Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

markaw_70

New member
witajcie,

mam problem chyba znany wszystkim, mianowicie stoję przedzakupem TV. Obecnie mam Panasonica 42pv70 (5 lat staruszek ma) ale spisuje się świetnie - idzie do innego pokoju. Chciałbym nabyć coś większego - 55 cali.

W związku z tym, że w sklepach mało jest Philipsów chciałbym Was prosić o kilka uwag co do tv 55PFL6007. Czy gdyby mieliście wybrać jeszcze raz TV to również ten (6007-zakładając oczywiście finanse) to wybralibyście to samo ?

To co prezentuje plazma jest mi znane. Ale czy ten model ze względu na małę możliwości oceny na żywo można porównać do plazmy ? Kiki twierdzi, że po skalibrowaniu tak. Kolory naturalne, czerń dobra. Nie wiem jak skaluje do SD i czy z odległości 3,3 m będzie można zaakceptować jakość sygnału (HD wiadomo że tak). Czy myśleliście przy swoich wyborach o Panasonicu ST50. Jeśli tak to co przemówiło za Philipsem. Ja LED-y trochę odbiram jak duże monitory do kompa, chyba przyzwyczaiłęm się do obrazu jaki daje plazma. Ale może jest inaczej.

Z góry dzięki za wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
 

maniek530

Banned
Wracając do "efektu teatru" i felernego HDNM zauważyłem nową rzecz : teraz aby nie było "teatru" wystarczy jak wejde w opcje>styl obrazu i kilkakrotnie go zmienie na inny i powróce do mojego ulubionego - teatr znika ;) - nie jest to może w 100% zadowalające ale lepsze to niż wchodzenie w szczegółowe menu i tam grzebanie w HDNM - zobaczcie jak to u Was działa !

Zaznaczam że u mnie "teatr" pojawia się mimo wył zakładki HDNM jak tylko wył i wł spowrotem tv !
 

Jacenty68

New member
ElTomeko gdzie mogę pobrać ten nowy soft?

Soft najnowszy jest do pobrania z firmowej strony PHILIPS-a.
Mam jeszcze pytanie-czy za każdym razem aby włączyć swój TV musisz posługiwać się przyciskiem na telewizorze? Nie reaguje też na pilota? Dobrze zrozumiałem? Jak widać te cacko jest problemowe.
 

Jacenty68

New member
Wracając do "efektu teatru" i felernego HDNM zauważyłem nową rzecz : teraz aby nie było "teatru" wystarczy jak wejde w opcje>styl obrazu i kilkakrotnie go zmienie na inny i powróce do mojego ulubionego - teatr znika ;) - nie jest to może w 100% zadowalające ale lepsze to niż wchodzenie w szczegółowe menu i tam grzebanie w HDNM - zobaczcie jak to u Was działa !

Zaznaczam że u mnie "teatr" pojawia się mimo wył zakładki HDNM jak tylko wył i wł spowrotem tv !
Namolne to HD Natural Motion. Nie ma na to rozwiązania? A czy kontaktowałeś sie w tej sprawie z serwisem? Jestem ciekaw co by na to powiedzieli.
 

pawel4004

New member
Czy ktoś z was ma telewizję N i czy działa mu telegazeta bezpośrednio przez TV? Bo u mnie nie. Co prawda włącza się, ale nie szuka żadnych stron.
 

Tika

New member
Bez reklam
mam pytanie, może głupie ale jak ściągnąć naklejkę naklejkę z ekranu informującą o klasie energetycznej?
wg. mnie jest mocno przyklejona i jakoś nie idzie mi jej zerwanie
 

Jacenty68

New member
Kończę badanie tematu PHILIPS-a 42PFL6007K. Czytałem tu, czytałem tam i stwierdziłem, że spokój ducha najważniejszy. Jestem już bardzo zniesmaczony. Postanowiłem definitywnie, że tego TV, czyli 6007 nie kupię. Spokój ducha ponad wszystko, po co sobie szarpać nerwy jakimiś dziwnymi ustawieniami, przedziwnymi funkcjami, które nie chcą prawidłowo działać, wyciagać wtyczkę z gniazdka by zrestartować to cudo techniki, bo odmówiło współpracy.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kończę badanie tematu PHILIPS-a 42PFL6007K. Czytałem tu, czytałem tam i stwierdziłem, że spokój ducha najważniejszy. Jestem już bardzo zniesmaczony. Postanowiłem definitywnie, że tego TV, czyli 6007 nie kupię. Spokój ducha ponad wszystko, po co sobie szarpać nerwy jakimiś dziwnymi ustawieniami, przedziwnymi funkcjami, które nie chcą prawidłowo działać, wyciagać wtyczkę z gniazdka by zrestartować to cudo techniki, bo odmówiło współpracy.

wybierz inny TV:) i borykaj się z innymi problemami:)

pozwolę sobie na spam Twojego spama :p
 

Harpo

New member
@Jacenty - z całym szacunkiem, ale marudzisz.
Kup Panasonica - będzie Ci buczał; kup Samsunga - brak czerni i fatalne kolory doprowadzą Cię do szewskiej pasji; kup Sony - przepłacisz za gorsze parametry niz w Philipsie itc, etc.... Poza tym: kup inny TV i zapomnij niestety o AMBILIGHT :D Powodzenia.
Proszę, cytat od konkurencyjnego wątku (ufff..dobrze, ze go nie kupiłem Panas ET5E):
Ponad 2 miesiące walki z ustawieniami, nadal karygodny brak płynności obrazu, rozmywanie podczas szybszych scen, a'la klatkowanie, ogólnie oczopląsu można dostać.
-----
Jak usunąć naklejkę? DELIKATNIE, ale energicznie podważ paznokciem - spokojnie zejdzie.
Ja nie mam problemów z załączanie i wyłączaniem... Wszystko z pilota, no chyba że na noc wyłączę przyciskiem z tyłu.

Teatr na zawsze znika po wybraniu 720p na dekoderze (zamiast 1080i). Jak ktoś ma oczywiście, ale niestety wtedy obraz HD gorszy.

A co powiecie o 3D? Dla mnie bomba - detale często są "na wyciągnięcie ręki" jest zabawa z rodzinką. Zauważyłem jednak, że o ile kąty widzenia na boki są OK, to jak się ogląda trochę z dołu (mój TV stoi ciut powyżej linii oczu) to 3D po bokach się rozmazuje. Nachyliłem trochę telewizorek w dół - delikatnie, może o 2-3 stopnie i jest już dobrze.
 
Ostatnia edycja:

Tika

New member
Bez reklam
ok, jakoś się udało zdjąć tę naklejkę :)



co do nowego softu (dzisiejszego), to mam wrażenie, że poszarpanie obrazu jest jeszcze bardzie widoczne przy włączonym HDNM niż na poprzednim sofcie, jeszcze dokładniej po testuję jak będzie czas, mam gdzieś jeszcze starszy soft 133.3.0 jakby coś zawsze można wrócić
 
Ostatnia edycja:
Do góry