Philips 42PFL 6007 test owarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale głowa do góry bo dzisiejsze LCD bynajmniej niektóre modele jak 6007. Praktycznie nie posiada cloudingu, albo jest znikomy, więc bardzo wielki plus tego tv
 

szybal

Banned
Ja uważam że to nie był clouding w moim przypadku te szare punkty były na środku ekranu wyglądały bardziej jak kurz,po pierwszej wymianie matrycy dostałem drugi 9706 w którym były dwa szare pionowe pasy... Serwis wymienił mi 9706 na 8007 obraz rewelka białe tło w końcu krystalicznie białe co prawda miałem problemy z softem,ale reszta ok.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
7. INNY sprzęt: USB bez zarzutów, czyta wszystko łącznie z napisami srt. DTS nie czyta. I tu pytanie: GDZIE jest jakieś wyjście audio? Podobne jest optyczne, ale gdzie? Chciałbym puścić dźwięk z materiału na USB do wzmacniacza


Gniazdo optyczne masz przy gniazdach hdmi , czyli patrząc na przód tv po lewej stronie.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak się nie mylę i z tego co tak obczaiłem przed zawieszeniem TV jest na bocznym panelu (lewa strona tv) zaraz pod HDMI4 :p
 

alwaro11111

New member
rozumiem że nie ma tunikogo kto odtwarzałby na philipsie 6007 z pena filmy 3d mkv itp ? jak mam podpiete kino domowe 5.1 pod taki tv to wychodze z założenia że bede miał dźwięk 5.1 dts itp oczywiscie przez optyka
 

r_p_r

New member
Dysk - Router - Tv

Czy ktoś próbował podłączyć dysk do routera (po USB) i jak w tym momencie radzi sobie ten Philips?

Jak radzi sobie po Kablu ethernetowym?

Jak radzi sobie po Wifi?

Odtwarza płynnie każdy plik? Nawet te po np.5-15 GB?
 

palzbi

New member
serwis

Planuję kupno 42pfl6007.Zastanawiam się nad ewentualnym serwisem telewizora po okresie gwarancji(i w trakcie), bo telewizor zamierzam użytkować długo.Czy będzie wsparcie ze strony Philipsa(chinczycy mogą sobie odpuścić). Użytkownicy różne rzeczy piszą forum Gazety "
TV LCH Philips - serwis (żenada !)"
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja nie korzystam z napisów więc nie wiedziałem o tym hehe :) dla mnie serviio służy tylko do przeglądania filmów które mam na kompie do oglądania używam odtwarzacz multimedialny:p
 

jodlasty1

New member
Dużo oglądam filmów z kompa.
Podoba mi się opcja Dynamiczne podświetlenie matrycy "Najlepszy obraz"
Na ciemnych scenach tv przyciemnia delikatnie obraz, naprawdę dobrze to wygląda. Czasami na jasnych scenach procesor obrazu potrafi się pogubić i mamy chwilowe błyski w obrazie, nie razi to bardzo i jest do przyjęcia.

Nadal nie wiem co robi opcja Clear LCD, wszystkie inne opcje coś zmieniają na ekranie i widać te zmiany gołym okiem, tylko po włączeniu Clear LCD nic się nie dzieje.
 

Harpo

New member
Dziękuję za odpowiedzi :)
To nie "cloding" bo ten objawia się na ciemnym/czarnym tle. U mnie czarny jest super, przyznam że nie widziałem jeszcze takiej na innych LCD. Skalibrowałem obraz wg podpisu Kolegi @jurasko - fajnie się ogląda, ale dla mnie zmniejszyłem kolor czerwony - za ciepło było.
"Wada" o której piszę ma postać takiej ciemniejszej plamki, ale zdjęcie tego nie oddaje (zrobiłem parę). Wygląda to jakby brudna matryca i tylko na jasnych tłach, które są w ruchu (przemieszczanie się kamery). TV ma tyle zalet,a nie jest to jakiś uciążliwy defekt, innym użytkownikom nie przeszkadza, ba - nawet tego nie zauważają, że chyba zapomnę o tym... Boję się, że po serwisie TO będzie w porządku, a wyskoczy coś innego i tak w kółko.
Koledzy - plazma nie wchodzi w rachubę z różnych powodów, a TV za 6,7 koła to dla mnie słaby pomysł. Cóż w tej cenie z pewnością nie ma IDEAŁÓW.
-------------
Przypomnę, że TV NIE CZYTA DTS.
5.1 DD tak,ale dts nie.Ja korzystam z ps3 media serwer, który elegancko łapie Philipsa i odwrotnie. Filmy HD po WiFi bez zacięć.
Kapnąłem się gdzie jest wyjście optyczne :grin:, mam kłopot z WEJŚCIEM dźwięku (z DVD) tam jest "jack" i muszę taki kabelek nabyć.Dziwne, żę coaxiala nie zrobili.
@jodlasty:
Czasami na jasnych scenach procesor obrazu potrafi się pogubić i mamy chwilowe błyski w obrazie, nie razi to bardzo i jest do przyjęcia.
, a mnie wręcz przeciwnie: te błyski w środku ekranu mnie wkurzały i wyłączyłem tę opcję, tzn, dałem na standard i jest OK.
@r.p.r. - tak dużych plików nie próbowałem, odtworzył mi 5,2GB i mniejsze. Bez problemów.
Co do YouTube to jest ono dziwne: dużo filmów jest zablokowanych (komercyjne) i obraz 1080i czasami przytnie, natomiast 720p, nawet długi materiał - płynnie.
Największe wrażenie wywarło na mnie oglądanie NBA (w HD oczywiście) oraz wszelkie koncerty: przy włączonym Ambilight i z dźwiękiem podpiętym do kina wrażenia kapitalne.:blagam:

PS. taka dygresja: w poprzednim Philipsie była analogiczna sytuacja: tam powstawały jakiś 2 pasy (szczególnie na zielonym/jasnym tle), był jakiś problem z podświetleniem matrycy) "olałem" temat choć namawiano mnie na serwis, co wtedy było bardziej skomplikowane. I do dziś TV mi dobrze służył. Trochę porównuję to do mojego auta: wszystko super, ale wkurza mnie twarde zawieszenie. Na autostradach OK, ale po dziurawym mieście kiepsko. Przyzwyczaiłem się i auta nie zmieniam :)
pozdrówka
 

r_p_r

New member
@ Harpo - korzystasz z dysku (podpiętego do routera) po kablu czy wifi?

Da się zapisać lecący program na dysku po Wifi i później go odtworzyć?
 

janko2

New member
019_P1430875.JPG


Kilkukrotnie już ktoś pytał o zawieszenie tego TV (6007) na ścianie, ale nie znalazłem żadnych konkretnych odpowiedzi. Znalazłem tylko ten obrazek powyżej, ale odnosi się do innych modeli, jak też do końca go nie kumam...

Potrzebowałbym go zawiesić, nie potrzebuję żadnych regulacji, jednak wolałbym aby był jak najbliżej ściany.
Czy każdy uchwyt będzie pasował??? Typu Slim (o odległości 5mm)?
Jeżeli nie to proszę o podanie na co zwrócić uwagę aby pasował.
Czy też nie potrzeba żadnego uchwytu, bo można przymocować bezpośrednio podstawę? Ile wtedy będzie "odchodził od ściany???

I mam jeszcze pytanie do wyglądu... ktoś pisał, że ma ramkę brązową... a wydaje mi się że jest czarna...
 

Harpo

New member
r_p_r: nie mam podpiętego dysku .Korzystam z dyskó mojego kompa, jako nośniki danych. Nie zapisuję nic na nich. Chyba tylko prze z USB można zapisywać.
@janko: niestety, ta stopa nie jest dopasowana do wieszania. Ramka jest faktycznie ciemno-brązowa, tak jak podstawa.
Ogólnie TV jest wykonany i prezentuje się świetnie.

Płaskie uchwyty - dziwne wynalazki ,ale ponoć pasują::
Uchwyt wieszak Samsung WMN1000B SLIM TV led LCD ! (2741563252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Uchwyt wieszak Samsung WMN1000B SLIM TV led LCD ! (2741563252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja też szukam uchwytu płaskiego, ale musi być obrotowy, przynajmniej o te 15 stopni.
 

janko2

New member
r_p_r: nie mam podpiętego dysku .Korzystam z dyskó mojego kompa, jako nośniki danych. Nie zapisuję nic na nich. Chyba tylko prze z USB można zapisywać.
@janko: niestety, ta stopa nie jest dopasowana do wieszania. Ramka jest faktycznie ciemno-brązowa, tak jak podstawa.
Ogólnie TV jest wykonany i prezentuje się świetnie.

Płaskie uchwyty - dziwne wynalazki ,ale ponoć pasują::
Uchwyt wieszak Samsung WMN1000B SLIM TV led LCD ! (2741563252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Uchwyt wieszak Samsung WMN1000B SLIM TV led LCD ! (2741563252) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ja też szukam uchwytu płaskiego, ale musi być obrotowy, przynajmniej o te 15 stopni.

Dzięki za odpowiedź.
Dziwi mnie tylko gdzie zmieści się podstawka z głośnikiem za TV? Czy te 14mm wystarczy?
A są jeszcze bardziej Slim.

Z tą brązową ramką trochę mnie martwisz, gdyż mam nowo urządzony salon - wszystko w kolorach biały i czarny (zero brązu) .... a wybór padł raczej na tego Philipsa...
 

Harpo

New member
brązowa jest podstawa oraz ramka ,ale ta metalowo OKALAJĄCĄ matrycę i obudowę. Z przodku masz cienką czarną rameczkę wokół matrycy.

O jakiej podstawce z głośnikiem mówisz? W podstawie nie ma żadnego głośnika, jak również zdejmuje się ją przy wieszaniu na ścianie...
 
Do góry