Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

Dj Darecki

New member
Panowie jak wywalić ten "teatrzyk" na tv cyfrowej ?
mam wszystko powyłączane a dalej go widać na cyfrówce.
Wcześniej naziemną oglądałem z tunera telewizyjnego zewnętrznego i nie było tego a gdy przesiadłem sie na tuner w philipsie to porażka .
Filmy na pendrivie i z kompa chodzą bez teatru .......
 

maniek530

Banned
Witam przymierzam się do 32PFL6007 w związku z tym mam parę pyt dla posiadających konsole i grających na tym modelu philipsa. Jak jest ze smużeniem w tym modelu czy występuje ? Czy są różne matryce jeśli tak to jaka lepsza i jak rozpoznać rodzaj? Ogólnie czy to dobry telewizor do grania na xboxie 360, chodzi mi o jakość obrazu, opóźnienia, smużenia itp :)

Bardzo dobry - sam mam PS3 i obraz przy 47" jest zajeb...y :D
 

maniek530

Banned
Panowie jak wywalić ten "teatrzyk" na tv cyfrowej ?
mam wszystko powyłączane a dalej go widać na cyfrówce.
Wcześniej naziemną oglądałem z tunera telewizyjnego zewnętrznego i nie było tego a gdy przesiadłem sie na tuner w philipsie to porażka .
Filmy na pendrivie i z kompa chodzą bez teatru .......

No to jest bolączka (myślę że wina softu) - ja robię tak : wchodzę w "style obrazu" i przełączam na inne i wracam do swojego ustawionego (w moim przypadku "standard") i teatr znika - oczywiscie HDNM musi być wyłaczone - niestety trzeba robic tak zawsze jak sie wył i ponownie wł tv :(
 

Tika

New member
Bez reklam
czy nagrywanie w 6007 na dysk usb programów telewizyjnych działa dobrze i czy TV jest kompatybilny ze standardem USB 3.0(w instrukcji tego nie wyczytałam)?
zastanawiam się właśnie nad kupnem dysku twardego na usb
albo
ew. zewnętrznego tunera DVB, wtedy będę mieć nagrywanie równoległe
 

tomciu23

New member
Panowie jestem prawie zdecydowany na tego Philipsa. Czy ten tv nadaję się do słonecznego pokoju? W tej chwili mam tv z matową matrycą i zastanawiam się czy nie będzie mi przeszkadzała ta błyszcząca matryca. Rozważam też zakup Panasonica DT50. Czy ktoś może porównywał te dwa tv? Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość obrazu, głównie w 2D (ostrość) jak również odbicia. Wiem że ten Panasonic nie jest w tej klasie cenowej ale czy warto dopłacić te parę stówek?
 

Sanjuro

New member
@jkchris, czy trzyma ustawienia SAT (DVBS) po wyłączeniu i ponownym załączeniu tzn. czy włącza się od razu na DVBS?

Wczoraj robiłem test właśnie na sat. TV pamieta ostatnie źródło/kanał.

Próbuję ustawić zeza z HB na Astre1. Czy ktoś wie jak ustawić TV na Astre1 żeby móc dostroic konwenter? TV wykrywa mi cały czas Astre2 lub Astre3 :/
 

tomciu23

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 15 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost (preferowana obrotowa podstawka)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna prostopadle do telewizora, w lato słońce świeci do około godz 14, mam rolety ale niekoniecznie chciałbym z nich korzystać
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic TX 32 LX85P
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najważniejsze żeby miał b. dobry, ostry i płynny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv cyfrowa UPC (28 kanałów HD)
10.Jakie urządzenia ? mediabox HD od UPC, PS3
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8-10
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej nie lubię jak coś odbija się od ekranu, nie wiem jak się sprawują lcd led z błyszczącą matrycą podczas oglądania w dzień, ale np. plazma w słoneczny dzień nie bardzo mi odpowiada (widziałem u siostry)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? dużo piłki nożnej, filmy, córka ogląda dużo bajek
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie jest to dla mnie priorytet
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 10%
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Philips, Sony
17.Preferencje co do wielkości ? 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? w obecnym artefakty podczas szybkiego ruchu kamery podczas oglądania piłki nożnej, w plazmach głośna praca, powidoki, mrowienie na ekranie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000 ale jeśli za 1000 zł więcej będę miał zdecydowanie lepszy obraz jestem w stanie dopłacić
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, na mnie większe wrażenie zrobiło aktywne, ale kupowanie sztuki okularów za 250 zł mi się nie uśmiecha, pewnie i tak nie będę miał czego oglądać w 3D więc traktuje to jako dodatek

Jestem prawie zdecydowany na Philipsa 6007.Chociaż jeśli chodzi o markę wyżej stawiam Panasonica.Żonie bardzo spodobał sie Panasonic DT50 (wizualnie :)) Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu? Do tych warunków i potrzeb, który z tych dwóch tv spełni bardziej moje (i żony heh) oczekiwania?
 

jurasko

New member
Panowie jestem prawie zdecydowany na tego Philipsa. Czy ten tv nadaję się do słonecznego pokoju? W tej chwili mam tv z matową matrycą i zastanawiam się czy nie będzie mi przeszkadzała ta błyszcząca matryca. Rozważam też zakup Panasonica DT50. Czy ktoś może porównywał te dwa tv? Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość obrazu, głównie w 2D (ostrość) jak również odbicia. Wiem że ten Panasonic nie jest w tej klasie cenowej ale czy warto dopłacić te parę stówek?

Mi przeszkadzało.Dlatego w pokoju zaciemnionym mam Philipsa 6007a w nasłonecznionym Sharpa 830le(matowa matryca).Gdyby było inaczej to stały by 2 Philipsy.
 

DaRcO

Banned
Wczoraj robiłem test właśnie na sat. TV pamieta ostatnie źródło/kanał.

Próbuję ustawić zeza z HB na Astre1. Czy ktoś wie jak ustawić TV na Astre1 żeby móc dostroic konwenter? TV wykrywa mi cały czas Astre2 lub Astre3 :/

Z tego co pamiętam, jak jeszcze bawiłem się talerzami, to Astra 1 jest na 19,2E, analogowy HB 1 na 23.5 E a cyfrowa Astra 2 na 28,5 stopnia E. Wychodzi że masz zły azymut anteny. Musisz bardziej przekręcić w stronę zachodu, czyli mniej więcej równo na południe, bo 19 stopni to coś koło środka Polski.
 

lolek44

New member
Jestem posiadaczem Philipsa 47pfl6007
i spróbuję napisać kilka słów o nim i opiniach osób tu piszących
Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek44

New member
Forum służy -przynajmniej powinno do wyrażania opinii na temat różnych sprzętów audio video jak również do znajdowania odpowiedzi na bolączki tyczące się tychże sprzętów. Na tym forum jak i na innych forach wypowiadają się najczęściej ludzie którzy są niezadowoleni ze sprzętu i szukają porady jak również specjaliści tacy jak (i tu się podliżę kikiemu któremu zawdzięczamy zakup właściwego tv) kiki jak również często zdarzają się generalnie ludzie którzy są nastawieni na nie (myślę że ci którzy czytają ten wątek albo wypowiedzi na innych forach wypowiedzi zwolenników i przeciwników telefonów samsunga i iPhona wiedzą o kogo mi chodzi - w tym wątku są też takie osoby).
1. Po pierwsze bardzo dziękuję kikiemu za fachowe doradzenie które utrafiło w 100% w moje potrzeby.
2.Co do wyboru tv to pomimo że to jest wątek dla tych co zastanawiają się nad modelem 42cale z całą stanowczością potwierdzam opinie innych. Kupcie model w calach wyższy niż chcieliście pierwotnie (oczywiście jeśli macie na to kasę) :) :). Czyli jeśli zastanawialiście się nad 40-42 to weźcie pod uwagę 46-47.
Efekt za małego tv u jednych osób pojawia się wolniej u innych szybciej ale zawsze się pojawia. U mnie i u mojej żony pojawił się po 10 minutach użytkowania ale nie chcę wydawać więcej pieniędzy i ten musi na najbliższe kilka lub kilkanaście lat starczyć.
3.Jak już pisałem jestem posiadaczem tv 47pfl6007 i to bardzo szczęśliwym posiadaczem. Tacy tutaj generalnie nie piszą bo niby po co.
Piszą tylko malkontenci.
Postanowiłem w związku z tym napisać kilka słów dla niezdecydowanych forumowiczów (nie dla tych którzy tylko wytykają wady)
W życiu nie ma ideałów i wśród modeli tv też nie. Ale trzeba się na coś zdecydować.
Zakup tv który kosztuje kilka tysięcy złotych dla Polaków zarabiających mniej niż w innych krajach jest pewnym wysiłkiem finansowym do którego podchodzimy ze sporym (nie ma co się dziwić) pietyzmem.
Radzę - porzućcie myśli że istnieje idealny tv. Tak jak myślenie że samochód marki mercedes, myjka karcher, czy jakieś inne urządzenie znanej marki jest bez wad i ma idealne oprogramowanie jest czystą fikcją którą chcemy się mamić posiadając te sprzęty.
Od dwóch lat nosiłem się z zamiarem zakupu tv i to co naczytałem się o wadach wszystkich tv każdego by zniechęciło do zakupu.
Radzę -pogódzcie się z drobnymi wadami niektórych modeli i przestańcie biadolić i pisać teksty w rodzaju że to jest skandal że menu wolno działa albo że oprogramowanie nie do końca dobre.
Po prostu trzeba się do tego przyzwyczaić. Jeśli podchodzimy do zakupu tv jak do jakiegoś bożka na którego wydajemy zaoszczędzone pieniądze z ostatnich 15lat to takie potem jest biadolenie. TV to zwykły produkt który nie jest idealny. Dla różnych osób wielkość wady zwiększa się jeśli cena tego tv jest wysoka. Jak już kupią to oczekują bóg wie czego.
Tak jak z żoną trzeba po ślubie się do niej przyzwyczaić jak nie da się z nią rozwieść. Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla nas.
Wg mnie bez sensu kupować najlepszy tv na jaki nas stać a jak nie stać to brać kredyt na kilka lat i narzekać że produkt ma jednak jakieś wady.
Na najlepszy zakup niech sobie pozwoli nabab i kupi np najdroższy model Philipsa za 15000 lub ktoś kto bez żalu wydania pieniędzy może sobie na to pozwolić. Za 10-12 lat ten tv będzie wart 200 zł pod warunkiem że znajdzie się kupiec. Ja kiedyś lubiłem mieć najlepszy możliwy obraz i dźwięk. Mam teraz tv philips 32pw9536 który w związku z nabyciem nowego modelu z chęcią odsprzedam. Tylko że ceny na allegro oscylują w granicach 200-300 i nie ma kupców. 12 lat temu wydałem na niego 11.500 zł.
Dlatego doradzam zakup średniej klasy modelu. Ja po namowach kikiego zdecydowałem. Się zakupić tego Philipsa. Brałem pod uwagę na początku poszukiwań samsungi najdroższe modele, potem Toshiby potem sony i zostałem skierowany na Philipsa którego nie brałem w ogóle pod uwagę gdyż moim zdaniem był brzydki. Wszystkie philipsy są brzydkie (wiem że narażam się użytkownikom Philipsa) ale to jest moje subiektywne zdanie.
Najważniejszymi parametrami dla mnie był obraz i wygląd tv.
Po decyzji o zakupie Philipsa zaciągnęłem żonę do marketu żeby zobaczyła ten model i efekt był taki :żona podeszła do ściany telewizorów i szukała ładnego tv. Wszystkie poza philipsem były ładne dla niej. Jak pokazalem jaki chcę kupić i na moje pytanie czy ładny spotkałem się z wymownym milczeniem - nie chciała być nie grzeczna dla mojego wyboru tv po 2 latach poszukiwań.
Następnie moja żona która jest kompletnym laikiem jeżeli chodzi o ocenę obrazu i dźwięku szukała dobrego obrazu i okazało się że jedynie ten philips spełnił jej niskie a moje spore wymogi odnośnie obrazu.
TV ma bardzo dobry obraz zbliżony do naturalnego, kolory, najlepszy skaler w klasie tv do 4500.
Naczytałem się o bandingach cloudingach szczególnie w tv samsung. Nie szukam na siłę wad tv tylko cieszę tym co jest dla mnie najważniejsze czyli obrazem - jest równie dobry lub czasami wydaje się lepszy od crt. Przez dwa lata nie mogłem się zdecydować na tv bo nie znalazłem nigdy tv który miał przynajmniej równej klasy obraz. Wiem co mówię bo testowałem rodziców samsung46b6.... Coś tam - model średniej klasy kolory z boku a pikseloza na kanałach sd była nie do przyjęcia. Oglądałem też plazmy które podobno lepiej skalują sd chciałem kupić 42vt lub 50vt firmy Panasonic - skalowanie i ostrość nie spełniło moich oczekiwań.
Jak się naczytałem jakie to wolne menu ma ten philips to oczekiwałem tragicznie wolnego menu a jest tylko trochę wolniejsze niż może jakieś inne w telewizorach. Sprawdzałem na samsungu 6500 i tamto demonem Prędkości nie jest. Dzięki opiniom o wolnym menu w tym modelu nie mam naprawdę do niego zastrzeżeń - to że reakcja jest czasami po 2-3 sekundach trudno ma taką wadę za to obraz skaluje lepiej niż samsung czy tośka czy lg czy Panasonic.
Czyli polecam ten model tv.
Co do jego wad to działa odpukać od 5dni i żona która była największym przeciwnikiem zakupu bo wiadomo tv kosztuje nie znalazła nic w obrazie co mogłaby zar



Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

lolek44

New member
Przepraszam za długą wypowiedź na forum ale nie wytrzymalem już ciągłego czytania o wadach Wszystkiego.

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

emer

Member
Bez reklam
Twój dość długi wywód nie dotknął wg mnie największych wad tego TV - tzw teatr i lekki kąt = szarość obrazu. Może tego nie widzisz, ale dość istotne wady. Chcąc pozbyć się teatru, wyłączyć trzeba funkcje, którymi szczyci sie Philips, no a wyłączenie powoduje niestety małą ostrość w ruchu. Kąty i szarość pominę - to przypadłośc wszystkich LCD.
Może powyzsze wady nie przeszkadzają Ci, ale warto je wspomnieć, bo wielu nieuprzedzonych może spotkać zdziwienie.
"Teatr" to nawet moja żona widzi i woli jak to wyłączę ...
Inna sprawa, ze mam wrażenie ze nawet cudeńka za jak mówisz 15oooPLZ mogą mieć ta samą przypadłość teatralną. No i a propos, widzę to również w sąsiadowym Samsungu 55ES700.

Wspomniałem o tych wadach "malkontencko" , nie wspominając o wieeeelu superlatywach, więc na pewno nie mozna kierowac ssie moimi wypocinami ;)

Wysyłane z mojego lapka za pomocą przeglądarki ;)
 
Do góry