie to jest ok 4 piksele.

Dalej problem wystepuje a oto zdjecie czy ktos ma tez taki problem?
http://img856.imageshack.us/img856/662/20121220201154.jpg

pozdrawiam i prosze o pomoc
 

marsid

New member
orientujecie sie jak czesto wychodza aktualizacje? i kiedy mozna sie spodziewac kolejnej? mam teraz ta z 16.11.12

Od 13 grudnia jest dostępna nowa aktualizacja 0.150.81.0 która wprowadza dość dużo zmian:

 Improvement about some USB sticks that cannot be recognized.
 Improvement on UI speed/HBBTV and TXT.
 Improvement on opening animation in setup menu.
 Improvement on clock level for different countries.
 Improvement for YouTube not playing smoothly.
 Improvement for easy link.
 Adaptation in Ambilight for the Lounge Light mode.
 Solution for "New device found..." issue, popup screen will not appear multiple times in the dialog
box.
 Solution for crash in web browser on “Bild.de”.
 Solution for Ambilight starts by itself in the morning.
 Improvement for quick start-up automatic mode not working well.
 Improvement for set totally blocked after receiving RC5 command (with “ZON” RC’s).
 Improvement for set stuck in standby. (HDMI devices)
 Improvement for set starts by itself randomly.
 Improvement for cracking noise/ sound drops. ( HDMI devices)

Wczoraj dodali kolejną aktualizację 000.150.082.000. Czy ktoś już ją wgrywał ? Jakieś szczególne zmiany ?
 
Do góry