Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

ElTomeko

New member
Powiem szczerze ze gdyby nie ten banding to byłbym zadowolony z tego tv. Tak jak tu wszysyc mówia obraz i czerń to napewno pierwsza liga.
"goly78" mówisz ze nie masz bandingu co dla mnie jest sygnałem ze jednak są tv wolne od tego problemu i jest to zależne od sztuki jaka sie trafi niestety bardzo rzadko istnieje możliwosc sprawdzenia tv przed zakupem a juz tym bardziej w specyficznych warunkach...
 

WojtR

Member
Bez reklam
pytanie jest takie jaki ma kolega soft i jaki Ty masz ...

zwróć uwagę , że kolega pisał , że jest OK ale aktualizacji jeszcze nie robił , osoby na forum stwierdziły , że się pogorszył obraz po aktualizacji ..
 

goly78

New member
Dlatego właśnie nie robiłem aktualizacji . Poczekam jeszcze. Co do bandingu . Ja go nie widziłem . Dziś jest kolejka Ligue 1 więc moze jakis mecz będzie . Znów go "poszukam" i mam nadzieje ze nie znajde. Inna sprawa ze tv jest na ustawieniach fabrycznych (pozno zaczolem sie bawić nim wczoraj ) . Z netem tez połączyło mnie bez problemu .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego właśnie nie robiłem aktualizacji . Poczekam jeszcze. Co do bandingu . Ja go nie widziłem . Dziś jest kolejka Ligue 1 więc moze jakis mecz będzie . Znów go "poszukam" i mam nadzieje ze nie znajde. Inna sprawa ze tv jest na ustawieniach fabrycznych (pozno zaczolem sie bawić nim wczoraj ) . Z netem tez połączyło mnie bez problemu .

Ale to też nie wyjscie , bo kupiles sobie nowy tv i nie bedziesz aktualizowal bo strach ze sie obraz pogorszy? Moze warto z aktualizowac i wtedy jak cos nie halo to niech serwis sie meczy ....
lolek
 

Jacenty68

New member
Ale to też nie wyjscie , bo kupiles sobie nowy tv i nie bedziesz aktualizowal bo strach ze sie obraz pogorszy? Moze warto z aktualizowac i wtedy jak cos nie halo to niech serwis sie meczy ....
lolek

A wtedy nie będzie telewizora w domu ze dwa tygodnie? Od reki to chyba żaden serwis nie robi i to jeszcze w domu?
 

andrew01

New member
Też jestem obecnie zdecydowany na 42pfl6007, no i się wochom... Jest coś lepszego za trzy tysiące? Jak czytałem to w zasadzie w każdym można coś znaleźć.
 

ElTomeko

New member
ja oprogramowanie miałem z sierpnia a teraz mam to ostatnie z listopada i w sumie nie zauwazyłem jakis wiekszych zmian. Czy obraz sie pogorszył to nie wiem, menu jak dla mnie chodzi podobnie ale mi to menu to juz wczesniej nie przeszkadzało jakos zbytnio, błedy jak były czasem tak i teraz.

andrew- taka prawda idealnego napewno nie znajdziesz, zadaj sobie pytanie co dla Ciebie jest najważniejsze w nowym tv...
 

andrew01

New member
Najważniejsza jest dla mnie jakość 2D (oczywiście w tej klasie cenowej), wolne menu mi zupełnie nie przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:

Harpo

New member
...no to 42PFL6007 jest dla Ciebie. Szczerze polecam. :)

PS. co będziesz miał podpięte (sat, kabel, HD?) ?

Dlatego właśnie nie robiłem aktualizacji . Poczekam jeszcze. Co do bandingu . Ja go nie widziłem . Dziś jest kolejka Ligue 1 więc moze jakis mecz będzie . Znów go "poszukam" i mam nadzieje ze nie znajde. .
Kolego, a jakiej jakości masz ten mecz? NA zwykłym SD czy innej kiepskiej jakości raczej nie zauważysz. U mnie widoczne na "żylecie" z HD. Są jednak ludzie, którzy kompletnie nie wiedzą jak patrzeć, po prostu nie widzą tego efektu. A na pewno jest, nie ma szans.
Miłych poszukiwań :D
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Ja ma najnowsze oprogramowanie (aktualizowane przez WIFI zaraz po zakupie więc nie wiem jak TV chodził na wcześniejszym sofcie)
Jako zwykły użytkownik tv powiem co jest na + a co na - :
+ jakość obrazu (HD super,dobre skalowanie SD)
+ czerń
+ dobrze działające WIFI (przez PS3 MS wszystko śmiga)
+ design
+ kąty
+ dobry efekt konwertowania z 2D do 3D
+ ambilight - super sprawa !!!
+ 3D


- największy jak narazie minus za HDMN który mimo opcji "wyłączony" tak naprawdę po wyłaczeniu i ponownym właczeniu tv nie działa - efekt teatru jest i trzeba wchodzic w opcje i na nowo wł i wył HDMN - wtedy wszystko ok
- mały minusik za menu ale mnie to jakoś zbytnio nie przeszkadza
- pilot od spodu jest wykonany z błyszczącego plastiku - nie ma żadnych gumek zabezpieczeń etc. mysle ze po jakims czasie poprostu sie porysuje (to tez maly minusik)

Nie zauważyłęm cloudingu i bandingu - może nie widzę :D

Po prawie 3 tyg. użytkowania wszystko byłoby OK tylko ten HDMN :x - może nowy soft coś w tej kwestii pomoże ?

Pozdrawiam i ogólnie polecam ten TV !!! (jako zwykły użytkownik ;-))
 

ElTomeko

New member
Był u mnie człowiek z philipsa i jak dla mnie to oni chyba nie wiedzą co to jest Banding...Telewizor zabrał i zobaczymy co z tego bedzie. Prawdą jest to co napisał Harpo ze niektórzy nie widzą tego efektu albo nie wiedzą jak patrzec...
 

JohnLenin

New member
Koledzy, możecie podać własne ustawienia obrazu, tak chcę porównać z ciekawości, u siebie wyłączyłem ulepszacze w styl "osobiste", ale coś jest jeszcze nie tak, będę wdzięczny.
 

emer

Member
Bez reklam
nooo .. wygląda na to, że Philips psuje software coby nie kupowano ichnich telewizorków ...
Naaawet jeżeli trafiłoby się, że coś sknocili przy okazji poprawy innym rzeczy, na pewno ukazałby się w miarę szybko jakiś fix ...
ZAWSZE jest tak, że należy uaktualniać wersje FW.
 

goly78

New member
NIechce wychwalać tego tv pomimo ze dla mnie jest rewela, ale ......elTomeko piszesz ze nie każdy wie lub widzi banding. Powiem szczerze,nawet nie wiedziałem co to jest . W tym temacie sie dowiedziałem.U mnie to "narazie" nie występiuje . Teraz patrze w tv na kazdym programie hd i nie widze takiego efektu . Żona i syn również .
 

ElTomeko

New member
goly78 to Ty lepiej juz nie szukaj tego bandingu ani tym podobnych rzeczy...ja jak juz to dostrzegłem to tylko to widziałem;/ Ja uwazam tez ze nie kazdy tv to ma tylko pewna czesc i tyle albo mają tak znikomy ze naprawde nie widac i tyle:)
 

Gizzmo__

New member
Witam Serdecznie, od wczoraj jestem posiadaczem tego TV wersji 47 cali, no i przyznam się, że średnio jestem zadowolony z matrycy przy przełączaniu z kanału na kanał doskonale jest widoczny efekt nierównomiernego podświetlenia (czerń jaką uzyskał kiki w teście dla mnie jest po prostu nieosiągalna)

Dodatkowo mam dość dziwny problem, przy wyświetlaniu obrazów czarnych albo przechodzących w czerń po prawej stronie pojawia mi się niebieski pasek szerokości 2 albo 3 pikseli czy ktoś się z czymś takim spotkał?
Dodam, że paska tego nie ma w momencie kiedy np. oglądam film i jest jakaś ciemna scena, ale każdorazowo pojawia się przy zdjęciach :/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jakie zdjęcia masz na myśli ?
Masz skalibrowany telewizor ?
Możesz wkleić zdjęcie tego niebieskiego paska?
 
Do góry